Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати

@tonkata07 моля те дай информация с каква конфигурация си - ROM, Kernel,OC, UV, Location settings, wifi settings, софтуер който пести батерията, 3г ли ползваш или 2г, средно колко приложения се опресняват през интернет и средно на колко време? Те и LG биха завидели на този резултат! Аз се счупвам от пестене и докарвам има няма 4 часа.
Цитирай
Аксесоари

Аз като съм включил всички възможни функции на телефона какво да кажа с моите + - 3 часа Smile Поне ми стигат защото и да се накъсам пивече от 2 на ден не правя Smile Обърнах внимание че ютуб гълта много малко ток. От 100% на ютуб след 1ч екран батерията е на 89% ама немога 7 часа да седя в тубата само заради теста Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Един съвет на база експериментиране... Влизате в 'меню" (аз лично имам 4-ри страници с приложения) .. и започва "голямото спиране" ... хващате едно по едно всяко приложение което не използвате и го провлачвате към "Информация за приложението" .. Натискате "Принудително спиране" и така всички останали... включително google+, google play music, google play market... А когато решите ,че ви трябва ..тогава го стартирайте, като отново го спирате след като не се ползва. Ето така днес за два часа GPS (докато карам колело) ми падна с 5%, а след това пуснах И facebook , направих 56 снимки и за 5 часа ми смъкна общо 33% . Сами си правете изводите Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

niksanvn написа:Един съвет на база експериментиране... Влизате в 'меню" (аз лично имам 4-ри страници с приложения) .. и започва "голямото спиране" ... хващате едно по едно всяко приложение което не използвате и го провлачвате към "Информация за приложението" .. Натискате "Принудително спиране" и така всички останали... включително google+, google play music, google play market... А когато решите ,че ви трябва ..тогава го стартирайте, като отново го спирате след като не се ползва. Ето така днес за два часа GPS (докато карам колело) ми падна с 5%, а след това пуснах И facebook , направих 56 снимки и за 5 часа ми смъкна общо 33% . Сами си правете изводите Wink
Ще се сетите..... Smile Сигурно за десети път ще напиша,че съм с Rastakat&Trinity...Този ром е изкормен "фабрично"....@rascarlo е премахнал от него Android всичко излишно,оставяйки едва 14 приложения.Аз съм добавил само три... Smile и общия брой е едва 82 със системните.... Smile Не използвам нищо,което не ми трябва.....Нямам скайп,фейсбук,вайбъри,майбъри и други подобни глупости(за мен)..... Smile
Използвам телефона по предназначение-в смисъл за разговори и интернет....Не знам защо,но нямам възможност да ползвам 2g......Единствените опции са ми 3g и 4g,което дори е препоръчително..... Smile
Колкото до kernel-а.....И там съм се доверил на @morfic....Не съм пипал нищо.

p.s..И днес не ми доставиха лаптопа и не мога да кача снимки !
Цитирай

Така е , но говоря и за хора, които не желаят на този етап да слагат custom rom , kernel ... Констатирам ,че има начин и без да се root-ва, да се ползва стоков Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Смятам че това е добро постижение за смартфон.

Samsung A52s 5G
Цитирай

Смятам,че изобщо не си го ползвал като смартфон Wink 9% екран Wink 17% не се използва ... За какво ти е СМартфон тогава. Не се заяждам, просто обеснявам защо е издържал 3 дена Wink
Цитирай

Dmitarcho написа:Смятам,че изобщо не си го ползвал като смартфон Wink 9% екран Wink 17% не се използва ... За какво ти е СМартфон тогава. Не се заяждам, просто обеснявам защо е издържал 3 дена Wink

Така е ,но искам да пробвам какви са възможностите ,когато само се говори и малко НЕТ !

Samsung A52s 5G
Цитирай

VesMil написа:Смятам че това е добро постижение за смартфон.
Това ясно че не е ежедневно,а за спорта.Но изводите са ясни.Няма кои знае какъв дрейн и явно ако се наложи и се ползва пестеливо,може да изкараш един уикенд + пътуване два дни,тоест общо поне 4 дни с един заряд.
Цитирай

Днес в 7:15 сутринта се прибирам от работа, батерията беше на около 60%, лягам да дремна и си навивам алармата за 12 часа. Събуждам се в 12:03 сам, защото алармата не беше звъннала, зимам телефона натискам Power Button-а, обаче няма батерия. Включвам го да се зарежда и отивам да вида какво ми е източило батерията така зверски (като бях изключил Wi-fi, Mobile Data и Location) и чета от горе надолу Google Play Service (това по принцип най много ми точи батерията ако не ползвам телефона), след него Email Exchange (това ми направи голямо впечатление, нямам представа какво е) след това Email. Някакви идеи какво се е случило, за първи път ми се случва, като цяло съм доволен от батерията на телефона?
Цитирай

