Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с GPS.

(2017-03-29, 10:19:36)rado7318 написа:  Писано е много пъти в съответната тема.
Просто в тези старите от 2009 и 2011 г. на русенската фирма MMCN има 3д сгради и обекти в около 18 големи града, докато в тези на HERE има съвсем малко само в София!!!
По селата и малките градове няма в никои.
Няма и най-вероятно няма и да има по-нови на MMCN.
3d сградите са една зарибяваща екстра за неопитните навигатори - те много често пречат - в градове с високи сгради и тесни улици от тях не виждаш пътя!!! Например - всички градове в Италия и много други.

Ясно Благодарско за отговора !
Цитирай
Аксесоари

Първото нещо, което правя, когато пусна навигацията, е да махна 3д-то, точно по тези причини.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

LG Bello D331 не желае да хване спътници. Пробвах го със Sygic и 7ways. Къде е проблема ? И смяната между GPS и Glonass как се  получава ?
Цитирай

Смяна между GPS и Glonass се получава,като смениш апарата,това е хардуерна опция на самия чип.Първата ти стъпка е да си свалиш от магазина GPS test,излизаш на открито място и палиш приложението.Кръгче-спътник от мрежата на GPS,триъгълник-от Glonass,квадрат-китайците.Дава инфо и за вида на самият чип.След като разбереш какъв е чипа,ще потърсиш решение в нета за него(ръчно ъпдейтване на начална позиция за търсене,ръчна смяна на местоположението и т.н)
Цитирай

Да споделя малко опит: След ъпдейт на таблета ми (Samsung Galaxy Tab S2 SM-T515) до Android Nougat и руутване GPS-ът ми отказа да работи. Нищо чудно някой да има този проблем и да се чуди дали не му се е повредил апаратът. Не съм се занимавал да отстранявам проблема, а направо го върнах на Android Marshmallow, защото с Nougat и без това изразходваше много повече от батерията и се бях замислил доста по този въпрос.
Цитирай

(2017-07-16, 14:54:44)Chapai написа:  LG Bello D331 не желае да хване спътници. Пробвах го със Sygic и 7ways. Къде е проблема ? И смяната между GPS и Glonass как се  получава ?

Аз имах подобен проблем с LG Spirit. Трудно локализираше + самоизключване. Носих го в сервиз и му сменяха дъното. GPS след смяната се оправи.
Може и някакъв друг да е проблема.
Ако е гаранционен го давай да го оправят.
Цитирай

Със Samsung s8 съм и от известно време не намира никакъв GPS сигнал  Skitarg ,някой с този телефон имал ли е подобен проблем и как го е решил ?
Цитирай

(2017-07-23, 13:22:24)ValentinTrendafilov написа:  Със Samsung s8 съм и от известно време не намира никакъв GPS сигнал  Skitarg ,някой с този телефон имал ли е подобен проблем и как го е решил ?

Никой не се е оплаквал досега, явно проблема е само при теб. Не даваш подробности с какви програми и при какви условия пробваш позициониране, а е редно да го направиш, тъй като проблема може да е софтуерен или да не осигуряваш необходимата видимост към небето.
Опиши какво правиш, пък да ти кажем опциите.
Цитирай

Здравейте, Колеги. Виждам, че повечето от вас се оплакват, че телефоните ви трудно се свързват със сателитите. Аз ползвам Alcatel Pixi от подписа, който намира сателитите в рамките на десетина секунди, обаче има друг проблем - отчита движение, дори когато съм на място, това го проверих с GPS test. Отделно Endomondo ми отчете максимална скорост на колелото 49 км/ч, което няма как да е вярно. Вярно, че моделът е евтин, Мтел ми го дадоха бонус, но все пак може ли да се направи нещо.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай

Да го върнеш на Мтел до като работи! Приятелката ми взе същият подарък, реши да направи една снимка и дисплея стана на едри пиксели.... И до там.... Съжалявам че го казвам...
Цитирай

(2017-09-01, 09:28:49)3PO написа:  Здравейте, Колеги. Виждам, че повечето от вас се оплакват, че телефоните ви трудно се свързват със сателитите. Аз ползвам Alcatel Pixi от подписа, който намира сателитите в рамките на десетина секунди, обаче има друг проблем - отчита движение, дори когато съм на място, това го проверих с GPS test. Отделно Endomondo ми отчете максимална скорост на колелото 49 км/ч, което няма как да е вярно. Вярно, че моделът е евтин, Мтел ми го дадоха бонус, но все пак може ли да се направи нещо.

Нормално е да отчита, че се движиш. Просто разполагаш с нисък клас приемник, който не е достатъчно точен да те позиционира с голяма точност. Оттам те позиционира, че се движиш. Би трябвало, ако се застоиш известно време на едно място и времето е ясно, на широко и открито пространство далеч от сгради, би трябвало да те позиционира с по-голяма точност и движението да спре.
Засега, с този приемник това е положението. Не си мисли, че нещо е дефектно. Просто е по-нисък клас и толкова си може.
Цитирай

Благодаря на колегите dozatora1 и hollyshit за отговорите. Ще го ползвам така, както си е. Няма да го връщам за ремонт, защото телефонът си работи екстра и да не стане да оправят едно, а да развалят друго. Имам един Самсунг С3, не му работи слушалката, но е идеален за ГПС, така че него ще ползвам. Иначе алкатела няма проблем с точността на позициониране, пробвах го с няколко навигации, само това играене на скоростта, но интересното е, че позицията на картата не се променя. Какво да го правиш, изкуствен интелект, има си собствено мнение.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
Question 

