Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален ъпдейт до Андроид 4.2.2

Някой, който знае може ли да обясни, защо трябва да се направи хард ресет преди да се качи нов РОМ?
Цитирай
Аксесоари

Според мен е някакво подсигуряване,никога не съм правил и не съм имал проблем може и да е на късмет не знам?!?
Цитирай

plamen_k написа:Някой, който знае може ли да обясни, защо трябва да се направи хард ресет преди да се качи нов РОМ?

За да започнеш на чисто! И след като сложиш новия ROM пак е хубаво да се върнат фабричните настройки - ако има някакъв евентуален проблем след това да си сигурен, че е от новия ROM.

j95monster написа:Според мен е някакво подсигуряване,никога не съм правил и не съм имал проблем може и да е на късмет не знам?!?

Няма нищо общо с късмета. Хубаво е да се направи преди и след слагането на нов ROM.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Centur e прав.Навсякъде къде що пише за андроид винаги се прави хард ресет или фабрични. За да се избегнат дефекти по РОМ-а. Така,че си го правете. Нищо не ви струва. Полезно е.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Знам, че е голяма играчка след това да си настройваш всяко едно приложение по отделно, но това е далеч по-добре, отколкото да започне да ми дава Force Close на някои приложения, което неизбежно се решава с връщане на фабричните настройки.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Здравейте. От два часа съм с този тел. GT-I9105P. Но CSC ми е CAO май е за румъния. взех го втора ръка КИЕС ми го разпознава, бил е купуван от глобул, има фактура. Мога ли да му сложа BGL софтуер 4.2.2 ?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

COA е Румъния cosmote. Можеш да го флашнеш с 4.2.2 BGL с ODIN
Цитирай

Сигурно ли е? А после ще трябва ли да сменям csc или то ще си се смени? ОК пуснах да се тегли, пък да видим кво ще стане.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Никакво значение няма. Аз съм с Австрия и с него ще осътана.Ако искаш и за македония флашни.Без значение е.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

А КИЕС ще го одобри ли? т.е. ще се смени ли CSC или трябва допълнително да го сменям?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Ако флашваш,давай с один и сложи BGL. Всичко ще ок.През Киес само можеш да вземеш ъпдейт.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

ОК. Сега го тегля и го флашвам. После ще споделям.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Аз моето CSC си го смених 3 пъти и нямах проблем. Да не забравиш фабрични да дадеш и преди и след флаша.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Още един въпрос, при връщане на по - стара версия ще изчезне ли IMEI адреса? Чел съм, че някои телефони го правят. CSC и тук ли само с рут се сменя? Галакси С3 мини беше така?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

След този ъпдейт половината (ако не и повече) приложения не ми тръгват, включително и някои от тези, които не съм дърпала, google search, google play crash-ва при много ъпдейти едновременно, а не искам да връщам фабрични само заради смс-и и номера, които имам, защото на сим картата нямам място за всички номера... честно казано нещото, което най-много ми харесва е новия ефект при отключване на клавиатурата. Не знам как да го обясня, ама преди повечето неща бяха по заоблени, а сега са квадратни, не ми харесва и когато ми звънне някой как изглежда... Като цяло не съм доволна особено много... приятеля ми е със същия телефон и при него е същата работа... :wall:
Цитирай

Ами то заради това се прави хард ресет и преди и след ъпдейта. За да ти е чист новия РОМ. Направи си файл от контактите и си го качи на в дропбокс и смс също можеш да си ги архивираш. Аз моите ги качвам на картата с памет.После ги портваш на телефона за 3 сек и това е . Нищо не се губи. Направете си архиви.Аз дори и на лънчара си правя и после експортвам настройките,които са ми били преди това.
Няколко пъти съм флашвал РОМ-ве и преди не връщах фабрични настройки. След няколко дни винаги намираш бъгове и некоректно работещи приложения.Неизбежно да е се направи хард ресет ако искаш да ти работи апарата коректно.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

съгласен съм с хард ресета,но според мен след ъпдейта само е достатъчно.Понеже както е при мен автоматично почна да ми сваля ъпдейта и да се обновява,в такъв случай като се ъпдейтне и ти освата само ресета след ъпдейта
Цитирай

Аз пък не правих хард ресет нито преди, нито след ъпдейта и проблеми нямам, е освен 2-3 приложения, но след преинсталацията им нямам проблеми.
Цитирай

toem84 написа:съгласен съм с хард ресета,но според мен след ъпдейта само е достатъчно.Понеже както е при мен автоматично почна да ми сваля ъпдейта и да се обновява,в такъв случай като се ъпдейтне и ти освата само ресета след ъпдейта
Повечето ROM-ове не са wipe, т.е. не трият нищо на вградената памет, а OTA ъпдейта е на същия принцип - актуализира само това, което трябва без да трие нищо от вътрешната памет.

