Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.

От както съм си купил моят вече няколко месеца го зареждам вкъщи само със зарядното от стария Desire. Абсолютно същото е, даже и PN-a съвпада Wink

искам = мога
Цитирай
Аксесоари

При мен въпросният P/N не съвпада (не съм наясно какво точно показва)

HTC Desire (broken) ; Htc One - Silver
Цитирай

dtihomirov написа:При мен въпросният P/N не съвпада (не съм наясно какво точно показва)

И аз искам да знам какво е ,къде го пише и какво значи, но май никой незнае какво е.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай

Това е Part number, пише го на самато зарядно. Моето например е: 79Н00120-01М, но не той играе роля за това дали телефона ще се зарежда нормално. Това което ви интересува е Output или с други думи казано това което трансформатора дава на изхода.
Максимални стойности:
2A при 5V - Тук тока е двойно по-гомял от "оригиналното" зарядно в следствие на което батерията ще се зарежда по-бързо, но и ще загрява повече, което малко или много ще се отрази на живота ѝ.
Стойности на "оригинално" зарядно:
1А при 5V
Стойности при зареждане от USB:
0.5А при 5V - Като трябва да се има предвид, че това са максимално постижими, а не гарантирани

Съответно може да си направим извода, че всякакво зарядно, което дава до 1А може да бъде ползвано без никакви проблеми. Зарядни които надхвърлят 1А също ще работят, но малко или много ще се отразят на живота на батерията.

Производителя съветва да ползвате само оригинално зарядно предназначено за съответния модел. Ползването на други зарядни е ваш избор и не се наемам да нося отговорност при инциденти.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Здравейте,
Тъй като си мисля, че не зареждах стария OneX както трябва в началото, ще ми кажете ли как да са първите заряди? По 12 часа? И колко пъти. Благодаря!
Цитирай

Няма подобно нещо да се спазва определена процедура и режим на зареждане Smile
Цитирай

Т.е. да не го зареждам повече от нормалното?
Цитирай

Inspire написа:Т.е. да не го зареждам повече от нормалното?

Значи и е вярно че няма и не е вярно. Незнам как да ти го обясня, за да ме рзбереш.но нещо такова:значи батериите и смите телефони имат чипове, които запаметяват нивото на зярд. Ако зареждаш батерията до 80% доста пъти тя ще запомни това като максимална стойност на заряд и после ще зареди този заряд дори да я държиш и до 100 % и така ще и намалиш капацитета. Затова се препоръчва първите 2-3 пъти да я натъпчеш на макс дори след като светне зеленото да постои още 1-2 часа. Чак 12 часа и на мен ми се струва прекалено,но не пречи. Освен това всяка батерия има определен брой цикъла на зареждане преди да почне да сдва багажа и когато често я дозареждаш и я включваш за по-малко на зарядно тя си отчита това като един цикъл и съответно и скъсяваш живота. С две думи най-добре е да я чакаш да падне колкото може повече почти до нула и да я зареждаш на макс.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай

Steker написа:
Inspire написа:Т.е. да не го зареждам повече от нормалното?
...
Колега, аз лично не съм компетентен, но все съм чувал, че оставянето до пълен разряд на батерията води до нейното разваляне, а именно скъсяването на живот. Нека и друг се изкаже, но това е дъвкано не веднъж.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Steker написа:
Inspire написа:Т.е. да не го зареждам повече от нормалното?

Значи и е вярно че няма и не е вярно. Незнам как да ти го обясня, за да ме рзбереш.но нещо такова:значи батериите и смите телефони имат чипове, които запаметяват нивото на зярд. Ако зареждаш батерията до 80% доста пъти тя ще запомни това като максимална стойност на заряд и после ще зареди този заряд дори да я държиш и до 100 % и така ще и намалиш капацитета. Затова се препоръчва първите 2-3 пъти да я натъпчеш на макс дори след като светне зеленото да постои още 1-2 часа. Чак 12 часа и на мен ми се струва прекалено,но не пречи. Освен това всяка батерия има определен брой цикъла на зареждане преди да почне да сдва багажа и когато често я дозареждаш и я включваш за по-малко на зарядно тя си отчита това като един цикъл и съответно и скъсяваш живота. С две думи най-добре е да я чакаш да падне колкото може повече почти до нула и да я зареждаш на макс.
Колега извинявай но пишеш абсолютни глупости, част от твоите твърдения са в сила за NIMH and NICD батерии за LiIon and Lipolymer е абсолютно противоположното. Не обърквай хората с незнания, използвай Google ако нещо не ти е ясно, ще навредиш на някого по този начин!
Цитирай

От няколко месеца съм с телефончето и не мога да кажа ,че батерията е силната му страна :/ почти не ми издържа целия ден ако го ползвам стабилно
Цитирай

turl написа:...

