Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УПЪТВАНЕ] Как да усилим силата на звука при ALCATEL STAR/IDOL в "Engineer Mode"
#1

Искате да усилите звука при слушане на музика на говорителя или пък на слушалките това е точната тема.
В тази тема ще опиша как се усилва силата на звука с помощта на инженерното меню не се изисква Root или нещо друго.
Пробвано и 100% работи на | Alcatel One Touch Star 6010x и Alcatel One Touch Idol 6030x | със сигурност работи и на другите модели.

Oпровержение: Не нося отговорност за brick-нати телефони, изгърмяли говорители, изгорели слушалки или каквото и да се е случило след изпълнение на това упътване.Никой не носи никой включително и аз освен и единствено Вие.Всичко което го правите го правите на свой собствен риск!


Нека започнем:

1.Пуснете Dialer-а(приложението за набиране на номера) и напишете този код *#*#3646633#*#* ( Ще ви се покаже "Engineer Mode" ) така.
2.След това плъзгате два пъти на ляво и виждате "Hardware Testing" най-отгоре.
3.Избирате "Audio" това е първата опция след това ще ви се покажат други 7 опции:
- Normal Mode (тука се увеличава силата на звука на говорителя)
- Headset Mode (тука се увеличава силата на звука на слушалките)
- Loudspeaker Mode (не е нужно)
- Speech Enhancement (не е нужно)
- Debug info (не е нужно)
- Speech Logger (не е нужно)
- Audio Logger (не е нужно)
4.Избирате, което желаете да усилите нека изберем "Headset Mode".
5.След това ще ви се покажат още други опции.
6.Отивате при "Type" и натискате падащото меню и избирате "Media".
7.Следваща стъпка отивате при "Level" и натискате отново падащото меню и тука избирате Level 6.
8.Най-отдолу има 2 опции:
-Value is 0~255 - тука променяте стойността по подразбиране трябва да е "224" увеличаваме с 10 и виждаме каква е разликата и настройвате докато ви се хареса от самите Вас, но не е препоръчително да го увеличавате до максималното възможно нека да има малко аванс, че да не гръмнем говорителя.
-Max Vol. 0~160(това не го пипаме)

Ето и screen shot от цялото упътване
[Изображение: 6251145b.jpg]

Надявам се да е полезно за Вас :thumbup:

Бележка: Ако нещо згафите със стойностите в краен случай един factory reset ще ги върне фабрично зададени!

Ако модератор реши, че е важна темата нека я отбележи.

DONATE МЕ : цък



Цитирай
Аксесоари
#2

На Idol 6030х този код не го приема! Дава грешка в MMI кода :unknw:
Цитирай
#3

:capitulation:
shirinyan написа:На Idol 6030х този код не го приема! Дава грешка в MMI кода :unknw:
На края са обратно знаците т.е. Диес звезда диес звезда
*#*#3646633#*#*

Note 4 + Note Edge + Redmi 5Plus
Цитирай
#4

emilqn написа::capitulation:
shirinyan написа:На Idol 6030х този код не го приема! Дава грешка в MMI кода :unknw:
На края са обратно знаците т.е. Диес звезда диес звезда
*#*#3646633#*#*

Да Благодаря! ти за грешката коригирах го в бързаната съм объркал немога да го изпиша целия код липсва още една * на скрийновете нали се сещаш защото ме вкарва директно в инженерното меню

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#5

Работи на 6030х.
Само че мен ме интересуваше да звъни по силно т.е. влезнах в Normal Mode стойностите там ми бяха на Value 120, дигнах го на 170 и има осезаема разлика, а Max Vol показва 128, не съм го пипал него...единствено ме притеснява дали може да навреди на говорителя това?

на Headset Mode стойността ми беше на максимум 255...намалих го на 240, не че ги ползвам слушалките, ама нали казваш да не е на макс Cool :bow:
Благодаря ти Smile
Цитирай
#6

shirinyan написа:Работи на 6030х.
Само че мен ме интересуваше да звъни по силно т.е. влезнах в Normal Mode стойностите там ми бяха на Value 120, дигнах го на 170 и има осезаема разлика, а Max Vol показва 128, не съм го пипал него...единствено ме притеснява дали може да навреди на говорителя това?

