Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.

Имам един бърз въпрос - батерията започна доста бързо да се изтощава. Не мога да преценя дали е хардуерен проблема, защото доста съм зарибен по една игра и не спирам да я разцъквам, но въпреки това забелязвам, че държи по-малко. Въпросът ми е дали ако го пратя за ремонт и един от описаните проблеми е този(другия е лилавата камера), ще ми сменят батерията или, като консуматив, гаранцията ще ѝ е по-къса(година например) и няма да я сменят? Някой има ли идея как се третира този проблем?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
Аксесоари

(2015-01-23, 17:51:48)Moro написа:  Имам един бърз въпрос - батерията започна доста бързо да се изтощава. Не мога да преценя дали е хардуерен проблема, защото доста съм зарибен по една игра и не спирам да я разцъквам, но въпреки това забелязвам, че държи по-малко. Въпросът ми е дали ако го пратя за ремонт и един от описаните проблеми е този(другия е лилавата камера), ще ми сменят батерията или, като консуматив, гаранцията ще ѝ е по-къса(година например) и няма да я сменят? Някой има ли идея как се третира този проблем?

Не знам, но имам същите два проблема,играя темпле рун и за 1 час ми пада с около 50 % което мисля че никак не е нормално ,защото преди сам играл 3-4 часа и пак съм имал над 30 % батерия

HTC One m7 (silver).....; ; ...... HTC One m9 (gray)....
Цитирай

То играта, която играя, си е тежка, а и постоянно ползва интернет връзка... Та си пада бързо батерията, но макар да не е като при теб - 50% за час, усещам, ще по-бързо приключвам с енергията... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Когато пратих моя за лилава камера в моста , писах и за батерията. Направиха ми хард ресет Big Grin
Цитирай

(2015-01-23, 19:11:22)simeonivanov22 написа:  Когато пратих моя за лилава камера в моста , писах и за батерията. Направиха ми хард ресет Big Grin

Оправи ли се батерията поне ?
Цитирай

(2015-01-23, 19:11:22)simeonivanov22 написа:  Когато пратих моя за лилава камера в моста , писах и за батерията. Направиха ми хард ресет Big Grin
А на батерията какво й беше ? Big Grin

 
Цитирай

Като се има предвид ,че преди тва направих хард ресет , и не издържа нищо Smile

ПП : Батерията не ми издържа цял ден в унито
Цитирай

Нормално е да заминават батериите лека-полека. Тъй като моят One още е в семейството, (скоро прави 2 години) - от време на време чувам оплаквания от сорта на - "бахти тъпите смартфони, само в зарядното стои... искам таблет!". А точно и това беше причината да го сменя. Просто не издържах. Имаше дни в които не падаше от кабела да се зарежда. Какво ли не пробвах. РОМ-ове, други кабели, зарядни. Оправя се за ден и след това пак се опипвам за зарядни през 2-3 часа. Батерията има гаранция точно 6 месеца. От там нататък само, номерът с нова бройка. Или от еbay батерия...
Цитирай

При умеренно ползване при мен батерията изкарва 2 дена...не се оплаквам.

 
Цитирай

Невъзможно... позлваш го за телефония ,а целта на тези телефони не е такава Smile
Цитирай

(2015-01-24, 01:05:51)simeonivanov22 написа:  Невъзможно... позлваш го за телефония ,а целта на тези телефони не е такава Smile
Защо да не възможно? Игри не играя, телефония, интернет, Тапаталк.

 
Цитирай

През деня и аз не пускам игри... един клаш и батерията отива за час и малко (ако не и по малко) Ползвам го за чат , гугъл , сметки на калкулатора и да снимам някой вариант в унито . Прибирам се вечер и ако съм късметлия оставам с 5-8 % до като се прибера Smile

ПП В нас е постоянно на зарядно
Цитирай

Колко пари ще струва една нова батерия + смяна? Гледам,че в нета вървят по 45-50 лв.

iPhone 3/3Gs, iPhone 4, HTC One - Silver 64GB, HTC One M8 AmberGold/Silver, Samsung Galaxy S6 Edge Gold
Цитирай

(2015-03-13, 20:25:44)blazarow написа:  Колко пари ще струва една нова батерия + смяна? Гледам,че в нета вървят по 45-50 лв.
Звънкай в Мост - там ще ти кажат най-добре. Visslar

 
Цитирай

Този мост не ми говори нищо, моля ако някои е сменял батерия да каже колко пари са му взели. Благодаря!

iPhone 3/3Gs, iPhone 4, HTC One - Silver 64GB, HTC One M8 AmberGold/Silver, Samsung Galaxy S6 Edge Gold
Цитирай

Мост компютърс. Адрес - София-1111, бул. Шипченски проход#37, бл. 240. Тел. +359 2-91-823. Сервиз - 0700 144 11. На цената на един градски разговор.

 
Цитирай

Напоследък и моята батерия пада доста бързо, наистина играя доста игри в последно време и всички искат интернет, но чак толкова бързо до сега не е било, не съм правил хард резет след ъпдейта на лолипоп може и от това да е, но да преминем към същинската част на проблема... Искам да ми препоръчате някакъв хубав кабел за зареждане, който да не се прекъсва накрая при каквито и да е условия, оригиналния кабел му слагах пружина накрая да го държи изправен, но уви нищо... пак се прекъсна купих си някакъв coolsell за 10 лв. с "позлатено" покритие наистина в началото зареждаше супер бързо, но за 2-3 седмици и той се прекъсна в края и сега пак зарежда много бавно... Моля ви да ми кажете някакъв хубав кабел за зарядно, защото ми изпиляват нервите тия кабели...


