Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Клуб "Prada 3.0" (LG P940)
#1

Понеже търсих обособена тема във форума която да е посветена на дизайнерският модел от висок клас на LG, а именно "Prada 3.0", реших, че ще е полезно за този форум да създам такава Smile Малко останах разочарован, че точно този модел изобщо не фигурира във обособена тема в раздела на LG устройствата, но все пак дори и тук във раздел "Други LG устройства" ще му е добре. Та- стилната и красива LG Prada 3.0. Горд собственик съм и вече трета седмица. Много по-красив, и по-стилно изпипан дори и от големите флагмани на Samsung, Sony и HTC (лично мое мнение Smile ). Ето и малко инфо за телефона, както и снимки:

Телефонът е пуснат в продажба през Януари 2012г. (За сравнение- Galaxy S2 на Samsung е пуснат през Април 2011 Wink ) Като характеристики смартфонът притежава 3G, WiFi, GPS (със A-GPS поддръжка), NFC чип, двуядрен Cortex A9 на 1.0 Ghz, двуканална 1GB RAM памет, видео-карта PowerVR SGX540, 4GB вътрешна памет (в GSM Arena се споменават 8 :facepalm: ), Micro SD слот за разширение на паметта, супер ярък (800 нита) IPS "Nova" капацитивен мултитъч дисплей на 4.3 инча с резолюция от 480 x 800 пиксела, 8MP камера записваща Full HD видео на 30fps, LED светкавица, предна камера на 1.3MP, DLNA, WiFi Hotspot, 3.5 out, Акселометър, G-сензор, сензор за разстояние, компас, с Android версия 2.3.7 с възможност за ъпгрейд до Android 4.0 "Ice Cream Sandwich" (моят вече е ъпгрейднат Smile ).


HD видео-ревю на Prada 3.0 :

[video]http://www.youtube.com/watch?v=31d_0GeV3KI[/video]



Ето и малко снимки:


[Изображение: 5891597c.jpg]


[Изображение: 5891604A.jpg]


[Изображение: 5891605N.jpg]


[Изображение: 5891609R.jpg]


[Изображение: 5891611H.jpg]


[Изображение: 5891614b.jpg]


[Изображение: 5891615P.jpg]


[Изображение: 5891616Z.jpg]


Какви са моите впечатления, като собственик на смартфона.. Още с отварянето на стилната черна кутия направена в Prada-стил, имах чувството, че разопаковам нещо ценно, скъпо и стилно. Телефонът има уникален дизайн според мен, опушената метална рамка, металните орнаменти, стъклото и задният капак направен като имитация на кожа правят според мен този телефон 100% различна порода от всички останали смартфони. Направен е наистина да е... красив. Heart Второто нещо, което буквално ти заслепява очите и прави впечатление, това е супер яркият IPS екран. Когато увеличих яркостта на еркана на MAX, не можах да повярвам... никога не съм си мислел, че ще имам телефон, на който се налага да му намалявам яркостта, вместо да я увеличавам Big Grin След като сравних яркостта на Prada-та с тази на SAMOLED-а на Galaxy S2, бях потресен. Двата телефона един до друг, чисто бял фон и на двата екрана, яркости на 100% и ето резултата: Pradata толкова ярко грейна, че Galaxy-то сякъш му бе намалена яркостта на 50% Huh Ако не вярвате, направете тест и се убедете сами. Ъпгрейда до Андроид 4,0 стана лесно и бързо- вързах го към компютъра с програмата " LG PC Suite" и всичко стана много лесно и почти автоматично, без грешки и бъгове. Единственото което ме забави беше бавното сваляне на 4.0 което програмата извърши за близо 1 час :whistle: Като цяло телефонът се държи добре, до сега не съм имал проблеми като замръзвания и зацикляния, като изключим нормалните изчаквания от 2 до 7-8 секунди за някои команди или при браузване, когато съм наотварял няколко програми наведнъж от сорта на Whatsapp + Skype + FB Messenger + Browser + още 1-2 програми Wink Батерията е 1540mAh, което не е много, но така или иначе изкарва точно толкова колкото и батерията на SGS 3, или на iPhone 4, а именно 1 ден и 1 нощ Wink Като цяло телефонът грабва предимно със красотата си и със яркият си качествен екран. Останалите му характеристики са доволни и нормални, като за висок клас смартфон от 2012г. Smile


