Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]
#51

на есен като съберат donations за убунту-то и край!!! наистина безсмъртен телефон.

mi11
Цитирай
Аксесоари
#52

единтвения безсмъртен телефон е HD2 и него повярвайте ми няма кой модел да го задмине!

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#53

С всеки нов Update Рома става все по-добър. Като гледам и много от колегите го ползват.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#54

OTA ViprS 3.1.2

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#55

Рома е супер с новия ъпдейт. Камерата малко бледи снимки изкарва но като вдигнеш контраста стават супер. Всичко останало работи нормално звукът също е поправен има още малко какво да се желае там но и така е добре. Тубото новата версия 3.03 работи доста по-добре от предишната, няма лагове поне при мен. Изобщо не мога да намеря нещо което да ме дразни в този ром. Хората при който телефона правеше неочаквани рестарт в новото ядро вече проблема е отстранен.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#56

Как мога да си инсталирам стоковите Widgets ?

| hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| 4Ext Recovery |
Цитирай
#57

в tweeks има фикс

mi11
Цитирай
#58

при мен не работи също и като цъкна на начален екран в персоанализиране и ме изхвърля на home скрйина

| hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| 4Ext Recovery |
Цитирай
#59

Явно си инсталирал както ти дойде. Има full wipe, отделно кои приложения да бъдат ПРЕМАХНАТИ. Я си инсталирай на чисто и не се занимавай с фиксове, защото утре ще излезе друг проблем Crazy
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#60

пич инсталирах на чисто с full wipe и не работи немога да си сложа времето часовника нищо само мога да си сложа widgets от програмите който съм инсталирал. Също така и като свържа телефона с компютър и ми го чете като камера. Много съм разочарован от този ром

| hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| 4Ext Recovery |
Цитирай
#61

А как го връзвате към компютъра :/ ... изобщо не ми излиза диалога да си избера начина на свързване (charge only, storage, etc)

mi11
Цитирай
#62

Тези новите JellyBean нямат вече начин на свързване с компютър, направо в My Computer се появява иконка за телефона, свързан като външно USB Drive устройство, и това е неговия sdcard. На мен също ми липсва стария начин, но предполагам, че това е така описано в ядрото на SebastianFM, затова в Revelation и ViperS е еднакво.
Цитирай
#63

Voklav написа:А как го връзвате към компютъра :/ ... изобщо не ми излиза диалога да си избера начина на свързване (charge only, storage, etc)
Няма и да ти излезе, начина на свързване е променен в JB, не е както беше при ICS.Тук картата с памет можеш да я ползваш едновременно и на компютъра, и на телефона, докато са свързани (всички приложения работят, независимо, че картата се ползва и от компютъра.Телефона се разпознава, като MTP устройство.

Bupyc написа:пич инсталирах на чисто с full wipe и не работи немога да си сложа времето часовника нищо само мога да си сложа widgets от програмите който съм инсталирал. Също така и като свържа телефона с компютър и ми го чете като камера. Много съм разочарован от този ром

Много силно изказване.Да си чул някой да се оплаква, проблема е изцяло при теб.Опиши по-подробно как си го инсталирал, какво си маркирал при инсталацията, какво не си.Много е лесно някой да каже, че нещо не работи, а при мен и при много други това нещо да е ок.

П.С. Аз докато го напиша Виктор леко ме е изпреварил. Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#64

Здравеите колеги, преди няколко часа си инсталирах "начисто" VIPERS-3.1.2 . Използвах целият РОМ 3,1,2, но камерата не не иска да работи! Когато избера камера се появява екрана на камерата но стои черно, сякаш не работи самата камера. Направих wipe cashe and dalvik , сложих ОТА 3,1,2 но все така. За информация след ОТА сложих и Sensation Sense 5 Mod for Vipers JB v.5.
Бихте ли ми дали съвет как да отстраня проблемът? :capitulation:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#65

Направи чиста инсталация на 3.1.1 и после ъпдейт през ОТА .Не променяй нищо при инсталацията,само инсталирай БГ език.Нищо друго и си готов.Сега ми е трудно да пиша от тела.И без Sense 5 mod-ве.

