Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на навигация

Аз от 23 месеца карам такси в София през ноща.Излишно е да казвам че на огромна част от къщите и блоковете няма номера. А даже и да има са толкова смотано направени че не се виждат през ноща от улицата.
Карам с Waze през цялото време по 12 часа на нощ. Търся и намирам почти всичко с гласово търсене. Ако нещо не излезе си пускам Навител предимно за блоковете. Тази година си купих Навител за 25лв .
Имам и Хире и Айго но информацията в тях се покрива с другите и почти не ги ползвам.
Цитирай
Аксесоари

Някой,може ли да сподели впечатления от работата на Sygic и IGO с еднаква версия карти на Teleatlas извън България?

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

(2017-10-09, 17:22:34)AntonGalabov написа:  Тази година си купих Навител за 25лв .

И аз го имах, но ... след като си размених сим картите той реши че това е ново устройство и трябваше да го активирам отново. На телефона му умря навигацията (Леново Вибе Зет2 про), доплатих 100лв и го смених с Хуявей П9. Нова промяна на хардуера и според новата лицензна политика на Навител - две смени на хардуера и трябва да си го купиш отново. Псувах ги един месец по мейла и се отказах сега използвам само Вазе, и без това Навител нямаха карти за Израел и Щатите и там си ползвам Вазе така или иначе. Случвало ми се е с Навитела да спра в някоя тиха уличка. Няма жива кола, нищо не преминава освен котки. Уличката става първо жълта, след това червена, защото цялата информация идва от мен - а пък аз си седя изпарявам си цигара, пия кафе и чакам жената примерно и правя задръстване. Smile
Цитирай

Аз Navitel го ползвах на две устройства и не съм впечатлен. Картите не са много подробни. Като че ли Here We Go са по-добри, май са с други карти...
Цитирай

Честно да ви кажа, май че от Google Maps по-добро няма. Купих си Sygic преди около 3 години и а всяка актуализация ми се струва, че омазват навигацията и става все по-объркваща. Пробвах и Navigon ... по-добре е от Sygic; iGo заради многото "гимнастики" за инсталация и оптимизация не съм я инсталирвал от 3-4 години. Waze я ползвам в София заради актуалния трафик, но извън София като, че ли "куца".
Цитирай

Точно iGO ти трябва една работеща сборка която те удовлетворява и всичко след това ще се свежда до смяна на картите с по нови.

Sent from my LG-D802
Цитирай

Мързела ме е притиснал да си търся сборка. Но мисля да те послушам и да се разровя малко да погледна как са се променили нещата при iGo след толкова години.
Цитирай

Гугъл мапс има толкова неточности че е направо несериозно.

Пример от снощи 

Делвите
бул. „Черни връх“ 67, 1407 кв. Кръстова вада, София
02 868 3000

https://goo.gl/maps/GxEzs8AtDhw


И ми кажи че това е Черни връх 67.!
Цитирай

Ето ти готова сборка iGo Nextgen 9.18.27.702387 , с карти само на България. Ако ти трябват и на други държави - няколко поста по-нагоре има магнет линк за Европа.
Цитирай

Аз си купих Навитела за да не се занимавам със "сборки". Има брутални глупости в някои от "сборките", например да свири на всеки светофар. Това за Луковит става, ама за София писва ша знаете. Или в гласовите съобщения: "Вземи завоя на ляво" - К'о? Между другото аз в период на размекване на мозъка съм дал че искам да ползвам "бета" на Гугъл мапс и преди около месец се опита да ме прекара през насрещното платно, бях в Дружба-1 и исках да стигна до Горубляне и маршрута целият беше в насрещното платно. Аз пътя го знам, но ми трябваше една пресечка по-рано да я усетя и го оставих - навсякъде беше в насрещното. Smile Май не съм го ползвал оттогава.
Цитирай

(2017-11-06, 09:54:32)icis4 написа:  Аз си купих Навитела за да не се занимавам със "сборки". Има брутални глупости в някои от "сборките", например да свири на всеки светофар..............

Ами то ако си купиш и iGO Navigation от Google Play няма да се занимаваш със сборки.
Цитирай

(2017-11-05, 21:52:42)AntonGalabov написа:  Гугъл мапс има толкова неточности че е направо несериозно.

Пример от снощи 

Делвите
бул. „Черни връх“ 67, 1407 кв. Кръстова вада, София
02 868 3000

https://goo.gl/maps/GxEzs8AtDhw


И ми кажи че това е Черни връх 67.!


Проблема не е в навигацията!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

А в кое?
Цитирай

Обектите, като "Делвите", се добавят ръчно от потребители. Съответно и адресите се пишат от тях. От Гугъл няма как да знаят, че адреса е грешен. Точно затова има бутон "предложете редакция".

