Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване] Работа с Odin3 v3.09 - Теглене и инсталиране на FIRMWARE
#1

Здравейте.
Първо и най важно:

Всичко което правите по телефона си е Ваша отговорност!

Ако сте пуснали REACTIVATION LOCK, трябва да го изключите!!! Намира се в Security Settings. Проверете това преди започване!!!

ВНИМАНИЕ! При инсталиране на 4.4.2 Обезателно махайте външната МicroSD карта. Зачестиха случаите на разваляне на картите, както и неуспешен флаш заради налична карта.

Обикновено аз тегля firmware, който ще инсталирам от SAMMOBILE. За теглене се изисква регистрация, като тя е напълно безплатна. Внимавайте какво теглите!

След регистрация, в това поле пишете модела модела на телефона за да покаже всички излезли firmware-и:

[Изображение: 6.jpg]

Намирате желания от Вас и го изтегляте -

[Изображение: 5.png]

След като сте запазили изтегления архив, го разархивирате някъде на компютъра си, до файл с разширение .tar. ИЛИ .tar.md5

Как се флашва с Odin?

Като начало, убедете се че имате инсталирани драйвърите на Самсунг. Ако имате инсталиран Kies не ви трябват. Той ще ги инсталира.


За инсталация ще Ви е нужен и Odin3 v3.09, който може да изтеглите от тук:
Изтегляне на Odin3 v3.09


Ако имате инсталиран Kies -
!!!Преди да започнете флашване, влезте в Task Manager (Диспечер на задачите) в Windows на компютъра и спрете ръчно всички процеси на Киес!!!:

[Изображение: 663542.jpg]


Вече разархивирания файл поставяте в полето AP на Odin.

[Изображение: 2.jpg]

Файла преминава хашчек проверка и ако всичко е наред с нея можем да продължим.

След това, трябва да вкараме телефона в режим на инсталиране. Това става чрез комбинация от трите бутона (Home + Volume Down + Power) вкарайте телефона в режим Download MODE когато се появят надписите натиснете Volume Up:
Свържете USB кабела и изчакайте полето [highlight=lightblue]'ID:COM'[/highlight] в Odin да промени цвета си в [highlight=lightblue]синьо[/highlight]. Ще видите съобщение Added;
Ако това не стане, по всяка вероятност нямате инсталирани драйвери за Вашия телефон. Може да ги изтеглите от тук: SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.zip
Натиснете бутона Start. Ако всичко е наред, след малко инсталацията ще е приключила, а най отдолу на Один ще излезе съобщение:

Горе в ляво:
[Изображение: 3.jpg]

Полето в което дава информация за развитието на процеса:

[Изображение: 4.jpg]

Телефона се рестартира и сте готови. Това упътване е за Ромове, които са само от един файл. Обикновено, такива са когато ги теглите от sammobile.
Принципно, Один няма да Ви позволи да инсталирате ром, който е по-стар от текущия в момента на телефона.
Също по принцип, при флаш на официален ром с один, не се губят настройките и приложенията на телефона, както не се губи и гаранцията, защото статуса си остава ОФИЦИАЛЕН с KNOX 0x0


ПС:
Моля, ако има неясни неща, не започвайте! По-добре забавете малко и прочетете важните теми във форума. Не бързайте!
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодарности за подробното описание :cheers: :cheers:
Цитирай
#3

Простете невежеството ми,но за първи път ще флашвам с ОДИН и въпросът е след като се изтегли фирмуера от SAMBOBILE и се разархивира файла буквално до разширение .tar ли трябва да бъде или както се е разархивирал файла с разширението до края? :wall:

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай
#4

martosblack написа:Простете невежеството ми,но за първи път ще флашвам с ОДИН и въпросът е след като се изтегли фирмуера от SAMBOBILE и се разархивира файла буквално до разширение .tar ли трябва да бъде или както се е разархивирал файла с разширението до края? :wall:
Може да не е тар. В случая, .tar.md5 e твоя файл.
Сега ще го допълня в другата тема. :thumbup:
Цитирай
#5

Благодаря ти vladdark :cheers: Прав си на .md5 свършваше разширението при мен.Преди това обстойно прочетох(няколко пъти )темата ти за работа с ОДИН и ми помогна много! Smile Вече съм с новия фърм MJ7 Smile Още веднъж благодарности за хубавата тема и помощта!

