Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prestigio Multiphone 4322 Мнения.

За мен след като ъпдейтнах софтуера на телефона , той стана по -бавен. Това са мойте впечатления , а новостите в ъпдейта са разни приложения: Chrome ,Google Play и т.н. съветвам те да не държиш постоянно wi-fi(уайгая) включен защото приложанията са така направени че през определен период от време да търсят дали има нов ъпдейт. И като имаш 50 приложения и през 5-10мин се включва проверка за нова версия. Затова когато не ти трябва интернет просто го изключи. И рестартирай телефона по често през 3 дена . След рестартиране е много по бърз. А батерията всяка нощ я зареждам (много го товаря ) при тебе би трябвало да държи повече.

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай
Аксесоари

В "Installer Prestigio" - To Download има общо взето боклуци, но сравнително наскоро се появиха Battery Doctor и CleanMaster - определено вършат работа ако им се забранят някои опции. Иначе не мога да му хвана спатиите на телефона - когато не го използвам изключвам SIM картата за 3G, изключвам данни, WiFi и изкарва по 3 дена, накрая е 40% и тогава го зареждам. Има моменти обаче в края на първият ден е 70, 60 или даже 50% без да съм го вадил от джоба. Явно зависи от мрежата и ако сигнала е слаб където съм бил батерията изчезва. Все пак не съм оставал без батерия, макар че си нося една за резерва 5000mAh в чантата, май само си я нося. Ъпдейтнал съм го с каквото е имало - 1.0.11 не мисля че имаше значение за батерията преди и след.
Цитирай

cska31 написа:Искам да инсталирам update на едно приложение който е 3мб. Сваля се тръгва да се инсталира и получавам error че нямам достатъчно памет ?!? Huh за каква памет става въпрос. В sd card 359мб свободна и още към 900мб. в телефона . Каква памет не му достига?? . Омръзна ми от простотиите. :facepalm: :angry:
Това е "вътрешното хранилище". С CleanMaster може да се почисти донякъде, но най-доброто е да деинсталираш или деактивираш всяко приложение което не ти трябва ежедневно.
Цитирай

icis4 написа:
cska31 написа:Искам да инсталирам update на едно приложение който е 3мб. Сваля се тръгва да се инсталира и получавам error че нямам достатъчно памет ?!? Huh за каква памет става въпрос. В sd card 359мб свободна и още към 900мб. в телефона . Каква памет не му достига?? . Омръзна ми от простотиите. :facepalm: :angry:
Това е "вътрешното хранилище". С CleanMaster може да се почисти донякъде, но най-доброто е да деинсталираш или деактивираш всяко приложение което не ти трябва ежедневно.

Деактивирам тея дето много ме дразнят като например - google chrome. сега се сетих и за Installer Prestigo ще му да м и на него disable , че всеки ден ми се появява нещо да инсталирам. Последното което си спомням беше няква игра Brain Einstain която беше от сорта на 150 МБ. Huh

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

На ден ми се събира по 90-100 минути разговор. Дори и да съм изключил всичко пак не ми държи батерията. Като нов ми беше така носих го на ремонт 2 пъти смениха го и новия и той е така. Вибрацията е спряна защото ту я има ту не. Кажете някое добро приложение като за времето, като ми звънни да ми излиза с друго отваряне или затваряне на телефона. Не съм привърженик на игрите.
Цитирай

[box]Искаш да изглежда нещо подобно когато някой ти звъни ? За сега не съм на мерил но и аз искам.[/box][Изображение: 51akBPJpK3LA_Wnz0AUK46fORewdbsThHc6I14KL...jABVI=h310]

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

Поръчах калъфа но ми е любопитно ако поръчам нещо по-голямо от ebay , което не може да се пъхне в пощенската кутия , например нов процесор( с кутията) после от къде мога да си получа пратката?

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

Точно нещо такова приложение искам. Стига с тези игрички. Едно време като се играеше само на вълчо като събираше яйца нямаше проблеми. Кажете хубаво приложение за този котурник
Цитирай

cska31 написа:Поръчах калъфа но ми е любопитно ако поръчам нещо по-голямо от ebay , което не може да се пъхне в пощенската кутия , например нов процесор( с кутията) после от къде мога да си получа пратката?

От най-близката пощенска станция. Изпращат ти бележка, че имаш пратка.

Xiaomi Mi Max 2
acer Iconia A1 - 810
Цитирай

а мерси , защото досега само малки пратки съм поръчвал.

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

а това 'G' какво значи - когато пусна мобилния интернет и не ми зарежда, че няма обхват ли ? По принцип знам че трябва да е 'H' . Дали проблема е защото офиса се намира на етаж -1 ?

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

Кажете какво да направя на този скапан телефон.Постоянно ми излиза горе в дясно че нямам памет. Стана ми бавен телефона. Памет има чистя редовно кеша, ненужни програми нямам. Искам да си му върна заводските настройки че да хвърка. незнам от къде и как става това.
Цитирай

avent написа:Кажете какво да направя на този скапан телефон.Постоянно ми излиза горе в дясно че нямам памет. Стана ми бавен телефона. Памет има чистя редовно кеша, ненужни програми нямам. Искам да си му върна заводските настройки че да хвърка. незнам от къде и как става това.
Е стига , ако не знаеш как се връщат настройките Huh Има в настройките една опция 'Backup & reset' влизаш там и последното е 'Заводски настройки' или нещо такова (с английско меню съм Cool )... Да изтрие всичко от телефона , т.е. връщане на начално състояние.

