Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати
#76

Аз съм крайно разочарован от живота на батерията. Два часа и половина скрийн он тайм в най-добрия случай. Работата ми предполага да стоя до сутринта и да ставам следобяд. Изключих го от тока в 7 сутринта и си легнах, субудих се около обяд и батерията беше 90%. С много лека употреба батерията умря сега, а очаквах да се наложи да го заредя вече сутринта. Дисплеят е на автоматична яркост. Руутнат съм и имам гративи бокс и включен гугъл нау - не мисля, че е нужно да се лишавам от нещо, за да издържи прилично време батерията. Ако този живот на батерията се запази постоянно ще съм върна към ХТЦ 1, което с толкова плютата си батерия ме издържа 4 часа скрийн он.

https://copy.com/9gWU1uBPYwexfqmT

ПП - Почти през цялото време използвам wi-fi и мобилния сигнал го държа на 2G.

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай
Аксесоари
#77

Значи нексус 5 не е твоя телефон.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#78

И аз имам подобни мисли .... което е жалко, защото за седмицата, която го имам, успях да се влюба в него Big Grin

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай
#79

lemon, щом си руутнат пробвай комбото Cataclysm ROM + Franco r24 kernel. Разбира се, направи си бекъп, за да се върнеш по-лесно на сегашното състояние, ако не ти хареса.

Предлагам ги, защото 4 часа SOT се достигат лесно без да се лишаваш от много функционалност, а екстремните случаи докарват и до +6/7 часа on-screen.

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#80

Малко се съмнявам в тази работа с Cataclysm. Защото аз го пробвах без Franko, но забелязах никакво подобрение в батерията.
Цитирай
#81

батерията по зависи от ядрото,но пък франко не се хвали много с енергоспестяване Smile
Цитирай
#82

oska, от твоя опит кой kernel е по-енергоспестяващ?

Още тествам телефона с franco + Cataclysm и съм го направил както на мен ми е удобно (wifi/3G спорадично, изключил съм Google Now, езикът е EN (UK), Lux за яркост на екрана - 20-25%, изключил съм Location Reporting и постоянното сканиране за WiFi мрежи, като kernel-ът е с обикновени стойности - не съм сменял волтажи или GHz-и). С тази конфигурация, към час и половина слушане на подкаст + музика, браузване към 20-на мин., 10-15 мин. игри и около 35 мин. разговори, в момента батерията ми изглежда така:

цък, цък, цък

Не ми се е налагало да го счупвам от ползване, но смятам, че резултатите са доста добри. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#83

комбинацията ром+кернел е много важна.различните ядра се държат доста различно с различните ромчета.може наистина за cataclysm franco да е най добрия вариант,но по принцип faux,trinity напр. са по енергоспестяващи.
Колега elnahir,резултатите ти,с толкова много изключвания,не бих казал че са добри.пробва ли други ядра?
Цитирай
#84

Както казах, направил съм промените, така че да са ми удобни на мен. Smile За моят режим на ползване, батерията се държи повече от добре.

Какъв е твоят режим?

Не съм тествал още други ядра, защото не съм изкарал достатъчно време с това на Franco. Като добия по-ясна представа кое какво е, как се държи, сигурно ще пробвам и с други. Faux и ElementalX чувам, че се държат добре, та вбъдеще може да пробвам тях.

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#85

Само аз ли наблюдавам сериозна непостоянност на батерията. При абсолютно същите условия като вчера в момента батерията е 40%. Снощи по това време беше на 10%, а телефона го изключих от зарядното по-едно и също време.

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай
#86

lemon написа:Само аз ли наблюдавам сериозна непостоянност на батерията. При абсолютно същите условия като вчера в момента батерията е 40%. Снощи по това време беше на 10%, а телефона го изключих от зарядното по-едно и също време.
Ами май само ти.....При теб има нещо нередно,но не знам какво.....При същите условия от пост #74 аз загубих едва 4% батерия за 10 часа......Включен Google Now,влючено местоположение в режим на "висока точност",WiFi и каквото още се сетиш.....Не знам как така ти си загубил 10 % за по-малко време ?
Цитирай
#87

Franco е добре за сега. Доволен съм.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#88

evil4o написа:Franco е добре за сега. Доволен съм.

Franco със сток ром е най добрата комбинация и за мен, батерията се държи супер. Smile
Цитирай
#89

Всеки телефон си е уникален сам за себе си. Това че една комбинация при един е перфектна не означава че ще е добре при друг защото всеки телефон е различен. Всеки си има различен брой прилижения, ползва телефона по различен начин но дори два нексуса да са абсолютно еднакви, да имат еднакви приложения и всичко пак няма да покажат еднакъв резултат при една и съща конфигурация.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#90

от една страна си прав, че всеки ползва различни приложения - съответно телефона се държи по различен начин, но от друга не си - два нексуса ако се накичат с еднакви работи и се ползват по еднакъв начин трябва да изкарат много близки стоиности - може би разлика до 5% - все пак съм работил във фабрика за електроника - всеки уред отива на стенд и се замерва / съответно ина допустими стойности които го определят за годен или ако е извън тях негоден - дори и работещ нормално уред на стенда ако даде по-голямо отклонение от зададеното минава за брак или отива за доработка докато влезе в границите на допустимото/

