Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One.
#1

луфтовете/отворите са между решетките и пластмасовата лайсна. хоризонтално. и да- има и такива бройки, които не са на равно сложени тия решетки.
абе излагация пак май ама като отида в магазин ще преценя. то един телефон не остана без проблеми!
Цитирай
Аксесоари
#2

Това SH 352... e 3 за 2013г. а 5 за май месец, което посочва кога е излязъл от завода. Странно е, че и той е с дефект, защото от HTC са изземвали бройки от търговската мрежа заради дефекти и са ги подменяли. Затова беше и забавянето от месец два. Явно качественият контрол им е слаб. Днес ме увериха, че от понеделник, респективно вторник ще бъдат заредени всички магазини на Глобул. Вероятно и на другите оператори. Така, че чакането продължава.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#3

Колеги кажете нещо за тоя прословут луфт. Как може да се забележи при условие, че ще може да се пробва една бройка в офис? Просто е по-голямо рзстоянието м/у решетките на говорителите и дисплея или или хлопа самата решетка или какво
И фабрично, още на нов телефон ли си личи или може да се появи и с времето тоя луфт, както беше с дисплея на one X?
Цитирай
#4

Вие не сте добре хора, ето това е най-типичната черта на българина, а именно да намери кусури на всичко. Ако наричате това разстояние от 0,01 мм между решетката и пластмасата луфт, то тогава не знам как да нарека разстоянията между панелите на няколкото други марки телефони, които са ми в момента под ръка, та те все едно имат направо цели цепнатини в сравнение с НТС-то...

htcone
Цитирай
#5

Винаги и на всичко, което претендира да е "ТОП" му се търсят кусурите. И ако то е наистина топ не би трябвало да ги има, но от опит знам, че точно за Htc това не важи, затова и ги оглеждам внимателно. Ако не претендираха , че са направили уникална сглобка сигурно никой нямаше да го оглежда под лупа. От Самсунг си правят сапунерките и никой не се вглежда чак толкоз в изработката, а очаква уникален софтуер и хардуер под капаците от 1лв ( и го получава). Просто знаеш, че е пвц и не му търсиш проблемите, но когато ot Хтц наблягат на този аспект от телефона-сглобката , а не са я направили като "хората" ( разбирай Iphone) и ми искат възможно най-високата цена за телефон нещо не се връзва. Ама карай нали не им е за първи път и така и си им вървят флагманите що да не мине номера пак.
Не може да ми се запира пръста, докато го пързалям по дисплея! Утре отивам да гледам още един -2 и дотам с дългоочаквания топ модел.
Цитирай
#6

Днес разглеждах един силвър. За съжаление имаше неточности в сглобката. И по - специално във фугите м/у решетките на говорителите и пластмасовата странична лента. Иначе м/у лентата и задния капак всичко беше перфектно до микрометър. Дефакто, трябва да се гледа дали решетките са залепени право. Иначе всичко друго си беше идеално.

Наистина много солиден телефон. Стилен, с усещане за качествени материали.

Странното е че му пратих няколко снимки по блутуут, а не излязоха в галерията. Рестартирах го (без фастбуут), за да се стартира медия сканър-а, но пак не излязоха :unknw: . Рефрешнах галерията, пак без резултат, а се изпратиха успешно.

Обаче това е първият телефон, на който наистина не мога да различа пиксел или междупикселно разстояние, отколкото и близо да гледам, на какъвто и да е цвят или фон.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#7

rumo написа:Винаги и на всичко, което претендира да е "ТОП" му се търсят кусурите. И ако то е наистина топ не би трябвало да ги има, но от опит знам, че точно за Htc това не важи, затова и ги оглеждам внимателно. Ако не претендираха , че са направили уникална сглобка сигурно никой нямаше да го оглежда под лупа. От Самсунг си правят сапунерките и никой не се вглежда чак толкоз в изработката, а очаква уникален софтуер и хардуер под капаците от 1лв ( и го получава). Просто знаеш, че е пвц и не му търсиш проблемите, но когато ot Хтц наблягат на този аспект от телефона-сглобката , а не са я направили като "хората" ( разбирай Iphone) и ми искат възможно най-високата цена за телефон нещо не се връзва. Ама карай нали не им е за първи път и така и си им вървят флагманите що да не мине номера пак.
Не може да ми се запира пръста, докато го пързалям по дисплея! Утре отивам да гледам още един -2 и дотам с дългоочаквания топ модел.

