Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia V (LT25i)

nedelchev nikolai написа:Благодаря Ви за отговорите !
Ако паметта е 5,6г. За мен е напълно достатъчно..... Разбира се с карта за снимките и клиповете. Снимките изглеждат доста добре, а и след клиповете които изгледах......това ще новият телефон...

Общо взето това са му кусурите, малоумно разделената памет, невъзможността фабрично да местиш приложения на СД карта, и че загрява понякога (което явно не се проявява при всички устройства или по-нататък просто изчезва)
Цитирай
Аксесоари

Загряването го имах и при XJ, но намерих как да си реша проблема и сега вече не ми загрява изобщо.... Предполагам, че и при V-то ще е от същото естество, но ще видим като го взема ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

SpeC написа:Не, не е 8гб, 5.6гб е наличната памет, при това е малоумно разделена на 2 дяла, и ако си купиш карта като мен 32гб с идеята да си местиш там приложенията - не става. Трябва телефона да ти е руутнат и да ползват Link2SD като дори и тогава не мести всичките файлове на приложението... Едно от най-малоумните решения които съм виждал някога


Сега го разбирам това. Как може толкова нов телефон с една от последните версии на андроид да трябва да правя руут сега като на x8-цата и да се занимавам с приложения! Явно като взема тоя месец карта пак ще пада играчка....

п.с. @nedelchev nikolai и как си решил проблема със загряването ако не е тайна?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Просто го разтоварвам когато не съм на W/F и ми е слабо покритието на мобилният интернет ....

Забелязах, че тогава XJ-то ми грее най-много и започнах да го разтоварвам и всичко си дойде на мястото .....
Слухтенето не е проблем, поне при мен...... Проблем е когато тегля или качвам файлове при слаб нет ... Тогава грее най-много... Особено ако се опитам да кача няколко снимки едновременно в Фейса.....

Още нещо се сетих. Не чистете кеша на приложенията които ползвате редовно..... Това също тормози допълнително машинките, поне аз така мисля....

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Купих си Сони хпирия Т,но имам следния проблем ,когато изтегля приложение и тръгна да го отворя ми дава да го деинсталирам,а не да го отворя =( Android Confusedatisfied: ако може да ми кажете какво да правя ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО Smile
Цитирай

От къде ги теглиш тези приложения, от Плей Стор ли? Ако имаш дадено приложение инсталирано, то след опит да го инсталираш отново, ти дава опция за ънинстал, но би трябвало да има опция и отвори, това е. А инсталираните приложения виждаш в секцията със всичките ти инсталирани приложения.

Коментираш модел Т, нека въпросът ти и отговорът се публикуват в темата за нашия модел Т. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да от там свалям но не ми илзиза отвори ;х не виждам къде са инсталирани ,но като вляза в настройките ми ги показва но не ми дава да ги отворя .... за 1 път си купувам телефон с аднроид ;х и го гледам като Индианец ;д
Цитирай

Най-долу на основния екран, а и не само когато си на основния, имаш бутон /икона/ с квадратчета, намира се по средата от общо 5 икони, над навигационните ти бутони с черен фон. Натиснеш ли го него, ще ти се покаже меню/прозорци/ с всички приложения инсталирани на телефона. Разгледай си скрийновете все пак. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колеги помагайте, днес си купих V-то от get.bg до тук добре НО: мой приятел също го има но не го е купувал от get, когато сложих телефоните един до друг двата имат видими разлики!!!
Първата разлика е горе в десния ъгал до сензорна за близост и свето диода,при него се виждат и другите сензори при мен НЕ!!
Втора разлика и за мен най обезпокоителната, разлика в самите дисплей!! Неговия когато телефона е заключен тоест когато не свети екрана, му е Черен а моя синее?!!! На сървис теста на черно неговото си е Тъмно ЧЕРНО а моя бледо черно! Също има разлика на бял и жълт фон!!! При него са по "живи" самите цветове.
Кажете какво да правя, да връщам ли телефона утре? Някакво менте ли са ми пробутали?!
Да спомена, че моя телефон пристигна с английско. зарядно а на моя човек си му е стандартното за БГ от тук мога да съдя, че са предназначени за различни пазари (региони).
Моля кажете какво да правя, че ще се побъркам!