но в реалния живот всеки е различен - нали това е идеята на смарта - всеки си го кичи както му е удобно и както му харесва

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#91

lemon написа:Аз съм крайно разочарован от живота на батерията. Два часа и половина скрийн он тайм в най-добрия случай. Работата ми предполага да стоя до сутринта и да ставам следобяд. Изключих го от тока в 7 сутринта и си легнах, субудих се около обяд и батерията беше 90%. С много лека употреба батерията умря сега, а очаквах да се наложи да го заредя вече сутринта. Дисплеят е на автоматична яркост. Руутнат съм и имам гративи бокс и включен гугъл нау - не мисля, че е нужно да се лишавам от нещо, за да издържи прилично време батерията. Ако този живот на батерията се запази постоянно ще съм върна към ХТЦ 1, което с толкова плютата си батерия ме издържа 4 часа скрийн он.

https://copy.com/9gWU1uBPYwexfqmT

ПП - Почти през цялото време използвам wi-fi и мобилния сигнал го държа на 2G.

Странните случки продължават ... абсолютно същото ползване на телефона днес, а батерията издържа два пъти повече. Не мога да си обясня на какво се дължи. Ако всеки ден батерията ми издържа по толкова ще съм предоволен.
https://copy.com/7Bsq3mOn3JWfuReu

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай
#92

Да не забравяме все пак , че като нов телефон първите дни е голяма играчка. Всеки го човърка , бъзика , пробва , настроива, тества и др. Да не говорим че вече ранообразието от РОМве , Карнели и др. е значително и всеки подлага телефона на "изпитания" . При мен примерно от бъзикане дори се наложи и фактори ресет на третия час от както го бях влючил (за друг вариант не се сетих - сляха се два хоум скриина в един незнам как стана и какво направих но при локнат телефон вместо да виждам само катинар и часовник се виждаха и иконите на хомскрийна) . Както и да е първите дни от човъркане едвам изкарваше един ден. После започнах да виждам 2 дни и предполагам , че с моето ползване което не е кои знае какво, защото имам почти непрекъснат допир с компютър и служебно и вкъщи ще докарам до 30-35% разход на батерия дневно т.е. на всеки трети ден зареждане ,което е повече от добре за мен.
Цитирай
#93

Такаааа.....След първото успешно root-ване на телефон от мен,започнаха и проблемите.....Така де....Проблеми е силно казано,но все пак.... Wink Инсталирах си custom kernel,но го качих директно на телефона,а май трябваше да е първо на лаптопа....Това обаче не е толкова страшно...По-лошото е,че батерията започна да пада много бързо,дори и когато е на "самолетен режим" и не го използвам...Някакви идеи защо ?
Цитирай
#94

Аз след руут и няколкократно сменяне на РОМ-ове стигнах до доста добра комбинация за момента (за мен, разбира се). Ползвам Mahdi 2.4 20140103 и Franco kernel r30. Изкарвам по 4 часа на дисплей, което допреди това беше непосилно. Телефонът е все така бърз и "мазен". По-късно ще кача и снимка Smile
Цитирай
#95

Аз за първи път правя подобно нещо и все съм доста неориентиран...Не смея да пипам много-много... Smile Доколкото се сещам,всичко оставих на "заводски" настройки,но не знам какво се случва и защо батерията пада с такава скорост ??? Опс......Излъгах.....Включил съм S2W !?!?! И сега как да го изключа ? Smile Извинявам се за идиотските въпроси,но ако знам как въобще няма да питам...... Smile Едва ли е само от това обаче,ако съдя по това какво ми е изтощило батерията,но ще трябва да се оправям някак си.... Smile
Цитирай
#96

да кажем с пуснато 3Г (синхр. на 2-3 приложения) и слушане на музика ( 3-4 часа ), без игри,пак ли ще умре за 4 часа батерията , само от музиката?
Цитирай
#97

tonkata07 написа:Аз за първи път правя подобно нещо и все съм доста неориентиран...Не смея да пипам много-много... Smile Доколкото се сещам,всичко оставих на "заводски" настройки,но не знам какво се случва и защо батерията пада с такава скорост ??? Опс......Излъгах.....Включил съм S2W !?!?! И сега как да го изключа ? Smile Извинявам се за идиотските въпроси,но ако знам как въобще няма да питам...... Smile Едва ли е само от това обаче,ако съдя по това какво ми е изтощило батерията,но ще трябва да се оправям някак си.... Smile
Wipe Data Factory Reset прави ли?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#98

при смяна на ядро не се прави фактори ресет,най-много wipe cashe i dalvik.с трикстър мод се спираа функцията за събуждане
Цитирай
#99

Повечето ядра си имат активен скрипт който си чисти кешовете автоматично предварително зададено.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Телефона ми се побърка.....или пък батерията....И аз не знам вече кое от двете ????? За втори път пиша по въпроса и може да ставам досаден,но мисля че "презареждане" от самосебе си с цели 19% е ненормално !!!! По-късно ще кача снимки,защото искам да видя до къде ще стигне.....Оставих я на 9%,а в момента е на 28% !!!!! Това е леко абсурдно за мен,но се надявам на експертни мнения по въпроса,които да разбулят загадката.Аз за себе си нямам логично обяснение.... :confused: Тук не става въпрос за 2,3,4 %,а за цели 19 !?!?!?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)