Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]
#26

Marked oNe написа:Някакъв шанс този ром да тръгне без S-OFF само със smart flash?
"Изисквания за инсталация
1 S-OFF и Root https://www.androidbg.com/forum/topic36656
2 Firmware from 3.33 Firmware-3.33.401.6
2.1 4Ext 1.0.0.5-RC9 включен е в горния зип.
3 Рома http://d-h.st/RST или в България, в Superhosting.bg
4 Full wipe за предпочитане с http://htc.vi8.info/Add-Ons/AR-HD-Super … sation.zip
4.1 Ако идвате от предходна версия не е задължителен."
По- добре недей Rock

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
Аксесоари
#27

Шанса е - ако (1) има поставен 4Ext Recovery, флашнат през кабела, (2) човека е умел ползвател, който не прави безумни грешки, и не (3) на последно място - дано е късметлия. Няма нито една рационална причина човек да се прави на сапьор, и да стои S-ON. Но, уви, мързелът и страхът са ужасно силни демотиватори. :unknw:
Цитирай
#28

Единствената причина, да не искаш да си S-OFF телефона е да имаш остатъчна гаранция. Всичко друго е просто оправдание да не отделиш .. 30 минути ? Christmas

Аз лично не бих тествал този РОМ, докато все още съм S-ON, защото е сравнително нов и не съм сигурен какви могат да бъдат последствията за него ..

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#29

виж ся парадокса къв е ... ако пробваш с с-он .. ще се скапе и вероятността да не ти признаят гаранцията е голяма защото ти пак правиш неоторизирана намеса която оставя следи.

Ако си направиш с-офф няма да имаш проблеми... в случай на хардуерен дефект през оставащите месеци...си връщаш защитата (с-он) и готово - ако до сега не се е случило нещо .. няма да се случи и сега... повярвайми.... няма да ти изгори камерата... нито ще ти се чупи модула на гпс-а ... примерно.

mi11
Цитирай
#30

Най-много да му изгори екрана и тогава на сляпо да му кажете как се връща ес-он... Или викаш повече от един карък в раздела няма начин... Tooth

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#31

Промяната от S-ON към S-OFF и обратно, по никакъв начин не води до изгаряне на дисплея !

При колега се е случила някаква смрад, поради другите причини, а именно - неправилна смяна на Kernel по спомени.
Каквото и да стане, има хора във форума, които за 20-30 лева оправят развалени (софтуерно) и брикнати телефони и не виждам къде е проблема?

Колегата по-горе просто му казва, че инсталирането на РОМ при S-ON система носи ненужен риск !

Накратко:
1) Правиш S-OFF и при хардуерен проблем и нужда от гаранция -> S-ON
2) Стоиш си S-ON, докато не падне гаранцията
3) Правиш каквото си искаш

Това тук не е платен Software Support, тук хората ти помагат, а не са длъжни ! Колегите просто предлагат варианти ..

Christmas

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#32

Endeavour написа:Промяната от S-ON към S-OFF и обратно, по никакъв начин не води до изгаряне на дисплея !

При колега се е случила някаква смрад, поради другите причини, а именно - неправилна смяна на Kernel по спомени.
Каквото и да стане, има хора във форума, които за 20-30 лева оправят развалени (софтуерно) и брикнати телефони и не виждам къде е проблема?

Интересно и къде точно колегата споменава, че S-OFF може да доведе до изгаряне на дисплея? Според мен има предвид, че след като имаш направен S-OFF ако някога ти изгори дисплея, то малко трудно се връща S-ON без работещ дисплей за да се потърси след това гаранционно смяна на дисплея. Понякога хардуерните проблеми водят до това телефона ти изобщо да не стартира, така че S-OFF си е нож с 2 остриета, но пълно щастие няма. Просто като правим S-OFF трябва да палим по една свещ да не изпадаме в такова неловко положение да не можем да се върнем към S-ON и да претендираме за гаранционен сервиз Smile

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#33

Само аз ли не мога да изпращам снимки откакто съм с този ром? Съмнява ме да е от рома но преди можех да пращам във фейсбук чат, скайп, да прикачвам във емайл. и тн. Просто като ме пусне да избирам снимка избирам я и нищо не става, пробвах какво ли не. Някой да е имал подобни проблеми?

| Phone: HTC ONE X+ 64Gb  STOCK
Цитирай
#34

Аз нямам ядове със снимките!

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#35

Пробвах новите JellyBean (ViperS и Revelation) - няколко неща по неясна причина изобщо не проработваха, всеки телефон е различен, много детайли са важни, обаче ние няма как да ги отгатнем, особено ако не пишеш подробно какво си пробвал. Затова колегата кратко ти е писал, че няма проблема. Smile По няколко причини се върнах на Elegancia 3.8, батерията ми беше важна, и това да имам контрол.
Дефинирай "изпращам снимки" Smile "пробвах какво ли не" e прекалено общо, но нищо конкретно. През e-mail като атачмънт ли? През Wi-Fi и SMB протокола директно на компютъра ли? Gallery програмата изобщо отваря ли ти ги, в нея ли е проблема? В нея ли липсват възможностите Send... Пусни Gallery, намери снимка, както са в списък, като се натисне някоя малко по-продължително изскача меню, в което пита какво искаме, Delete, Share и т.н.
Цитирай
#36

Карам по ред:
"изпращам снимки" - по време на чат да пратя снимка на приятел от фейсбук
"Пробвах какво ли не" - да отворя през галерия/файл мениджър, да маркирам и натисна "ГОТОВО" ( нищо не стана)
През мейла пробвах да я атачна просто като файл, и при всеки опит на избор на снимка и "ГОТОВО" ме връщаше към "писане на ново" като е изтрило текста и получателя - демек се едно рефреш.
През смея да кажа добър сигнал и скорост на Wi-Fi.

