Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)

Блaгодаря ти колега ясно ми е че след роот няма гаранция Big Grin .И аз си мисля, че тези приложения няма да натоварват много телефона, но ме дразнят, а и ще се освободи малко памет.Още се колебая дали да му направя роот, а и не съм сигурен дали ще успея Big Grin .Като цяло телефончето наистина ми харесва - все пак за тези пари не можем да очакваме чудеса.А относно тези File Manager-и, ти ползваш ли такъв колега zevsa, какъв ако ползваш и доволен ли си ?
Поздрави :cheers:
Цитирай
Аксесоари

ползвам ASTRO има го в маркета.не ми е създавал проблеми.

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай

gamensh написа:Блaгодаря ти колега ясно ми е че след роот няма гаранция Big Grin .И аз си мисля, че тези приложения няма да натоварват много телефона, но ме дразнят, а и ще се освободи малко памет.Още се колебая дали да му направя роот, а и не съм сигурен дали ще успея Big Grin .Като цяло телефончето наистина ми харесва - все пак за тези пари не можем да очакваме чудеса.А относно тези File Manager-и, ти ползваш ли такъв колега zevsa, какъв ако ползваш и доволен ли си ?
Поздрави :cheers:

На тези приложения като отидеш в Settings/Apps и цъкнеш на тях вместо Uninstall трябва да има Disable.
Цитирай

Има още две питания по този въпрос ама отговор няма. За това ще пробвам и аз. Телефона е Sony Tipo dual. От време на време незнайно защо, когато ме търсят дава, че телефона ми е изключен, а от скоро и ново 20 - че са набрали грешен номер. Понякога, когато искам да набирам ми дава, че не е регистриран в мрежата или започне да набира и спре. Това се случва и на двете карти. Някаква идея как може да се оправи това?
Цитирай

zarkokam написа:Има още две питания по този въпрос ама отговор няма. За това ще пробвам и аз. Телефона е Sony Tipo dual. От време на време незнайно защо, когато ме търсят дава, че телефона ми е изключен, а от скоро и ново 20 - че са набрали грешен номер. Понякога, когато искам да набирам ми дава, че не е регистриран в мрежата или започне да набира и спре. Това се случва и на двете карти. Някаква идея как може да се оправи това?
Колега на XPERIA E имам същия проблем, когато ме набират дава че ми е изкл. телефона.Много е дразнещо и честно казано си мисля, че е от телефона, защото до преди 1 седмица бях с др. телефон и нямах този проблем.Надявам се ноякой да помогне, защото наистина не е приятно.
Поздрави :cheers:
Цитирай

може ли някой да ми каже имали програма за sony xperia с която при позвъняване да се изговаря името
Цитирай

Темата е за E, пък започна да се говори за всички други модели но не и този.

До колегите с проблема със сум картите:
Пробвайте и двете карти да ги сложите само на GSM и ако ползвате мобилни данни ги спрете докато тествате. Вижте дали ще има пак същия проблем.
Цитирай

Здравейте, колеги, имам един въпрос - може да ви се стори малко глупав, но с риск ще го задам.Забелязах напоследък, че телефонът ми започва да бъгва (замисля се дори при отключване :facepalm: ).Това се случва най вече когато батерията е под 20%.Има ли някаква закономерност м/у заряда на батерията и този проблем?Не съм променял нищо по телефона (нито съм теглил игри, приложения и тем подобни), за да се появи този проблем изведнъж както се случи преди няколко дена.Имам Real Racing 3 (която почти не играя) Hill climb нещо си и Subway surf.Не съм геймър, който играе постоянно.Моля ако някой може да помогне със съвет или преполагаема причина за проблема да сподели.
P.S. Проблемът, когато ме набират и казва, че ми е изкл. телефона, си остава. XPERIA E - на няма и месец, закупен от Глобул
Поздрави :cheers:
Цитирай