Аз пръста си извън дисплея не го плъзгам...но всеки си има очаквания и изисквания и като твоите не се оправдават, не си вземай този телефон. В едно може би си прав, единствената по-добра сглобка е на iphone5, пак казвам - може би, за мен са едно ниво, а и цената не е "възможно най-високата за телефон".

[note=iuly_vn]Подобни съвети не се толерират във форума. Ти ако нямаш проблеми с дадено нещо, то не значи, че и другите го допускат! Модератор.[/note]

htcone
Цитирай
#8

Аха ясно. Не е моята поръчка. Ами пишат, че за Оne произведен след 20.04.2013, с номер след SH34 са с изчистени дефекти откъм пиксели и луфтове в сглобката.
Така, че тия които пишат тук, а и които са писали досега, няма да е лошо да си редактират постовете като напишат отдолу с кой сериен номер са апаратите им. За да знаем дали е случайност дефекта или в самото начало се е проявил и вече са го махнали. Аз досега не съм попадал на дефектно HTC и дано и сега имам късмет.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#9

Аз имам един пиксел , който свети бяло на черен фон,но се вижда само в абсолютно тъмно помещение и при максимална яркост на екрана. Със сглобката проблем нямам,а пиксела е толкова малък,че въобще не се вижда и ако не бях прочел в форума никога нямаше да обърна внимание. Пробвах още два ONE на мой познат и във Виваком но при тях нямаше светещи пиксели. Моят е от първите и е от Германия,така че едва ли в БГ са второ качество както някой твърдят.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#10

a то ва пен какво е дето се вижда една точка само на бял фон ?

S6 EDGE GREEN EMERALD 32GB + S6 EDGE GOLD PLATINUM 32GB
Цитирай
#11

Искам да помоля колегите, който имат телефона и нямат споменатите луфтуве, да качат някоя снимка на сглобката да се види колко плътно прилягат решетките.
До сега съм виждал 5 телефона - ( 2 оглеждах за покупка) и всичките имаха този проблем и вече се дразня.

Освен това - правили ли сте тестове за мъртви пиксели, защото в XDA има тема и един човек е връщал 4 телефона заради това! Angel Той е създателя на темата де и след това коментарите са, че е мн рядко срещано, но все пак Angel

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#12

Значи грешката е в мен, заблудил съм се след гледането на толкова много видео и снимки Android Albert

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#13

Как мога да проверя за мъртви пиксели ?

S6 EDGE GREEN EMERALD 32GB + S6 EDGE GOLD PLATINUM 32GB
Цитирай
#14

^
NoMaD написа:Как да направим тест на телефона, преди закупуването му :

-----------

Или просто отвори в гугъл различни едноцветни фонове - бял, червен, зелен, син, черен, сив и гледай.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#15

на кое точно трябва да наблегна ? само на бял фон забелязах едно нещо в горния десен ъгъл ? сеедно нещо свети под екрана това ли да е ?

S6 EDGE GREEN EMERALD 32GB + S6 EDGE GOLD PLATINUM 32GB
Цитирай
#16

Това е най-бързия телефон който съм виждал до сега. Всичко става много бързо дори някои команди ги активирам без да искам. Мадамите много му се лепят в магазина. Никоя не погледна за луфтове или разминаване в повърхнини Smile . Коментарите им бяха основно колко е бърз. По принцип се чуваствах тъпо докато обследвах луфтовете. Да не говорим че до него имаше един L7 с луфтове като гранд каньон Smile. Белия цвят е много взискателен към качеството. Всичко се забелязва много лесно!
Цитирай
#17

И при мен няма никакви луфтове Rock

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#18

brabus написа:Колега, а ти между другото на бройката в магазина как видя последно приети и пропуснати разговори на нов телефон??

Аз го купих. Затова и отидох. Ами то колко време го чакам. Изчака ми са чакалото за тоя телефон. После имаше разцъкване и проби и така. Все още не знам дали има начин за показване на контактите в менюто с дайлера. Ами страшно тъпо е там да има само цифри за набиране и една снимка с половината номер на последния разговор. Нещо недоумявам каква е идеята?!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#19

iuly_vn написа:А по-гадното освен, че не мога да разкарам приложенията от началния прозорец, който вече съм го направил не начален, са контактите. Просто няма такива! В позиция за набиране, там където им беше мястото сега освен клавиатурата, се мъдри снимка и половината номер /не се вижда целия/ на последно набралия ме! Отвратително е, че като вляза там и не мога да видя номера на неприетия ми разговор, а трябва да скрулвам надясно до последни номера. Както казах и - Няма никакви контакти на нея страница! В дясно са "Хора", последни разговори и предпочитания. :angry:

Eй това ако наистина е така - мен лично веднага ще ме откаже от телефона! Точно тези малки ( за повечето хора незначителни дреболии) неща мен ме вбесяват! Защото аз по цял ден говоря по телефона и ако всичко не става по най-бързия начин и с най-малко джъткания в менюто... просто... го забравям.

