Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]
#76

Не бях забелязал .... благодаря за инфото Wink

[box] Phone: hTC Sensation | Rom: ViperS 5.10 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 |[/box]
Цитирай
Аксесоари
#77

atanas_95stz написа:П.П. 2: Справих се с проблема. Реших да проверя в оригиналната тема и наистина има и други хора с този проблем, но хората работещи по РОМ-а са пуснали фикс: ViperS_3.1.2_APM_FIX. Просто се флашва през recovery и вече имаме работещо "Power Menu". :thumbup:

Целия ром VIPERS 3.1.2 е вече реъплоднат и този проблем е вече фикснат, за тези които все още не са го инсталирали Smile .

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#78

Здравейте, вече 2-3 дни съм с ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+, като цяло много добра работа! Само дето ми е малко рамът пада под 100 МБ. Тъкмо се чудя дали да пробвам да си сложа Турбо буст мод-а? Какво бихте посъветвали?
Благодаря :cheers: :thumbup:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#79

bt работи малко по-бавно при мен .... сравнение със 4.0.4 ромовете....

преди като тръгна с колата на сфетофара вече слушах музика ... а сега още не се е свързало с кастофончето(не карам по-бързо хаха)

...при вас как е бт?

mi11
Цитирай
#80

В този ром имали опция за събуждане на дисплея със volume копчетата, както при чистият jelly bean ?
За тези като мен, на които не има работи power бутона Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#81

ecok написа:В този ром имали опция за събуждане на дисплея със volume копчетата, както при чистият jelly bean ?
За тези като мен, на които не има работи power бутона Smile

Да има както за събуждане, така и за изключване на дисплея с volume бутоните. Влизаш в Настройки -> Venom Tweaks -> Buttons -> отиваш на Volume Keys и цъкаш отметката за Volume Up Wake (за събуждане на екрана), a ако искаш и да си изключваш екрана цъкаш и отметката на Volume Down Screen Off. :thumbup:

miroone написа:Здравейте, вече 2-3 дни съм с ViperS 3.1.2 JellyBean Sense 4+, като цяло много добра работа! Само дето ми е малко рамът пада под 100 МБ. Тъкмо се чудя дали да пробвам да си сложа Турбо буст мод-а? Какво бихте посъветвали?
Благодаря :cheers: :thumbup:

Пробвай да го сложиш при мен има ефект - РАМ-а достига до 340 МБ след по-голямо натоварване на телефона с тежка игра (аз ползвам 112 МБ swap в /cache дяла). Също може да пробваш и Greenify *ROOT - с това приложение може да спираш background процесите на инсталирани от теб приложения и така се освобождава още РАМ (също така телефона става по-бърз и консумацията на батерия намалява, защото телефона ще извършва по-малко процеси при спиране на background процесите). Провери и в Настройки -> Памет -> Приложения -> Работи да не би някое голямо приложение да ти дърпа много РАМ. Това е от мен. :thumbup:

[box] [Phone: HTC Sensation Z710e] [Status: S-OFF] [ROM:CyanogenMod 11 3.0.16 kernel] [Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC2] [HBOOT: 1.29.0000] [Radio: 11.24A.3504.31_M] [Kernel: Sultan Pure v1.6.1] [MOD: TURBO BOOST 3.03] [Battery: Anker] [Memory Card: Hama HC Cl-10 UHS-1 Gr-1 32GB] [/box]
Цитирай
#82

Благодаря ти много Smile Е сега го налазвам Dance

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#83

Колеги как да настроя Task Manager да показва свободната памет.В момента ми показва така: 536MB/768MB.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#84

Линк за целия ром , има ли?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#85

Това е линкът за целия РОМ: ViperS 3.1.2 (с оправено "Power Menu"). Има го и в самата тема вече с оправено "Power Menu".

[box] [Phone: HTC Sensation Z710e] [Status: S-OFF] [ROM:CyanogenMod 11 3.0.16 kernel] [Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC2] [HBOOT: 1.29.0000] [Radio: 11.24A.3504.31_M] [Kernel: Sultan Pure v1.6.1] [MOD: TURBO BOOST 3.03] [Battery: Anker] [Memory Card: Hama HC Cl-10 UHS-1 Gr-1 32GB] [/box]
Цитирай
#86

