Оценете темата:
  • 17 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Става, да.
Не знам дали се държи стабилно, но ако нещо не е наред, лесно можеш да го смениш.
И... не е зле да си ъпдейтнеш фирмуера. Ти в момента си с 5.11.401.10 - добре е да флашнеш първо 6.09.401.х и после 7.19.401.2.
Цитирай
Аксесоари

Ок,а откъде да намеря тези файлове за ъпдейт на фърмуера и кратка инструкция?


Забележка от Модератор!



8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай

Като следваш много внимателно ето тази тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2316726
Чудех се дали да давам линк, защото това с ъпдейтването на firmware е общо взето най-опасната част от всичко, което може да се направи по телефона.Ако нямаш идея как се прави, ако нямаш познания за adb, моя съвет е по-добре не се захващай, защото вероятността да останеш без телефон е голяма!!!
Боби, малко по-нагоре е написал, флашва се първо firmware, който е следващ след твоя, не се прескача firmware, това го повтарям в случай, че решиш да го правиш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте.Може ли да сподели някой,как да кача последния ъпдейт без да имам налична интернет връзка?Ако мога да го изтегля отнякъде и да го флашна като ром,изобщо възможна ли е такава "гимнастика"?Благодаря.
Цитирай

А как ще го изтеглиш отнякъде, като нямаш налична интернет връзка? Va

Ще е от полза да кажеш телефонът ти изцяло стоков ли е или отключен с s-off или s-on и т.н.
Защото в първия вариант възможностите са с RUU, ако намериш, или OTA. Във втория случай... там вече възможностите са доста Big Grin.
Цитирай

Благодаря за отговора.Май без да е S-OFF,няма да стане,защото е S-ON.Софта ми е изцяло стоков.Мисля направо да кача някой ром на база последният ъпдейт,ако можете да препоръчате ще съм благодарен.
Цитирай

Без s-off няма да стане инсталирането на модифициран firmware, каквито са повечето в xda, но можеш, ако firmware-а е signed.

А ром на база последния ъпдейт сложи който искаш (ViperOne 9.0.0 много туикове, ARHD 92.0 максимално близо до стоковия), но имай предвид, че е възможно, ако firmware-а ти е по-стар, да имаш някои проблеми.
Цитирай

.jpg Untitled-1.jpg Размер: 260.31 KB  Сваляния: 62

Ето какво се получи след опита ми за ОТА ъпдейт:
Цитирай

Телефонът рутнат  или не  ?
Цитирай

Рутнат,но не това е проблем,защото предишните ъпдейти си ставаха от раз.
Цитирай

Телефона си търси файла за OTA ъпдейт в папката "Download" на виртуалната sdcard.
Всичко е ОК, има си име на файла, просто виж там ли е този файл? Ако го няма, копирай го.
Почистване на "Cache" е полезно да се направи, преди да се изтегли OTA ъпдейта.
Всяка буква от името е важна. Smile Стоково Recovery също е важно да си има телефона.
За да успее, трябва CID и MID на телефона да са валидни за точно тази OTA.
Вътре в OTA файла, има "android-info.txt", където е описано при какъв CID му е позволено да тръгне.
Някои видове Superuser пречат, затова Boby13 пита, аз бих дезактивирал root за да мине ъпдейта.

Как се инсталира на ръка:
1.) Уверяваме се, че CID и MID на телефона да са валидни за точно тази OTA (в android-info.txt си е казано).
2.) Уверяваме се, че версията на инсталирания ROM e предназначена за този ъпдейт (т.е. не е брандирана, etc).
3.) Уверяваме се, че Recovery е стоково.
Ако не е, може да го издърпаме от OTA файла, и флашнем (след като отключим bootloader-a на htcdev.com), с команда:
fastboot flash recovery recovery.img
4.) Копира се OTA файла в папка Download.
5.) Ребуутваме до Stock Recovery и щом зърнем триъгълника, натискаме Power+VolumeUP за да влезем в синьото меню на Recovery. Там избираме "Install from Internal Memory" и избираме OTA файла.
Цитирай

(2015-07-28, 15:13:41)Vickfred написа:  Телефона си търси файла за OTA ъпдейт в папката "Download" на виртуалната sdcard.

