Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.
#1

От два дена го ползвам, но толкова Лакомо устройство до сега не бях виждал!
Батери Монитор-а постоянно показва среден разход доста на 100мА, при употреба над 400????
Батерията с труд изкарва 1 ден. Вярно че е на един заряд, но тази лакомия е Уникална, май ще трябва да се отключва, руутва и сменя поне Кърнела!
Кажете как е при вас?
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен всичко е наред,даже съм очарован от батерията. С доста ползване издържа нормално 1 ден.
Цитирай
#3

Някой още ще сподели ли?
Цитирай
#4

pesho00 написа:От два дена го ползвам, но толкова Лакомо устройство до сега не бях виждал!
Батери Монитор-а постоянно показва среден разход доста на 100мА, при употреба над 400????
Батерията с труд изкарва 1 ден. Вярно че е на един заряд, но тази лакомия е Уникална, май ще трябва да се отключва, руутва и сменя поне Кърнела!
Кажете как е при вас?

3-ия и 4-ия ден са друга работа, третия приключи на 61-2 % а днес все още е на 76%. Явно в началото съм попрекалил Wink с ползването и сега се връща към "нормите" - малко разговори, малко броузване, малко игри, малко снимки.... и го слагам вечерта на зарядното над средата на батериятаWink
Цитирай
#5

Незнам за вас , ама при мене карам вече 3ти ден с много ползване и след час мисля да го зареждам Smile Няма такава батерия с този "Stamina mode" найстина държи много - особено ако не играеш тежки игри , а го позлваш за телефон , нет и камера Smile очарован съм от телефона...

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай
#6

Ако се деактивират и някои от стоковите функции, които не се използват ... но това е според нуждите.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#7

Междудругото игрите хабят най-много батерия, а и от него се нагрява доста (по-тежките- рийл рейсинг 3 и т.н.). Иначе браузарът, камерата смъкват доста малко батерия.
Цитирай
#8

Ами правих си разни тестове и да ви кажа честно, батерията на Нексус 4 пада по-бързо от тази на Z-ката, определено и аз съм доволен.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#9

Съфорумци аз си го купих вчера и го разпуках общо взето както всеки един от вас. Сложих го 12 часа да се зарежда и сутринта го махнах 7,30 от зарядното. Сега е на 70 % като днес не съм му спирал Wi-Fi цял ден и съм провел доста разговори. Снимки също няколко направих и направо съм много доволен. Ще видим утре как ще бъде и ще споделя Smile

SONY XPERIA Z
Цитирай
#10

одеве гледах ревю между сонито и галакси ес 3 и човека в клипа пусна едновременно галерията на двата телефона. естествено на галаксито половин час докъто зареди тая галерия, а на сонито стана моменталичаски. може ли да ми кажете като си пуснете указатела веднага ли зарежда имената, че на ес тройката се чака пак половин час. обмислям да си взема тва сони понеже се мие, а и щото сичко у нас ми е сони.

SΛMSUNG Galaxy S5
Цитирай
#11

Galaxy-то има ясно утвърден проблем с това.
Системните галерия, СМС-и, dialer и указател се отварят с известно забавяне [ок. 3 секунди] първия път. Ако са във фонов режим забавяне не се отчита. Отдавна са създадени 'номера', с които да си решиш 'проблема', но явно при теб има липса на желание.
Най-добре си вземи Sony-то, защото всичко у вас е Sony, все пак.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#12

От 1 час си слушам музичка от телефона. Фабричните слушалки не са добри, но ме изуми батерията- паднала е само с 1 процент :unknw: :huh2: Huh
Цитирай
#13

Като е включено това Стамина мод, всичко ползващо нет се спира нали? И по конкретно за вайбъра - той спира да работи?
Иначе издържа 2 дни и половина, но в процес на инсталации Smile
Цитирай
#14

Спира да работи, но веднага , след като включиш телефона, получаваш нотификациите.
Цитирай
#15

Да допалня за батерията изддаржа ми два дни като на втория ден вечерта беше на 20% и го ръчках здраво и не можах да го уморя. Машина е говедото :-)

SONY XPERIA Z
Цитирай
#16

Колко часа display изкарвате г/д?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#17

Колегите от XDA тестват един ъндърволт сетъп и резултатите при тях са доста добри. За да може да се намали волтажа трябва да се отключи буутлоудъра, слага се кернела на дуум и се копват настройките от този линк
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2185362
Току що приключих процедурата , ще тествам и ще споделя мнение по-късно днес или утре Lol

Embrace the hate
Цитирай
#18

При мен ефект има ! Вчера за 11 часа и 45 минути , от които 3 часа и половина дисплея е бил включен и почти през цялото време е слушана музика батерията беше останала на 27%. За цяла нощ със стамина мод , 3г включено, работещо имо е паднала с 2% батерията (00:00-08:00).

Embrace the hate
Цитирай
#19

Здравей те!Вчера си калибрирах батерията с приложение от Г+.Днес забелязах,че след зареждане от 0 до 100%,след това с малко ръчкане 1-2часа батерията ми падна с 25% Confusedtupid:
Цитирай
#20

батерията се калибрира с recovery, не с аппове от маркета Smile

Embrace the hate
Цитирай
#21

AMG написа:Колко часа display изкарвате г/д?
Това е шотче от преди секунди, на второ зареждане е телефончето, с яркост на авто, без активиран стамина мод.
[Изображение: bfi1364114746e.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#22

Е супер е Smile Моя вчера направи 5 часа и 56 минути, но е с понижен волтаж на процесора :cheers:

Embrace the hate
Цитирай
#23

Да, забравих да спомена, че телефончето от към софтуер е пълен сток за момента.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#24

При това положение колко е изкарал? 10 часа?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#25

От последният заряд.
[Изображение: rgh1364282075u.png] [Изображение: opt1364281927k.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)