Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ HTC One М7 [Unlock • Recovery • Root • S-OFF] ¯´·.¸¸. -
#26

Здравейте колеги
Понеже се разрових малко и намерих ОТА ъп, но все още не мога да видяна как да го инсталирам на телефона. Ъпдейта включва сенс 5.5 и още малко "шукарийки" които ми допадат.
Ако някой хелпне ще съм благодарен.

П.С.- до колкото видях този ъп е "кацнал" в Англия и може би след време и ние ще го имаме,но нищо не се знае.

Благодаря на отзовалите се.

Armed with:HTC One; ROM:KitKat; Android:4.4; Sense:5.5
Rules AndroidBg Forum
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте колеги!
Извинявайте но ще може ли по подробно описание как флашнахте
това рекавъри-мъча се от 2 часа и не става..иначе отключих буутлоудъра лесно...благодаря предварително!

c:\fastboot>fastboot flash recovery.img
unknown partition 'recovery.img'
error: cannot determine image filename for 'recovery.img'
c:\fastboot>flash recovery.img
'flash' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
c:\fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot load 'recovery.img'
Едит-Оправих се!!! Lock Lock

FC BAYERN Fuer Immer und Ewig!
iPhone 3SG->iPhone 4->S2->OneX-> Note II-Titanium Gray ->S 4->ONE
Цитирай
#28

Така...направих следното нещо отключих bootloader-а през хтц дев и после прочетох че мдй пдало гаранцията и го заключих. Не съм инсталирал и бутал нищо само това е и въпроса ми е дали ако се наложи ще ми признаят гаранцията. Тела е от германос със застраховла , сега като вляза пише relock.
Sony Tablet S

iPhone 6  // Galaxy tab s 10.5
Цитирай
#29

Здравейте,

Посоченото ръководство използвах за HTC ONE... но дали става за One MAX?
Цитирай
#30

Искам да попитам , има ли руут за ХТС Оне Андроид 4.4.2 , Сенс 5.5? Защото бих искал да руутна моето устройство. Благодаря предварително!
Цитирай
#31

Никой ли няма да отговори на Маринов. Да не повтарям и аз въпроса.
Цитирай
#32

tromto написа:
mazy написа:Извинете за въпроса, но за да руутна, трябва ли да отключа БЛ непременно?

Не! Rock Dance

Просто инсталираш HTC Android драйверите, включваш USB Debugging от Settings > Developer Tools, сваляш Kingo Android Root оттук - ЦЪК и го инсталираш, свързваш телефона с кабела и стартираш Kingo-то. След около минута имаш рутнат телефон, без всякакви главоболия с отключване на бутлоудър и инсталиране на recovery. Проверено снощи и проработи 100%! :bow: (всъшност, самите създатели на програмата са поставили HTC One в списъка на официално поддържаните за рутване телефони)

Разбира се, на когото му трябват - нека отключва и инсталира, но на съпругата ми например ѝ беше необходим root само за да ползва Titanium Backup и да си инсталира iGO, но нищо повече.





Здравеи на моя телефон нещо не се получи.С htc one съм андроид в.4.4.2
от къде да си ги изтегля HTC Android драйверите
изписа ми root failed,иска ми да направя нещо на тела
s-on, s-of
ПОМОГНЕТЕ МИ

HTC ONE
Цитирай
#33

Аз съм с андроид 4.4.2 и го направих. Как? Ето така:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2699091

Надявам се да съм бил полезен!

HTC HD2[Feb. 16, 2014][ROM][KK][4.4.2] NexusHD2-KitKat-CM11.0 V4.4 [NativeSD]; HSPL 2.08; ROM 3.14.405.2; Radio 2.15.50.14
HTC ONE M7★ ☆ [ROM][4.4.2] Sense 6.0 | NuSenseSIX | KitKat | Official | m7-base 5.14.531.1 | m8-base 1.54.401.5 | m7vzw | Global | V4A | Xposed | Sense6 Toolbox | Motion Gestures | RC6.4 | 05-24-14 | ☆ ★
Цитирай
#34

martimarti написа:Аз съм с андроид 4.4.2 и го направих. Как? Ето така:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2699091

Надявам се да съм бил полезен!


С WeakSauce вече не става.. Sad

Код:
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
I/System  ( 4406): exec(sh @ com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m:139)
E/dalvikvm( 4406): dlopen("/system/lib/libdm-systemaccess.so") failed: dlopen fa
iled: library "/system/lib/libdm-systemaccess.so" not found
W/dalvikvm( 4406): threadid=1: thread exiting with uncaught exception (group=0x4
16cde18)
E/AndroidRuntime( 4406): FATAL EXCEPTION: main
E/AndroidRuntime( 4406): Process: com.cunninglogic.weaksauce, PID: 4406
E/AndroidRuntime( 4406): java.lang.UnsatisfiedLinkError: dlopen failed: library
"/system/lib/libdm-systemaccess.so" not found
E/AndroidRuntime( 4406):        at java.lang.Runtime.load(Runtime.java:333)
E/AndroidRuntime( 4406):        at java.lang.System.load(System.java:519)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.htc.engine.system.SystemAccess.<init>(r:2
1)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.htc.engine.system.SystemAccess.m(r:15)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.cunninglogic.weaksauce.Weak.m(f:123)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.cunninglogic.weaksauce.c.onClick(v:170)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.android.internal.app.AlertController$Butt
onHandler.handleMessage(AlertController.java:174)
E/AndroidRuntime( 4406):        at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.ja
va:102)
E/AndroidRuntime( 4406):        at android.os.Looper.loop(Looper.java:157)
E/AndroidRuntime( 4406):        at android.app.ActivityThread.main(ActivityThrea
d.java:5872)
E/AndroidRuntime( 4406):        at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native
Method)
E/AndroidRuntime( 4406):        at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:5
15)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndA
rgsCaller.run(ZygoteInit.java:1069)
E/AndroidRuntime( 4406):        at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Zygot
eInit.java:885)
E/AndroidRuntime( 4406):        at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)

