Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.

Не съм го купувал отделно, от комплекта на PocketBook-а ми го взех. Иначе ги има на доста разнообразни цени. Но този изглежда доста евтин - https://www.technomarket.bg/products/091...ambm-10-3m
Цитирай
Аксесоари

А ама ти само за USB кабела ли говориш? Аз си помислих и AC адаптера, че може да е проблемен
Цитирай

Да, най-често кабелът създава проблеми. Затова е хубаво първо да пробваш с друг кабел. Ако и това не помогне, чак тогава с друго зарядно.
А зарядни има тук например:
http://dice.bg/htc-tc-e250-zahranvane-za...-item13533 - с MicroUSB кабел
http://dice.bg/htc-travel-charger-tc-e25...-item15840 - само зарядно
Цитирай

talrak написа:
bobytsekov написа:Точно в кабела е проблемът. И моят от комплекта се скапа. Сега съм с друг и нямам проблем със зареждането.


От къде си го закупи? Оригинално ли е, на каква цена а - у?

Не го знам този от Техномаркета, но аз си го взех от ибей оригинален кабела е 1,80 паунда и доставката е 2 паунда.
Може и по евтино да го намериш. С тази оферта пристига за една седмица общо за 3,80, което ти е към 9лв. за оригинален кабел.
Ето линк:

http://www.ebay.co.uk/itm/360935519913?_...EBIDX%3AIT

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай

Steker написа:
bobiruto написа:хора имам огромен проблем , телефона не зарежда , пробвах 2 зарядни и в компа , когато го изключа напълно и вкарам зарядното почва да зарежда уж но за 5 часа качва 2% макс и пак се спира , какво да правя ?

Сигурен ли си че зарядните работят и тези зарядни с различни кабели ли ги пробва, защото ако е с едини същ и ти си за кабел. Незнам но поровете се в нета ще видите, че тези кабели дават фира много често.

Като си играя нещо с телефона , разговарям и т.н едвам зарежда... като не го ползвам телефона май няма проблем. Ще се ходи за нов кабел май...


PS ; взех ето това , някакво мнение или всички вършат еднаква работа ?

Имам чувството че телефона не се зарежда ?
[Изображение: qHGvYmt.jpg]
Цитирай

Някой да сподели мнение защо усб-то не иска да зарежда ?
Цитирай

Нямаше ли 5метра кабел? Като се взима кабел е максимум до 1 метър...

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Само това ли е проблема ,че е 3 метра ? Евентуално ще го връщам в понеделник... явно няма да стане Smile Показва ,че зарежда но уви..
Цитирай

Със 3 метра би трябвало да имаш голяма загуба, гледай да е до метър.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Колеги,от известно време телефона започна много бързо да му се изтощава батерията.И живота й сякаш намаля.Преди държеше по ден и половина,а сега не може и 20 часа да издържи като е фул.От какво може да е това и има ли някакъв начин да й проверя състоянието ?
Цитирай

От много фактори може да е. Виж в настройки състояние на батерията и пусни скриншот тук. Що се касае доктора, мой съвет е - деинсталация. :whistle:

 
Цитирай

Аз също те съветвам да деинсталираш тези доктори,booster-и и прочие.Антивирусните и тези clean master-подобни приложение само товарят излишно апарата,отколкото да вършат някаква полезна работа. На мен батерията ми кара минимум 5-6 часа повече,след като се отървах от тези глупости. :thumbup: Big Grin

iPhone X Space Gray
Цитирай

NoMaD написа:От много фактори може да е. Виж в настройки състояние на батерията и пусни скриншот тук. Що се касае доктора, мой съвет е - деинсталация. :whistle:

Под аъстоянив на батерията имаш предвид използване ли?
Ще деинсталирам всичко ненужно както казахте.Все си мислех,че клеан мастъра върши някаква работа Big Grin
Цитирай

