Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways
#76

Обновена e картата България за 7ways до днешна дата. Промените - уточнения по пътната мрежа на страната, очертания на улици в села в Бургаско, Сливенско, Ямболско, Кърджалийско, добавено търсене до точен адрес в Сливен, Кърджали, Хасково.
Картата поддържа търсене до точен адрес в градовете Благоевград, Добрич, Габрово, Левски, Ловеч, Нова Загора, Плевен, Разград, Варна, Видин, Велико Търново, Монтана, Русе, Раднево, Стара Загора, София, Силистра, Шумен, Търговище, Ямбол, Бургас, Сливен, Хасково и Кърджали. Останалите градове предимно е до име на улица.
Следваща версия около средата на юли след откриване на последната отсечка от магистрала "Тракия" и участъка от автомагистрала "Струма" между Долна Диканя и Дупница.



Приятен път!
Цитирай
Аксесоари
#77

Два пъти го тегля, но не иска да се разархивира. При мен ли е проблема?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G | 256GB | 12RAM | Mystic Black
Цитирай
#78

Не се разархивира.Слага се директно в папка map.
Цитирай
#79

Вчера обърках камерите на paralax.org.... сега вече ги качих в папката...

папка

Ако не успеете да свалите текстовия файл, той е и в архива, но разархивирайте преди да го сложите в папка speedcam

villain, вероятно си прочел за разархивиране на камерите, редактирах като видях че съм сгрешил при конвертирането... Картите, като е казал azcv не се разархивират, но за камерите в папката трябва да е текстови файл.
Цитирай
#80

На картата на Червен бряг обл.Плевен се появяват някакви надписи Бяла слатина и жп линията за Оряхово я няма отдавна.
Цитирай
#81

Обновена e картата България за 7ways. Промените - уточнения по пътната мрежа на страната, очертания на улици в села в области София, Кюстендил. Пазарджик. Кърджали, Смолян, Пловдив, добавено търсене до точен адрес в Смолян.
Поправени съобщени грешки - благодаря за помощта.
Картата поддържа търсене до точен адрес в градовете Благоевград, Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Габрово, Добрич, Кърджали, Ловеч, Монтана, Плевен, Разград, Русе, Силистра, Сливен, Смолян, София, Стара Загора, Търговище, Хасково, Шумен, Ямбол и в градовете Левски, Нова Загора, Раднево. Останалите градове и около 2500 села търсене до име на улица, тук там има някой адрес..

Внимание: Магистрала Тракия в тази карта е включена.

Сваляне на карта bulgaria_2013_07а
Цитирай
#82

Надявам се, в някоя от другите версии да бъде включен и "Дунав мост 2", край гр. Видин и новите подходи за града.

=== Huawei P10 ===

Цитирай
#83

Само да ги включат в OSM да има от къде да ги копирам, или някой минал от там и записал трак да ми го прати. Smile

редакция: Обновено с промени пътните възли около Видин.
Цитирай
#84

В OSM вече ги има. И аз качих първия трак по моста Rock

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#85

Видях, пропуснал съм подходите... А по моста нещо не се връзва с картата на Румъния, идея си няма защо. Утре ще сваля последните на OSM и ще пробвам да свържа пътя...
Цитирай
#86

може ли някой да качи една готова сборка с последната карта, гласове и т.н. Благодаря

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#87

В другия форум попитаха за съвместимостта на картите. Картите на megamaps са съвместими помежду си. Не са съвместими с моята карта, обаче.... Просто са използвани са различни poly файлове за изрязване на очертанията на всяка държава, и на различно място е разделен пътя свързващ съседни държави.
Картата на България, но тази която току що обнових със същата номерация - 2013_7а е съвместима с картите конвертирани от руския колега Kostik44. За обновяване на този комплект карти - включва Русия, Украйна, Белорусия, Казахстан, Молдова, Абхазия, Грузия, Румъния, Естония, Латвия, Литва, Финландия, Словакия, Чехия, Унгария, Полша, Гърция от OSM, може да следите на адреса по долу, мисля че се отваря без регистрация на форума.

