Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на навигация

(2018-01-11, 19:48:29)rado7318 написа:  iGO Primo e на снимките.
Няма НАВИГОН за камион.

Ок така да бъде!
ПС:
[Изображение: 20av2ix.png]

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
Аксесоари

(2018-01-12, 22:07:13)DeCkard написа:  Ок така да бъде!
ПС:
[Изображение: 20av2ix.png]

Колега купи си това 

http://www.garmin.bg/?s=5&i=993

за 24 месеца се пада по 46лв на месец. Което е 1,52лв на ден.

И не се занимавай с глупости.
Цитирай

Извинявай колега @AntonGalabov,кога за последно си обнови картите на този Garmin,и как го направи?
Сам ли си ги обнови,или им го прати те да ти ги обновят,или си плати на някой?

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

Картите на Garmin се обновяват като свържеш устройството с компютър и следваш упътването.
Цитирай

Което пак си е един вид......цитирам

"за 24 месеца се пада по 46лв на месец. Което е 1,52лв на ден.

И не се занимавай с глупости."
......и което 80% от Камионджийте не могат да направят без чужда помощ,и след първия ъпдейт на картите.ще продължават да си плашат по 46лв. за да ползват стара база данни!

Неприятна случка ще е ....

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

Не колега прав си ИЗВИНЯВАМ СЕ . Определено е по добре да си купи  7 инчово  устроиство  с  WINCE  или таблет и да с сложи Навигон Smile  До първия акт  за 500 евро в западна европа или първия  закачен мост.
Цитирай

Не съм съгласен че Garmin са с най-добрите карти за камиони.
И аз знам какво е 500 евро глоба,мисля че предложението да се ползва Garmin на ТИР ,не е практически,а и финансово удачно.
Да има добър интерфейс и толкова,...за 1000лв.
Лично аз ползвам предимно аутомапа,а понякога при наличност на интернет и ВиаМишелин.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

Картите на гармин може да не са перфектни но са напълно Задоволителни.
И Сиджик за камион или том том няма да предложат нищо повече.
А конкретния модел който съм посочил има и вградена камера да записва пътя.

https://youtu.be/zDl3AVTXsXw

Много си е прилично моделчето.
Цитирай

Някой може ли да предложи офлайн навигациа за Япония?
Цитирай

Here WeGo ?

Lenovo A536
Цитирай

И Навигона отиде в небитието при Garmin Viago и Street Pilot.
http://www.navigon.com/en/
950 MB без картите при нулева функционалност  - на това място може да се сложат 10 различни версии на iGO и всичките 5 различни версии на Sygic- Aura, Car, Taxi, Truck, Profecional едновременно.
Цитирай

ХеХ,колко злоба по тоя свят, и какво разногласие, чак сълзи да му протекат на човек.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Sygic е абсолютно неадекватна навигация във всичките му разновидности.

Правих тестове преди години - приятел ми го препоръча заради красивият интерфейс и плавна работа. Рутирането му е изключително невероятно зле.

Не става дума за адрес в град - до там ще те заведе някак. 2-3 км повече или по-малко не са фатални. За мен не е приемливо от Русе до Пловдив да те прекарва през Айтос и това било заради картите на навтек. Е те другите на томтом са толкова зле за БГ, че повече няма накъде.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

NAVIGON е възможно най-голяма глупост, има и я безплатна на промоция при Amazon Appstore, но не във варианта за камиони.
Абсолютно нещастие откъм интерфейс, функционалност, елементарно разглеждане на картите не предлага (ей така да си спринтираш из картите). Дървена отвсякъде, безплатна не я искам, какво остава и пари да дам.
Онова CoPilot е подобна дървения, на всичкото отгоре всичките елементарни работи си ги купуваш отделно.
При Sygic май само HUD-а за стъкло се купуваше отделно, ако не се лъжа.

Моята комбинация е Google Maps и TomTom за 36 лв. на година, но става въпрос за лек автомобил. По карта и адрес си гледам TomTom, само за обекти (POI) ползвам Google Maps, но там може share-неш адреса и към TomTom и пак да навигираш с него, Maps-а е леко неадекватен откъм маршрути и винаги ме прекарва по най-дългия възможен, докато при TomTom имаш опции. Отделно има и TomTom Speed Camera приложение, но като цяло не го ползвам, понеже (сериозно) спазвам ограниченията и не ми се налага. По тия натрошени пътища и магистрала с качество на междуселски път в чужбина не си и помислям да се правя на Вин Дизел.
Цитирай

(2018-04-22, 10:15:42)imitev написа:  Sygic е абсолютно неадекватна навигация във всичките му разновидности.

Правих тестове преди години - приятел ми го препоръча заради красивият интерфейс и плавна работа. Рутирането му е изключително невероятно зле.

Не става дума за адрес в град - до там ще те заведе някак. 2-3 км повече или по-малко не са фатални. За мен не е приемливо от Русе до Пловдив да те прекарва през Айтос и това било заради картите на навтек. Е те другите на томтом са толкова зле за БГ, че повече няма накъде.

