Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България

Пиши OK maps в сърча, но преди това гледай на екрана да е зоната която искаш са запазиш.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
Аксесоари

Става при мен ама не иска да ми свали нищо от България. Тия след Talk всички приложения ли ще си омажат. Добре че са Samsung, HTC и XDA и т.н. че да им оправят OS от бъговете че и нея сигурно ще прецакат скоро.....
Цитирай

Благодаря колега.С написване на "ok maps" се влиза във вече тайната опция за сваляне нарти.Но както и колегата по-горе вече е написал, първо се появява съобщението
"Районът от картата на екрана е твърде голям.Първо увеличете мащаба. "
и след това

"Предварително зареждане на картата не е налично в този район."
Някой с неактуализирана версия може ли да потвърди дали опцията е все още налична?
Аз ще опитам с деинсталиране на актуализациите, и след това хард ресет.
.............................................................................
Деинсталирах актуализацията, и съответно се върнах на по-старата версия.Там все още присъства опцията "За достъп офлайн"
Пс. Как да рзбера с коя версия на програмата съм?

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

Здравейте,
Аз съм с версия 6.14.4, където още има опцията make available offline, но не мога да запазя карта, дава ми, че не е налична за този район (посочил съм София). А при опит за търсене с OK maps ме праща в Oklahoma, US. Тази скрита опция само за новата версия ли важи?
Цитирай

Аз се върнах на версия Maps_6.11.1 и тук офлайн работи. В момента тегли карта 72 mb.
Цитирай

vertu написа:Аз се върнах на версия Maps_6.11.1 и тук офлайн работи. В момента тегли карта 72 mb.

А как го направи ? При мен не иска да инсталлира тази версия ?!!
Цитирай

Пробва ли да изтриеш новия мапс и този апк да го сложиш в систем/апп като му промениш пермишъните? Аз изтрих картите, сега поне няма да стоят във фонов режим. Така или иначе никаква работа не вършат. По - добре да си ползвам https://play.google.com/store/apps/detai...ecs.bgmaps Smile
Цитирай

balin написа:
vertu написа:Аз се върнах на версия Maps_6.11.1 и тук офлайн работи. В момента тегли карта 72 mb.

А как го направи ? При мен не иска да инсталлира тази версия ?!!
По най-простия начин. Трия наличната версия в телефона и инсталирам apk_to 6.11.1. Стартирам приложението и всичко си работи както в доброто старо време.
Цитирай

Много ме е яд, че е доста неточна! Във Варна ме прати на около 200 метра от адреса, който исках и то в еднопосочна улица, където не можех да се върна. В казанлък търсих хотел Палас, пак ме прати на майната си с извинение. Около 600 метра от истинската дестинация. В Бургас на един блок в к-с Славейков ме изпрати на съвсем друго място (около 300 метра от истинския адрес) Засега не бива това чудо, а големи надежди му възлагах...

Samsung Galaxy Note White
Цитирай

sainttropez написа:Много ме е яд, че е доста неточна! Във Варна ме прати на около 200 метра от адреса, който исках и то в еднопосочна улица, където не можех да се върна. В казанлък търсих хотел Палас, пак ме прати на майната си с извинение. Около 600 метра от истинската дестинация. В Бургас на един блок в к-с Славейков ме изпрати на съвсем друго място (около 300 метра от истинския адрес) Засега не бива това чудо, а големи надежди му възлагах...

Като ги търся по фирми резултата е 90% като твоя. По точен адрес нямам проблеми.

Въпрос към знаещите:
Как да прехвърля направен на браузъра на РС-то. маршрут на ъпа Maps на телефона?

Moto G XT1032 GPe Android 5.1, Moto G 5 Android 8.1.1, Moto One Android Pie
Цитирай

wladoal написа:
sainttropez написа:Много ме е яд, че е доста неточна! Във Варна ме прати на около 200 метра от адреса, който исках и то в еднопосочна улица, където не можех да се върна. В казанлък търсих хотел Палас, пак ме прати на майната си с извинение. Около 600 метра от истинската дестинация. В Бургас на един блок в к-с Славейков ме изпрати на съвсем друго място (около 300 метра от истинския адрес) Засега не бива това чудо, а големи надежди му възлагах...

Като ги търся по фирми резултата е 90% като твоя. По точен адрес нямам проблеми.

Въпрос към знаещите:
Как да прехвърля направен на браузъра на РС-то. маршрут на ъпа Maps на телефона?
Ако съм разбрал правилно въпросът, то отговорът е: Влез в профилът си(разбира се същият с който си и в андроид) когато си правиш маршрут на пс-то.Примерно си влизаш в пощата в гмайл, и докато са заредени бисквитките в браузъра, влизаш в гугъл мапс и си правиш маршрута.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

ivanivanovvv написа:
wladoal написа:
sainttropez написа:Много ме е яд, че е доста неточна! Във Варна ме прати на около 200 метра от адреса, който исках и то в еднопосочна улица, където не можех да се върна. В казанлък търсих хотел Палас, пак ме прати на майната си с извинение. Около 600 метра от истинската дестинация. В Бургас на един блок в к-с Славейков ме изпрати на съвсем друго място (около 300 метра от истинския адрес) Засега не бива това чудо, а големи надежди му възлагах...

Като ги търся по фирми резултата е 90% като твоя. По точен адрес нямам проблеми.