zevsa написа:по върпоса на по-горните постове с проблема когато телефона е включен а когато ви звънят дава че е изключен преминах през голяма одисея.смених 3 телефона за моя радост оборотни стари за да разбера че проблема не е в телефона а в дебилния глобул.ако сте към тях проблема ви е ясен.след като една вечер за пореден път не можах да проведа нормален разговор се ядосах и звъннах на обслужващия им център да разбера защо съм изряден платец а не мога да си ползвам услугата пълноценно.проблема при мен беше това с сигнал изключен телефон а той си е включен и другия по досаден проблем беше че когато говоря след 10-15 секунди от разговора спираме да се чуваме с отсрещния след което затварям или разговора сам прекъсва пак набирам и така 3-4 пъти.от техническия отдел ми обясниха че съм бил между краищата на 2 клетки и телефона се шашкал от коя клетка да вземе сигнал Big Grin за което аз ги контрирах с въпроса защо тогава след като клетката е на 100 метра на отсрещния блок и обхвата ми е пълен се случва така....нямаше конкретен отговор.аз попитах все пак как ще ми решат проблема а те ми отговориха че тая година нямало как да стане али бали...с две думи става нещо в мрежата им но не казват да не се пускат жалби но в по спокоен ден ще седна да си напиша една че ми писна от тия гламавите.проблема е често срещан и при много мои роднини и познати явно тея са я подкарали през просото здраво.братовчеда смени и той 2 телефона от скъп по-скъп за да си върши работа а накрая се оказа че е от скапана им мрежа...
кажете сега за новия ъпдейт.излезна ми ъпдейт с номер 11.3.А.2.23 става ли за нещо или да си седя с стария?

четете ли изобщо или всеки да си напише своето пък квото дойде?!??!??! Confusedtupid:

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай

Прочел съм поста ти колега, но този проблем се появи след закупуването на този телефон.Преди 1 седмица бях за 2-3 дена с др. телефон и проблема го нямаше Huh Друго - слагам картата на моята приятелка (глобулска) на моя телефон - проблема също го има, докато нито аз, нито тя имаме проблем когато ползваме др. телефон - странно.
Цитирай

Здравейте. Търсих, но не намерих отговор за следното нещо във форума. Като се натисне и задържи клавиша за начален екран се отварят скорошни приложения, тоест приложенията който са отваряни последно. По какъв начин мога да ги изчистя всичките наведнъж а не да си играя да ги махам едно по едно? Телефона ми е Sony Xperia Е Dual. Благодаря Ви предварително за отговора.
Цитирай

Скоро си взех този телефон ,но понякога ми бъгват обажданията в смис. затваря си сам

[box]Device:Sony Xperia E c1505 (root)
OS:All Stock Android Jelly Bean (4.1) with last firmware.[/box]
Цитирай

Здравейте хора, телефончето е супер, само един проблем - нямам го. А много го искам, но в магазини като Мтел и т.н. е скъп, за разлика в 2 интернет сайта. Едният е shtepsel.bg, а другият е elitmobil.bg/ . В елитмобил, цената на доставката и на телефона е по-малка със сравнение във Щепсел. Но Елитмобил не работят с Еконт, (опция: Преглед и тест преди плащане) а Спиди нямат тази опция. Моля някой да ме посъветва от кой сайт да си го поръчам :bow: :proud:
П.С.: Ако това мнение не е за тази тема, моя модераторите на сайта да го изтрият ! Smile

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай

sevengfx написа:Здравейте хора, телефончето е супер, само един проблем - нямам го. А много го искам, но в магазини като Мтел и т.н. е скъп, за разлика в 2 интернет сайта. Едният е shtepsel.bg, а другият е elitmobil.bg/ . В елитмобил, цената на доставката и на телефона е по-малка със сравнение във Щепсел. Но Елитмобил не работят с Еконт, (опция: Преглед и тест преди плащане) а Спиди нямат тази опция. Моля някой да ме посъветва от кой сайт да си го поръчам :bow: :proud:
П.С.: Ако това мнение не е за тази тема, моя модераторите на сайта да го изтрият ! Smile

