Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC sensation xe . Проблем с андроида
#1

Проблема е следния , преди 3 дни реших да си сменя РОМ-а ,защото нещо почна да забива телефона . Избрах си няколко от http://forum.xda-developers.com , инсталирах си 2 , но не ми харесаха и реших да си сложа пак този с който бях(ето този : http://forum.xda-developers.com/showthr … t=2216858). При инсталирането всичко си беше наред , но като се рестартира телефона и си заби на началното лого .Вече 3-ти ден се мъча да го оправя като тегля най-различни ром-ове , пробвах с оригиналния RUU но без никакъв успех . И искам да попитам може ли да съм изтрил нещо докато съм инсталирал този последният РОМ (мисля че натиснах да форматира всичко имам някакъв такъв спомен ).Искам да отбележа , че телефона е руутнат и преди това пак съм си сменял РОМ-а , но е нямало такъв проблем (и да е имало нещо то си е било за кратко и се е оправяло набързо ). Искам да благодаря предварително и се извинявам ако има подобна теме някъде във форума .

| Phone: hTC One s
Lenovo a820 ROM: Lambda 2.3.5a
Цитирай
Аксесоари
#2

Като начало - подпис нямаш, защо пренебрегваш информацията?! Какъв телефон имаш, има ли шанс да е бил с брандиран ROM преди, кой CID има?! Има ли S-OFF? <= най-важния въпрос! Защо не погледнеш в подписа ми и не си флашнеш някой подходящ RUU, за да ти оправи всичко?! С десен клавиш и "Run As Administrator..."!!!

Ако бях на твое място щях да инсталирам Firmware-3.33, пак от подписа ми! Как се сменя, ето тук! После от 4Ext Recovery ще изтрия всичко с Wipe All Partitions except sdcard, и бих инсталирал който и да е хубав ROM - ViperS, Elegancia, ARHD, виж в подписа ми.
Успех! :thumbup:
Цитирай
#3

В bootloader пише UNLOCKED PYRAMID PVT SHIP S-ON RL HBOOT-1.27.000 EMMC-boot
има ли шанс да е бил с брандиран - не знам какво точно означава това. Пробвах 3 или 4 RUU и да пусках ги с администраторски права мисля, че от някоя ваша тема бях чел как става, но нищо. Сега ще пробвам по другият начин. Благодаря.
PS: Когато пробвах да инсталирам Firmware (изтеглих точно този от подписа ви) зарeди само веднъж и до там не ме е питало дали да флашва или не само намери файла за 2-3 сек и до там .

| Phone: hTC One s
Lenovo a820 ROM: Lambda 2.3.5a
Цитирай
#4

S-ON е телефона, всякакви експерименти са обречени на неуспех, нямаш права над телефона си, заключен е.
Какво можеш да направиш? Всичко зависи какви умения имаш с Android (или Linux), владееш ли ADB Tools команди?
====================================
1.) Ако нямаш никакъв опит с ADB Tools - Единствено можеш да инсталираш RUU.
Това обаче е възможно само ако преди това "презаключиш" bootloader-a, с команда в Command Prompt.

Важно! Винаги RUU и Command Prompt се стартират с десен клавиш и "Run As Administrator..."!
Трябва да си изтеглиш ADB-Tools и разопаковаш в папка "C:\adb" за яснота. После стартираш Command Prompt и изпълняваш "cd C:\adb". Следват командите по-долу, обяснени са.
---------------------------------------------------------
adb devices - уверяваме се, че устройствата се виждат, извежда серийния номер на телефона
adb reboot bootloader - ако телефона е в Android GUI го рестартира до bootloader, откъдето командва fastboot
fastboot getvar cid - CID активен в момента се показва кой е, ако е Европейски, можеш да използваш такъв RUU!
fastboot oem lock - презаключва bootloader-a, за да позволи само на RUU да смени цялата система.

2.) После пак с десен клавиш се стартира RUU файла, в твоя случай е от директорията за XE.
====================================
След успешното инсталиране на RUU файла, разбери - най-хубавото, смислено и важно нещо е да го отключиш S-OFF
Цитирай
#5

Чат пат разбрах какво трябва да направя, но като влезнах в command prompt там не ми намира телефона и слeдователно не мога да презаключа bootloader-a, а да попитам в какъв режим трябва да е телефона (като се има в предвид, че влиза само в Recovery и fastboot )?
PS: от опцийте в ADB-Tools избрах тази за презаключването и след това ми пише RELOCKED Security warning и след това пак пробвах да инсталирам RUU но пак не става всичко си започва нормално и след това се ресва телефона с черен екран и логото на ХТЦ инсталацията стои още 1 мин и дава грешка ...
Мисля, че тотално се прецакаха работите като го включвам моментално си влиза в Hboot менюто без да задържам никакви копчета.

| Phone: hTC One s
Lenovo a820 ROM: Lambda 2.3.5a
Цитирай
#6

CID на телефона какъв е?! Това е много важно! Затова писах по-горе командата:
fastboot getvar cid - CID активен в момента се показва кой е, ако е Европейски, можеш да използваш такъв RUU!
Не разбирам - това напавил ли си, от 4 написани команди - това да не си прескочил, защото не си разбрал?!
От активния вътре в телефона ти CID зависи какъв RUU можеш да използваш! Разбери тази мисъл! Без да знаеш кой CID има телефона ти - е лотария да улучиш кой RUU може да проработи. Затова, като ти се пише нещо, разбери го, важно е.

Още в първия отговор писах "има ли шанс да е бил с брандиран ROM преди, кой CID има?!" - писах, обаче нямаше кой да ми отговори, за жалост, а това е от изключителна важност! Имам написан Skype тук, същото име като ника ми.

