Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на Xperia Z, ZR, ZL със заключен bootloader (4.1.2, 4.2.2, 4.3 и 4.4)
#26

Е ако си правил бекъп на ТА партишъна преди да ънлокнеш и си ресторнал трудно ще те хванат така или иначе, но според мен ще се заядат за това само ако си го хардбрикнал докато си човъркал из "забранените" партишъни Smile

Embrace the hate
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз моят го заключих преди да го дам, не съм рискувал, но в хда девелопърите твърдят, че при ънлокване изчезват DRM keys и не могат да се върнат, което ще рече, че ако в сервиза имат желание и възможност ще разберат за моите експерименти.
Цитирай
#28

Ми то нали в 90% от случаите телефона не се ремонтира а се подменя с нов.То ест никой не си играе да изследва твоя софтуерно.Той отива за рециклиране и ги интересува единствено хардуера хората.Щото от СОНИ явно са пичове,а не дребнави корейски печалбари!
Цитирай
#29

drm key-овете се връщат ако си направил бекъп на ТА секцията преди да ънлокваш и след релок възстановиш бекъпа Wink

Embrace the hate
Цитирай
#30

Аз когато го ънлоквах, още не го бяха измислили тоя фокус с бекъпа Big Grin Чак месец след това видях, че са пуснали и бекъп, ама нали... Няма дертове, сега новият не съм го пипал вече 3-ти ден, като изключим флашването на глобулският 4.2.2, защото не ми показваше ъпдейта. Честно казано, за сега не виждам смисъл да барам буутлоадера или да го руутвам, преди го правих за да махна някои от стоковите приложение, но Сони любезно са предоставили възможността да го правим без допълнителен достъп, за разлика от Самсунг и ХТЦ.
Цитирай
#31

Lewskarche написа:Аз когато го ънлоквах, още не го бяха измислили тоя фокус с бекъпа Big Grin Чак месец след това видях, че са пуснали и бекъп, ама нали... Няма дертове, сега новият не съм го пипал вече 3-ти ден, като изключим флашването на глобулският 4.2.2, защото не ми показваше ъпдейта. Честно казано, за сега не виждам смисъл да барам буутлоадера или да го руутвам, преди го правих за да махна някои от стоковите приложение, но Сони любезно са предоставили възможността да го правим без допълнителен достъп, за разлика от Самсунг и ХТЦ.
Мдаа,СОНИ са много по-любезни към по-напредналите си клиенти.Те нали затова XDA и девелопърското общество им дадоха някаква специална награда за "отвореност" и сътрудничество.Абе напоследък марката е в страхотен подем-вземат все по-правилни и по-правилни решения!Дано да се задържи тази линия.Извинявам се за офтопика,ама те си плачат да ги похвалим :bow:
Цитирай
#32

Моя си е ънлокнат, ъндърволтнат с по -75 / -100 мв , деблоат-нат и т.н., но и напълно стоковия е супер. И да сони наистина са в голям подем, видяхте ли Ултра-та Heart

Embrace the hate
Цитирай
#33

има ли начин да се руутне без компютър?

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#34

Не... може с пц, лаптоп, чуждо пц, чужд лаптоп. Обади се да ти го руутна, ще черпиш един чай :Д
Цитирай
#35

и аз мога да го руутна но в момента нямам компютър. как така ти можеш да ми го руутнеш

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#36

отиваш у тях > руутва ти телефона на неговия компютър > черпиш го чай > и двамата оставате доволни

Device: Sony Xperia Z3 D6603
ROM:
Stock Lollipop 5.0.2 // 
23.1.A.1.28 // VIVACOM
Цитирай
#37

измислено ли е вече как да се руутне Jelly Bean 4.2.2 [10.3.1.A.2.67] без са си сменям и ядрото
Цитирай
#38

Здравейте хора Smile

Не разбирам много от Sony, спецнат съм по Samsung Big Grin, но в момента държа в ръцете си Xperia Z Android version : 4.2.2 / Build number : 10.3.1.A.2.67 възможен ли е root директно или ще трябва даунгрейд? И при даунгрейда запазва ли се потребителската информация, защото не е мой телефона, ако беше мой нямаше и да питам Smile


Поздрави !