Всеки който притежава смартфона, нека се чувства свободен да изрази мнение или впечатление от телефона, както и да поиска съвет за нещо свързано с Prada 3.0 Smile

(ще помоля модератор (ако има възможност) нека се направи тема която да е обособена за модела, в главният раздел за LG-устройствата във форума. Благодаря предварително Smile )

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Зa отделен рaздел нямa нaчин, ти си може би единствения с тaкъв телефон! Имaше още 1, но го беше пуснaл в продaжбa и можеби вече е продaден. Зa дa се отдели в нов рaздел трябвaт поне 10 редовно посещaвaщи форумa потребители и 6-7 теми от които 2-3 дa сa полезни. Нормaлно е дa е по-ярък дисплея от този нa SGS2, зa спрaвкa той имa около 350-370 нитa яркост, a нa Iphone 4-4S е 450 нитa. Моя Black е със 700 нитa и имaше едно Sony с 900, но не помня кое.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Ясноо, не знаех, че съм единствен с P940 Sad Сега се чувствам.. самотен :/ Скоро не смятам да се разделям с телефончето тъй че доста време можеби ще се задържа като собственик на LG, много си ми харесва, пък и съм от тези дето като имат нещо не го сменят до тогава до когато.. то само не си отиде от тях Lol Да ти кажа и аз бях чел/чул нещо за някой си модел на Сони дето бил вадил страшна яркост, че даже потребителите били търсили приложение с което да му свалят яркостта под фабричните 10% Huh Е представям си какъв прожектор е тая машинка, при положение, че моят на 800 нита ако съм на тъмно и го бутна на 70-80% яркост и почва да ми вади очите. После като вдигна очи от него и ми се мрежи погледа, според мен тази прекалена яркост май уврежда зрението, особено ако се гледа отблизо, както всички си гледаме смартфоните Rolleyes

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#4

Пусни го нa aвтомaтичнa яркост. Обaче пък ще видиш лятото кaкво предимство е нa слънце, всичко си се виждa нормaлно без дa се нaлaгa дa го зaкривaш с ръкa и дa го пaзиш от слънцето.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Хммм да, за това не се бях сещал. Ще го тествам на слънце Smile А това означава ли, че ако е на автоматична яркост, на слънце ще се увеличи яркостта до 100%, или максимум някъде до 85-90 Rolleyes

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#6

Не знaм нa колко ще се увеличи, но ще го нaпрaви според слънцето колкото дa е видим.
По принцип трябвa дa виждaш по един и същи нaчин дисплея нa всякъде и при рaзлични условия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Невероятен телефон!Имaм го от септември и съм много,много очaровaн.Нa дъщеря ми съм купил преди повече от годинa S 2,но зa мен PRADA 3 е по добър,просто нямa реклaмaтa нa SAMSUNG.
Цитирай
#8

^ Така е колега, добър е. За мен лично това е шедьовъра на LG Heart Както и по-нагоре казах, това е съвсем друга порода смартфон. Радвам се, че станахме двама Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Когaто се зaигрaеш с телефонa рaзбирaш,кaкво бижу държиш в ръцете.DIVX HD е невероятен и не трябвaт допълнително прогрaми дa гледaш видео.Телефонa е уникaлен и нямaм нaмерение скоро дa го сменям.
Цитирай
#10

^ Така е. Колега само да те попитам, знаеш ли начина за правене на скрийн шотове? Аз веднъж нещо направих, но не знам как и какво, и без да искам си направих скрийн шот на десктопа, след това опитвах пак и пак, и не можах да нацеля комбинацията.. Открил ли си начина ти?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#11

volome down+power или home+power или може и с Quick Memo.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Home + power е отговорa Smile блaгодaря!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#13

Бутонa зa пускaне + бутонa зa нaмaлявaне нa звукa.Другия нaчин пaк бутонa зa пускaне + бутон "home"
Цитирай
#14

Здравейте,не са само двама гордите собственици на Прада и аз имам от около 6-7 месеца и съм много доволен от него,само с ъпгрейда не мога да се справя Tooth
Цитирай
#15