Има един софтуер, който може да помогне на начинаещи - Sensation_All-In-One_Kit_v3.1.rar пак в една от папките в подписа ми е това. Не съм го използвал, но знам, че при много внимателно боравене с него помага много на човека.
Цитирай
#7

С помощта на Vickfred проблемът е решен , за което много му благодаря . Благодарности и на целият форум , защото успях да си направя телефона и s-off от една от темите . :bow: :bow: Rock

| Phone: hTC One s
Lenovo a820 ROM: Lambda 2.3.5a
Цитирай
#8

Е добре,би ли пояснил как точно разреши проблемът си,защото и при мене се получи същата ситуация.

Забележка от Модератор

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ). 

Цитирай
#9

Трябва да прочетеш и направиш всичко, което е написал Vickfred.....
И е хубаво да напишеш информация за телефона си s-on, off, firmware version, rom, ей такива работи, без информация, няма кой да ти помогне!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#10

Извинявам се,не прочетох правилата на форумът.
Телефона е Htc Sensation XE,S-Of е, CID - 11111111.
Повече информация не мога да дам,защото не мога да вляза в bootloader-a.
Не мога да направя нищо в команд промпт понеже не разпознава устройството.
Показва ми се черен екран с логото на Htc с бели букви и четири предупредителни знака в четирите ъгала.
Поиграх си много с него да инсталирам и преинсталирам ромове,докато накрая май съм изтрил всичко в него.
Единственото което мога да правя е да инсталирам RUU ром,но стига до някакви проценти и дава грешка.
Благодаря предварително.
Цитирай
#11

Как така не можеш да влезнеш в bootloader?
Загасяш телефона ( най-добре извади батерията), задържаш vol down+power и трябва да успее да влезне в bootloader, ако не успееш да влезнеш там, аз поне, няма да мога да ти помогна.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#12

Телефона е S-OF, cid 11111111
Не мога да вляза в bootloader,(не разпознава устройството,)затова информацията е оскъдна.
Поиграх си много с него да инсталирам и преинсталирам ромове,докато накрая май съм изтрил всичко в него
Единственото което мога да правя е да инсталирам RUU ром,но стига до някакви проценти и дава грешка.
Последният ром който сложих е този:Stock 3.33.401.153 De-odexed
Не ми хареса и реших да сложа: cm-11-20140615-Sultan-pyramid при инсталацията натиснах да форматира всичко и от тук започнаха проблемите.
На екрана се изписва логото на Htc с бели букви на черен екран,с четири предупредителни знака в четирите ъгъла.
Ако трябва друга информация ще ви я предоставя.Просто не знам какво трябва да напиша.
Благодаря предварително.
Това съм го правил не знам вече колко пъти.
При vol down+power ми показва черен екран с логото на Htc с бели букви и четири предупредителни знака в четирите ъгала.
Нищо друго не мога да правя.
Цитирай
#13

Няма нужда от никакво разпознаване на телефона, за да влезнеш в bootloader, това го правиш ти на ръка, както съм ти написал по-горе.

Сега видях, че си пуснал нов пост.
Ако не влезнеш там, не мога да помогна, не и без телефона да е пред мен.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

Май не ме разбирате.
При vol down+power екрана е както описах в горният си пост и до там.
Знам,че трябва да вляза в bootloader ,но не мога.
vlaf ако си в София можем да разрешим проблема с(не и без телефона да е пред мен.)
Цитирай
#15

Написал съм ти лично съобщение.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

Това с 4те удивителни в края съм го виждал често. Обикновено тогава телефоните не стартират изобщо.
Но пък в този телефон, компютъра ти трябва да разпознае телефона. Ако е така през adb напише fastboot getvar all. Ако не знаеш какво е ADB, ще трябва да инсталираш SDK manager (например от тук виж - > http://droider.eu/2013/10/28/using-adb-a...htc-phone/ )

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Така, emanuil1972 ми донесе телефона, в състоянието, което е описал.Успях да му възстановя bootloader-a, а също и recovery.
Проблемите започнаха, когато реших да инсталирам Rom.На recovery и беше нъвъзможно да mount-не system и data partitions, почти невъзможно да ги wipe-не, инсталацията на даден ром, зависваше, когато започваше да пише на data partition.Пробвах с wipe, без wipe, нищо не ставаше.Пробвах с различни firmware, hboot, locked, unlocked-нищо.Пробвах с различни ruu, инсталацията зависваше на 37 % и стоеше така с часове.
Разтърсих се в xda и открих, че тези които са инсталирали TWRP 2.7.X.X версии, почти всички имат проблеми с data и system partitions.С една дума това recovery е прецакало тези дялове на телефона и за момента няма друго решение на проблема, освен това:

http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=2
Забележка:когато свалите new_boot.img преименувайте го задължително на boot.img!!!
И неговото допълнение:

http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=11

За момента единственият работещ ром, по този метод е  Revelation Rom.
Data и system partitions чрез скрипт са преместени на sd card, а този скрипт работи само с този ром.
Хубаво е да използвате клас 10 карта памет, защото първия път използвах клас 4 и резултата беше плачевен.Сега с клас 10 карта телефона работи на пушка, все едно няма никакви проблеми, не се разбира, че system и data partitions са брикнати.
С една дума има само един работещ ром, но пък имате телефон, напълно функционален.
НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ TWRP RECOVERY!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#18

4Ext Recovery е единственото перфектно работещо за hTC Sensation. Така е. Браво, че си успял, Vlaf!
Цитирай
#19

Извинявам се за закъснелият отговор.
Големи благодарности на Vlaf,че успя да подкара телефона. :storstark:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)