HTC One 
Цитирай
#66

miroone написа:Здравеите колеги, преди няколко часа си инсталирах "начисто" VIPERS-3.1.2 . Използвах целият РОМ 3,1,2, но камерата не не иска да работи! Когато избера камера се появява екрана на камерата но стои черно, сякаш не работи самата камера. Направих wipe cashe and dalvik , сложих ОТА 3,1,2 но все така. За информация след ОТА сложих и Sensation Sense 5 Mod for Vipers JB v.5.
Бихте ли ми дали съвет как да отстраня проблемът? :capitulation:
Проблема ти идва от мода, направи нова инсталация и не слагай мода.И други хора се оплакват от неработеща камера след флашване на този мод.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#67

Благодаря за навременните съвети, преинсталирах ОТА 3,1,2 и се оправи! :thumbup: :bow: Dance

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#68

Оправих го! Имам още един въпрос като го свържа с компютър и ми го чете като някаква камера и не мога да качвам никакви файлове

| hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| 4Ext Recovery |
Цитирай
#69

Остави ли компютъра да си свали нужните файлове, след като го свърза ?

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#70

Драйверите трябва да си ги намери автоматично при Уиндоус 7 8. При ХП инсталирай от тази тема

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2191279

В краен случай влизаш в рекъвари и от там маунтавш картата.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#71

shikata6 написа:Драйверите трябва да си ги намери автоматично при Уиндоус 7 8. При ХП инсталирай от тази тема

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2191279

В краен случай влизаш в рекъвари и от там маунтавш картата.
Благодаря ти много след като инсталирах драйверите и си работи перфектно !

| hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| 4Ext Recovery |
Цитирай
#72

При мен се получава един проблем с ViperS 3.1.2... Когато задържа power бутона, за да ми излезе менюто с опциите за изключване, рестарт и т.н. и телефона ми се рестартира, а прозореца с опциите дори не излиза. По-лошото е, че преинсталирах РОМ-а на ново като преди това направих пълен формат и отново имам същия проблем. Сложил съм и МОД-а за SWAP дял в /cache дяла. Някой с някакви идеи и решения на проблема? :confused:

П.П. 1: При ViperS 3.1.1 нямах такъв проблем.. Иначе забелязвам, че доста бъгчета са премахнати във версия 3.1.2, което е много добре Smile

П.П. 2: Справих се с проблема. Реших да проверя в оригиналната тема и наистина има и други хора с този проблем, но хората работещи по РОМ-а са пуснали фикс: ViperS_3.1.2_APM_FIX. Просто се флашва през recovery и вече имаме работещо "Power Menu". :thumbup:

П.П. 3:

vlaf написа:Целия ром VIPERS 3.1.2 е вече реъплоднат и този проблем е вече фикснат, за тези които все още не са го инсталирали Smile .

[box] [Phone: HTC Sensation Z710e] [Status: S-OFF] [ROM:CyanogenMod 11 3.0.16 kernel] [Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC2] [HBOOT: 1.29.0000] [Radio: 11.24A.3504.31_M] [Kernel: Sultan Pure v1.6.1] [MOD: TURBO BOOST 3.03] [Battery: Anker] [Memory Card: Hama HC Cl-10 UHS-1 Gr-1 32GB] [/box]
Цитирай
#73

Аз искам да питам някой пробвал ли е да инсталира друг кернел на рома защото аз исках да си инсталирам sultan kernel v. 24.5 и след инсталацията като го рестартирах и не искаше да се включва... идеи?

[box] Phone: hTC Sensation | Rom: ViperS 5.10 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 |[/box]
Цитирай
#74

По-добре не опитвай повече... Трябва да се чете по внимателно, защото не си единствен, който опитва да флашва друг кернел - изрично е написано както в тази тема, така и в оригиналната с червени букви, че флашването на какъвто и да е друг кернел води до BRICK... Smile

[box] [Phone: HTC Sensation Z710e] [Status: S-OFF] [ROM:CyanogenMod 11 3.0.16 kernel] [Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC2] [HBOOT: 1.29.0000] [Radio: 11.24A.3504.31_M] [Kernel: Sultan Pure v1.6.1] [MOD: TURBO BOOST 3.03] [Battery: Anker] [Memory Card: Hama HC Cl-10 UHS-1 Gr-1 32GB] [/box]
Цитирай
#75

Какво значи "идеи"?! Smile Някаква парола ли е това?! Или тотална глупост... Триеш всичко от 4Ext Recovery с Wipe All Partitions Except sdcard, после инсталираш начисто. И когато с големи червени букви е написано да не си играеш с kernel - уважаваш това мнение и не си претрепваш телефона. Толкова е просто! Hе са никакви "идеи", ами единственото логично нещо на света, като A, B, C... :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)