Аз го взех от NovTelefon преди няколко месеца. Поръчах го директно по телефона с калъфка преди няколко месеца. За сега съм доволен /да чукна на дърво/ Smile Smile Ето и сайта: http://novtelefon.com/Sony-Xperia-E-dual. дано съм помогнал.
Цитирай

alarsov написа:
sevengfx написа:Здравейте хора, телефончето е супер, само един проблем - нямам го. А много го искам, но в магазини като Мтел и т.н. е скъп, за разлика в 2 интернет сайта. Едният е shtepsel.bg, а другият е elitmobil.bg/ . В елитмобил, цената на доставката и на телефона е по-малка със сравнение във Щепсел. Но Елитмобил не работят с Еконт, (опция: Преглед и тест преди плащане) а Спиди нямат тази опция. Моля някой да ме посъветва от кой сайт да си го поръчам :bow: :proud:
П.С.: Ако това мнение не е за тази тема, моя модераторите на сайта да го изтрият ! Smile

Аз го взех от NovTelefon преди няколко месеца. Поръчах го директно по телефона с калъфка преди няколко месеца. За сега съм доволен /да чукна на дърво/ Smile Smile Ето и сайта: http://novtelefon.com/Sony-Xperia-E-dual. дано съм помогнал.

А доставката на каква цена е? :whistle:

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай

sevengfx написа:
alarsov написа:
sevengfx написа:Здравейте хора, телефончето е супер, само един проблем - нямам го. А много го искам, но в магазини като Мтел и т.н. е скъп, за разлика в 2 интернет сайта. Едният е shtepsel.bg, а другият е elitmobil.bg/ . В елитмобил, цената на доставката и на телефона е по-малка със сравнение във Щепсел. Но Елитмобил не работят с Еконт, (опция: Преглед и тест преди плащане) а Спиди нямат тази опция. Моля някой да ме посъветва от кой сайт да си го поръчам :bow: :proud:
П.С.: Ако това мнение не е за тази тема, моя модераторите на сайта да го изтрият ! Smile

Аз го взех от NovTelefon преди няколко месеца. Поръчах го директно по телефона с калъфка преди няколко месеца. За сега съм доволен /да чукна на дърво/ Smile Smile Ето и сайта: http://novtelefon.com/Sony-Xperia-E-dual. дано съм помогнал.

А доставката на каква цена е? :whistle:

Не си спомням точно, но беше някъде около 5 лв. Доставиха ми го с Еконт. Говоря за доставка до Бяла Слатина.
Цитирай

Колеги бих искал да задам един въпрос. Когато ми звънят, нали има възможност като плъзнеш долния край на екрана нагоре да се появат шаблони на смс-и, с които можеш да затвориш автоматично.Понякога, доста често, когато си вадя телефона от джоба без да искам затварям така, а и се набутвам като изпращам тези смс-и.Има ли възможност тази опция да се махне и ако има как, понеже е доста дразнещо за мен?
Поздрави :cheers:
Цитирай

Сменяш caller screen-a с някой от Play store.
Цитирай

Благодаря ти GHOSTFACE :cheers:
Цитирай

Здравейте!Имам Sony Xperia E Dual знае ли някои защо най отдолу на тел.свети червено по време на слушане на музика?
Цитирай

pipelota26 написа:Здравейте!Имам Sony Xperia E Dual знае ли някои защо най отдолу на тел.свети червено по време на слушане на музика?

Нямам телефона, но до колкото знам, тази светлина се определя от темата, която си задал. Ако е червена, нормално е да свети като ти се обаждаш, отключваш или слушаш музика Smile

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай

Светлината отдолу, когато се слуша музика зависи от картинката (обложката така да кажа) на самата песен.Ако е светла картинка с ярки цветове ще свети жълто да кажем.По същия начин е и когато се откллючва и когато ти звънят - тогава вече зависи от самата тема.
Цитирай

Здравейте може ли да ми кажете как да си изпращам нещата от телефона в sd card и дали може да гледам филм на него.Става въпрос за Xperia E C1504 Single Sim. :cheers:

[box]Device:Sony Xperia E c1505 (root)
OS:All Stock Android Jelly Bean (4.1) with last firmware.[/box]
Цитирай

Благодаря ВИ Smile
Цитирай

Здравейте може ли да ми кажете как да си изпращам нещата от телефона в sd card и дали може да гледам филм на него.Става въпрос за Xperia E C1504 Single Sim. :cheers:

[box]Device:Sony Xperia E c1505 (root)
OS:All Stock Android Jelly Bean (4.1) with last firmware.[/box]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)