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

cska31 написа:а това 'G' какво значи - когато пусна мобилния интернет и не ми зарежда, че няма обхват ли ? По принцип знам че трябва да е 'H' . Дали проблема е защото офиса се намира на етаж -1 ?

G - GSM - Стандартна GSM връзка - безумно бавна.
E - EDGE - Малко по-бърза от GSM.
3G - UMTS
H - HSDPA - Най-бърза

Когато имаш връзка за данни се познава по малката буквичка над бара за нивото на сигнала, ако няма такава - нямаш връзка за данни, само телефон.
Цитирай

Тотална аномалия - батерията е на 33% , рестартирам телефона - 17% Huh :/ :unknw:

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

Може би е нормално - процентите които показва телефона са равни на изчисленият от Ubat (напрежението на батерията) останал капацитет делено на средната консумация на батерията до момента. След ресет телефона свети, свири, бърка мусака и консумацията за единица време е голяма и софтуера е решил че с тази консумация батерията ще свърши два пъти по-бързо. Ако си го оставил ще спада много бавно от този процент и ще свърши за това време както са си били големите проценти. На около 40 дена се прави калибровка на батерията и процентите са малко по-точни - това е и единственият ефект от калибровката на батерията.
Цитирай

А как се прави калибровката на батерията?
Цитирай

Тази батерия ме къса направо от зареждане . Всеки ден на зарядното като тролей съм станал. Постоянно този жълт надпис горе в дясно няма памет.
Цитирай

avent написа:А как се прави калибровката на батерията?
1. Зареждаш до 100% + 10мин
2. Разреждаш докато се изключи заради липса на ток, без да включваш и за секунда зарядно
3. Зареждаш (включен!) до 100% + 10мин без да вадиш и за секунда зарядното

За няма памет разкарай приложенията които не ти трябват
Цитирай

ОП тук, аз си мисля че темата е умряла, а просто нещо не съм получавал E-Mail за публикувани отговори :wall:
Тъй като вече мина повече от година със моето устройство, предполагам че е редно да публикувам сегашното ми мнение и състоянието на устройството.
Външен вид: Перфектно състояние, боята не се е изхабила дори по ръбовете, при няколкото изпускания на телефона, калъфчето пое удара и затова сега то е в окаяно състояние.
Представяне: След 1 година всекидневно ползване и натоварване на процесор, GPU и RAM, устройството все още се представя перфектно. Със 16GB SD карта не се забелязва никакво забавяне, но 512MB RAM вече показват недостатъците в някой игри (Dead Trigger 2 е с най-голям проблем, трябва да рестартирам телефона преди да я играя, за да изчистя RAM-та).
Дефекти: Някак си успях да счупя жака за слушалки преди няколко месеца, но като знам че в технополис ще го държат 1 месец за да го управят, не ми се занимава да го нося за гаранция (това, и нямам второ устройство за ползване през това време)
Батерия: При Idle, издържа повече от 3 дена без зареждане. В интернет (3G) издържа от 5 до 6 часа от пълен заряд, на Wi-Fi държи горе долу същото. Като натоваря процесора и GPU-то пада на около 2.5-3 часа, понякога на магия и до 4.
Ако имате въпроси задавайте, ще проверявам темата редовно и ще помагам до колкото мога! Smile

Prestigio Multiphone PAP4322 & Nokia X6 16GB
Цитирай

Най сетне ми дойде панела от китай :thumbup: много радва [Изображение: 576f4fe7071eff09.jpg]

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

Моя калъф вече стана на 3-4 седмици. Гумираното по пластмасата се лющи. Първите дни това сивото ми оставяше власинки по дисплея. Тук там по ъглите "кожата" се е разлепила. Когато се олющи съвсем кожата и не става за нищо: ще разлепя пластмасата. Ще я обработя с пластмасова четка с "Дремел" така че гумираното да падне съвсем. Ще си купя приличен калъф с подобен размер в който ще залепя пластмасата. Smile
Цитирай

важното беше да се намери пласмтмасов кейс за задната част.

Prestigio Multiphone PAP4322
Цитирай

Тоест да разбирам че батерията на телефона издържа доста поне 48 часа? Аз разговарям на ден средно по около 90 минути в режим на 3G в wifito i skypeto заредени постоянно , пробвал съм и без да са включени ползван само като телефон и пак 1 ден. Що се отнася до дизайн той е прекрасен с метален "обков" дето другите хич го нямат.
Цитирай

avent написа:Тоест да разбирам че батерията на телефона издържа доста поне 48 часа? Аз разговарям на ден средно по около 90 минути в режим на 3G в wifito i skypeto заредени постоянно , пробвал съм и без да са включени ползван само като телефон и пак 1 ден. Що се отнася до дизайн той е прекрасен с метален "обков" дето другите хич го нямат.
Ако не го ръчкам много издържа повече от 2 дни, със ръчкане го зареждам всяка вечер (не е голям проблем, само го включвам в щайгата през нощта и той се зарежда.)

Prestigio Multiphone PAP4322 & Nokia X6 16GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)