Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways

Обновена картата на България за Navikey с новоизлезлия конветор за версия Navikey 7ways 1.4.630.Настоящата карта поддържа търсене до точен адрес в:
Благоевград, Габрово, Добрич, Ловеч, Плевен, Разград, Варна, Видин, Велико Търново, Враца, Монтана, Русе, Стара Загора, София, Силистра, Шумен, Търговище, Ямбол, Бургас, Сливен, Хасково, Кърджали, Смолян, Перник, Пазарджик, Пловдив, Кюстендил, Раднево, Нова Загора, Левски, Гълъбово, Златоград, Неделино, Роман, Ахтопол, Царево, Китен, Приморско, Созопол, Черноморец, Поморие, Ахелой, Елхово, Севлиево, Несебър, Обзор, Бяла, Равда, Балчик, Каварна, Шабла, Генерал Тошево, Суворово, Девня, Провадия, Долни Чифлик, Айтос, Камено, Малко Търново, Средец, Болярово, Карнобат, Смядово, Дългопол, Белослав, Сунгурларе, Вълчи дол, Тервел, Алфатар, Дулово, Тутракан, Главиница, Исперих, Каолиново, Нови Пазар, Плиска, Каспичан, Велики Преслав, Върбица, Стралджа, Тополовград, Котел, Твърдица, Завет, Кубрат, Лозница, Цар Калоян, Сливо поле, Две Могили, Борово, Бяла, Ветово, Асеновград, Омуртаг, Антоново, Попово, Опака, Елена, Златарица, , Горна Оряховица, Полски Тръмбеш, Стражица....
Сваляне на същите връзки, картата е със същата номерация.:
датата:
карта, базова, атлас
yandex:
карта, базова, атлас

пакет с глас, карта, превод и скин:
data.bg
yandex
Цитирай
Аксесоари

Благодарим ти за труда. Може ли да ги събереш пак в едно архивче като предните, че става бързо и лесно.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Обнових картата на България, на същите връзки, със същото име... Май ще се връщам на старата номерация с датата...
Добавено търсене по адрес в Каолиново, Нови Пазар, Плиска, Каспичан. Поправени неточности по пътната мрежа...

Връзките за сваляне същите
карта, базова, атлас
yandex:
карта, базова, атлас
Пакет с глас, превод, карта, скин, камери:
датата
yandex
Поставя се в папката на програмата, елементите се избират от менюто...
Цитирай

gaffer, в Бургас има една неточност, която бъркаха повечето от картопроизводителите досега. Въпреки че съм я оправял в OSM, някой пак я връща в старото и положение. Това е връзката на ул. Цариградска с бул. Мария Луиза. Такава връзка м/у двете улици няма, защото ул. Цариградска свършва 5 метра преди да достигне бул. Мария Луиза. Моля те оправи я. Благодаря

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Поправено, в следващата версия ще е налице. Виж си лични.
Цитирай

Странно, сега пък с тази версия на картата ме кара да заобикалям и удължава маршрута по други улици с около 2 км, вместо да направи стария маршрут по съседната улица, която е отворена. Може би е грешка на софтуера. Ако добавят избор на маршрут ще е добре.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Обнових си скина, до версия gaffer_7 със следните промени:

[Изображение: image.png]

Леко е променен изгледа - полетата-бутони на екрана са разделени, по препоръка от колега.
Чете директно разширените камери за Primo в 31 категории (Препоръчвам сваляне от сайта на Vami) - https://www.androidbg.com/forum/topic843...-vami.html
При щракане по курсура се сменя цвета му (цвета на количката)
Леко разместени и до наместени редове в настройките.
Скина е тестван на резолюции от 320/240 до 1280/800 в пейзаж и от 240/320 до 480/800 в портрет. Особено в портрет имам забележки, но за да е всичко 1:1 трябва да се прави отделен скин за всяка резолюция, а чак толкова свободно време...
Сваляне на скина:
data.bg
yandex

За да имате гласови предупреждения за всички типове камери, ако ползвате тези от Vami, промени звуковата схема BG DetailedPlus.7wv на BG AneliaPlus.7wv, препоръчвам нейното използване:
data.bg
yandex

Направих промяна и в превода на програмата, промените основно в настройките текста е удължен, за да е по ясно кое какво е. Благодаря за помощта на icho
data.bg
yandex

За използване на разширени камери за Primo, в текстовия файл задължително трябва да са номерирани редовете. Благодарение на Vami, това ще стане на сайта с камерите. Засега архив с камерите от днес с добавена номерация на редовете:
data.bg

