Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB4.2.2] Lenovo IdeaTab A3000-H с възможност за РАЗГОВОРИ
#1

Не отговарям за повредени телефони. Всичко правите на ваша отговорност. Батерията на таблета трябва да е заредена на не по-малко от 60% при тази операция.

Най-важното е, че с този ROM,таблета може да се изпозлва за разговори.

Инсталирайте преди всичко драйвери за ADB и FLASHTOOL ->> Download drivers <<-

1. Разархивирайте сваленият вече ROM. Вътре има 4 папки

[Изображение: 01-3.jpg]

2. Отворете SP_Flash_Tool_OLD и стартирайте flashtool: (Windoes 7 - > Run As Administrator.)

[Изображение: 02-5.jpg]

3. Вдясно изберете Scatter-loading. Браузвате до сваления ROM и от папкава target_bin, изберете MT6589_Android_scatter_emmc.txt

[Изображение: 03-2.jpg]
[Изображение: 04-1.jpg]

4. Уверете се, че има отметка сложена на DA DL All with check sum

[Изображение: 05-1.jpg]

5. Сега изключете таблета и изчакайте 15 секунди за да сте сигурни, че е спрял. Подгответе USB кабела . Натиснете DOWNLOAD (както е показано)

[Изображение: 06-1.jpg]

Изчакайте 5 секунди и тогава свържете кабела с таблета. Трябва да започне флаша:

[Изображение: 07-2.jpg]

Отнема от 3 до 5 минути цялата процедура. Не вадете кабела през това време. Ще приключи, когато видите малко квадратче със зелен кръг вътре:

[Изображение: 08-1.jpg]

6. Сега извадете кабела и стартирайте таблета. Първият път зарежда повече време.

7. Видео инструкции, може да видите тук:

[video]http://www.youtube.com/watch?feature=pla...dPT6QBtEqw[/video]

DOWNLOAD ROM

Линк към темата в xda ->>>

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2441135

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Посочения горе ROM е без ROOT.
Аз сложих този
http://lenovo-forums.ru/files/file/266-r...7-ww-call/
Засега се държи добре. Поддържа Български език.
Задължително се прави update на приложенията за да работят нормално.
Може да се инсталира и TWRP_2.5.2.2
Използвах SP_Flash_Tool 3.1304
Важно е да се знае, че драйвера за инсталиране на ROM е различен от този, който се ползва в нормален режим и трябва да бъде инсталиран отделно.
Цитирай
#3

Инсталирах рома от първия пост и го рутнах с framroot 1.6. Работи без грешка. Сега остава да сложа и къстъм рековърито и ще заспи.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#4

Друго което може да се направи е swap на internal с external sd card.
Трябва да се разменят местата им във файла vold.fstab.
За този който иска да го направи става по различни начини, Ето един от тях:
adb shell
mount -o remount rw /system
exit
pull /etc/vold.fstab
push vold.fstab /etc/vold.fstab.bak
С текстов редактор променяме

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

на

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

Отново

push vold.fstab /etc/vold.fstab

Рестартираме и имаме вече достатъчно място за приложения.
adb reboot
Цитирай
#5

mitakvd написа:Инсталирах рома от първия пост и го рутнах с framroot 1.6. Работи без грешка. Сега остава да сложа и къстъм рековърито и ще заспи.
имали български език в този ром
Цитирай
#6

Да има Български.просто трябва да се настрои.
Цитирай
#7

Редактирах първи пост с инструкции за инсталиране.

@rvelev Ако искаш отвори нова тема, за посоченият от теб ROM, за да могат хората да коментират за всеки ROM поотделно и да не стават грешки за кой се говори. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Двата ROM са еднакви. Само в този за който говоря аз е добавени ROOT права.
Пробвал съм ги и двата. Просто няма смисъл, да се слага допълнително ROOT, при условие, че е направено.
Искам само да допълня към инструкцията - Батерията на таблета трябва да е заредена на не по-малко от 60% при тази операция.
Успех на всички, които ще опитат.
Цитирай
#9

Ясно. Добавих това за батерията. Мерси

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Здрасти.

Въпроса ми може да е глупав, но да попитам преди да съм флашнал. Във xda мернах, че след флаша ти разделя партишъните на 1 gb за апликации и останалите за файлове ( и на мен ми звучи странно) и също така че набирания могат да се правят само през 3g картата. Вярно ли е всичко това?
Цитирай
#11

@Im2ortal
Правилно си прочел, че на таблета с 4Gb Flash около 1Gb е за приложения. Останалите 3 ги ползва операционната система под формата на различни партишъни. Част от тях можеш да видиш с командата mount. Друга част са невидими. Но да не изпадам в подробност. За файловата система на Андроид, за нея има много написано.
Затова по горе посочих как да се разменят местата на вътрешната и външната SD карти и да увеличиш местото за приложения.
Защо реши. че могат да се правят набирания само през СИМ картата. Всички приложения за комуникация си работят. Гласовите набирания през SIM само добавят още една функция на таблета.
Цитирай
#12