карти от Kostik44

Само Гърция, България и Румъния, и атлас за трите заедно с обзорна на света, в папката в data.bg:
папка в дата-та

Пак там, в предните папки има сборки за различните OS - http://gafferfour.data.bg/p/files/Navike...02/program

т.е apk е там, а папките в датата съответстват на програмата, без папка program.
Цитирай
#88

Аз бях този който те попита Tongue и попитах само защото имах някакъв спомен че беше споменал че си коригирал граничните пунктове така че да съвпадат доколкото си спомням с картите на OSM

Евала за труда и упоритостта, явно след като Навител се позатвориха откъм съвместимост ще се търсят дуги алтернативи...

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#89

а, не, ника е друг Smile
Не знам защо нашите се чудят още, след TravelGPS и Libelle, след няколко дни излиза и NavLux на Luxena... Украинците, правещи картите на Украйна за Навител минават на NaviKey. Защото и двата производителя на карти ползват програмата със собствен скин, съответно с платени карти, заключени. Преди време писах и на BgRouting, и на украинците да се опитата за създадът коалиция на производителите на карти и предложат алтернатива.... не стана.
А за свързването, в osm примерно картата на Гърция стига едва ли не до Благоевград, така и не успявам да улуча в коя точка да дам свързване, докато при Kostik 44 си свършва на Кулата. Ще му пиша да направи и за Сърбия и Турция, че поне на съседите да има карти.
Цитирай
#90

gaffer написа:а, не, ника е друг Smile
......
Повече или по-малко... ама е Ник-нейм Tongue

За Навител и БГРутинг- май няма смисъл - там нещата изглежда са здраво вързани и човека /хората/ нямат много мегдан за мърдане... аз от няколко години бях легален потребител на БГРутинга, хората които я разработват ми харесват - но... започват да изостават. Вече видях в Навтек картите за Igo някои неща които все още ги няма в БГРутинга. Май няма да подновявам абонамента, не виждам ответния ентусиазъм.

За твоя ентусиазъм - евала, ако имаш нужда от помощ някаква - тракове или за коригиране на грешки бих могъл да помогна евентуално, а може би не е лоша идея ей така - на ползу роду да се пробва нещо като призив за попълване на карта на България към обикновенните потребители ползващи безплатен / не хакнат а безплатен/ софт да помагат и може и да се намерят все още ентусиасти... оттам насетне каквото сабя покаже.

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#91

Имам некои съображения: връх Ботев е висок 2 376 м, Вихрен 2 914 м.
Също така дали има някаква възможност poi да се виждат от по-високо? Не видях и как става превключване на картата към 2д (съжалявам, ако е писано някъде и не съм го намерил).
Цитирай
#92

NikolaiRG написа:Имам некои съображения: връх Ботев е висок 2 376 м, Вихрен 2 914 м.
Също така дали има някаква възможност poi да се виждат от по-високо? Не видях и как става превключване на картата към 2д (съжалявам, ако е писано някъде и не съм го намерил).
Върховете поправени в носителя, за следващата версия :thumbup:
В оригиналния скин, а и в повечето - в бързо меню, обикновено щракане на скоростта, има бутон 2D-3D. В някой скин може да не е от там, но има бутон по принцип.

ПОИ са зададени за показване само на първо ниво, до 100 метра. Нагоре става шарения.
Цитирай
#93

Карти на някои Европейски, и не само, държави от OSM, конвертирани от Kostik44.

