Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България

Ха, но защо не може да се запамети България или някой регион при нас. Нямах представа, че са оремахнали тази възможност. Е то така се обезмисля нетърпението с което чаках ъпдейта ... Хммм, глупава работа.

Колеги, аз ли бъркам или в България не може да се ползва offline режима?

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай
Аксесоари

Частична извадка от "Помощ за Google карти за мобилни устройства":
  1. Отворете приложението Google Карти [Изображение: mn_G_BMRsi6PNCPDDTKECrnRFlKCnBAvEZwqn92z...qlUVUI=w18].
  2. Докоснете менюто [Изображение: 0Yt5Vwwq8e83qm3M_K_3oWRm9ddu6bWdx1I-IAnF...YX9CCs=w16].
  3. Изберете Офлайн райони.
  4. Изберете + (Добави)
.... След като изберете мястото, Мащабирайте и докоснете Изтегляне, за да запазите района.
Цитирай

bse07 На мен ли си отговорил ? Аз не питам как се теглят а дали изобщо е активно, защото не е при мен за България. При теб работи ли?

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай

Да, работи офлайн в България . С търсене, завой по завой и т.н.
Цитирай

Май само при теб работи  Dodgy

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

за С2+ няма ъпдейт
Undecided
Цитирай

    при мен защо го няма това меню?
Цитирай

(2015-11-13, 13:32:45)bse07 написа:  Частична извадка от "Помощ за Google карти за мобилни устройства":
  1. Отворете приложението Google Карти [Изображение: mn_G_BMRsi6PNCPDDTKECrnRFlKCnBAvEZwqn92z...qlUVUI=w18].
  2. Докоснете менюто [Изображение: 0Yt5Vwwq8e83qm3M_K_3oWRm9ddu6bWdx1I-IAnF...YX9CCs=w16].
  3. Изберете Офлайн райони.
  4. Изберете + (Добави)
.... След като изберете мястото, Мащабирайте и докоснете Изтегляне, за да запазите района.

2.1 Вашите места
2.2 Скруул до най-долу,Изтегляне на нов офлайн район......
Поне така е при мен,но не ми дава да тегля район.......не е активно!
Последнта за в момента версия на Мапс-9.17.1 и Андроид 5.1.1

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

При мен е 9.16.2 версията и пак не става.
Цитирай

Вероятно има някакво  поетапно  пускане на офлайн услугата, защото от четирите телефона в къщи актуализирани до версия 9.17.1 само две имат възможностите на офлайн навигацията.
Цитирай

Дойде ъпдейт и вече се теглят карти.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

При мен ъпдейт се още няма
Цитирай

Потвърждавам.

Въпреки, че съм с нексус и аз час сега мога да сваля карта. Тествано, сваля се, половин българия е около 150МБ. Валидността на изтегления файл е 30 дни.

Поздрави,

А.

HTC Hero White / HTC HD2 - android / Nexus S / Galaxy S Advanced / Nexus 7 / to be continued ...
Цитирай

И при мен вече мога да тегля район, но още не съм опитвал офлайн навигацията....

Обаче ми направи впечатление, че макс обем на картата (на даден район) е 1,5ГБ. При това не може да се включи цяла България като един район! Това означава, че на практика не може да се ползва за пълноценна оф-лайн навигация дори само за България.
Да не говорим, ако искаш да те води през няколко държави....
Заблуждавам ли се?

SGS I -> Sony Z3
Цитирай

Решението изглежда е да се теглят квадранти, от където смяташ да пътуваш. Не особено удачно. Хере са го решили по-добре, като са разбили големите държави на провинции/области и имаш избор дали да дръпнеш това което ти е необходимо или направо цялата държава, без да губиш обзор, над това, което вече имаш или липсва.
Цитирай

Колеги, прави ми впечатление, че картата на Google Maps за България и по-конкретно за София, не е много точна откъм адреси. Аз лично всеки път като попадна на грешен адрес им изпращам поправка на адреса. Молбата ми към вас е и вие ако може и не ви мъзрзи да правите същото като мен. Отправям тази молба защото програмата е хубава и най-важното безплатна. Нека направим картата на родината да не е подвеждаща.
Цитирай

Скоро ще има нов ъпдейт с представяне на
Драйвинг Мод.Режим шофиране подобен на Уейз.
Цитирай

(2016-01-13, 19:59:14)sapiora написа:  Колеги, прави ми впечатление, че картата на Google Maps за България и по-конкретно за София, не е много точна откъм адреси. Аз лично всеки път като попадна на грешен адрес им изпращам поправка на адреса. Молбата ми към вас е и вие ако може и не ви мъзрзи да правите същото като мен. Отправям тази молба защото програмата е хубава и най-важното безплатна. Нека направим картата на родината да не е подвеждаща.
Що пък да помагаме за развитието на гугъл мапс, след като Хиър също е безплатна, 7 уейс и още няколко. Нима те не заслужават нашето внимание?

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Като си спомням преди време от подаването на сигнала ми до отстраняването на правописна и фактологическа грешка колко време мина.... Става дума за Националния музей на транспорта и съобщенията в Русе. В Гугъл беше написан "Музей на железопътният транспорт" (да, точно по този начин, с "-ят").
Цитирай

radoslav_n, не знам дали обърна внимание какво съм написал, но никъде не съм писал да не ползвате, каквито навигации искате. Аз ползвам Google Maps и имам закупена Sygic, когато излизам извън България. Пробвах Here два пъти (единия път беше, когато беше ексклузивна само за Samsung - не ми хареса, а втория път беше преди около месец защото четох само положителни неща за нея), но пак не ми хареса. В темата за Here никъде не hate-я програмата защото съм си направил личния избор. Ти също си си направил личния избор и не е нужно да помагаш за развитието на картата за родината си.
Цитирай

(2016-01-14, 19:13:51)sapiora написа:  radoslav_n, не знам дали обърна внимание какво съм написал, но никъде не съм писал да не ползвате, каквито навигации искате. Аз ползвам Google Maps и имам закупена Sygic, когато излизам извън България. Пробвах Here два пъти (единия път беше, когато беше ексклузивна само за Samsung - не ми хареса, а втория път беше преди около месец защото четох само положителни неща за нея), но пак не ми хареса. В темата за Here никъде не hate-я програмата защото съм си направил личния избор. Ти също си си направил личния избор и не е нужно да помагаш за развитието на картата за родината си.
Само да ти кажа, че Google не е Waze. За поправки посочени от теб, трябва да се въоръжиш с много търпение и време. Нали се сещаш, че най-бързо и лесно е да прегледат карта на OSM за големите градове и да видят, че имат един куп грешки в тяхната, но не го правят.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Google не е Waze, но Waze е собственост на Google, и двете са тясно свързани. Що се отнася до поправките ( за голяма част от тях не е нужно дори map maker), те се отразяват доста по бързо от преди - понякога ми се е случвало дори в рамките на деня. 
Цитирай

Няма навигация без грешки, но каквото и да си говорим мапса е най-добра и с най-актуални карти, всичко друго е чешане на езици!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Едно питане относно навигирането с Google maps:
Има ли някаква настройка google maps да ме навигира на Български, но телефона да си ми остане на Английсли? Защото когато го сложа на Английски, телефона ме навигира на Английски, когато телефона го сложа на БГ, ми говори на БГ, но аз не мога да се оправя с телефона на БГ (трудно ми е). Свиканл съм си на да ми е на EN и си знам нещата. И когато възникне нещо и го потърся в нета ми го обесняват на EN, влез там и там и готово. С меню на Български е трудно да се следват стъпките Big Grin
Цитирай

Moже да стане, ако имаш рут.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)