Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на Xperia Z, ZR, ZL със заключен bootloader (4.1.2, 4.2.2, 4.3 и 4.4)

Благодаря за разяснението! Smile
Както писах в другата тема това с гимнастиката с ядрата при мен не се получи и за това прибягнах до крайния метод с буутлоудъра и след това рут.
И още едно въпросче (малко се повтарям де) : ако флашна оригиналното ядро или оригиналният си ROM-ftf формат ще стане ли беля? Знам,че губя рута и рекавърито.
За съжаление не съм правил бекъп преди да отключа BL,но от прочетеното разбрах че съм загубил само гаранцията което малко ме притеснява защото машинката е на 9 месеца и до сега не е показала дефект Smile ... ама знае ли се?

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
Аксесоари

Защо смяташ, че ще стане беля? Именно заключването на буутлоудъра се прави след флаш на стоков кернел върху стоков фърмуер или флаш на нов FTF файл.

Иначе освен гаранцията си загубил и DRM Keys /кодовете/, но дано не се наложи сервиз, като не е и гаранция, че ще се стигне до разбиране за това, че е бил отключван буутлоудъра, ако не бъде проверено, както и ако проблема е хардуерен, непозволяващ стартиране на телефона.
Не ти го пожелавам разбира се.

Ето и информация относно стъпките по заключване на вече отключен буутлоудър:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

споко за гаранцията, ако се наложи сервиз. флашваш стокоф фърм, след това руутваш сваляш link 2 sd от google play истриваш каквото иска дрмс ключове пример(track id и др.) после инсталиташ track id и дригите отново и те вече работят. през link 2 sd триеш и руута . и все едно не си го пипал . е незнам за bravia2 и камерата ,ама не ми се вярва да ги гледат само гледаи да заключиш буутлоадъра на стоков фърм :-) това е испробвано от мен на xperia neo mt15 i така го занесох преди време във сервиза и по нищо не личеше ,че е отключван или нещо друго . колегите какво мислите вие ?????
Цитирай

Благодаря за отговорите,успокоихте ме! Rock

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Monipeev написа:Защо смяташ, че ще стане беля? Именно заключването на буутлоудъра се прави след флаш на стоков кернел върху стоков фърмуер или флаш на нов FTF файл.

Флашнах стоков ftf без да изключвам нищо от него,но буутлоуъдъра все още си е отключен,което не ме притеснява защото ром-а от подписа съм го флашнал точно по метода за отключен BL.
Инак ако реша да го заключа ще ползвам линка от теб към XDA. Smile

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Е няма как да се заключи сам буутлоудъра, без да си преминал през тази опция по заключване.
Само флаш на стоков фърмуер, не е решението за заключването, за това и статуса на буутлоудъра продължава да си е такъв. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

може ли някои да даде линк със стоковите кернели 230 . и 292 Christmas
Цитирай

Заповядай колега:


Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

мерси :-)


[note=Модератор]9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате ръчичките отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно или излишно.[/note]

[box]Уважавам благодарността Ви, но имайте в предвид правилата на форума.[/box]

Весели празници на всички.
Цитирай

Здравейте.
Как да руутна ZL С6502 с 4.4.4 ?
Питам, понеже тази тема е някакъв хаус и така и не намирам начин. Отварям линковете от първата страница към XDA за руут на 4.4 :
This method only works on stock JB roms (Android 4.3) for now. It won't work on 4.4.2 KitKat stock roms.
Нямам нерви да чета 60 страници тема.

В последния линк на тази страница пише :
The kernels supplied here are for the Xperia Z only. Do not flash them to a ZL/ZR or any other device or you will soft brick your device.

Не ми помагате особено освен, че имам две предупреждения защото уж съм пуснал тема, по която вече е говорено.
Да, ама не !
Цитирай

Просто изтегли и инсталирай TowelRoot и цъкни make it rain.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Не работи на 4.4.4 доколкото знам и доколкото четох ще го "soft brick-на"
Цитирай

Не, не работи. Затова след инстал на 283 с флаштуул се подменя ядрото с на 230, прави се флаша с Тауълруут и после пак с флаштуул се връща ядрото на 283. В една тема на батгого съм ликнал 2те ядра, но той казва, че не му се е получило. На мен ми се получи...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Моя е грешката, че не насочих към точните кернели, но логиката бе същата, но с кернели за ZR.
Извинете недоглеждането, смисъла е същия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Проблема е, че пишат изрично да не се ползват онези кернели, понеже ще убият телефона.
Т.е май не мога да ползвам кернел от 6503 за 6502 !
Имам ядрото на 230, но нямам на 283 !
Смятам да го направя както е описано тук, но не им бачка линка
http://techbeasts.com/2014/09/18/how-roo...-unlocked/

Към Monipeev- за това колега пуснах нова тема.
Ако бях следвал стъпките от онзи линк към XDA щях да си прецакам телефона непоправимо.

