Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България

Аз също я използвам, но от вчера констатирам, че нещо пак са човъркали картите. В пловдивско се бяха появили номера на улици и в по-малки населени места, но след като преди няколко дни дойде ъпдейт с новото лого на Гугъл те отново изчезнаха ..
Цитирай
Аксесоари

(2015-09-05, 23:07:38)Ивайло69 написа:  Ами имам си нет предостатъчно, намери ми на някоя навигация например някой от магазините на "Пени"
След това пусни мапса и просто кажи магазини "Пени"
Това е просто един пример да видиш разликата и колко мапса е пред другите! За маршрутите коя как чертае няма да говорим, другите са далеч от истината.
За игото какво да кажа, добра навигация, но не на телефон!

Човека отива в Гърция така че колкото и нет да има тук честно казано е безсмислено да обсъждаме как ще го навигира там нали? И ти мислиш че маршрутите са добри, ама не са. За мен и за други хора също. Всеки си има мнение, аз имам едно, ти друго. Но няма никакъв смисъл да изтъкваш мапса защото в определени отношения е добре - да намериш нещо, безплатна, трафик, стрийт вю, но в други е пълна скръб - нет няма ли - греда, хаби яко батерия, тъпи маршрути, няма камери и предупреждения, България е амнайста дупка на кавала, няма кеширане на картата и други дето не се сещам сега...... Така че превъзнасянето на търсачката(щото мапса всъщност май това само може) няма смисъл.
Цитирай

Това за маршрутите не го казвай повече, защото е несериозно, явно ползваш навигация "от дъжд па на вятър", за батерията не хаби повече от другите в никакъв случай, камери и предупреждения - ето това говори, колко се ползва навигация, кара ли се често няма нужда от тези гупости, единствения минус е нуждата на нет (за мен не е), но заради това не можеш да кажеш, че навигацията не струва. Колкото до търсачката ами това е супер важно, като не можеш да намериш нещо как ще ти помогне да стигнеш до него?!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Ползвам навигация да ме закара до адрес примерно. Не до магазин. И все пак и мапса не е чудо в търсенето и намирането защото също има грешки. За батерията съм писал - а и телефона ми щеше да се подпали от нея, то е свързано и с батерията. И кое не разбра че аз лично не и се доверявам и нито чертае(чертаеше) добри маршрути нито нищо. Писах достатъчно по темата, колко карам на навигация няма значение, важното е че тази конкретно за мен не става за постоянно ползване, един път да ми се наложи да ми трябва нет - не мерси. Да те заведе до била да ама на адрес не. Спирам изобщо да коментирам за момента просто няма смисъл - ползвай си я разбрах че е наземната, невероятна, супер навигация, другите за нищо не стават. Гуглето трябва да те наемат май за рекламен агент.
Цитирай

Веднъж така намерих Разградската филхармония заради един концерт:
Тъй като липсваше в Garmin, намерих залата в Google Maps и после по улиците зададох мястото в Garmin. Тогава още не бях открил IGO.

Затова, няма смисъл да спорите. Винаги и двете могат да свършат работа, за едно или друго нещо. Също така, физически е невъзможно да се осигури 100 % точност.
Цитирай

(2015-09-06, 06:15:58)degman написа:  Да те заведе до била да ама на адрес не.

Нещо не разбрах, каква е разликата, билата няма ли адрес?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Както казах спирам да пиша. Каквото имах да казвам съм го написал вече. Личното ми мнение няма да се промени. Това е Wink
Цитирай

Хич нямам намерение да променям мнението на някого или пък да го убеждавам да ползва друга навигация, просто не мога да приема изказването ти, че мапса е най-големия боклук и затова написах няколко факта, които доказват друго - не мислиш ли че е малко крайно такова изказване и всъщност ти се опитваш да наложиш твоето мнение на други с него!
Аз също спирам да пиша по този въпрос - без лоши чувства.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

За България Google Maps за мен е най-добър,особено в големите градове или пеша.Отчитаме буквално до 1-2метра.Чукваш и тръгва,навигирате на БГ-език,досега никога не ме е подвел,сам се обновява,безплатен,кеф ти карти,сателит,3D и др.Мобилен нет имам предостатъчно.
Преди 2-3г. можеше да се свалят карти.Лично го бях пробвал на около 80км ми свали доколкото помня 150мегабайта карта.Леле викам това ще ми изяде мястото,какво сваля толкова....
За чужбина обаче си имам винаги сложено изпитаното IGO,заради офф-лайн и камерите.
Ами засега ги ползвам и двете.
Цитирай

Написал съм го защото реално няма офлайн режим. Никога не съм казвал че няма предимства пред другите навигации. Сега надявам се че ме разбра.
Цитирай

Спорите за глупости. За един е добра за друг не толкова. Като при жените.
Цитирай

За хора, които пътуват малко и ограничено в рамките на една държава, Гугъл навигацията става.