@rvelev

Мерси за отговора, аз съм със 16 гъби но предполагам резултата ще е същия. Днес ще го флашвам, колкото до партишъните, ще използвам твоя метод най - вероятно. Smile
Цитирай
#13

rvelev написа:Друго което може да се направи е swap на internal с external sd card.
Трябва да се разменят местата им във файла vold.fstab.
За този който иска да го направи става по различни начини, Ето един от тях:
adb shell
mount -o remount rw /system
exit
pull /etc/vold.fstab
push vold.fstab /etc/vold.fstab.bak
С текстов редактор променяме

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

на

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

Отново

push vold.fstab /etc/vold.fstab

Рестартираме и имаме вече достатъчно място за приложения.
adb reboot

Понеже не съм много запознат с тези adb команди ще свърши ли същата работа, ако го редактирам този vold.fstab файл през root explorer? После рестартирам и всичко да е ОК.

Също така - какво става с инсталираните вече приложения? Ще работят ли всички?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#14

За да можеш да промениш файла vold.fstab трябва да имаш права да пишеш в /system
Установиш ли правата можеш да го редактираш с каквото си искаш. Приложенията си работят. ако някое има проблем просто го преинсталирай от маркета.
Колкото по инсталирането на ROM аз го правя различно от Be6i4, но не искам да го публикувам тук, защото много ще се разводнят нещата.
Цитирай
#15

Рутнал съм таблета, така че имам права да пиша в /system. Само да питам още нещо - кой vold.fstab файл да редактирам, защото има два - единия е в /etc, а другия в /system/etc?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#16

Те са едно и също нещо.
просто /etc е пряк път до /system/etc
А това че си рутнал таблета не ти дава права да пишеш в system, която при стартиране се монтира като read-only.Това не е Windows да си пишеш където си искаш. Тук правилата са твърди и трябва да се съобразяваш с тях.
Цитирай
#17

Затова в root explorer има едно копче mount R/W. Ако забравя да го натисна няма да стане, прав си!

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#18

rvelev написа:За да можеш да промениш файла vold.fstab трябва да имаш права да пишеш в /system
Установиш ли правата можеш да го редактираш с каквото си искаш. Приложенията си работят. ако някое има проблем просто го преинсталирай от маркета.
Колкото по инсталирането на ROM аз го правя различно от Be6i4, но не искам да го публикувам тук, защото много ще се разводнят нещата.
Ако искаш напиши нова тема, а аз ще изтрия моята. Няма никакъв проблем.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#19

Be6i4 написа:Ако искаш напиши нова тема, а аз ще изтрия моята. Няма никакъв проблем.

Не се ядосвай приятелю. Нямам нищо лично. Просто това е малко повече за този ROM
Все пак искам да споделя защо се отказах от него и производния му.
Този ROM е експерементален и мисля, че на моменти претоварва процесора, особено когато звъниш. Имах няколко случая при които таблета направо блокира. Таблета е доста муден.
Не е добре управлението на SD картата - просто си ограничава дяла за данни на 1Гб и това. По китайските форуми пише, че в новите версии това е отстранено.
Попитах по телефона съпорта на Леново, но и те не могат да помогнат.
Не се поддържат и update
Затова си инсталирах A3000_A421_000_029_130327_CN_3G и го надстроих до A3000-A421 -005-043-130807 - CN-3G - FUSE и мога да кажа, че таблета се държи много по добре, Липсва локализация на Български, но това не е голям проблем.
Ако някой го интересува да ми пише на ЛС.
Цитирай
#20

Въобще не се ядосвам. Аз нямам този таблет, исках само да помогна на хората с такъв. Ти имаш такъв и можеш да ъпдейтваш темата с нови ROM-чета и "благинки", затова ти предложих - ако искаш нова. Smile :coffee:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#21

Be6i4 написа:Въобще не се ядосвам. Аз нямам този таблет, исках само да помогна на хората с такъв. Ти имаш такъв и можеш да ъпдейтваш темата с нови ROM-чета и "благинки", затова ти предложих - ако искаш нова. Smile :coffee:

Мисля, че за ROM-чета е по добре да са на едно място.
Ако случайно попаднеш на A3000_A422_002_013_130823_WW_CALL_FUSE или по нова версия пиши. В нея би трябвало, да оправени доста бъгове, е вероятно и направени нови Smile
Цитирай
#22

Здр. правя това за смяната на въртешната с външната памет но единственото което се получава след рестарт е че не ми разпознава мемори картата а вътрешната памет си стои пак същата.

SGS4; SGS2; Lenovo A3000
Цитирай
#23

А с кой ROM си?
Цитирай
#24

Ами със този с който взех таблета: A3000_A422_003_026_130823_WW_SMS_FUSE

SGS4; SGS2; Lenovo A3000
Цитирай
#25

Няма да стане, поне за момента защото е FUSE а там нещата са различни
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)