[Изображение: Fk91o]Здравейте хора , наскоро си купих евтин китайски таблет Excelvan M1009B с андроид 5.1.1 , с идеята да го ползвам като навигация в колата, обаче греда ,инсталирах му IGO, Navigon и Sygic , но не открива и не се свързва с никакъв спътник , пробвах и GPS Test същата работа, а по спецификации би трябвало да поддържа GPS , някой може ли да ми каже дали мога да направя нещо за да тръгне GPS- му или да го ползвам само като четец. Задния капак му се отваря и аз направих снимка някой , който разбира може ли да ми каже дали изобщо има GPS модул или не става за нищо! [Изображение: Fk91o]
https://imgur.com/a/Fk91o
[Изображение: Fk91o][Изображение: Fk91o]
Цитирай

Specification:
Brand: Excelvan
Model: BT-1009B
OS: Android 5.1
CPU: Allwinner A83T Octa-Core Cortex A7 @ 1.8GHz*8
GPU: PowerVR SGX544MP1
LCD Display: 10.1 inch TFT display, 1024*600
Touch Pannel: 10 point touch capacitive touch panel
RAM: 1GB DDR3
ROM: 16GB Nand Flash
Dual Camera: Front 0.3M/Back 2.0M
3G: External 3G
WIFI: Support 802.11b/g/n
SD Card Slot: Support TF card (max 32GB)
I/O Port: Micro USB Host & OTG, HDMI Output Port, 3.5mm Audio-output, DC jack, TF card
Bluetooth: Bt.4.0
GPS: N/A
TV: N/A
Power Adapter: Input AC100-240V. 50-60Hz,DC Output 5V 2A
Battery: 6000mAh/3.7V Lithium
G-Sensor: YES
Audio: MP3, WAV, AAC, AMB
Video Decode: AVI, RM, RMVB, MKV, WMV, MOV, MP4, PMP, MPEG, MPG, FLV, 3GP,MPG, Flash etc. Support 2160P video
Video Encode: MPEG-4/H.263/H.264
E-Book: Word, Excel, TXT, PDF, Powerpoint Etc and editor
Recorder: MP3, WAV, Recorder (720x480) @ 30Fps
Photo: JPG, BMP, PNG, GIF etc
Material: Plastic
Dimension: 25.7*14.8*0.9cm
Net Weight: 529g


Греда - няма GPS...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Благодаря , къде съм гледал като го поръчвах не знам ,но няма лошо , остава на малкия за четец и да си слуша музика на него. А на мен да ми е за урок, че не винаги "евтиното" излиза евтино.
Цитирай

може да го свържеш към телефон с gps.
Цитирай

Това е на прозореца при пусната до половина ролетна щора, Xiaomi Redmi Note 5. Добре ли е ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Закачил се е за 10 сателита, не е зле , но зависи и колко канален е приемника. за нивото на сигнала не мога да кажа нищо - зависи от много неща
Цитирай

(2018-11-18, 21:22:08)Nikolay_Milev написа:  Закачил се е за 10 сателита, не е зле , но зависи и колко канален е приемника. за нивото на сигнала не мога да кажа нищо - зависи от много неща

   Как и къде да проверя колко канален е приемника ? 
 (въпреки, че това е без значение.,аз така или иначе повече канали не мога да добавя..Wink)

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Пичове, хайде да търсите заровеното куче другаде. При 10 сателита приемника няма значение. За правилно позициониране стигат 4.
Цитирай

За стигане - стигат, обаче това е минимума за 3Д позициониране... тук важи правилото на мечо Пух Wink
А дали е точно - това се установява на терен - заставаш до някой триангулачен знак и гледаш на картата къде те позиционира
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay_Milev за това мнение:
  • simonb
Цитирай

Какво е триангулачен знак ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Ами например пирамидките, с които са обозначени върховете - местоположението им е добре известно и ги има на картите... съответно гледаш на картата на gps-а ти къде е точката която отбелязва твоето местоположение и доколко тя съвпада с отбелязаната на картата и си правиш изводи за точността. Може да засечеш и височината да сравниш доколко тя съвпада с това което показва уреда в ръцете ти
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay_Milev за това мнение:
  • simonb
Цитирай

Здравейте колеги. Имам малко шантав проблем с китайски двоен дин (о.с Андроид за Таблет), който дойде с инсталиран iGO Israel. Позиционира ме точно, намира всички спътници, но като задам някъде да ме закара, ми дава начална точка Барселона. Като дам да отида до зададено от мен място не преизчислява от моментната ми позиция, а си дава маршрута с начална точка Барселона до там.
За да го обясня по-ясно(което ще е доста трудно), ще кажа, че ако задам да стигна напр. до Пловдив и аз съм в Перник, ми дава син(маркиран) маршрут Барселона-Пловдив през центъра на София. В този момент на дисплея си показва, че аз карам по магистрала Струма, но не в маркиран със синьо маршрут, а все едно не е зададена крайна дестинация и само наблюдаваш Maps.
Правих Restore Network settings, преинсталирах няколко пъти програмата, трих кеша и датата...никакъв ефект!
Има ли надежда, че утре съм в Турция и буквално съм с вързани ръце =[
Благодаря предварително и се извинявам ако има някъде писано по този проблем (ще се радвам на един шорткът към отговор =] )
Цитирай

Пробва ли с друго iGO да видиш какви маршрути ще ти даде?
Пробва ли с други програми какви маршрути ще ти зададе, пак ли е от Барселона ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)