В заключение ще ви кажа,че телефона ми поставен до този на моя приятел е все едно гледам друг телефон ( моя е в пъти с по лошо качество в картината от неговия).Затова ви съветвам НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ SONY XPERIA V от GET.BG
Цитирай

predator_v_bg написа:Колеги помагайте, днес си купих V-то от get.bg до тук добре НО: мой приятел също го има но не го е купувал от get, когато сложих телефоните един до друг двата имат видими разлики!!!
Първата разлика е горе в десния ъгал до сензорна за близост и свето диода,при него се виждат и другите сензори при мен НЕ!!
Втора разлика и за мен най обезпокоителната, разлика в самите дисплей!! Неговия когато телефона е заключен тоест когато не свети екрана, му е Черен а моя синее?!!! На сървис теста на черно неговото си е Тъмно ЧЕРНО а моя бледо черно! Също има разлика на бял и жълт фон!!! При него са по "живи" самите цветове.
Кажете какво да правя, да връщам ли телефона утре? Някакво менте ли са ми пробутали?!
Да спомена, че моя телефон пристигна с английско. зарядно а на моя човек си му е стандартното за БГ от тук мога да съдя, че са предназначени за различни пазари (региони).
Моля кажете какво да правя, че ще се побъркам!

В заключение ще ви кажа,че телефона ми поставен до този на моя приятел е все едно гледам друг телефон ( моя е в пъти с по лошо качество в картината от неговия).Затова ви съветвам НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ SONY XPERIA V от GET.BG

Колега ти ме шокира сега! Тъкмо и аз си мислех от там да го поръчвам и ти сега ме разби! krasimiretov ми каза, че неговият си е перфектен! Я качи някви снимки на този телефон да го видим!

SONY ERICSSON Xperia Mini Pro (SК17i) 2.3.4 rooted,
SONY XPERIA V root 4.2.3,
SONY XPERIA M4 not rooted yet,
SONY XPERIA Z3 COPPER root + sound mod of Z5.
Цитирай

Наистина ако можеш качи снимка на дисплея и на самия телефон да видим дали има нещо различно от нашите. Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

predator_v_bg написа:.....................................Затова ви съветвам НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ SONY XPERIA V от GET.BG
Моят е точно от там и е перфектен!!!
Защо не го върнеш?Все пак е в гаранция! Huh Опиши хубаво проблемите и го върни по куриер!Ако можеш сам да отидеш до офиса им е най-добре!
Цитирай

то ако си карък няма значение дали е от гет.бг или от магазина...
Цитирай

Някой има ли си напредстава защо гет.бг вдигнаха цената В-то?! Аз тъкмо реших да си го поръчвам и гледам днес черният станал 549лв!!! От к'ъв зор я вдигат цената като, колкото повече се купува този телефон, те логично на по-ниска цена трябва да го взимат! Някакви мнения по въпроса? Да не излезне колегата прав, че са зареждали някви гомняни В-та преди това, а?

SONY ERICSSON Xperia Mini Pro (SК17i) 2.3.4 rooted,
SONY XPERIA V root 4.2.3,
SONY XPERIA M4 not rooted yet,
SONY XPERIA Z3 COPPER root + sound mod of Z5.
Цитирай

Имам телефона от около месец и мога да кажа,че е супер.До сега никакви проблеми.Купих го от SLOTMOBILE,много са коректни.Това ми е трети телефон от тях и никога не съм имал проблеми.В комплекта има 8GB карта.Препоръчвам ви да купувате от тях.
Цитирай