Huawei P30 lite Android 10
Цитирай

(2017-11-06, 10:25:59)rado7318 написа:  Ами то ако си купиш и iGO Navigation от Google Play няма да се занимаваш със сборки
Нямаше я когато купувах Навитела. iGo се продаваше само с хардуер, или сборки от други производители, нямаше апп. Сега вече е късно, а и не бих ползвал навигация без корекции от последната секунда, полиция катастрофи и пр.
Цитирай

Ако купи иго от маркета ще му идва със стари карти. Бонификация един вид Smile

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Сега и аз да кажа ,след като преминах 2300 км през България,Сърбия,Гърция/Бургас_София/Белград/София/Солун/Бургас.През целия път сменях приложенията .Първо с
Google Maps правя маршрут и го пращам в приложенията с Send to Navigation .HereGo не го ползвах защото прави невероятни маршрути.SygicTruck_13.7.4_b135/Sygic_17.3.4/iGO_Basar_9.18.27.71.72.19/iGO_Primo_Israel_9.6.29.636868/Garmin_StreetPilot_2.35Tomtom_Go_Navigazione_e_Traffico_v1.17.1//Navitel_9.8.19/.Първо за картите.В нашите Балкани най-точни се оказаха на HERE.Sygic_17.3.4 ползвах малко и се отказах/не съобщава нищо и графиката не ми хареса/.Basar -води добре и в градовете ,но графика е с по-малък шрифт и извън градовете почти нищо не се изобразява на екрана освен пътя.iGO_Primo-добра графика,когато му е дадено разрешение да съобщава всичко е по-приказливо от женска седянка.Garmin води добре,добра графика,но е много лаконично.Tom ,изненадващо за мене добра графика,може да се редактират желани маршрути,при наличие на интернет трафик съобщенията са добри.SygicTruck ,се справи най-добре,бърбори за всичко което му е зададено/понякога ти се иска да протегнеш ръка и да удариш по устата "Дани",много подробна графика,добро водене на пътя/особено в кръгови и разклонения/,при наличие на Пои точки се изобразяват на картата както са зададени,предупреждава за всичко/констатирах ,че има много пътеки,засади,камери, светофари и други които не отговарят на картата. И така за България само карти HERE и SygicTruck.
Цитирай

Само да вметна - Sygic има най-калпавото рутиране от гореизброените. Това преки впечатления от преди 3-4 версии. Едва ли са го оправили. Просто е много е зле.

iGo Nextgen е най-добрата навигация за БГ.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

(2017-11-15, 00:00:29)imitev написа:  Само да вметна - Sygic има най-калпавото рутиране от гореизброените. Това преки впечатления от преди 3-4 версии. Едва ли са го оправили. Просто е много е зле.

iGo Nextgen е най-добрата навигация за БГ.

За новите версии Sygic /след 15.5.5/ съм съгласен.Те са за масова употреба.И имат дори за пешеходен режим.Затова има други версии за професионална работа SygicCar,Sygic Truck,Sygic Proffesional,Sygic Taxi ,Sygic FleetWork
Цитирай

Пробвал съм и Truck - няма голяма разлика с "обикновения".

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Мога ли да ползвам 7ways с карта BGMountains и ако е възможно как ?
Цитирай

Колеги дайте нещо читаво за Камион?
България и Европа!?
Благодаря

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

(2018-01-08, 22:59:13)DeCkard написа:  Колеги дайте нещо читаво за Камион?
България и Европа!?
Благодаря

Тираджиите ползват Garmin устройства( 700 до 1000 лева)  или IGO на устройства с WindowsCE( от 80 до 130 лева!)

За Андроид единственото читаво - iGO Primo/Nextgen.
Няма готови сборки с цяла Европа , защото е 5 до 10 ГИГАБАЙТА!
Цитирай

(2018-01-09, 21:45:17)rado7318 написа:  Тираджиите ползват Garmin устройства( 700 до 1000 лева)  или IGO на устройства с WindowsCE( от 80 до 130 лева!)

За Андроид единственото читаво - iGO Primo/Nextgen.
Няма готови сборки с цяла Европа , защото е 5 до 10 ГИГАБАЙТА!

Аз пък чета доста читави коментари за навигации на андройд който се продават от тоя сайт!
Също е АНДРОЙД(не е WIN CE) и като гледам снимките май е и Навигон!
И за това питах но явно отговор няма да пилуча...

http://westroad.bg/products/WEST-ROAD-DV...АМИОН.html

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

iGO Primo e на снимките.
Няма НАВИГОН за камион.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)