Имам въпрос как е при вас, защото при мен излизат два SuperUser, което е малко странно, понеже по принцип може да работи само един задължително във всяка система. Нямам представа откъде се е появил този черния, но виждам, че работи синичкия, който беше въведен наскоро, Superuser 1.0.2.1 на Koushik Dutta. В черния виждам позволени само два пъти програми, и най-интересното е, че при мен в него е позволен точно другия Superuser, и втория е Titanium Pro.
По принцип този синия на @koush ми правеше проблеми под Inspiration и го смених с официалния CWM SuperSU Pro на който имам платена версия. При него последна беше SuperSU-v1.51 by Chainfire. Засега виждам, че в системата работи нормално синия @kuosh и смятам да не пипам нищо, което работи, просто се чудех дали при други е същото странно положение.
Цитирай
#87

Случвало ми се е при други инсталации на РОМ-ове... Когато самия РОМ си има SU, а преди това аз съм ползвал друг SU, в началото при първоначалния setup нали си възстановява сам приложенията от маркета, когато си му дал да пази резервно копие на телефона. Съответно има един SU от ROM-a и се инсталира другия, който е бил бекъпнат. В момента на рома имам само черния.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#88

Ясно, мерси! :thumbup: Синичкия на Koushik Dutta и без това не ми харесваше отпреди, тоест ще го махна него!
Цитирай
#89

Не знам защо е така при теб, но аз имам само един - черния Superuser :unknw:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#90

Черния Superuser си върви с РОМ-а и няма втори попринцип...
Това е и моето мнение колегата ме е изпреварил, понеже и аз имах подобен проблем, макар и не със SU ...
Аз друг вариант не виждам Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#91

Това е още един swap мод, който се различава от turboboost мода с това, че е правен специално за vipers 3.1.2 и Revelation 1.0.2.Имате 220mb споделен swap между cache и system.Тествам го вече една седмица и мога да кажа, че е в пъти по-добър от turboboost, няма лаг, няма забиване.Тествайте, разлика има осезаема.Флашвате през рековъри.Добавям и файла за премахването му, ако на някой не му хареса как работи.Трябва да имате по 110мв свободни в cache и system.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#92

Voklav написа:bt работи малко по-бавно при мен .... сравнение със 4.0.4 ромовете....

преди като тръгна с колата на сфетофара вече слушах музика ... а сега още не се е свързало с кастофончето(не карам по-бързо хаха)

...при вас как е бт?

Това го има и при свързване с блутут слушалка. Но само ако преди това блутутът на телефона е бил изключен. И аз като теб се дразнех и почнах да го държа непрекъснато включен. Сега се връзва веднага.

SAMSUNG Galaxy Note 3, Android 5.0 Lollipop, Stock Kernel, Not Rooted, SanDisk Ultra UHS-1 Class 10 32GB
Цитирай
#93

Някой има ли имформация кога ще излиза ViperS 5.0.0 with Sense 5.

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай
#94

grishocska написа:Някой има ли имформация кога ще излиза ViperS 5.0.0 with Sense 5.

: :rofl: шегаджия Big Grin

Phone: Galaxy S4 I9505 | ROM: GOLDENEYE v26 | Recovery: TWRP v.2.7.0.1 | Kernel: Wanam 2.1 kernel
Цитирай
#95

suspnd написа:
grishocska написа:Някой има ли имформация кога ще излиза ViperS 5.0.0 with Sense 5.

: :rofl: шегаджия Big Grin
Какво е смешното бях чел в xda че остава само да се фиксне gps че се рестартирал телефона.

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай
#96

Кажете ми как да настроя клавиатурата да има бутон с микрофон и като говоря нещо да го конвертира в текст.
Цитирай
#97

Lambi написа:Кажете ми как да настроя клавиатурата да има бутон с микрофон и като говоря нещо да го конвертира в текст.
Отиваш в меню "език и клавиатура" и там включваш гласово въвеждане и ще ти се появи микрофона.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#98

vlaf написа:
Lambi написа:Кажете ми как да настроя клавиатурата да има бутон с микрофон и като говоря нещо да го конвертира в текст.
Отиваш в меню "език и клавиатура" и там включваш гласово въвеждане и ще ти се появи микрофона.
Няма такова меню в език и клавиатура.
Цитирай
#99

Lambi написа:
vlaf написа:
Lambi написа:Кажете ми как да настроя клавиатурата да има бутон с микрофон и като говоря нещо да го конвертира в текст.
Отиваш в меню "език и клавиатура" и там включваш гласово въвеждане и ще ти се появи микрофона.
Няма такова меню в език и клавиатура.
Ако наистина го нямаш, значи си го маркирал да не се инсталира по време на инсталацията на рома.Инсталирай рома наново, без full wipe.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Би ли обяснил как се инсталира ROM-а без full wipe. Загубват ли се инсталираните програмите и настройки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)