Оценете темата:
  • 17 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Направи един хард ресет, като за начало и ако не се оправи, ще го мислим след това.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
моля да ми помогнете с инсталирането на update. Руутнах си телефона преди известно време за да си кача стокова фонетична клавиатура. Вчера ми пристигна и update, но не мога да пусна. Бях с TWRP Recovery, а днес си сложих стоково, но отново не става. Как мога да си инстална update. Ако е само до recovery, моля да ми изпратите едно. Ако има още нещо, моля за съвета ви.
Цитирай

Здравейте, снощи направих последен ъпдейт (нз до коя версия), през нощта батерията е паднала и от сутринта не мога да го подкарам. Като го пусна за кратко се показва HTC - powered by android и черен екран, не гасне защото се забелязва черната подцветка на екрана. Рекавърито нищо не направи и надушвам, че трябва да атакувам факторито, но се опасявам, че тогава ще ми изяде снимките, които искам да запазя. Има ли такава вероятност и имате ли други идеи за справяне с проблема? След ъпдейта телефона си работеше нормално, купуван е от глобул и не му е ръчкано нищо, само е изпускан около 100тина пъти Big Grin Big Grin

HTC One M7
Цитирай

Остави го на зарядното за около час-два, и после опитай да го включиш.Ако все пак не се получи, опитай да влезнеш в рекавъри и след това го закачи за компютъра, би трябвало да успееш да си копираш снимките.
По принцип след фактори ресет през bootloader не би трябвало да изгубиш нищо (говоря за вътрешната памет и SD card), но направи горните неща за всеки случай.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Конкретно при М7 ресета през bootloader трие и вътрешната памет. Веднъж така изгорях, мислейки си и аз обратното.
Цитирай

Нямаше ли си опция дали да триеш всичко или не?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

От настройките на телефона преди имаше, но после май я махнаха. А в bootloader-а няма.
Цитирай

Боби, сигурно си прав, това малко на изуст го казах.Извинявам се на питащия, дано не е станала белята.
Може би така си мисля, защото когато дадеш фактори ресет през bootloader и си с custom recovery, като влезеш в него не трие вътрешната памет.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

добре, сега съм в рекавърито, но компютъра не отчита телефона, има ли какво друго да направя ? Пробвах само wipe cashe, но без резултат.

HTC One M7
Цитирай

Здравейте,

моля да ми помогнете с инсталирането на update. Руутнах си телефона преди известно време за да си кача стокова фонетична клавиатура. Вчера ми пристигна и update, но не мога да пусна. Бях с TWRP Recovery, а днес си сложих стоково, но отново не става. Как мога да си инстална update. Ако е само до recovery, моля да ми изпратите едно. Ако има още нещо, моля за съвета ви.
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2545227
Тук ще намериш всички стокови рековърита.
Ако телефона ти е рутнат, най-вероятно трябва да го unroot или да сложиш чист, стоков ром.
Рековърито трябва да отговаря на firmware версията, т.е. ако firmware е например 7.19.401.2, recovery трябва да отговаря на тази версия.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2015-08-23, 20:39:50)kkrumov написа:  Здравейте,

моля да ми помогнете с инсталирането на update. Руутнах си телефона преди известно време за да си кача стокова фонетична клавиатура. Вчера ми пристигна и update, но не мога да пусна. Бях с TWRP Recovery, а днес си сложих стоково, но отново не става. Как мога да си инстална update. Ако е само до recovery, моля да ми изпратите едно. Ако има още нещо, моля за съвета ви.

Както казва колегата намери и сложи съответното рикавъри за съответната версия на софтуера, но ми звучи и , че също си отключил буутлоудъра, а трябва да си е заключен . Мен ме чака същата процедура скоро Smile
Цитирай

Благодаря Ви за мненията. Ще опитам да сваля необходимото ми рековъри и ако пак не се получат нещата ще заключвам bootloader-a.
Цитирай

@kkrumov, за да използва човек Фонетична може просто да инсталира Google Keyboard.
На моя телефон така си пиша. В настройките има Bulgarian (което е фонетична) и Bulgarian (BDS).
https://play.google.com/store/apps/detai...atin&hl=en
Цитирай

Здравейте може ли да ми дадете линк как да го руутна ? Със последният ъпдейт от преди няколко дена съм.

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай

След последния ъпдейт не ми позволяна да махна защитата при отключване. Бях с пин и smart unlock сега не ми позволява да сложа No security

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

(2015-08-24, 15:38:49)Vickfred написа:  @kkrumov, за да използва човек Фонетична може просто да инсталира Google Keyboard.
На моя телефон така си пиша. В настройките има Bulgarian (което е фонетична) и Bulgarian (BDS).
https://play.google.com/store/apps/detai...atin&hl=en
@Vickfred, аз исках да ми е и стокова. Опитах много други, но не ми допадат
Цитирай

колеги в момента съм с maximushd обаче напоследък нещо телефона започна да бави\засича и искам да попитам дали се препоръчва ресет с този РОМ
Цитирай

Желателно е след инсталацията на всеки ром да направиш хард ресет. Ако не си правил, направи. Но това бавене може да е и от нещо инсталирано, което дърпа памет в background режим.
Цитирай

окей, благодаря ти !
Цитирай

(2015-08-24, 14:49:15)beerfly написа:  
(2015-08-23, 20:39:50)kkrumov написа:  Здравейте,

моля да ми помогнете с инсталирането на update. Руутнах си телефона преди известно време за да си кача стокова фонетична клавиатура. Вчера ми пристигна и update, но не мога да пусна. Бях с TWRP Recovery, а днес си сложих стоково, но отново не става. Как мога да си инстална update. Ако е само до recovery, моля да ми изпратите едно. Ако има още нещо, моля за съвета ви.

Както казва колегата намери и сложи съответното рикавъри за съответната версия на софтуера, но ми звучи и , че също си отключил буутлоудъра, а трябва да си е заключен . Мен ме чака същата процедура скоро Smile

Колега, телефонът вече ми е relocked и не мога да стартирам recovery. Предполагам е нормално, но въпросният ъпдейт така и не иска да стартира. Моля да ме упътите, какво друго трябва да направя.
Цитирай

Нищо не става колега, правих много различни видове опити и нищо. Най вероятно е хардуерен проблем

hTC One М9
Цитирай

Колеги, телефонът вече ми е с relocked bootloader и не мога да стартирам recovery. Предполагам е нормално, но въпросният ъпдейт така и не иска да тръгне. Моля да ме упътите, какво друго трябва да направя.
Цитирай

За  2 дни го актуализирам 3 пъти , сега пак ми доиде с версия 6,09,401,5 и тои е 556 мв  Rolleyes

xperia x8 - xperia s - HTC ONE m7 - Huawei p20 Pro - Watch GT 2 - HUAWEI P40 PRO +   Bu
Цитирай

Спокойно, има още Big Grin
Актуалната е 7.19.401.30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)