Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ZTE Nubia Z5s
#1

Преди няколко дни ZTE обяви Nubia Z5s и Nubia Z5s mini- http://www.unwiredview.com/2013/11/19/zt...-z5s-mini/.
Сериозно почнах да обмислям покупката за единия от двата телефона. Дори www.ibuygou.com вече пуснаха по-малкия в продажба на доста добра цена - http://www.ibuygou.com/p-zte_nubia_z5s_m...4-usd.html. За нещастие има много малко инфо за тези модели. има ли някой друг заинтересуван от тези готини телефончета?

LG G2
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз от доста време съм хвърлила око на nubia z5 mini ( и Samsung galaxy S3 LTE ) , но сега ако си взема телефона от тази марка мисля да е z5s mini. Само ме притеснява гаранцията, че трябва да се праща отново в Китай и дали ще излезе читав телефона. Smile

Xiaomi Mi 4W
Цитирай
#3

Взимай от http://www.ibuygou.com/p-pre_order_zte_n...4-usd.html и не се притеснявай. Колегите с Xiaomi само от там купуват и да сега никой не е имал проблем. И аз все още се колебая между големия и малкия. На големия не ми харесва, че отпред е бял, но май ще се прежаля.

LG G2
Цитирай
#4

http://www.gizchina.com/2013/12/05/black...5s-leaked/ Dance

LG G2
Цитирай
#5

Много интересно, но как ли ще се справя със 3G - поддържа само 2100MHz или аз бъркам нещо?
Цитирай
#6

Привет, приятели , по темата - аз купих ZTE Nubia Z5s Mini, телефона е много красив, тънък, мощен. НО си съществува проблема с Google Play Services като цяло. Ако успея да преборя проблема, ще ви обясня как съм го направил.
Поздрави.
Цитирай
#7

Сложи този custom ROM. В него си има Gapps и си готов.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Be6i4 написа:Сложи този custom ROM. В него си има Gapps и си готов.

Днес четох точно тази тема, като надолу в коментарите са дали и решени просто с руут и инстал на гапс-а. Не искам да слагам къстъм ром, с идеята да видя все пак дали ще изкарат читави ъпдейти.
Благодаря ти все пак, ако не бях попаднал днес точно на тази тема, то щеше да ми е страшно полезно, че снощи не спах от нерви как може да съществува подобен проблем. Имах и Hongmi , но там нещата се решават директо с Google Installer и край - всичко си заспива. М/у другото не очаквах някой да ми даде адекватен отговор по моя казус и то толкова бързо.
Благодаря отново !
Цитирай
#9

Освен от www.ibuygou.com откъде може да се закупи? Вие от къде сте си го купили?

Nokia 1208
SGS4
Цитирай
#10

concept написа:Освен от www.ibuygou.com откъде може да се закупи? Вие от къде сте си го купили?

Аз го купих от : Aliexpress , от Продавач N:1 уж.
Дори като гледам в момента им е намален: http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-...89726.html

Плюс от покупката от там бе, че покупката е директно през Дебитна/Кредитна карта ( т.е. по курс на деня ) , докато през PayPal курса е с 0.06 лв. по-висок ( При 1.43956, те ми го смятат на 1.50034 ) , което е доста дразнещо. Друг плюс е, че доставката ми беше само 10 $ чрез DHL. Много съм доволен.
Цитирай
#11

Точно от този продавач ли го взе? Защото има значение ...

Nokia 1208
SGS4
Цитирай
#12

concept написа:Точно от този продавач ли го взе? Защото има значение ...

Не става ли ясно от това, че съм конкретизирал с линк?
Да от този продавач точно съм го купил.Цената им е най-добра в момента, както на минито така и на големият му брат.
Цитирай
#13