Аз лично се надявах да направят както Here с качването на офлайн-карти, но уви. В тоя си вид, на мен като пътуващ в разлини държави за по няколко дни, като навигация ми е безмислена. Също е безмислена и като карта.
Цитирай

Има и друг начин за използване на тази навигация, ако за някого е незаменима, а няма интернет. Слага си която и да е от всичките офлайн програми. Сяда на компютъра, намира обекта (обектите) и координатите в Google и ги прехвърля в навигацията си. Това по-горе съм го описал как съм се справил с него. Ако на някого му харесват маршрутите, а няма интернет, може да си направи маршрут и да начертае същия в избраната от него офлайн навигация, евентуално с междинни точки, ако програмата не може да даде абсолютно същия. Единственият минус на този вариант е, че не може се прави в движение без нитернет. Все пак е някакво решение.
Цитирай

Да, така е. Може и да отвори хартиена карта на България (или Европа) и с маркер да си нарисува маршрута там. Само в дясно трябва да има навигатор, който да казва завий на ляво, завий на дясно.

Хайде стига с тия глупости, след време може и за България да я пуснат офлайн. Лошото за Гугъл е че след офанзивата преди няколко години с колите снимащи всеки сантиметър от пътя се получи един застой. Бих казал че вече картата на Хере е по подробна и точна.
Цитирай

(2015-09-08, 20:33:24)gaffer написа:  ... след време може и за България да я пуснат офлайн....

Защо "И за България"? Аз не виждам възможност за другите държави да има възможност за онлайн работа. Това за кеширането на единични квадранти или маршрути е несериозно. Знам ли аз когато съм в чужда държава без бърз и евтин нет, къде точно ще се наложи да ползвам навигация.
Цитирай

Ами, колега, ще си купиш навигация, която работи без интернет и така ще си решиш проблема. Аз по този начин съм си решил проблема. То точно това е и идеята на тази карта да я няма в offline режим - да могат другите да си продават програмите.
Цитирай

Навигацията е СТРАХОТНА като за безплатна предварително инсталирана на апарата.
Но за мен е важно офлайн,камери за скорост и засади и един скоростомер който ти показва скоростта и кога превишаваш.
Защото липсата на фиксирани камери може да ти излезе златна. 1-2 глоби и може и книжката да ти вземат.
Принципно всички трябва да спазваме правилата но така или иначе не го правим.
И при положение че HERE дава всичко това пак за без пари Smile
Избора е доста лесен.
Цитирай

Ехх толкова е страхотна Гугъл, та чак не знае къде се намира, като и зададеш адрес в Свети Влас. HERE ме заведе отраз.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Нали знаете, че има раздел за HERE? Не, че нещо, но с тези мнения се провокират караници, а не мисля, че е уместно да се разправяме за една навигация защото никой никого няма да убеди в нищо, докато човек сам не се убеди сам. Аз лично съм доволен и я ползвам. Съветвам тези, които не са доволни да не я ползват.
Цитирай

[Изображение: nzqfz4.jpg]


Google Maps v9.15.1 (120-160dpi; 400-640dpi; nodpi ) (4.3+) - Android 4.3+ (Jelly Bean, minAPI 18)





Свали:

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай

Аз пък забелязах нещо много тъпо. Преди време си ми показваше текущото местоположение и движението изключително точно без да пускам GPS и WiFi. Сега, след последните няколко ъпдейта изобщо не ме засича правилно само по 3G-то, според него се намирам в съседния квартал. Та нещо са омазали нещата, преди си ми беше много удобно.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Явно нещо много невероятен телефон имаш.
Цитирай

Може просто оператотите да са си бутнали мощностите на клетките и пак да ти прави този номер...

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

При мен мапс-а се ъпдейтна преди малко (от самосебе си) . Не знам дали го имаше в предната версия, но сега забелязах, че дългоочаквания от мен офлайн режим вече присъства. Лошата новина - не е това, което ми се искаше. Отново може да запазваш само определен участък (доста малък) от картата и то само за 1 месец.
 
Жалко. Тъй като от подобна програма се нуждая основно в чужбина, гугъл мапс-а си остава безмислена за мен програма.
Цитирай

[Изображение: nzqfz4.jpg]


Google Maps v9.17.0 (213-240dpi; 320dpi; 400-640dpi) (4.3+) - Android 4.3+ (Jelly Bean, minAPI 18)





Свали:

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)