Защо е добре да се върнат фабричните настройки ПРЕДИ ъпдейта:

* Имаш "стари" приложения останали от предишния ти ROM - на телефона му отнема повече време, докато "загрее" след обновяването именно, заради тях и доста често се случва след включването да виждаш надписа Force Close на повечето програми или някои от тях.

Защо е добре да се върнат фабричните настройки СЛЕД ъпдейта:

* Дори да си върнал фабрични настройки преди ъпдейта е добре за всеки случай СЛЕД ъпдейта отново да се върнат фабричните настройки, за да си абсолютно сигурен, че ако имаш някакъв проблем с ROM-а то той няма да е засегнат от "предишния", а си започнал на чисто така да се каже.

Имам около 90 програми, които си настройвам всеки път след връщане на фабричните настройки - за около 1 час си ги настройвам отново както са си били преди това.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

centur написа:
toem84 написа:съгласен съм с хард ресета,но според мен след ъпдейта само е достатъчно.Понеже както е при мен автоматично почна да ми сваля ъпдейта и да се обновява,в такъв случай като се ъпдейтне и ти освата само ресета след ъпдейта
Повечето ROM-ове не са wipe, т.е. не трият нищо на вградената памет, а OTA ъпдейта е на същия принцип - актуализира само това, което трябва без да трие нищо от вътрешната памет.

Защо е добре да се върнат фабричните настройки ПРЕДИ ъпдейта:

* Имаш "стари" приложения останали от предишния ти ROM - на телефона му отнема повече време, докато "загрее" след обновяването именно, заради тях и доста често се случва след включването да виждаш надписа Force Close на повечето програми или някои от тях.

Защо е добре да се върнат фабричните настройки СЛЕД ъпдейта:

* Дори да си върнал фабрични настройки преди ъпдейта е добре за всеки случай СЛЕД ъпдейта отново да се върнат фабричните настройки, за да си абсолютно сигурен, че ако имаш някакъв проблем с ROM-а то той няма да е засегнат от "предишния", а си започнал на чисто така да се каже.

Имам около 90 програми, които си настройвам всеки път след връщане на фабричните настройки - за около 1 час си ги настройвам отново както са си били преди това.
Ей центурски как не те мързи да пишеш Crazy !?Целия гугъл фраш с инфо за хард ресета и фабрични. Няма място на което да не пише за това нещо. Мисълта ми е такава,щом хората го правят и навсякъде пише,че трябва да се прилага има достатъчно основателни причини да се прави.
Като цяло телефоната ти след ъпдейт на РОМ-а, ако НЕ направиш фабрични става бавен и работи лошо.По-лошо отколкото ако си напвариш ресет. И после се започва-ама те Самсунг правят тежки ромове.Ама те самсунг са супер зле и не работи телефона и някакви ей такива истории,които са просто безрезонни. Следва отваре на нови теми във форума - "Не ми работят контактите." " Батерията ми пада бързо" "Телефона забива". "Защо повече няма да си взема самсунг"....И прочие...
Както ви обясни Центур направете си едно хард ресетче,да ви е мирна главата и да си ползвате телефоните на макс.
Поздрави.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

То и DropBox-а не ми работи, че да си направя back-up...повече от половината приложения не ми работят... Cry
Цитирай

Наталката написа:То и DropBox-а не ми работи, че да си направя back-up...повече от половината приложения не ми работят... Cry
Имаш синхронизация с google, за какво ти е дропбокс?
Цитирай

Наталката написа:То и DropBox-а не ми работи, че да си направя back-up...повече от половината приложения не ми работят... Cry

Освен dropbox можеш да ги синхронизираш и с Google акаунта както каза plamen_k, а също можеш и със Samsung акаунта - там освен контакти, можеш да запазиш SMS/MMS, отметки в браузъра, настройки на launcher-а (TouchWiz), бележки, събития в календара и хронологията на обажданията.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Не знам дали съм му дала да синхронизира? :unknw: А и не знам как да го направя... знам, че съм като олигофрен в момента, ама като малко само разбирам и ... :facepalm:
Цитирай

Наталката написа:Не знам дали съм му дала да синхронизира? :unknw: А и не знам как да го направя... знам, че съм като олигофрен в момента, ама като малко само разбирам и ... :facepalm:

Отваряш Указател > натискаш левия тъч бутон > Сподели визитна картичка > маркираш всички > Готово > избираш Gmail и си пишеш писмо до себе си (знам, че звучи смешно, но е по-лесно така).
Влез в online версията на Gmail като си получиш контактите (при мен пише Указател.vcf) правиш това:

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)