Благодаря предварително!

ЕДИТ: Като вляза в "използване на батерията" някакви огромни проценти ги заема (нещо от сорта на от 70% на вкл. екран до 96% на изкл.) нещо което пише "мобилният телефон е в рижам н..." и не мога да видя надолло пише, че някакво мобилно радио използва супер много батерия как да го спра и какво е това мобилно радио не ползвам аз такива радиа Big Grin
Цитирай

1 Направи реСет ! Определено ще имаш подобрение.
2 Не мога да разбера как се прекъсва? Кабела се огъва... зареждането се прекъсва ли, обясни. Провери дали ти е нормално зарядното, трябва да е 5волта и 1 ампер.
3 Това радио е гсм модула. Ако го изключиш няма да хаби Big Grin но и няма да можеш да провеждаш разговори.
Най-добре си сложи хубава програма за отчитане на потреблението/Gsam battery monitor например/ и след ъпдейт сложи скрийншот /след пълен цикъл/.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

Ами не мога да направя ресета, защото ще ми се изтрие записа на 1 игра Big Grin кабела се прекъсва в смисъл, че там кадето е микро USB-то самия кабел се измъква от това USB, как да го обясня по-точно не знам, явно докато съм ползвал телефона докато се е зареждал и съм огънал самото зарядно и кабела се е прекъснал и вече не зарежда толкова бързо колкото преди, този специално, не знам колко волта и ампера е, мислех, че зависи от адаптера... Ще пробвам този Gsam battery monitor благодаря
Цитирай

Когато купувате кабел гледайте да е видимо дебел и твърдичък(вътре проводниците за + и - са с по-голямо сечение).На HAMA кабелите не стават,на BELKIN не знам дали са сполучливи. Извън BG съм и в  момента ползвам един кабел от TEDI за 1 euro,който е досущ като оригиналния ( просто не мога все още да повярвам,че маркови скъпи кабели се издъниха ).Затворих 40 euro в покупка на уж качествени кабели,а накрая излезе - този за 1euro се оказа перфектен.Мониторинг на батерията си има вграден в андроида и не ви трябва допълнително приложение. Използвайте тази наистина чудесна програма за по-дълъг живот на батерията - http://www.juicedefender.com/ .Проблемът с меките по-гъвкави кабели респективно с по-малко сечение е,че когато батерията ви падне примерно на 5 процента дори и да сте на зарядно, няма да може да си довършителни играта или продължите с гледането на филма ( токът на зареждане ще е по-малък от този,който в момента се консумира ).
Цитирай

(2015-03-14, 19:20:48)talrak написа:  Ами не мога да направя ресета, защото ще ми се изтрие записа на 1 игра Big Grin кабела се прекъсва в смисъл, че там кадето е микро USB-то самия кабел се измъква от това USB, как да го обясня по-точно не знам, явно докато съм ползвал телефона докато се е зареждал и съм огънал самото зарядно и кабела се е прекъснал и вече не зарежда толкова бързо колкото преди, този специално, не знам колко волта и ампера е, мислех, че зависи от адаптера... Ще пробвам този Gsam battery monitor благодаря

С програмата Helium може да си запазиш данните на играта,  тъй като тя работи на нерутнати телефони  Smile 
Цитирай

Благодаря ви! А знаете ли от къде мога да си закупя такъв НАМА кабел в България и по-точно в Пловдив???
Цитирай

(2015-03-18, 16:36:48)talrak написа:  Благодаря ви! А знаете ли от къде мога да си закупя такъв НАМА кабел в България и по-точно в Пловдив???
 В големите вериги няма ли? Технополис, Техномаркет? Visslar

 
Цитирай

(2015-01-23, 17:51:48)Moro написа:  Имам един бърз въпрос - батерията започна доста бързо да се изтощава. Не мога да преценя дали е хардуерен проблема, защото доста съм зарибен по една игра и не спирам да я разцъквам, но въпреки това забелязвам, че държи по-малко. Въпросът ми е дали ако го пратя за ремонт и един от описаните проблеми е този(другия е лилавата камера), ще ми сменят батерията или, като консуматив, гаранцията ще ѝ е по-къса(година например) и няма да я сменят? Някой има ли идея как се третира този проблем?
Тези дни го пратих моят с тези забележки (+ че не си разпознава оригиналните слушалки Rolleyes  ) пък ще видим какво ще направят.

HTC One Silver
Цитирай

http://prikachi.com/images.php?images/167/7998167R.png. Направо не мога да повярвам, че батерията издържа толкова време. При положение, че съм го цъкал(fb, messenger, камера, разговори). До сега не ми се е случвало да издържи толкова дълго време. Ще се радвам ако винаги е така.

iPhone 3/3Gs, iPhone 4, HTC One - Silver 64GB, HTC One M8 AmberGold/Silver, Samsung Galaxy S6 Edge Gold
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)