Използвам платен Sygic и има голяма разлика от кракнатия.  Всички маршрути ги чертае и рутира точно-преди бях с кракнат и да съгласявам се не става.Русе-Пловдив

Xiaomi RedMI 1SXiaomi RedMI 1SRed
Цитирай

Обърни внимание, че първият (основният) вариант е през Габрово/Шипка, докато най-бързо и лесно е през В.Търново/Хаинбоаз/Ст. Загора, него той обаче ти го предлага по второстепенния път Русе-ДвеМогили-Борово-Бяла.

Купена или не - рутирането е твърде зле за 2018 година. Да не разправям как ти подсказва да минеш по разни детелини и кръстовища. Даже Гугъл мапс е по-добре от него.

iGo например използва готови междуградски маршрути, което си има и недостатъци, може да ти удължи маршрута с някой километър, но ти гарантира, че няма да се наложи да караш 20 км по някакви 3токласни пътища със съмнително състояние в затънтени райони. Така ми е предлагал Sygic за Пампорово-Пловдив-Русе - непрекъснато искаше да ме качва по баирите в някакви села, които сигурно ги няма и на картата. Хайде аз редовно ходя до там и навигацията я ползвам основно да гледам завоите и съответно няма да се навия, но я си представи да нямаш идея къде си и да се покатериш зимата по тези сокаци, широки кола и половина с малко дете в колата... Не мерси!

Тези тиради ги пиша, когато видя някой да предлага Sygic за употреба - не става за каране в БГ.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Ползвал съм Sygic в Германия и не е имала проблем, доста точна.
TomTom ползвам за България и също съм доволен, никакви проблеми. Няма много екстри, тонове POI, социални глупости и т.н. но има това, което ми трябва - лек и приятен инетфейс, без постоянно рекламиране на екстри и не знам си какви Premium-и там, без интеграции в 250 социални мрежи - просто навигация, лека и приятна за употреба. Да, 7GB е, но защото тегли цяло EU, а не по държави. Цял EU на Here е 12GB, а при Sygic - 2GB.
Но с телефон 32GB нямам проблем да си я ползвам, отделно съм свалил офлайн на Google Maps за България - около 500MB прави общо там.
Цитирай

Google maps при мен не изчислява маршрут с влак и градски транспорт в България. В други страни - Германия и Испания, дава изключително богати опции. Само при мен ли е така или услугата не се предлага в България?
Цитирай

Да, не бачка в България.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Вижда се от форума, че само iGO Nextgen, Sygic и старото Примо са обект на интерес.
За Навигон, Гармин и останалите никой не пита нищо, така че...…………


Модераторите могат да преценят дали да не махнат КОПИЛОТА и Навигона от Важните теми и да сложат Спиийдкамерите вместо тях.
Цитирай

Амо то отмина "романтичния" период Wink вече има достатъчно възможности и в Плей Стор-а , има безплатни, някои даже си купуват навигации, брат ми за моя изненада ползва и в чужбина OSMand... а хора като мен си нагласиха навигациите във вида в който им харесва и не ръчкат много много... аз да кажем само променям малко sys.txt на Igo ... Гармина да си призная от отдавна не съм го ръчкал, а и не виждам смисъл - качил съм си Орукс с гарминската Бгмауънтънс - за планините...

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

То няма смисъл да ръчкаш достатъчно е да обновяваш картите
Цитирай

Абе струва ми се че всеки търси да си нагоди , в случая навигацията, по негов вкус, затова се пробват версии, скинове, настройки... вярно после обновяваш карти... и ПОИ Wink
А иначе ми се струва че е хубаво ако човек пътува и разчита на навигацията да има освен кешираните гугълски карти по една навигация с карти Навтек/Хере, карти томтом/телеатлас... и евентуално Опън стрийт - за сверяване - наскоро търсих един адрес в село Баня /разложко/ ... да знаете още си има празнини в картите, че и колата на гугъл не беше минавала оттам, нищо че е на асфалт и е курортно място

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

(2018-07-26, 15:05:59)rado7318 написа:  Вижда се от форума, че само iGO Nextgen, Sygic и старото Примо са обект на интерес.
За Навигон, Гармин и останалите никой не пита нищо, така че...…………
Модераторите могат да преценят дали да не махнат КОПИЛОТА и Навигона от Важните теми и да сложат Спиийдкамерите вместо тях.

Навигонът за съжаление вече е обречен, видя се че няма да имаме нови карти занапред и от там интереса увехна.
С Гармин проблемите са 2, по-новите андроидни устройства нямат опция за успешно подкарване на Гармин.
А също и невъзможността да се сдобиваме безплатно с нови версии на бг-картата си оказаха влиянието върху интереса към програмката.
Аз нарочно си пазя един стар телефон с Андроид 4.4.2 заради отлично работещия Гармин Стрийт Пилот.
Цитирай

в друг форум ако не ме лъже паметта имаше нови версии на ОФРМ.. а БГМаунтънс ако не бъркам вече рутира, но нейното приложение е основно по планините

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)