Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]

:capitulation:
Аз продължавам да имам проблеми с галерията...
даже сега е по-зле ... - като снимам и снимките не се появяват - все едно не снима .. през файловия мениджър обаче ги виждам.
Albert някакви идеи ?

Освен някой да ми експортне неговата галерия и да я преинсталирам :?

mi11
Цитирай
Аксесоари

Колега нямам такива проблеми с галерията. Единственото което се сещам е да изтриеш папките на картата с памет. Първо триеш "DCIM/.thumbnails" и другата директория "Android/data/com.htc.album" тези директории чистиш после и кеша на приложението или направо от рекъварито чистиш кеша и делвиккеша, може даже и да фикснеш правата UID/GID пак от рекъварито. Друго не ми идва на акъла сега.

|Alcatel idol 2|
Цитирай

Изтрий всичко + Уайп Скрипт и флашни РОМа на ново :-)
Съквартирантката ми също купи Сенсейшън преди седмица и й го флашнах роомчето на следващия ден.
Оттогава като изключим живота на батерията, който е неспасяем минус на телефона като цяло - всичко останало върви идеално :-)

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай

Voklav написа::capitulation:
Аз продължавам да имам проблеми с галерията...
даже сега е по-зле ... - като снимам и снимките не се появяват - все едно не снима .. през файловия мениджър обаче ги виждам.
Albert някакви идеи ?

Освен някой да ми експортне неговата галерия и да я преинсталирам :?


Явно е бъг, за някои сензации. оказа се ,че аз също имам този проблем с галерията...

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай

направи backup на gallery с титаниума, деинсталирай го и после го ресторни (само apk без датата). Имах подобен проблем но с clocka и при мен се получи така, дано да стане и при теб Wink И ако не стане слагай го на ново и толкоз Smile

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай

:capitulation:
Ц, каквото и да правя... бъгът с албумите си остава.
когато избера да показва снимките по албуми (не по евенти) и ме изхвърля ... :facepalm:
Пробвах всичко ...

mi11
Цитирай

Аз нямам проблем с галерията. Инсталирай си quick pic.

ONEPLUS 6 
Цитирай

Бях си активирал vеnom hub акаунта, без проблем. Тези дни обаче , постоянно получавам съобщения ,че трябва да си активирам акаунта отново. Влязох в приложението , като преди това уж изчистих кешовете. В момента в който вляза, и ме изхвърля. Някой друг ,има ли го този проблем?

ps: Самото приложение ме изхвърляше , но след деактивиране, почистване на данните и кеша и активиране отново, приложението се оправи , и сега работи на 6

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай

Какво означава "кешовете"?Трябва да премахнеш акаунта си(става през акаунти и синхронизация) и да се ргистрираш наново.Става малко трудно докато получиш e-mail за потвърждение,защото понякога се налага да изпратиш регистрацията си няколко пъти.Аз успях на 12-13 път.Всичко това се налага заради проблем със сървъра на Venom.

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай

Аз също четох преди 2 дни изявление от екипа на Venom, че са имали проблем с базата данни и по-голямата част от акаунтите са изчезнали и затова е нужна нова регистрация. Аз също имах този проблем, но се регистрирах наново и сега е ОК.

Edit: Ето и линка към Facebook съобщението им

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Относно Venom акаунта - премахнах го както пише в ФБ страницата, опитах се да се регистрирам наново и не ме пуска... Явно ще чакаме още Smile
Цитирай

Аз понеже преди време бях чел във форума, че някой беше питал дали някой е опитвал да инсталира swap на този ром но не видях отговор в последствие, и вчера аз реших да опитам, направих си бек ъп на ромчето и инсталнах това http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2145133 triple го инсталнах аз със размери по-подразбиране и след един ден ползване мога най-отговорно да споделя с вас, че има осезаема разлика в скоростта на реакция и performance като цяло. След инсталация на мод-а си направих wipe cache-dalvik така just in case Wink

[box] Phone: hTC Sensation | Rom: ViperS 5.10 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 |[/box]
Цитирай

След седмица до две осезаемо ще стане по-зле от това.
Цаката е да си правиш пак wipe cache-dalvik

mi11
Цитирай

Voklav написа:След седмица до две осезаемо ще стане по-зле от това.
Цаката е да си правиш пак wipe cache-dalvik


От рекавъри , или от Venom tweaks ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай

здравейте, имам голям проблем след инсталацията на венома wifi ми не може да се свьрже с никого. wifi точката за достъп и тя не работи

| Phone: hTC Sensation | ViperS 5.1.0 | Android:4.1.2 / Sanse 5.0
Цитирай

По-добре си инсталирай, за да се увериш, че телефона е ОК - Stock hTC RUU.
Прави се винаги само с десен клавиш и "Run As Administrator..."