Русия 12.07.2013:
Обзорна карта на Русия
Централен федерален окръг
Южен федерален окръг
Северозападен федерален окръг
Далекоизточен федерален окръг
Сибирски федерален окръг
Уралски федерален окръг
Приволжски федерален окръг
Северо-Кавказски федерален окръг

Украйна OSM 17.07.2013г (рус)
Украйна OSM 17.07.2013г (укр)
Беларус OSM 17.07.2013г (рус)
Казахстан OSM 13.06.2013г
Молдова OSM 14.07.2013г
Грузия OSM 14.07.2013г
Румъния OSM 16.06.2013
Естония OSM 25.05.2013 (eng)
Латвия OSM 25.05.2013 (eng)
Литва OSM 25.05.2013 (eng)
Финландия OSM 25.05.2013 (eng)
Словакия OSM 25.05.2013 (eng)
Чехия OSM 25.05.2013 (eng)
Унгария OSM 25.05.2013 (eng)
Полша OSM 25.05.2013 (eng) *Част1 *Част2
Гърция OSM 4.06.2013 (латиница)
Куба OSM 16.07.2013 (латиница)
България OSM 25.05.2013

Сърбия OSM 18.07.2013
Турция OSM 18.07.2013

Само Гърция, България (моята версия) и Румъния, и атлас за трите заедно с обзорна на света, в папката в data.bg:
папка в дата-та
България обновена с номерация bulgaria_2013_07a.7w за свързване по границите с Турция и Сърбия.
Цитирай
#94

Обновена картата на България с минимални промени - новите магистрали - около Шумен и Дупница.
В дейта.бг добавени картите на комшийте - Турция, Гърция, Румъния, Сърбия и атлас за всички.

сваляне data.bg
Цитирай
#95

Конвертирах и Македония от OSM, но мога да я свържа само с България...нямам файловете на Костик.

Само Гърция, България, Турция, Сърбия, Румъния и Македония (свързана по границите само с България) и атлас за всички заедно с обзорна на света:
папка в дейтата

България е променена само в за свързване с Македония...
Цитирай
#96

Карата на България на връзката в горното мнение е обновена с възела до село Яна.
Цитирай
#97

Обновена картата на България, към търсене по адрес добавен Перник...
Връзката си е същата - http://gafferfour.data.bg/p/files/Navikey%201.02/maps
Цитирай
#98

gaffer написа:Обновена картата на България, към търсене по адрес добавен Перник...
Връзката си е същата - http://gafferfour.data.bg/p/files/Navikey%201.02/maps

Получила се е грешка при свързването с Румъния при Дунав мост 2, благодаря за инфото на колегата Yuli_D. Картата е обновена на същата връзка, има минимални промени, основно в населените места около Пазарджик.
Цитирай
#99

От вчера е обновена картата на България, последно а тази версия (1.02) на програмата. Всеки момент ще излезе нова версия с доста промени, включително нов формат на картите.
Ще има съобщения за трафика, все още не знам ще работи ли за България, указания за лента...като излезе ще видим.

Очакваното ново:
Цитат:В ближайшем обновлении программы вы увидите:
- исправлены ошибки
- улучшена работа с устройствами GPS
- предупреждения о превышении скорости и будущем ограничении
- добавлена панель с будущей улицей или направлением
- возможность корректировать подробность карты
- возможность изменять размер кэша для программы
- новые индикаторы на карте - при нажатии меняют показания
- поддержка полос движения в карте, индикация движения по полосам.
- усовершенствован механизм построения скина программы, добавлены новые возможности которые можно реализовать в интерфейсной части программы)
- произвольные формы (формы определенные в скине программы с возможностью вывода по команде)
- при запуске программы может сразу отображаться карта
- список домов сортируется по номерам
- в Windows 2000/XP/7/8 экран обновляется всё время
- версия программы для linux
- версия для просессоров SH4
- новый формат карт

Връзката за картата е същата като предните мнения.
Цитирай

Обновена картата за Навикей 1.02.523, в търсене до точен адрес добавен Пазарджик.
сваляне

Може да са свали и от дейта.бг, атласа е за всички карти в папката:
папка с карти
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)