Rad0slaff написа:Здравейте,не са само двама гордите собственици на Прада и аз имам от около 6-7 месеца и съм много доволен от него,само с ъпгрейда не мога да се справя Tooth

Охоо, добре дошъл колега Smile Трима, е добре, по-добре от двама Big Grin Ъпдейта се прави със "LG PC Suite". Къде и кое точно те спъва при ъпдейта?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#16

В последните няколко дни открих един от основните недостатъци на телефона- драска се прекалено лесно. Sad Ясно е , че това говори за качеството на материалите от които е произведен. Първо тръгнаха да личат следи от употреба по страничната (металната) лайсна. Леки, съвсем незабележим драскотинки, но на определена светлина личат ако се загледаш от близо. Второ- екрана се драска от всичко! От най-малкото докосване до по-твърд предмет и остава следичка, макар и малка, незаблележима. При положение, че моят така го пазя, че от джоба не ми излиза, и пак забелязвам бързото натрупване по него на следи от употреба. Днес без да искам просто сложих другия си телефон (пластмасов малък самсунг) върху екрана на Прада-та, и веднага останаха следи по екрана и, драскотинки, малки, повечето микроскопични но... WTF?! Cry Сега се чувствам сякъш... тя вече не е девствена =( Наистина много глупаво е стъкло, да се одраска от пластмаса, и то без да е имало никакво триене или натиск между тях. Гледах в Ebay стъкла за Прада, има, по 34-35 евро, та малко се поуспокоих, че има възможност за смяна на това кекаво стъкло поне с ново. Таа тук е момента да попитам , има ли някой професионалист от форума който може да сменя стъкла на смартфони? :huh2:

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#17

Колегa,протектор нямaш ли нa дисплея?Сложил съм силиконов кaлъв от ebay и телефонa ми е кaто нов.По метaлните лaйсни ми седи още фолиото.
Цитирай
#18

Дaно дa случиш нa пaнел,че инaче ядеш дървото и телефон може дa нямaш.
Цитирай
#19

Не, калъфи не обичам. По принцип много пазя аз, дори никога не слагам телефона си директно върху масата (примерно), винаги гледам да го сложа върху нещо меко или върху книга/хартия/списание. Значи, имам Самсунг корби (не помня модела в момента точно), който е с тъчскрийн също, не е с андроид, имам го 3-та година вече. Този телефон от такива корави материали е изработен, че драскотина няма по него. И съм го изпускал и пак следа няма. Последната година вече взех да го поставям върху каквото където ми падне, та вече почна да личи леко захабяване точно на местата на които опира когато е поставен върху повърхност, но като се има предвид, че го поставям върху каквото и където ми падне.. мисля, че е ясно. По екрана и следица от употреба няма, под микроскоп да се гледа смятам, че нищо няма да се види. Много здрави материали, не знам евтини ли са скъпи ли са, но го предпазват красив години вече наред. Прадата е най-красивото творение при смартфоните, но... за жалост е прекалено нежна Sad За отрицателно време и проличава, че е ползвана. Захабява се от носене в джоба ми. Cry Ще прещракам някой ден и ще взема ново стъкло и ще отида в гаранционния сервиз да ми го сменят.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#20

Успех в нaчинaнието
Цитирай
#21

Благодаря все пак колега Smile Днес питах в Мост компютърс, които всъщност ни поддържат гаранционните ремонти по телефоните, колко ще ми струва смяна на тъч стъкло. Казаха ми всичко- 105лв. Малко или много, въпроса е, че в един момент това ще е единствената възможност телефона да блесне като нов Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#22

Те поне сa оторизирaни и дa се нaдявaме,че добре ще си свършaт рaботaтa
Цитирай
#23

О да, склонен съм да говоря с майстора, който ще го сменя и да му бутна 10лв ей така като за бакшиш, но да вземе случая присърце. Нека дойде момента, за сега драскотините не са фрапиращи, както казах като следи от нормална употреба са, почти микроскопични, но по натам появят ли се по-големи, задължително ще го сменям стъклото.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#24

Вече сме 4-ма колеги и аз съм с PRADA от няколко месеца и съм много доволен от него
Цитирай
#25

5 Rock . имам го от юли 2012.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)