Не ми беше хрумвала последната ти идея защото попринцип преди ставаше и по начинът който пробвам, но като опитах както каза чрез месенджър мога да я пратя на конкретен човек. Не го бях мислел така но това е единственият вариант.

| Phone: HTC ONE X+ 64Gb  STOCK
Цитирай
#37

ivicask написа:Just to show you progress on Sense 5 portSmile

https://www.youtube.com/watch?v=NuA3doUr...e=youtu.be

Big Grin Big Grin Big Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#38

А дано да изкарат нещо ново и да го пооправят, че моя често прави рандом рестарти от нищо. Игри не играя само програми и обаждания.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#39

Сенс 5 изглежда обещаваш. Чакам ъпдейта с новото ядро да го тествам.

Иначе ето в последната седмица малко дани за харча на батерията. Рома излезна доста стабилен поне според мен. Това е с анкера.

[Изображение: ca8be6780dce24b9.png]

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#40

Клипа за сенс5 , е страхотен, кога се очаква този ъпдейт? Какво радио се препоръчва за този ром?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#41

eko_05 написа:Клипа за сенс5 , е страхотен, кога се очаква този ъпдейт? Какво радио се препоръчва за този ром?
Сенс 5 се чака скоро, радиото е същото, което е при ICS 11.24а или по-новото 11.29a.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#42

за 11.29А Vickfred казва ,че хаби бързо батерията..., особено при разговор. Някой друг, има ли наблюдения по този въпрос?

Едит: на око разликата е не повече от 10%, но напълно възможно е да си внушавам, или на такива клетки да съм бил.

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#43

eko_05 написа:за 11.29А Vickfred казва ,че хаби бързо батерията..., особено при разговор. Някой друг, има ли наблюдения по този въпрос?
С него съм в момента, ако трябва да съм честен, не виждам почти никаква разлика спрямо 11,24А, единственото, което може би се усеща е по-добрата стабилност на сигнала (но може и да си въобразявам).Батерията се хаби по същия начин, поне при мен.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#44

Възможно е да си внушавам, но така ми се стори, потърсих информация и разбрах, че последното истинско пуснато директно от hTC Radio е 11.24А за нашите Sensation, затова го върнах него. Забелязал съм, че Radio никой друг не прави, понеже е нужна много техника за пробите, докато се пусне. Та затова съм с последното официално за нас.
Цитирай
#45

Този пич от тима захвърли ъпдейта на рома и се концентрира върху сенсе 5. Чета, че бета тестерите били впечатлени от работата на телефона със Сенсе 5. Ще чакаме и ще тестваме какво са направили.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#46

Според мен, това е добра посока на развитие. При положение, че има kernel за желето и възможност за най-новия към момента UI Sense 5, няма нужда да се развива стария вече 4.Х :tease:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#47

Аз лично предпочитам да се фокусиран върху Сенс 5

ViperS 4.0.0 (Sense 5) .... Christmas Christmas

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#48

shikata6 написа:Този пич от тима захвърли ъпдейта на рома и се концентрира върху сенсе 5. Чета, че бета тестерите били впечатлени от работата на телефона със Сенсе 5. Ще чакаме и ще тестваме какво са направили.
Не е захвърлен ъпдейта, доколкото аз прочетох ще се пусне един ром със сенс 5 без туикс, а ще забавят този с туикс, защото трябвало време, за да се вградят.Едно нещо е сигурно, ще имаме сенс 5 100%, почти без бъгове или никакви такива.Абе телефоните ни стават почти безсмъртни Big Grin .

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#49

Остава само SebastianFM да успее да оправи останалите бъгове и ще си имаме ретро One S Big Grin .

Phone: HTC Sensation z710e S-OFF | Battery: Stock | SD card: Stock | ROM: ViperS 5.0.0 | Kernel: Stock | Firmware: 3.33 | HBoot: 1.27.1100 | Radio: 11.76A.3504.00P_11.24A.3504.31_M | Recovery : 4Ext v1.0.0.5 RC9 | Mods: HD Youtube |
Цитирай
#50

vlaf написа:
shikata6 написа:Този пич от тима захвърли ъпдейта на рома и се концентрира върху сенсе 5. Чета, че бета тестерите били впечатлени от работата на телефона със Сенсе 5. Ще чакаме и ще тестваме какво са направили.
Не е захвърлен ъпдейта, доколкото аз прочетох ще се пусне един ром със сенс 5 без туикс, а ще забавят този с туикс, защото трябвало време, за да се вградят.Едно нещо е сигурно, ще имаме сенс 5 100%, почти без бъгове или никакви такива.Абе телефоните ни стават почти безсмъртни Big Grin .
Kой знае.... Някой ден може да задминем HD2 Big Grin
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)