Мисля, че няма да ти навреди максималното при мен е до 255 ама пръщи.
При Max Vol: няма промяна като го сменяма незнам за какво е.
shirinyan написа:на Headset Mode стойността ми беше на максимум 255...намалих го на 240, не че ги ползвам слушалките, ама нали казваш да не е на макс Cool :bow:
Благодаря ти Smile

Сериозно ли ти е било на 255 при мен по default е 224 ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#7

marrto написа:
shirinyan написа:Работи на 6030х.
Само че мен ме интересуваше да звъни по силно т.е. влезнах в Normal Mode стойностите там ми бяха на Value 120, дигнах го на 170 и има осезаема разлика, а Max Vol показва 128, не съм го пипал него...единствено ме притеснява дали може да навреди на говорителя това?

Мисля, че няма да ти навреди максималното при мен е до 255 ама пръщи.
При Max Vol: няма промяна като го сменяма незнам за какво е.
shirinyan написа:на Headset Mode стойността ми беше на максимум 255...намалих го на 240, не че ги ползвам слушалките, ама нали казваш да не е на макс Cool :bow:
Благодаря ти Smile

Сериозно ли ти е било на 225 при мен по default е 224 ?
255 колега съм написал... толкова беше!
Цитирай
#8

Нека да обясня подробно. Level е 7 степенна скала (от 0 до 6) като стойността (value) е коефициент, който определя каква част е текущата степен от цялата скала. Пример: Level 0, value 40 означава 40 деления от скала 255 т.е. 40/255 = 15% от скалата за усилване, Level 1, value 60 е 60/255 = 23% ... тези степени са като усилвате и се вижда индикатор, който върви точно по тези стъпки и въпросните коефициенти определят силата на звука. Така, че е препоръчително Level 6 да е 255 т.е това е максималното усилване, което в възможно. Или с други думи, ако не е 255 скалата просто се смалява до числото, което сте задали. Но дефакто не скалата определя усилването, то се определя от коефициента Max Vol. който е еднакъв за всички степени (Level-и) то варира от 0 до 160 т.е. колкото е по-висок толкова по-силно ще се чува всяка отделна степен. Поради нелинейността на усилвателя не е препоръчително стойността да е в диапазона 150-160, защото е възможно да има бръждене т.е. примерно 148 е добра стойност и ще се почуства осезаемо усилване. Поради същата, по-горе, причина е най-добре да не държите скалата винаги на максимум т.е. усилен до края, примерно 1-2 стъпки по-надолу.

Linux KDE
Цитирай
#9

bvbfan написа:Нека да обясня подробно. Level е 7 степенна скала (от 0 до 6) като стойността (value) е коефициент, който определя каква част е текущата степен от цялата скала. Пример: Level 0, value 40 означава 40 деления от скала 255 т.е. 40/255 = 15% от скалата за усилване, Level 1, value 60 е 60/255 = 23% ... тези степени са като усилвате и се вижда индикатор, който върви точно по тези стъпки и въпросните коефициенти определят силата на звука. Така, че е препоръчително Level 6 да е 255 т.е това е максималното усилване, което в възможно. Или с други думи, ако не е 255 скалата просто се смалява до числото, което сте задали. Но дефакто не скалата определя усилването, то се определя от коефициента Max Vol. който е еднакъв за всички степени (Level-и) то варира от 0 до 160 т.е. колкото е по-висок толкова по-силно ще се чува всяка отделна степен. Поради нелинейността на усилвателя не е препоръчително стойността да е в диапазона 150-160, защото е възможно да има бръждене т.е. примерно 148 е добра стойност и ще се почуства осезаемо усилване. Поради същата, по-горе, причина е най-добре да не държите скалата винаги на максимум т.е. усилен до края, примерно 1-2 стъпки по-надолу.

Още ми е рано и не мога да го асимилирам Tongue т.е. на Левел 6 колко е добре да бъде Value? В момента съм го направил на 150, наистина има леко пръщене при определени тонове.
Цитирай
#10

Не дръж увеличен звука до края и 150 е много за Max Vol., максимум 148. Нормално е да ти пращи Wink

Linux KDE
Цитирай
#11

bvbfan написа:Не дръж увеличен звука до края и 150 е много за Max Vol., максимум 148. Нормално е да ти пращи Wink

не не не си ме разбрал...Value ми е на 150, Max vol не съм го пипал и съм го дал на Level 6
Цитирай
#12

Чети какво съм написал Big Grin Level 6 е само когато си увеличил до край, кое не е ясно. Виж си Level-ите и напиши да видя какви са ти стойностите.