E/ActivityManager(  731): App crashed! Process: com.cunninglogic.weaksauce
W/ActivityManager(  731):   Force finishing activity com.cunninglogic.weaksauce/
.MainActivity
Цитирай
#35

Трябва ли S-OFF за да рутна ? Или може да сваля файловете и да рутна само както е в последната стъпка на темата Smile
Цитирай
#36

kfcbm написа:Здравейте колеги!
Извинявайте но ще може ли по подробно описание как флашнахте
това рекавъри-мъча се от 2 часа и не става..иначе отключих буутлоудъра лесно...благодаря предварително!

c:\fastboot>fastboot flash recovery.img
unknown partition 'recovery.img'
error: cannot determine image filename for 'recovery.img'
c:\fastboot>flash recovery.img
'flash' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
c:\fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot load 'recovery.img'
Едит-Оправих се!!! Lock Lock
Здр,би ли споделил решението на проблема,че съм на същото положение.
Благодаря.
Цитирай
#37

Recovery.img се слага в папката на fastboot, влизаш в bootloader (трябва да е отключен) и през cmd пишеш правилната команда fastboot flash recovery recovery.img.Естествено преди това трябва да окажеш пътя до папката на fastboot, ако е в С пишеш cd и името на папката, където са fastboot файловете.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#38

vlaf написа:Recovery.img се слага в папката на fastboot, влизаш в bootloader (трябва да е отключен) и през cmd пишеш правилната команда fastboot flash recovery recovery.img.Естествено преди това трябва да окажеш пътя до папката на fastboot, ако е в С пишеш cd и името на папката, където са fastboot файловете.

Това правя ,но :
c:\fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot load 'recovery.img'
:capitulation:
Цитирай
#39

Я направи скрийншот, точно къде ти е папката с fastboot файловете и какво има вътре в нея.Нещо не правиш като хората.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#40

vlaf написа:Я направи скрийншот, точно къде ти е папката с fastboot файловете и какво има вътре в нея.Нещо не правиш като хората.
Цитирай
#41

Я пробвай следната команда fastboot flash recovery recovery.img.img

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#42

vlaf написа:Я пробвай следната команда fastboot flash recovery recovery.img.img

Получи се ,благодаря :bow:
Цитирай
#43

Това се получава, защото пишеш името recovery.img, а img разширението просто не го виждаш от Windows. Трябвало е просто да преименуваш файла на recovery, да го знаеш за напред Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#44

от днес съм с телефона,
android-a e 4.4.3
sense 6.0
Bootloader 1.57.0000

Може ли да се руутва по този начин или има проблем(така прочетох преди малко)

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#45

Начинът, за да стигнеш до руут, е първо да отключиш bootloader-а през HTC Dev, точно както е описано в първия пост. Само че после инсталираш TWRP Recovery, а не CWM, защото CWM не се поддържа от всички ромове. И накрая чрез TWRP инсталираш и руут достъпа. Дотолкова по отношение на руута. Общо взето едва ли ще имаш проблеми, ако не направиш някоя глупост в процеса.
Ако имаш след това желание да инсталираш къстъм ромове, е добре да направиш S-OFF (макар и поняка да не е необходимо). Единственият начин за hboot 1.57 е Firewater s-off - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2632351
Цитирай
#46

Всъщност за рекавърито е fastboot flash recovery recovery.img Smile

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#47

И аз опитах метода на Kingo ROOT, но трябва отключен BOOTloader. Жалко, не ми се искаше да го махам. А на мен ми трябва за PlayStation remote play

hTC One М9
Цитирай
#48

Момчета имам проблем при инсталиране на софтуерна актуализация (инсталира се до някъде и дава грешка). Та въпроса ми е ако отключа Bootloadera ще мога ли да си ъпдейтна телефона ?!
Цитирай
#49

Самото отключване на bootloader-а няма нищо да промени по твоя въпрос. Но пък тогава ще имаш възможността сам да си инсталираш последната версия я на някой чист стоков ром, я някой къстъм ром. Казано накратко - да, ще можеш да си актуализираш телефона, но по малко по-сложен начин
Цитирай
#50

Някой има ли си на идея защо когато стигна до последната стъпка за отключване на bootloader-a ми изписва следното "c:\fastboot>fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin
sending 'unlocktoken' (0 KB)..." и нищо не става...
Моля ако някой знае да помогне ще съм много благодарен
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)