Здравейте,
и аз си поръчах от точно този продавач на AliExpress големия телефон (Nubia Z5s). На 20-ти януари го поръчах с DHL - взех го вчера. Митничарите го спрели, защото на пакета пишело $86 и така 2 седмици разправии с DHL, митници и търсене на китаеца (празнуваше си новата година човека, а на мен ми трябваше фактура Big Grin). В крайна сметка платих 100лв ДДС върху реалната сума която платих за телефона (искаха swift и фактура). Ходих в митницата в моя град да си вадя EORI номер, изпратих на DHL нотариално заверено пълномощно да ме представляват пред митницата, изпратих им транзакцията с която съм заплатил за телефона, всеки ден разговори по телефона с DHL и доста време през което не знаех изобщо дали ще си взема телефона Smile Следващия път мисля като си поръчвам нещо да е през Сингапурските пощи - по-бавно но по-малко вероятно да го спрат на митницата. Та на кратко - китаеца излезе точен, но ако си поръчвате му кажете изрично да пише максимум 20 долара на пакета или го пускайте през някоя поща, че иначе филма е голям Smile
и сега по темата Smile И аз имам проблем с Google Apps Smile Никъде не намерих свястно решение, а от MIUI.com още не са пуснали ром за Nubia Z5s, а само за mini версията. Мисля да изчакам месец-два докато направят и за моя, но през това време без gapps не става Smile Инсталирах разни други "магазини", но не е същото. Някой ако намери решение, моля да пише Smile
Цитирай
#14

За този rom, пише че има gapps":

http://www.needrom.com/mobile/nubia-z5s/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Успях да го руутна с Vroot, сложих някакво Recovery което се оказа че е на китайски, но успях да нацеля кое трябва да се натисне за "install from sd card" и сложих gapps-jb-20130812-signed. Сега ще мога да чакам спокойно докато пуснат MIUI rom Smile
Auto brightness-a нещо не работи правилно при мен. Както си стоя на светло и ми затъмнява дисплея, дано да е от софтуера, а не от сензорите Smile Някой друг има ли такъв проблем? Другото което ми прави впечатление - струва ми се че вибрацията се променя - един път вибрира повече като се натиска нещо, друг път вибрира по малко
Цитирай
#16

Stepenwolf написа:Успях да го руутна с Vroot, сложих някакво Recovery което се оказа че е на китайски, но успях да нацеля кое трябва да се натисне за "install from sd card" и сложих gapps-jb-20130812-signed. Сега ще мога да чакам спокойно докато пуснат MIUI rom Smile
Auto brightness-a нещо не работи правилно при мен. Както си стоя на светло и ми затъмнява дисплея, дано да е от софтуера, а не от сензорите Smile Някой друг има ли такъв проблем? Другото което ми прави впечатление - струва ми се че вибрацията се променя - един път вибрира повече като се натиска нещо, друг път вибрира по малко

Евала. Относно брайтнеса, от софта е, с Miui няма подобен проблем, аз съм с мини но софта ни е еднакъв. А относно приключрнията с DHL , неприятно, но продавача не се нави да диклеърне на стойност под 20 $ . Не знам що ...
Цитирай
#17

Здравейте, може ли да ми пишете дали Home бутона на Nubia Z5s mini е хардуерен бутон /като на Iphone/ или е тъч.... Виждам на снимките, че свети бяло кръгче но не мога да различа дали е хардуерен бутон

Lenovo k910
Цитирай
#18

Бутончето е сензорно, т.е не е като на iPhone, Samsung и т.н. Реално такива са всичките бутончета. На мен това ми допада особено много Smile

Вече съм с Mini-версията от около месец. Използвам MiUi - сякаш работи най-стабилно, като вероятно веднага след излизането на официалното Nubia UI 2.0 (КитКат 4.4), ще премина към него.
Недостатък е батерията - при употреба дори при ниска осветеност на екрана, може да очакваш не повече от 4-5 часа автономност. Другият минус ми се струва липсата на Notification LED, но това лесно се коригира с Light Flow (ако някой има нужда, мога да му споделя как точно да си го конфигурира).

Иначе като дизайн и поведение, телефонът е трепач. Процесорът е много бърз, операционната система е много, много стабилна и функционална. А толкова прекрасни функции в 120 грама и 4.7 инчов екран много трудно се намират.

Единствено се замисли дали не е добре да разгледаш нещо с 5 или 5.5 инча екран Smile
Цитирай
#19

Здравейте ,
и аз се сдобих с nubia z5s и разбира се нищо що е създадено от google не работи. Проблема при мене е че след инсталиране на CWM recovery то не заработва. Руутнах го преди това с Vroot , драйвери си инсталира на ПС-то ... всичко уж е направено. Като пускам recovery-то си тръгва стоковото . Със няколко версии пробвах и неще и неще.
Цитирай
#20

Здравейте, може ли да се разчита на този сайт и какво ще кажете за този Nubia Z5s mini ?

http://www.minideal.net/zte-nubia-z5s-mi...z16gb.html

Цената не е ли подозрително ниска ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)