Моя си е от гет-а и си му няма нищо. Пушка и половина. Wink А, относно цените нормално е да вървят надолу-нагоре. Пазара и търсенето определят и цената. В момента също има смартфони на по година, две които ги имат на склад нови и цените им са абсурдни, но когато пък бройките вече са малко, а има търсене и за това е нещо нормално да се вдига цената. Wink Например Desire S е 435 лв в гет.... едва ли някой ще ги даде при положение,че за тези пари може да вземе в пъти по-ново и по-добро, но въпреки това цените не могат да падат до безкрайност, а и някои модели които са по-класически дори отиват нагоре... така,че някакви разлики от по 10 15 лв +/- не знам какво те впечатляват...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Имам един въпрос: Мога ли да променя иконките отгоре на статусбара например вместо Wi-Fi, Bluetooth да сложа други иконки? Без да руутвам телефона.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Без руут няма как.
Цитирай

Към колегите с Xperia V
Къде са произведени вашите?
На моя под батерията и на кутията "гордо" е изписано Made in China...
И две други неща ми правят впечатление:
- камерата за видео разговори видимо червенее сензорчето, а гледах 2-3 клипа в интернет и там сивее.
- когато е изключен дисплея погледнат под ъгъл синее, както е писал по-горе predator_v_bg
Да влизам ли в разни филми и да се съмнявам в нещо?

LG G Pad 8.3, Sony Xperia V, Xperia Tipo, Sony Ericsson Xperia mini
Цитирай

Capt_Flint написа:Към колегите с Xperia V
Къде са произведени вашите?
На моя под батерията и на кутията "гордо" е изписано Made in China...
И две други неща ми правят впечатление:
- камерата за видео разговори видимо червенее сензорчето, а гледах 2-3 клипа в интернет и там сивее.
- когато е изключен дисплея погледнат под ъгъл синее, както е писал по-горе predator_v_bg
Да влизам ли в разни филми и да се съмнявам в нещо?

1. На кутията пише Китай(под батерията не съм гледал), попитах Сони за коя страна е произведен и ми отговориха така - По повод Вашето запитване, бихме искали да Ви информираме, че Вашият Xperia V е произведен през месец юни 2013 за разпространение в Обединени Арабски Емирства.
2. Не забелязвам нищо червено при камерата.
3. За такова синеене ли става въпрос - http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sIm...Phone=4958 .При мен е същото.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Мерси за бързия отговор :cheers:
Да, точно такова е синеенето.
А ето и снимки на червенеенето на втората камера.
Не са много на фокус, но ясно се вижда и са правени без светкавица.

[Изображение: 031451792.jpg?r=0]

[Изображение: 031451794.jpg?r=0]

LG G Pad 8.3, Sony Xperia V, Xperia Tipo, Sony Ericsson Xperia mini
Цитирай

Здравейте, можете ли да ми обясните как да правя скрииншот като този и какво означава иконката която е отляво на тази за аларма?
[Изображение: screenshot2013022720351.png]
Цитирай

mitonzi написа:Здравейте, можете ли да ми обясните как да правя скрииншот като този и какво означава иконката която е отляво на тази за аларма?
[Изображение: screenshot2013022720351.png]

С коя версия на андроид си?
При сандвича, след задържане едновременно на пауър бутона и бутона за усилване на звука за около 3 секунди, снимката е готова, разбира се след специфичния звук за снимка.
Иконата от ляво на алармата, означава, че е активиран екстендет режима за батерията от настройките. Което значи спиране на нет например след изгасване на дисплея и т.н. с цел повишаване на живота на батерията за единица време на ползване на телефона. Smile

При Джели бийна, след задържане на бутон пауър, излиза меню, в което има и опция скрийншот.... Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Capt_Flint написа:Мерси за бързия отговор :cheers:
Да, точно такова е синеенето.
А ето и снимки на червенеенето на втората камера.
Не са много на фокус, но ясно се вижда и са правени без светкавица.

[Изображение: 031451792.jpg?r=0]

[Изображение: 031451794.jpg?r=0]

При мен е като при теб Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

При мен също го няма червеният цвят при камерата.
За дисплея мисля, че си е черен.
На кутията пише Китай.

Sony Xperia V 4.1.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)