Linux KDE
Цитирай
#13

shirinyan написа:
bvbfan написа:Не дръж увеличен звука до края и 150 е много за Max Vol., максимум 148. Нормално е да ти пращи Wink

не не не си ме разбрал...Value ми е на 150, Max vol не съм го пипал и съм го дал на Level 6

Първото Value което е 0~255 е достатъчно да си го зададеш не е нужно да се пипа Max.Vol, но при определени настройки при headset mode както е било при тебе на макс тогава би трябвало да пипнеш Max.Vol.

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#14

Все се каня да пиша че след като се рутне телефона се качва отнякъде и едно приложение Mobileuncle Tools в което го има това Engineer Mode...и го разгледах едва преди 2-3 дена...хах Smile
Цитирай
#15

shirinyan написа:Все се каня да пиша че след като се рутне телефона се качва отнякъде и едно приложение Mobileuncle Tools в което го има това Engineer Mode...и го разгледах едва преди 2-3 дена...хах Smile

Да Engineer mode го има и там качва се Mobileuncle по желание Smile

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#16

shirinyan написа:Все се каня да пиша че след като се рутне телефона се качва отнякъде и едно приложение Mobileuncle Tools в което го има това Engineer Mode...
И аз него сложих, като по-мързелив и да не помня "номера" за инж. меню.
Но нещо не можах да схвана зависимостите и формулите (ако има) за level, value и max. vol. - макар подробно обяснено от bvbfan (или е от късния час или от бирите ;-) )
При мен са така

Normal Mode:
Level 0
Value 108
Max Vol. 128

Headset Mode:
Level 0
Value 108
Max Vol. 120

LoadSpeaker Mode:
Level 0
Value 136
Max Vol. 116

Lenovo A6000 --- Alcatel IDOL (6030x)
______________________________
MetalHangar18.com  -  Българската МЕТЪЛ зона
Цитирай
#17

nedkoi написа:
shirinyan написа:Все се каня да пиша че след като се рутне телефона се качва отнякъде и едно приложение Mobileuncle Tools в което го има това Engineer Mode...
И аз него сложих, като по-мързелив и да не помня "номера" за инж. меню.
Но нещо не можах да схвана зависимостите и формулите (ако има) за level, value и max. vol. - макар подробно обяснено от bvbfan (или е от късния час или от бирите ;-) )
При мен са така

Normal Mode:
Level 0
Value 108
Max Vol. 128

Headset Mode:
Level 0
Value 108
Max Vol. 120

LoadSpeaker Mode:
Level 0
Value 136
Max Vol. 116

трябва да избереш level 6 демек звука до последната степен и пиши пак

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#18

А как да се усили звука при разговор с включен високоговорител и при скаип с видео че без слушалки не става Smile кое да избера за тези "проблеми"
Цитирай
#19

Ето ви beats driver, който съм проверил, че работи. Smile

https://www.dropbox.com/s/xf1og30ctn37mg...0Audio.apk
Моля, ако се слага в първото мнение, да не се променя линка с adfly, или други простотии!

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#20

Здравейте интересува ме къде е това factory reset???? Smile

LG Optimus L5 -Android-JB-20d+root + cwm.kdz
ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай
#21

всичко което сте описали става и на минито(alcatel one touch idol mini)
тествано на моя тел,

HTC 526 dual sim, HTC A9S 32gb
Цитирай
#22

marrto написа:Искате да усилите звука при слушане на музика на говорителя или пък на слушалките това е точната тема.
В тази тема ще опиша как се усилва силата на звука с помощта на инженерното меню не се изисква Root или нещо друго.
Пробвано и 100% работи на | Alcatel One Touch Star 6010x и Alcatel One Touch Idol 6030x | със сигурност работи и на другите модели.

Oпровержение: Не нося отговорност за brick-нати телефони, изгърмяли говорители, изгорели слушалки или каквото и да се е случило след изпълнение на това упътване.Никой не носи никой включително и аз освен и единствено Вие.Всичко което го правите го правите на свой собствен риск!