SM-N910C  5.0.1
Цитирай
#39

Възможен е директен руут с Kingo, но за всеки случай си направи бекъп. Другия начин е с FlashTool
Цитирай
#40

archibal написа:Възможен е директен руут с Kingo, но за всеки случай си направи бекъп. Другия начин е с FlashTool

С Flashtool как би трябвало да стане Smile

SM-N910C  5.0.1
Цитирай
#41

Или кажете начина с Kingo, както казах за мен е важно да не се изтроят файловете Smile

SM-N910C  5.0.1
Цитирай
#42

С Flashtool:
1. Предварителни работи
1.1. Изкарване на скритото меню "Опции на разработчика" ако не е изкарано
Отива се на Настройки --> Всичко за телефона и на Версията на компилацията се "чука" около 10 пъти
1.2 В "Опции на разработчика" се актива (разрешава) "Неистински местоположения"
1.3 В "Опции на разбаротчика" се активара "Открив. на USB грешки"
1.4 За да нямаш проблеми свали си контактната листа с Sony PC Companion !!!
Хубаво е телефона да има монтирана външна MicroSD карта
2. Сваля се FlashTool 0.9.13
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2335555
инсталира се на компютъра, в папката на FlashTool има папка drivers инсталира се драйвера за Xperia Z
3. Инструкциите за получаване на руут и всички нужни файлове са тук
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2386405
4. След получаване на руут е добре да се инсталира рекавъри. Най-добре е DualRecovery TWRP и CWM
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2477769
Цитирай
#43

archibal хиляди благодарности ! :cheers: Стана и не захубих нито един файл Smile

SM-N910C  5.0.1
Цитирай
#44

Здравейте колеги.
Имам следното запитване.
Като руутвах телефона си, се наложи с флаш-тул да сменя версията на компилацията.
Сложих по-стара в която имаше допълнителни програми, като офис-пакет про, адоб флаш и т.н.
Миналият ден като упдейднах, направо на 4.3, тези програми си останаха.
Искам да занеса телефона си на сервиз, та могат ли, да не ми признаят гаранцията?
Защото, като цъкна на сервизното,меню--->Reset Costomization и ресетна целият телефон, отново си стоят тези програми.
Също така трябва ли да търся друг кернел, който няма добавени програми в него?
И какво гледат, като зенеш телефона си на сервиз, за да не разберат, че съм руутвал?

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#45

Трябва да флашнеш ROM с customization на фирмата от която си го купил. Програми не гледат какви има.. най-вероятно и cust number-a няма да гледат... гледа се дали е отключван bootloader-a най-вече. Root-a се маха като се ресетне телефона и няма как да се разбере, че го е имало преди това.

Embrace the hate
Цитирай
#46

brutal_noise написа:Трябва да флашнеш ROM с customization на фирмата от която си го купил. Програми не гледат какви има.. най-вероятно и cust number-a няма да гледат... гледа се дали е отключван bootloader-a най-вече. Root-a се маха като се ресетне телефона и няма как да се разбере, че го е имало преди това.

Благодаря за бързият отговор, оценявам го!
Моят Z е от Глобул, bootloader си е отключен.
Въпросът е, от къде да се здобия с Rom на фирмата?
И дали ще бъде еквивалент?
В момента иконата на мобилни данни ми е различна.
И ми писна, постоянно да ми прекъсва слушалката...

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#47

Customization number - Набираш *#*#7378423#*#* >'Service info' > 'Software info' > 'Customization Version'
Bulgaria GloBul BG 1270-8751
Ако ти е друг номера трябва да го възстановиш, после може да му качиш фирм на Глобул има ги във форума
https://play.google.com/store/apps/detai...rop.editor с тази програма се сменя номера
https://www.androidbg.com/forum/topic592...mueri.html
Цитирай
#48

Трябва ли да е руутнат телефона, за да възстановя номера на Глобул?

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай
#49

LegEnda написа:Трябва ли да е руутнат телефона, за да възстановя номера на Глобул?
Да
Цитирай
#50

Здравейте!
Ще питам нещо, не се смейте много...не съм се занимавал с андроид , от 1997г. до миналата година съм имал само нокия.
Бая четох из форума, какво е root, botloader, recovery, и тн. Мина една година от както съм с зетката и искам да я рутна.
Не искам да отключвам bootloader-ра тъй като рабрах , че процедурата трие всичко и ще трябва да качвам наново сумати приложения, а това го правих наскоро. Видях темата и си викам супер ето начин който ме устройва но като гледам се оказва, че това важи за 4.2.2. Така ли е? Има ли начин да се рутне 4.3 /Build number : 10.4.1.B.0.101?
Ако има , кажете какво да направя или ако няма да чакам да се омаже и направо рутната версия с флаштоол?
Благодаря предварително!

Huawei P10 VTR-L29 Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)