И накрая, пакет с карта, скин, превод, глас, камери може да се свали от:
data.bg
yandex

пп. В пакета картата е бета версия, компилирана днес... В скина и гласа са ползвани картинки и гласове от igo Primo от скиновете обновени от Vami и olele39, специална благодарност.
Преценете кои камери ви трябват за навигиране, файловете са разделени по типове.
Цитирай

Оказа се че имам пропуск в знанията... камерите за Примо и Навикей се различавали по начина на четене на посока...
Благодарение на Vami, който намери бързо решение с посоката на камерите, предупрежденията за Навикей може да свалят директно.

[Изображение: image.png]

Скин default (по подразбиране) е преработен за работа с камери от Vami
скин default

Преработен скин Nitro
скин nitro

Пакета с карта, глас, скин е обновен без камери... За да ползвате предупрежденията, разделени по категории като на примо, минимално трябва да сложите глас Anelia Plus и да свалите и разархивирате файловете от базата на Vami. Aко не замените скина ще ви предупреждава само с глас, без визуално показване на картинката. Ако държите и на показването - изберете скин от горе Smile
Цитирай

Обнових картата на България към днешна дата, причината - поправена пътна мрежа в София, благодарение на информация от sluchaen_fen от форума на pocketbulgaria. Останалите промени - търсене до адрес, освен във всички областни градове, и във всички общински центрове в области Бургас, Ямбол, Варна, Шумен, Силистра, Сливен, Разград и в някои общини в области Плевен, Стара Загора, Габрово, Русе, Хасково, Смолян. Поправки по пътната мрежа, където съм видял грешки, или някой е посочил. Благодаря и на Дидка за траковете...

сваляне bulgaria_2014_Q2b
data.bg
yandex.com


Обнових и планинарската карта на България от BGMountains, но старата версия, от август 2012. Новата не успявам да я конвертирам, има прекалено много разминавания между моя и техния конвертор...

сваляне BGMountains2012
data.bg
yandex.com

пп. За използване на планинарската карта трябва в Меню, Настройки, Навигация да се махната отметките на:
- Избери най бърз път.
- Избягване на черни пътища.
Цитирай

Обнових картата на България. Добавено търсене до точен адрес в още няколко населени места в България (общо 99) и поправки на неточности по пътната мрежа в Кърджали и Варна.

Връзките същите.
Цитирай

Страхотна навигацийка, адски лека и с адски удобен интерфейс. Поне аз си падам по тоя метро интерфейс де Smile Изчетох цялата тема, сложих последната карта за БГ - bg.7wz, сложих и гласовите BG AneliaPlus.7wv, копирах и всички текстови файлове от този rar архив - Primo_BG_Speedcam_08052014 в папка speedcam и всичко работи идеално. Имам само един въпрос... като пусна да търси адреси, почти не намира нищо. Зададох за пример Мол София, намира ми само Мол България. Да не би проблема да е в мен... щото все още ме локализира в някакво село Гълъбник но не и в София (GPS-a на телефона ми е включен ама все още не може да ме намери точно къде съм, заблуждаващите местоположения са ми изключени) ... при вас например Мол София излиза ли, след като ви е локализирало в София например... или някъде по трасето аз бъркам? Big Grin

п.с.... пробвах да сменя картите, bg.7wz с bulgaria_2014_Q2b, но тази 2рата не иска да тръгне. Проблема май е в формата... първата 7wz ми я чете, 2рата е 7w и не иска да я подкара?
Цитирай

Нещо съм се объркал в предното си мнение...Поправено е, но все пак:
Актуалната карта е bulgaria_2014_Q3
датата:
карта, базова, атлас
yandex:
карта, базова, атлас

@buuu, постави файловете в папка maps и от настройки на карта посочи тази папка. Мол София го има, но има грешка в моловете - и Мол България, и Мол Парадайс са писани като Мол България... Ще го поправя в следващата версия на картата.
Цитирай

Благодаря ти много! Смених файловете, сложих тази карта заедно с добавките за атласа. Работят за момента, просто още не може да ме локализира къде съм точно. Имам някакви проблеми с GPS-a, интересно защо... Google Maps ме локализира веднага.
Цитирай

Браво за положеният труд.Програмата ми харесва малко повече от iGo,може би вече ми е омръзнало.Днес я тествах супер е.Само предупрежденията за полицейски постове не разбрах как се спират. Android
Цитирай