Много резки спадове на батерията,мисля че не е нормално..
Цитирай

Имам проблем с USB Host mode: лятото се беше активирал и по 100 начина едвам го оправих проблема със зареждането използвах: USB Host check, USB Host Controler. Преди два дни пак се активира USB Host Mode. Четох и в хда и къде ли не и няма оправия... някой да знае нещо ???

iPhone 12 Pro

Цитирай

jordan00 написа:Имам проблем с USB Host mode: лятото се беше активирал и по 100 начина едвам го оправих проблема със зареждането използвах: USB Host check, USB Host Controler. Преди два дни пак се активира USB Host Mode. Четох и в хда и къде ли не и няма оправия... някой да знае нещо ???
Това със задържането на двата бутона за звука + копчето за изключване, едновременно, за 2+ минути пробва ли го? Аз точно така го оправих.

- Изключваш телефона
- Зареждаш за 15-20 минути
- Както е изключен, задържаш двата бутона за звука, плюс бутона за вкл./изкл.
- Държиш, внимателно трите бутона, повече от две минути. Задължително над две минути! Телефона се рестартира през това време многократно. Минават двете минути, пускаш бутоните и оставяш да зареди Андрода. Ако се наложи, повтаряш!
Аз също имах този проблем. Постоянно излизаше USB Host mode, телефона не се зареждаше дори, падах на 0% изключваше се и на изключен телефон батерията се зареждаше с часове 1-2%... РОМ-ове, ала-бала, какво ли не смених, какво ли не фарматирах и нямаше резултат или той бе за кратко (няколко часа), направо ме беше страх да ръгна кабела да се зарежда... Но всичко се оправи по начина от горе. Рестартира се статса за батерията по този начин (това по данни от HTC след мое запитване относно проблема).
Цитирай

Пробвал съм го да..., ще пробвам пак след малко. Иначе да и аз сЪм с къстъм ром: Viperone 7.0.1. Дано да се оправи проблема, че ми писна вече.

iPhone 12 Pro

Цитирай

jordan00 написа:Пробвал съм го да..., ще пробвам пак след малко. Иначе да и аз сЪм с къстъм ром: Viperone 7.0.1. Дано да се оправи проблема, че ми писна вече.

Ако не стане от първия път, опитай отново. При мен схемата захапа след 4 опита. Wink
Освен това опитай този начин, с друг USB кабел. Или направо с друго зарядно.
Цитирай

Зарядното трябва ли да е включено? Или да не е ?

iPhone 12 Pro

Цитирай

jordan00 написа:Зарядното трябва ли да е включено? Или да не е ?
Да. Изключваш тухлата и зареждаш 15-тина минути.
Цитирай

Здравейте,

Понеже нямам време да чета, съжалявам, ако не съм в правилната тема.
Проблема с телефона ми е такъв: снощи, както всяка вечер слагам телефона си на зарядно. На сутринта го изключвам и след 2 мин. го оставям на бюрото си и в същият момент го чувам, че се рестартира и до там. С две думи - не иска да зареди до край операционната система. Закачих го за зарядното и тръгна, батерията си ми зарежда нормално и е на 100%, но след като го махна от зарядното и става същото нещо - не зарежда ОС. Ъпдейтнах го на зарядно, рестартира се нормално, както трябва след ъпдейт, но отново - махна ли го от зарядното, не стартира. Рестартирах го няколко пъти, забелязах, че в началото не искаше да ми заключва екрана, също така, като провеждам разговор не чувам нищо. В гаранция е, то е ясно, че ще го дам за ремонт, но ако някой може да помогне, ще съм благодарен! :unknw: :huh2:
Цитирай

Като е на зарядното опитай Хард ресет Smile
Цитирай

Архивирах всичко, зададох му фабрични настройки и се оправи.
Благодаря. Smile
Цитирай

Дали след време мога да пратя телефона в мост за смяна на батерията за мои разноски ? И каква цена горе-долу ще излезне Smile
Цитирай

simeonivanov22 написа:Дали след време мога да пратя телефона в мост за смяна на батерията за мои разноски ? И каква цена горе-долу ще излезне Smile
Звъниш в Мост и си правиш справка.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)