Благодаря за изчерпателния отговор.Телефона е със стоково рековъри,както и стоков ром.Бих искал да попитам как е пътя до папката в която би трябвало да е ъпдейта.Доколкото разбрах ръчно ъпдейт се поставя само на с-оф телефони, а моят е с-он.Благодаря.
Цитирай

Точно както е написано вече - папката "Download" на виртуалната sdcard.
Тоест, в "sdcard" има папка "Download", там се копира от системата OTA ъпдейта, когато си го сваля от интернет.
Като се закачи телефона за компютър се вижда като hTC One, тогава пътя е:
Computer\HTC One\Internal storage\Download - така се вижда на компютъра когато се закачи с USB кабел.
=====
По принцип Linux използва Symbolic Links при които, в този случай папката "Download" на виртуалната sdcard
се описва с няколко наглед различни пътя, но те всичките водят все там - папката "Download" на sdcard
Тези пътища могат да бъдат:
/data/media/0/Download => "Download" на sdcard
/storage/emulated/0/Download => "Download" на sdcard
/storage/sdcard0/Download => "Download" на sdcard
/storage/emulated/legacy/Download => "Download" на sdcard
=====
Съжалявам, ако на S-ON не е позволено да си правят ръчно OTA ъпдейт.
Да се платят $25 e оправдано, ако човек иска да си е господар на телефона. 45 лв са, не е толкова много.
Цитирай

Здравейте, след като ми се ъпдейтна телефона вчера ми изчезнаха всички екстри на камерата, сега имам само камера и ЗОИ, няма панорама, няма селфи всичко изчезна. Освен това спря да ми работи светкавицата и фенерчето, от предния ъпдейт пък ми изчезна функцията не ме безпокойте, което е огромен минус, какво да направя за да махна тези два ъпдейта. Сега съм с 5.0,2 на HTC one max, ако върна фабричните настройки, дали ще се върна пак на кит кат? Благодаря.

(2015-06-04, 15:41:24)killingtime написа:  Извинявам се, но тази опция спира само звука! А онази опция, която ми липсва биеше заето на всички или на точно определени блокирани хора!

Оправи ли проблема, при мен стана същото, след другия ъпдейт вчера обаче стана още по интересно, вече нямам селфи камера, нямам светкавеца на апарата, нямам фенерче и изчезнаха другите екстри от камерата, панорами всичко, сега имам само камера и ЗОИ камера. Телефона стана бавен, а като пуснеш камерата направо си спира и черен екран ужас...
Цитирай

Не, при хард ресет няма да ти се върне KitKat. Но след като телефонът ти е станал бавен и т.н., задължително го направи.
Цитирай

А има ли начин да върна китКат и след това ще спра ъпдейтите?
Цитирай

Да, след като отключиш bootloader-а, а може би и след s-off.
Но това е вече друга тема...
Цитирай

Би трябвало М7 да получава ъпдейт в момента за stagefright fix
https://twitter.com/evilbaschdi/status/6...7567271936

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Проверих скоро дали телефонът ми е уязвим с Stagefright Detector App, оказа се че всичко е наред. Със стоков лолипоп съм, без последния ъпдейт, който има промяна на volume меню-то. Струва ли си да слагам оригинално рикавъри да махам руут и обратно , за да ъпдейтна с този нов ъпдейт или щом ми казва, че съм чист, да не се занимавам :?
Цитирай

Да иаз така прочетох трябва да има ъдейт

HTC One 
Цитирай

Аз сега получих някакъв update който тежи към 180 MB ама нз за какво е
Цитирай

Ето тази актуализация получих аз


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

и аз същата някой има ли си представа за какво става дума че нещо не разбрах МЕРСИ предварително.
Цитирай

Този ъпдейт съдържа поправка за една уязвимост, наречена Stagefright. Повече информация относно същността ѝ можеш да намериш в изобилие с помощта на Google.
Цитирай

Здравейте колеги! След този последния ъпдейт въпросните 180МБ телефона тоталано се прецака. При мен останаха опциите на камерата, но не мога да си сложа часовника с времето на хоум екрана. Веднага ми излиза че блинк шита спрял да работи. Някой с такъв проблем и решение евентуално. Телефона е RELOCKED S-on, стоков ром получавам си ОТА и т.н. (пробвах да го направя S-off, но безуспешно и налях стоковия ром). Другия проблем е с това хтц сенс и фейсбук. Изкарва ми съобщение да му позволя да ползва фейса, отваря за секунда две прозореца върти си врътката (мисли) и после пак си остава така. Не иска и не иска. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)