Трябва да са с посока, ако точката е без посока и на по малко от 900 метра я каза в радиус.
Иначе изключването е от Настройки, Карта, махане на отметката за "Показване на камери за скорост"
...........
В моя скин нещо съм сбъркал, не се спират...
И в оригинала не спират... я, бъг Smile

редакция 14.07.2014г. Оригинално програмата работи с 10 типа точки за предупреждение. И има два типа гласове - Роден град и Подробен. Именно в звуковия пакет са описани видовете предупреждения. В моя вариант BG DetailedPlus видовете стават над 20 - оригиналните плюс разширените, а в BG AneliaPlus към тях добавих и още 30 типа от примо...
На практика оригиналните предупреждения се включват и изключват с поставяне и махане на отметка, но тези самоделки - не...
Цитирай

Обновена картата на България за Navikey с обновена пътна мрежа в София (на Семинарията). Отстранени някои грешки - в Бургас, Велинград и др.
Настоящата карта поддържа търсене до точен адрес в:
Сваляне на същите връзки, картата е с нова номерация - bulgaria_2014_Q3b:
датата:
карта, базова, атлас
yandex:
карта, базова, атлас

пакет с глас, карта, превод и скин:
data.bg
yandex
Цитирай

Само файла bulgaria_2014_Q3a ли дръпна и сменя в директорията или и файловете от "базова" и "атлас" ?

п.с. видях че датата на ъп на атлас е нова от днес, така че свалям и него. В Разград намира ли ви нещо въобще?
Цитирай

Сигурен ли си че е избрана картата??? И трябва а се махне предната версия.

[Изображение: image.png]
Иначе село Разград в област Монтана се дублира ... Ще бъде поправено.
Цитирай

Да, с новата карта съм която постна по-рано днес. С старата, имах същия проблем по принцип, не намираше Разград. Изглежда всичко си е наред ама......

1 2 3
Цитирай

Чест и почитания. Програмата при мен не може да разпознае картата и скина. gaffer, здрав бъди малко напътствие, ако може? Поздрави.
Цитирай

По принцип пакета се поставя в папката на програмата - 7ways. От Опции, карта бутончето с трите точки, отваря се прозорец с вече използваните папки с карти, от долу - добави и се щрака на bg.7wz. След това от показалия се прозорец се излиза с десния горен буто - за запомняне. То се връща в менюто за избор на карта, и там вече си пише
"Основен bg.7wz/maps" Пак се излиза с десния горен бутон, чавката. Това по принцип е бутона за запомняне на промени. Левия е за връщане назад, без да запомни промените.
По същи начи е избора на папка в която са картоте, който ще се ползват, ако са на файлове. Само че се избира пакта, която по принцип няма значение къ ще се намира в устройството.
Скина се избира от Опции, Интерфейс, Има си го изписан, въпреки че е в архива. От тук се избират и глас, и език. Щом архива е избран от менюто за избор на карта, вече са се появили в падащите менюта.
На практика архива 7wz си е zip архив без компресия.
За всяка версия на програмата, руснаците пущат нов конвертор за карти. Ако се ползва стара версия на програмата е възможно да не разпознае карта или скин. В обратния случай - нова версия на програмата и стара версия на скина изписва че някои функции няма да работят и го зарежда.

edit: За търсенето по адреси... При мен няма проблем и със системна клавитура, и с клавиатурата на програмата. Ползвам https://play.google.com/store/apps/detai...nkeyboard2 . В Опции, Интерфейс има отметка за позване на системана клавиатура, махнете я за да се изпозва за търсене клавиатурата на програмата... Не вярвам да не разпознава някоя буква, но все пак...
Цитирай

При мен вече всичко е окей. Чистих малко кеш, сложих всичко на ново и рестартирах. Тръгна новата карта, дори въпросният Разград ми излиза както при теб Dance
Цитирай

Обнових картата, промените станаха доста.... семинарията в София, Българово, наместване в Пловдив, Варна, Велинград... и bulgaria_2014_Q3b - тук: https://www.androidbg.com/forum/post1197...l#p1197518
Цитирай

В датата на местото където трябва да се изтегли картата, няма нищо.Атласа и базовата няма проблеми, могат да се теглят.

=== Huawei P10 ===

Цитирай

поправих връзката, не съм копирал целия линк...

пп. Не е така... нещо се е променил линка, във всички мнения трябва да е еднакъв, той си бе еднакво грешен...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)