Извинявай, но за да е полезно мнението ти би ли споделил кое точно е обратно на колегата на мнението ? Въпреки че има толкова различни мнения как трябва да се процедира с батерията. Smile
Благодаря.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

http://psp-bg.net/forum/viewtopic.php?f=12&t=29893 тук има доста неща които са вярни Smile. Накратко цикъл на зареждане означава използването на целия заряд на батерията, но това не означава непременно, че с едно зареждане. Например, можете да използвате половината от заряда на батерията за деня и след това да я заредите напълно. Ако направите това отново, ще се брои за един цикъл на пълно зареждане. Така че, завършването на един пълен цикъл може да отнеме няколко дни, в зависимост как използвате устройството. Старайте се LIion батерии към минимум 25-30% да са вече на зарядното. Не, че ако някога падне под тези нива е фатално но е желателно за по дълъг живот на батерията. Този тип батерии могат да се дозареждат без последствия за тях ( даже е препоръчително) по всяко време независимо колко от капацитета им е изразходван 40, 60, 80% и т.н. Надявам се съм бил полезен Smile
Цитирай

В момента правя второ зареждане и при него, и при първото се случи да спре токът? Ще повлияе на разгръщането на пълния капацитет на батерията?
Цитирай

Няма Smile
Цитирай

Здравейте. Имам следният проблем, искам да ползвам едновременно iGO Primo и AutoGuard Blackbox като разбира се AutoGuard Blackbox е в бекграунд режим. И тук идва проблемът. Имам едно зарядно за кола 1А което не може да насмогне на консумираната енергия когато ползвам комбинацията от двете програми. Намерих едно 2А което също не насмогва (явно толкова е 2А). Сега пробвах вкъщи с оригиналното зарядно и то не насмогва. Някой да има някакви идеи какво мога да направя? При ползване на двете програми консумацията им е между -900 и -1300 милиампера. С оригиналното зарядно на моменти е на +50 +100 милиампера (но като цяло не стига отново ампеража, по-често е с -(минус)) при пуснати програми и около +900 при спрени, но с тия за колата винаги е над -200 милиапера при пуснати двете програми а при спрени не съм гледал но само с iGO не съм имал проблеми следователно дава достатъчно милиампери за да не разрежда батерията.
Цитирай

На това на колата вържи средните два извода +data и -data, на късо. Така ще имитира заряд от AC и тока ще е максимален. Въпреки, че едновременен заряд и тежки приложения в комбинация и с активиран постоянно дисплей, прегряват телефона. Освен това в колата има и парников ефект от слънцето. А това не е никак добре за който и да е хардуер.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Offtopic Климатика на "минус" и хардуера пее Tooth Tooth Tooth Offtopic

iPhone 14 Pro
Цитирай

Сега замерих средните два пина на зарядните за кола и са си на късо.
Цитирай

Освен, че трябва да са на късо, при някои телефони в момента на закаченето на кабела, телефона трябва да е угасен. Със сигурност на Експерията ми беше така, а имам подозрение, че и при ХТЦ-то. Не съм си играл да засичам, но зареждам телефона с един УСБ-хъб през един лъжещ адаптер с окъсени средни пинове. Понякога зарежда бързо, понякога цял следобед не смогва.
Цитирай

turl написа:http://psp-bg.net/forum/viewtopic.php?f=12&t=29893 ...
Благодаря за разяснението, колега !

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

А да попитам нещо друго... Тъй като съм свикнал да си зареждам телефоните вечер, проблем ли ще е системното оставяне на зарядно за по-дълго - до сутринта?
Цитирай

Не , няма никакъв проблем .Мисля ,че телефона спира да зарежда ако тръгне да загрява много
Цитирай

Така... Телефонът има 6 или 7 зареждания, знам, че не се е разработила напълно батерията още, но смятам, че нещо не е както трябва. Нормално ли е да го изключа от зарядно към 6:40 - 30-40мин работещ wi-fi (без браузване, евентуално само актуализации), час музика с PowerAMP, пуснато 3G, скрийн тайм - 10 минути и сега 2 часа по-късно да е на 89%. Като един от тези 2 часа е бил на икономичен режим. А не ми се дава на сервиз - имам го от 10 дни. Има ли нещо, което мога да направя с цел подобрение на батерията?
Цитирай

Според мен е нормално, все пак 1 час си слушал музика, и си с пуснато 3g Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)