Въпрос към знаещите:
Как да прехвърля направен на браузъра на РС-то. маршрут на ъпа Maps на телефона?
Ако съм разбрал правилно въпросът, то отговорът е: Влез в профилът си(разбира се същият с който си и в андроид) когато си правиш маршрут на пс-то.Примерно си влизаш в пощата в гмайл, и докато са заредени бисквитките в браузъра, влизаш в гугъл мапс и си правиш маршрута.


Добре, това е ясно. Но как отварям направения маршрут в Google Maps App? Дали е възможно? През браузърът на Androida да, но в app-a става ли?

Moto G XT1032 GPe Android 5.1, Moto G 5 Android 8.1.1, Moto One Android Pie
Цитирай

Привет, нов съм във форума, нов съм и в света на андроид. Значи от клипа за ревюто на Google Maps навигацията се разбира, че е безплатна. До сега поне пари не ми е взела, защото съм забранил споделяне на данни и т.н.. само GPS, но когато искам да подам маршрут чрез говор, ми дава, че няма налична мрежа и т.н... Веднъж тръгна без проблем, но от Држба до ул. Трите бора(която се намира на няма и 1км от нас) намираща се на дружба(гр. Плевен) ме изпрати през целият град чак до центъра, което ми направи доста лошо впечатление. Smile

Edit: Да попитам още ли е бета, понеже поне на мен си ми пише бета.. Smile
Цитирай

Бета е, и пари не струва освен интернет, за да изчисли или преизчисли маршрута трябва интернет връзка, но веднъж закачи ли гпс и има маршрут си е стабиларка, докато не се отклониш от него, т.е ако имаш неограничен интернет е безплатна, а с падането на роуминга за ЕС догодина/най-вероятно/ ще бъде безплатна и в ЕС. Общо навигацията може да свърши работа на човек, ако работата не му е сериозна, а за ей така, но за основна навигация не бих разчитал напълно, но все пак Google прави всичко по силите си.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Ами направи ми доста интересно впечатление, че чрез GPS ми намира местоположението, пиша къде искам да отида и започва да ми тегли упътвания за шофьори/пешеходци(според зависи..). Но явно понеже не съм разрешил споделянето на данни, защото нямам неограничен интернет даже и ограничен нямам, а бе плащам си ся всеки КБ.. та само Wifi и с него става по-бързо, но когато без Wifi пробвам само се върти и ми пише, че тегли данни и упътвания за шофьори, а не ми дава примерно, че нямам интернет и т.н .. ако го оставя по-дълго дали ще се изтегли въпросното упътване? Smile
Цитирай

Е как ще го изтегли това упътване от спътника ли, много ясно че му трябва интернет.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Просто се мъчи да изтегли данните, а липсва интернет връзка Smile И ако имаш възможност не се стискай за всеки КБ, вземи най-ниската тарифа за неограничен интернет, а освен това ще може да ползваш и A-GPS, ако го имаш Wink
Цитирай

Хайде стига, може да няма възможност човек за интернет! Боб и леща и подобните му..... Какво толкова е станало че човека пита защо това и онова. Коментирахме безплатността на навигацията назад и който го устройва да си я ползва, за мен е гадна.

weezybg написа:Ами направи ми доста интересно впечатление, че чрез GPS ми намира местоположението, пиша къде искам да отида и започва да ми тегли упътвания за шофьори/пешеходци(според зависи..). Но явно понеже не съм разрешил споделянето на данни, защото нямам неограничен интернет даже и ограничен нямам, а бе плащам си ся всеки КБ.. та само Wifi и с него става по-бързо, но когато без Wifi пробвам само се върти и ми пише, че тегли данни и упътвания за шофьори, а не ми дава примерно, че нямам интернет и т.н .. ако го оставя по-дълго дали ще се изтегли въпросното упътване? Smile

Д'ге личното ми мнение е да си свалиш iGO Primo след като нямаш интернет и да си ползваш него Wink
Цитирай

Ясно, ясно.. ами примерно задавам му от вкъщи(преди потегляне) с Wifi координати до Пловдив и след като изтегли данните за шофиране и ми позволи всичко вече, спирам му Wifi, ще работи ли? Smile

п.п Тази iGo, като начинаещ.. зор ще ми е да я изтегля от някъде, пък за инсталиране... -_- :<
Цитирай

Има ли начин менюто на телефона да ми е на english, а гласа на навигацията да е на български ?

Samsung Note II
Цитирай

Gastly написа:Има ли начин менюто на телефона да ми е на english, а гласа на навигацията да е на български ?

Само, ако рома с който си няма български, инсталираш MoreLocale 2 и става.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Със стоков РОМ съм, но не обичам менюто да ми е на български и в момента е на английски език. Въпроса ми беше, дали може хем да е така, хем някак си да сменя гласа на навигацията, която знам, че се влияе от езика на телефона.

Samsung Note II
Цитирай

Gastly написа:Със стоков РОМ съм, но не обичам менюто да ми е на български и в момента е на английски език. Въпроса ми беше, дали може хем да е така, хем някак си да сменя гласа на навигацията, която знам, че се влияе от езика на телефона.

Добре де, отговорих ти, само ако...

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Google Map Maker вече работи и в България.Добра новина.Аз лично при първа възможност ще добавя много обекти, които отдавна съм добавил в wikimaps.Призовавам всеки да се включи с полезна информация за районът който може.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

:/ а кога ще пуснат свалянето на офлайн карта на територията на България е въпроса ,??

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)