Какви са плюсовете? (А) Може да не си сменил Firmware-3.33 и затова поради много старо Radio да не ти работи Wi-Fi и други неща. С това RUU-3.33.401.53 ще смени и инсталира последната версия Radio. По-нататък всички ROM-ове ще работят нормално с него. (Б) Така ще се увериш, че телефона си е наред, не е повреден.
Да, така ще ти се затрие 4Ext Recovery, но ще ти е от полза да потренираш отново как се инсталира. От техния сайт може да изтеглиш безплатния 4Ext Updater и да си го ъпдейтнеш до последната версия 4Ext 1.0.0.6 RC1
Цитирай

Аз искам да попитам дали има някой който да си е решил проблема с proximity и Light сензорите понеже четах разни опции в xda с разни кодове които се въвеждат през терминал емулатор но не проработи при мен а грешка при въвеждането нямаше

[box] Phone: hTC Sensation | Rom: ViperS 5.10 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 |[/box]
Цитирай

Колеги. Някой с този ром има ли си на идея как да пусна настройката wallpapera ми да се мести като сменям екрана?

ONEPLUS 6 
Цитирай

Ясно ни е на всички ,че след известно време ползване, рома се прецаква. Въпроса ми е, как да го оптимизираме и да е ефективен на поне 90% отново ? Програма от маркета, или някакъв вид изчистване (wipe ) ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай

Vickfred написа:По-добре си инсталирай, за да се увериш, че телефона е ОК - Stock hTC RUU.
Прави се винаги само с десен клавиш и "Run As Administrator..."

Какви са плюсовете? (А) Може да не си сменил Firmware-3.33 и затова поради много старо Radio да не ти работи Wi-Fi и други неща. С това RUU-3.33.401.53 ще смени и инсталира последната версия Radio. По-нататък всички ROM-ове ще работят нормално с него. (Б) Така ще се увериш, че телефона си е наред, не е повреден.
Да, така ще ти се затрие 4Ext Recovery, но ще ти е от полза да потренираш отново как се инсталира. От техния сайт може да изтеглиш безплатния 4Ext Updater и да си го ъпдейтнеш до последната версия 4Ext 1.0.0.6 RC1

След слагането на рома ми се появи този проблем, след известно лутане открих, че след като спра "режим за икономия" и се оправи . Но сега забелязах ,че дори и да вкл. този режим не ми се появява иконата горе в левия ъгъл.

| Phone: hTC Sensation | ViperS 5.1.0 | Android:4.1.2 / Sanse 5.0
Цитирай

Вчера ми попадна един "девствен" sensation, който доста бързо беше обезчестен с s-off.Веднага му беше качен vipers 5.1.0, както и очаквах, рома е прекрасен, просто страхотен, бях забравил тръпката SENSATION.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Човек, като знае какво прави - получават му се нещата. Всички тези хора без опит, пиша им за това колко важно е да има инсталиран Firmware-3.33, а те продължават да се правят на 2 и половина, за някакви техни си неща мърморят.
Цитирай

На някой в папка Android/data , намира ли му се файл - .nomedia ? Оказва се ,че този файл се копира, и се слага в папката на IGO , за да не влизат звуците от програмата , в плеъра на телефона.

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай

.nomedia файл всеки може да си направи Smile Това е празен текстов файл на който само името му е такова.
Понеже започва с точка - за Андроид и всички UNIX системи това е строго системен файл, който е невидим. Указва на всички програми, претърсващи за мултимедийни файлове (плеъри на музика и на видео), че в тази папка, където е той, няма никакви файлове за тях, и те я прескачат. Просто и ефикасно е.
Цитирай

От 2 седмици съм с новия ром и телефончето работи много добре,бързо е и няма забивания.Само има 2 неща,които ме дразнят.Едно е менюто не може ли да се направи да го плъзвам на ляво и дясно а не на горе и долу?И другото нещо,което ме дразни е,че когато актуализирам времето.Като натисна home бутона да си се върна на началния екран не ми се сменя температурата под часовника.Трябва да задържа да го пусна в редактиране и от там да си избера текущото местоположение и чак тогава ми го сменя отпред.

Sony Z3 Compact Firmware 6.0.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)