Нека започнем:

1.Пуснете Dialer-а(приложението за набиране на номера) и напишете този код *#*#3646633#*#* ( Ще ви се покаже "Engineer Mode" ) така.
2.След това плъзгате два пъти на ляво и виждате "Hardware Testing" най-отгоре.
3.Избирате "Audio" това е първата опция след това ще ви се покажат други 7 опции:
- Normal Mode (тука се увеличава силата на звука на говорителя)
- Headset Mode (тука се увеличава силата на звука на слушалките)
- Loudspeaker Mode (не е нужно)
- Speech Enhancement (не е нужно)
- Debug info (не е нужно)
- Speech Logger (не е нужно)
- Audio Logger (не е нужно)
4.Избирате, което желаете да усилите нека изберем "Headset Mode".
5.След това ще ви се покажат още други опции.
6.Отивате при "Type" и натискате падащото меню и избирате "Media".
7.Следваща стъпка отивате при "Level" и натискате отново падащото меню и тука избирате Level 6.
8.Най-отдолу има 2 опции:
-Value is 0~255 - тука променяте стойността по подразбиране трябва да е "224" увеличаваме с 10 и виждаме каква е разликата и настройвате докато ви се хареса от самите Вас, но не е препоръчително да го увеличавате до максималното възможно нека да има малко аванс, че да не гръмнем говорителя.
-Max Vol. 0~160(това не го пипаме)

Ето и screen shot от цялото упътване
[Изображение: 6251145b.jpg]

Надявам се да е полезно за Вас :thumbup:

Бележка: Ако нещо згафите със стойностите в краен случай един factory reset ще ги върне фабрично зададени!

Ако модератор реши, че е важна темата нека я отбележи.

Това чудо бачкало и на GLOBUL MOVE SE Lol Lol
Цитирай
#23

marrto написа:Искате да усилите звука при слушане на музика на говорителя или пък на слушалките това е точната тема.
В тази тема ще опиша как се усилва силата на звука с помощта на инженерното меню не се изисква Root или нещо друго.
Пробвано и 100% работи на | Alcatel One Touch Star 6010x и Alcatel One Touch Idol 6030x | със сигурност работи и на другите модели.

Oпровержение: Не нося отговорност за brick-нати телефони, изгърмяли говорители, изгорели слушалки или каквото и да се е случило след изпълнение на това упътване.Никой не носи никой включително и аз освен и единствено Вие.Всичко което го правите го правите на свой собствен риск!


Нека започнем:

1.Пуснете Dialer-а(приложението за набиране на номера) и напишете този код *#*#3646633#*#* ( Ще ви се покаже "Engineer Mode" ) така.
2.След това плъзгате два пъти на ляво и виждате "Hardware Testing" най-отгоре.
3.Избирате "Audio" това е първата опция след това ще ви се покажат други 7 опции:
- Normal Mode (тука се увеличава силата на звука на говорителя)
- Headset Mode (тука се увеличава силата на звука на слушалките)
- Loudspeaker Mode (не е нужно)
- Speech Enhancement (не е нужно)
- Debug info (не е нужно)
- Speech Logger (не е нужно)
- Audio Logger (не е нужно)
4.Избирате, което желаете да усилите нека изберем "Headset Mode".
5.След това ще ви се покажат още други опции.
6.Отивате при "Type" и натискате падащото меню и избирате "Media".
7.Следваща стъпка отивате при "Level" и натискате отново падащото меню и тука избирате Level 6.
8.Най-отдолу има 2 опции:
-Value is 0~255 - тука променяте стойността по подразбиране трябва да е "224" увеличаваме с 10 и виждаме каква е разликата и настройвате докато ви се хареса от самите Вас, но не е препоръчително да го увеличавате до максималното възможно нека да има малко аванс, че да не гръмнем говорителя.
-Max Vol. 0~160(това не го пипаме)

Ето и screen shot от цялото упътване
[Изображение: 6251145b.jpg]

Надявам се да е полезно за Вас :thumbup:

Бележка: Ако нещо згафите със стойностите в краен случай един factory reset ще ги върне фабрично зададени!

Ако модератор реши, че е важна темата нека я отбележи.

Това чудо бачкало и на GLOBUL MOVE SE Lol Lol
Цитирай
#24

Работи и на Scribe HD.
Цитирай
#25

Wink
vt1bg написа:Работи и на Scribe HD.

DONATE МЕ : цък



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)