Мога ли изобщо да ползвам тези :
https://drive.google.com/file/d/0B0QZQdw...NoMFE/view
https://drive.google.com/file/d/0B0QZQdw...NYem8/view
Цитирай

Ами акто гледам си намерил това, за кето говоря. Аз с тях свърших работа и затова съм ги споделил. И моята ЗеЛка е 6502. :cheers:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Т.е е безопасно да действам с тях по горе описания метод ?
Да питам, понеже съм карък lvl: 100, ако го "брикна" какво се прави ?
Цитирай

Префлашваш целия Андроид с флаштуул, само се увери, че с драйвърите на Уина вс е наред и разпознава тела всеки път. ЮСБ порт с кабел само от задните! Чак застраховка не мога да ти направя.
Успех! :thumbup:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Това ще рече да маркирам и kernel като флашвам ?
Виж метода от линка как е даден.

Отново се извинявам за тъпите въпросчета !
Цитирай

Simeon Petkov написа:Към Monipeev- за това колега пуснах нова тема.
Ако бях следвал стъпките от онзи линк към XDA щях да си прецакам телефона непоправимо.

Да колега, видях поста. Отново казвам, а и си взимам забележка, за неточната информация, с която поясних, че при твоят модел е със същата последователност, като стана достатъчно ясно, че кернелите. 230 и .238 са РАЗЛИЧНИ за този телефон. Щеше да се налага вместо руут, то ънбрик.
Винаги гледайте какво ви попада пред очите!
П.П. Аз също бих отбелязал към колега, при неправилно веведена информация. Благодаря за доглеждането и разбирането. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Няма проблем. Никой не е безгрешен.
Плаши ме това, че при хард брик телефоните уж много рядко се възстановявали и често са за коша.

Ии продължавам с тъпите въпроси относно метода който се ползва от линка.
1- тези твоите двата линка са само кернели. Там са целите софтуери по 900 и кусур мегабайта. Ще стане или няма да стане работата ?
2- Задължително ли трябва да са маркирани wipe data И cache. Ако има възможност да си останат приложенията ми.
3- Трябва ли да си играя да инсталирам разните ABD и fastboot драйвъри, при положение, че всеки път отваря телефона ми? Имам инсталиран PC companion.
4- както питах, трябва ли да маркирам и kernel-а ?

Сигурно ще получа награда за най-много и най-тъпи въпроси Confusedtupid:
Цитирай

Именно само кернела за ZL се флашва, за това и той е отмаркиран от целия фърмуер.
2. Съвета ми е да следваш стъпките, за да се избегнат евентуални буутлуп процеси.
3. Fastboot драйвери не ти трябват, щом си със заключен буутлоудър. Ако имаш Flashmod драйверите е достатъчно. Самия Pc Companion си инсталира драйверите за прикачения телефон. Adb драйверите е описано дали са актуални при теб, с конкретна команда в Commnad Prompt. Отново съм на мнение да следваш всички описани процедури. Има време за експерименти.
4. Кернела да е отмаркиран. Снимката е за да покаже точно кое се маркира. Нали все пак кернел ни е необходим. За ZL разбира се.

П.П. Да не забравя да спомена, че при отмаркирането на кернела, по-надолу под него има още опции, които следва да бъдат МАРКИРАНИ.

С няколко думи:

За да стане възможен руута, прави се даунгрейд на кернел, следват опциите в телефона за неизвестни източници и USb грешки да са активирани, руут, следва ъпгрейд на кернел към същия, към който е бил телефона /Операционната система/ преди даунгрейда да го наречем.
Това е колега в няколко стъпки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Така, телефона е ZL, но се слага кернел от ZR доколкото разбирам.

Следвам инструкцийте, но липсват wipe data/cache И другите работи. Кернела си е там.
Да действам ли ?

ПП: Ако решите може да изтриете темата която пуснах и излишните мнения, за да не се тъпче с глупости форума.
Цитирай

Не, Флашвай кернел за ZL . Абстрахирай се от обърканите модели от мен. :-)
Моля да рефрешнеш страницата и да погледнеш отново мнението ми, Добавих някои неща.
Иначе давай.
Успех в начинанието.
Пиши за резултата, за да бъде полезен и за други потребители.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ето тук идва проблема вече.
Никъде не намирам кернел за 6502 !
Ако имаше и бачкаха двата линка в оня сайт, досега да съм го руутнал 10 пъти.
Там 230 се тегли с 20кб от mega. Другия пренасочва към някакъв нашарен на арабски спам сайт и няма теглене.
По нета не намирам.

Оп, тук намерих 283, но кой да тегля ?
http://www.gizmobolt.com/2014/09/10/xper...e-rolling/

Освен да тегля цял ден 230 от мега...

Сега погледанах. 230 от mega е всъшност 6503. Да разбираме, че 6502 и 6503 са съвместими ?
Май 6503 и 6502 са ZL, понеже като погледнах другите линкове- ZR е 55хх

Да не пиша ново мнение...
Погледнах тук-там. Разликите между 6502 и 6503 са :
There's two differences between the C6502, C6503, and C6506. What network frequencies they support is the main difference, with the second difference being that the C6502 has a barometer and the C6503 and C6506 don't.
И 6503 работи с 4G

Това май е зелена светлина за 6503 кернела, но отново, от къде да докопам 230 ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)