Колега, а ти между другото на бройката в магазина как видя последно приети и пропуснати разговори на нов телефон??

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#20

За протокола,телефона който закупих днес от глобул след предплащане си пристигна и няма упоменатите забележки.Имайки предвид че и аз извадих лупата в магазина.Няма проблеми както с този дисплей така и при други наблюдавани от мен бройки.

HTC hd2 /Htc-one-m7
Цитирай
#21

не е така, вижте в xda темите за телефона- луфтове, хлътнали бутони...
Цитирай
#22

Днес от Глобул - SH35. До последно ме убеждаваха, че в понеделник ще напълнят магазините и вторник ще са в продажба. Обадиха се обаче днес изненадващо и скептично настроен заради описаните дефекти, се запътих с едни специални лупи към магазина им. Общо взето се оказа добра сглобка - няма ги описаните луфтове, капаците са с нулев процеп в краищата си към лайсната и към стъклото също и са точно позиционирани без ръбчета в страни. Може би, съвсем леко в горния десен край, там където дисплея прилепва с капачето като че ли има малка разлика в нивата, но не може да се каже със сигурност. Под лупа /6x/ не се забелязва, а, пак казвам на плъзгане с пръст се усеща леко и то само в дясно горе. Пиша го само за протокола, не че се заяждам с HTC, защото е незначително и незабележимо. От десетобалната система за сглобка оценка 9,5. Smile
Друго - мъртви пиксели няма, а го гледахме двама със сина ми, под лупата.
Откъм бързина на работа и стабилност - никакви забележки.
Един голям минус обаче за новия Андроид на HTC. Отвратителен е! А по-гадното освен, че не мога да разкарам приложенията от началния прозорец, който вече съм го направил не начален, са контактите. Просто няма такива! В позиция за набиране, там където им беше мястото сега освен клавиатурата, се мъдри снимка и половината номер /не се вижда целия/ на последно набралия ме! Отвратително е, че като вляза там и не мога да видя номера на неприетия ми разговор, а трябва да скрулвам надясно до последни номера. Както казах и - Няма никакви контакти на нея страница! В дясно са "Хора", последни разговори и предпочитания. От малкото разучаване не можах да открия такива. Или са много добре скрити или въобще липсват.
Като дизайн и хардуер съм очарован от телефона. Но като Андроид версия си е плачевно положението. На новия сенс няма и на заключен екран тапет с времето. Е много красив си беше. :angry:

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#23

Изумен, може би е силно казано, но за този телефон лайтмотив беше дизайна му, а се оказа, че изработката е, като правен в час по трудово обучение. :facepalm:
Всеки телефон си има слабости, но на този, това трябваше да е една от силните страни! :capitulation:
Цитирай
#24

Аз по в началото на темата мрънках,че пак се втренчвате е дефектите,ама явно съм се оказал лош пророк!Те дефектите не са за втренчване ами са доста реални,видими и осезаеми.Жалко,но ако One не изкара марката от калта,то марката потъва окончателно.А дано просто да са се опитали да ни пробутат второто качество на нас българите,което няма да е изненада за никого.Щото хората взели си го от чужбина не споменават и дума за луфтове,криви сглобки и прочее неща дето тука пък ги има почти всяка бройка. :unknw: :confused:
Цитирай
#25

nikoo64 написа:Днес, Стара Загора, Виваком...
Просто съм изумен от калпавата сглобка. Освен, това на снимките, решетките на говорителите се разминават с дисплея и в четирите ъгъла (не са в една равнина)...
Хранех някаква надежда, че ще ме грабне, поне с външен вид, но уви, телефона е далеч от представата ми за добре направен продукт!
Дано ги оправят тия неща в последствие , че ще затъват още...

Е защо си чак толкова изумен? Д не би да са само HTC с проблеми? То има ли нов модел без дефекти в началото. Ето при Galaxy S4 примерно има няколко доста неприятни проблема... в общи линии, с всеки нов модел е така.

Реално, неточностите са само при решетките на говорителите. Нещо което може да се коригира в производствения процес. Но си прав, че трябва да го оправят.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)