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай
#6

Ако инсталирам фирм за Англия отпада ли заключването към оператор?

Android addictive 
Цитирай
#7

Всичко е ок до там където Один трябва да ми разпознае телефона и ID:COM да промени цвета си в синьо. Нищо такова не се получава съответно и нищо от описаното след това. Какво да правя?

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#8

Спри Kies процесите.
Ако нямаш киес, инсталирал ли си драйверите за телефона? През хъб ли свързваш телефона? С друг кабел пробва ли? За кой телефон говориш? За този от подписа или за дискутирания?
Стига де хора, давайте малко повече информация.
Цитирай
#9

Имам Киес но процесите са му спрени, Пробвах с 2 кабела и говоря за 9305

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#10

А какво общо има въпроса ти, с темата? Тук се пише за Note 3, което е доста далеч от СГС3.

ПС: Опитай някой от другите USB портове на компа ти. Рестартирай машините и започни отначало.
Цитирай
#11

Здравейте, качих си firmware с csc UK сега се опитах да се върна към csc BG като свалих такъв firmware, но csc ми стана GR. Някакви идеи как да се върна към BGL. Благодаря предварително.
Цитирай
#12

Видях че на тази версия на Один има чекбокс "Phone Bootloader Update" тъй като малко флашнах 4.4.2 означава ли че след като не съм сложил отметка на този чекбокс си оставам със стариа буутлоудър?

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#13

Не, фирмуера си съдържа буутлоудър.
Цитирай
#14

Здравеите нов съм и не разбирам много но се опитвам Tooth и така проблема ми е следния дръпнах полския киткат и през один стана всичко но сега киес ъпдеита не работи предполагам защото съм с полския ром Тела ми е bgl видях че в sammobile има 4.4.2 mtl които е за мтел та въпроса ми е да чакам bgl или да го тегля и слагам и каква ще е разликата между bgl и mtl и ще се оправи ли kiesa и другия проблем които открих е следния в ощodin mode като вляза ми изписва следното:
ODIN MODE в червено
CURRENT BINARY:SAMSUNG OFFICIAL
SYSTEM STATUS:OFFICIAL
REACTIVATION LOCK:OFF
KNOX KERNEL LOCK : 0x0
KNOX WARRANTY VOID:0x0
До тук редовете са бели следващите 3 са бледи а до колкото си спомням и те бяха бели.
QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE (USB)
RP SWREV:S2,T2,R2,A3,P2
WRITE PROTECTION: Enable
UDC START е в червено
Моля помогнете . Благодаря ви предварително Smile
Цитирай
#15

Карай си с полския и не се кахъри за щуротии. След като си минал през Один, направо се чудя защо ти е Киес. Разлика от Полския и мтелския няма, така че всички гимнастики ще са безсмислени. Като излезе БГЛ 4.4.2 спокойно можеш да го сложиш през Один (макар че и при него няма да има разлика със сегашния ти). Ориентирай се по датата на излизане на рома.
Цитирай
#16

Искаш да кажеш че один прецаква киес Така ли и попринцип за на пред неми се правят гимнастики През один само ако се наложи и защо са бледи последните 3 реда и какво Означава UDC START Е в червено благодаря предварително Smile
Цитирай
#17

Искам да кажа, че с Один е десетки пъти по-лесно и по-бързо. За бледото - не зная. И при мен са си бледи Lol
Цитирай
#18

Принцино си прав но 99% от линковете се теглят Бавно А и нямам нужда поне за сега и оскам да се оправи киеса а теб пише ли ти UDC START в червено ?
Цитирай
#19

Предполагам че да. Не помня.
Цитирай
#20

Мерси много Ще чакам още коментари по темата
Цитирай
#21

това работи ли ако knox warranty void: 0x1?

Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#22

Да.
Цитирай
#23

Моля някой да отговори.

BATNEO написа:Здравейте, качих си firmware с csc UK сега се опитах да се върна към csc BG като свалих такъв firmware, но csc ми стана GR. Някакви идеи как да се върна към BGL. Благодаря предварително.
Цитирай
#24

А със смяна на CSC с кода не става ли? А с програмата за смяна на CSC от маркета? Гледам че си сменял на сгс3 тук не стана ли?
Цитирай
#25

Не става тук, голям зор нещо :facepalm:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)