Аз нес съм станал в 6:00, телевона беше цяла нощ на зарядното /демек от 6 е на 100%/, пуснат ми е интернета ... нормално ръчкане по телефона /като за смартфон/, многократно използване на Хрома, игране на игрички /около час/, и до 20:00 телефона не беше умрял - вярно, че беше на червено батерията, но държеше. Батерията е разреждана само 3 пъти, надявам се по натам да де държи малко по-добре. Но като цяло и аз съм доволен.
Цитирай

valeribogoslovov написа:Днес в 7:15 сутринта се прибирам от работа, батерията беше на около 60%, лягам да дремна и си навивам алармата за 12 часа. Събуждам се в 12:03 сам, защото алармата не беше звъннала, зимам телефона натискам Power Button-а, обаче няма батерия. Включвам го да се зарежда и отивам да вида какво ми е източило батерията така зверски (като бях изключил Wi-fi, Mobile Data и Location) и чета от горе надолу Google Play Service (това по принцип най много ми точи батерията ако не ползвам телефона), след него Email Exchange (това ми направи голямо впечатление, нямам представа какво е) след това Email. Някакви идеи какво се е случило, за първи път ми се случва, като цяло съм доволен от батерията на телефона?
Google Play Service са услуги на Гугъл Плей магазина.Влизаш в настройки на самия Гугъл плей и махаш отметката за автоматични актуализации на приложенията.Телефона проверява периодично за актуализации и особено като е спрян нета,се опитва пак и пак и пак...
Същото се отнася за Email Exchange.Само,че там търси да актуализира Пощата и трябва да се спре от нейните настройки.
И като цяло е хубаво да се спират всякакви автоматични актуализации на каквото и да било,защото това са едни постоянни процеси на търсене и свързване,особено като няма Нет опитите автоматично стават по-упорити и по-енергоемки.Просто си правете актуализациите ръчно според нуждите ви!
Цитирай

Това е при нормална употреба..... Smile


[Изображение: 7151837w.png] [Изображение: 7151840O.png]

[Изображение: 7151841j.png] [Изображение: 7151842S.png]

[Изображение: 7151845r.png]

А това е от онези 8 часа за които вече стана въпрос...Леко съм се объркал със секундите,но това едва ли е толкова важно.... Smile Да,става дума за видео,но какво от това ? 8 часа са си 8 часа.. Smile

[Изображение: 7151861J.png]

[Изображение: 7151859x.png] [Изображение: 7151856s.png]
Цитирай

И аз правя такива резултати Smile Около 3 часа екран за един цял пълноценен работен 15 часов работен ден Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Днес малко повече го "човърках", архивирах Sygic всяка папка, за да ги пратя на друг телефон (около час), рових се из маркета и теглих(около половин час), ползвах интернет екплорера (около половин час) , писах по фейс (около половин час) , играх белот онлайн (около половин час) , ползвах GPS Sygic (около 45мин.) , говорих около половин час. Като направя равносметка.... МАЙ изобщо не съм работил Tooth ... та сериозно... сега съм с 31% батерия :cheers:

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Limbo76 написа:
VesMil написа:Смятам че това е добро постижение за смартфон.
Това ясно че не е ежедневно,а за спорта.Но изводите са ясни.Няма кои знае какъв дрейн и явно ако се наложи и се ползва пестеливо,може да изкараш един уикенд + пътуване два дни,тоест общо поне 4 дни с един заряд.
Колегата ме провокира да тествам батерията колко време ще издържи с минимална употреба,колкото и да е относително това понятие.....Издържа точно 5 дни и 10 часа.......Под "минимална употреба" имам предвид малко над 3 часа екран и около 2.5 часа разговори.......Не знам при вас как е,но за последните 10-на часа батерията не мръдна.....Снощи я оставих на 16% и на 16% си беше и сутринта....... Smile
Цитирай

При мен нещо се обърка .Вечерта оставих телефона на 37% батерия-3дни,13 часа,47мин. Сутринта в 10 часа го погледнах беше на 34% ,а времемто не беше мръднало въобще ,а трябваше да отчете почити 12 часа време. Незнам какво стана,но вечерта го заредих !

Samsung A52s 5G
Цитирай

Аз имам подобен проблем на VesMil - зареждам телефона вечерта и на другата вечер батерията показва да кажем 70% и време на работа 22ч. и 54 мин. (стойностите са примерни). На сутринта батерията е на 65% (нормално разреждане за една нощ), но брояча на часовете се е нулирал и показва примерно 11ч. и 21 мин. Според мен е откакто сложих един xposed модул (Enable BATTERY_STATS In KitKat), но сега дори и да го махна не се оправя проблема. Всичко е стоково по телефона - само е рутнат. Има ли някой подобен проблем?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

kukataedno написа:Аз преди да го взема се притеснявах много за живота на батерията но за щастие не е зле- горе-долу като на Galaxy S4 , но който иска супер батерия да взима LG G2


Който иска супер батерия да си вземе Ноте 3 аз съм с него и мога да кажа че батерията му е най-добрата на пазара ,с 4.3 андроид ми изкарваше 3 дена с умерена употреба ,сега съм с 4.4.2 от 3 дена, и мога да кажа че още не съм го зареждал и е на 65% батерията

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай

Малко офтопик, но да споделя какво е телефона ти да работи на честотата на компютъра ти. Експеримент си е, но се държи стабилно. Нереално светкавично реагира, не просто пласебо. На който му стиска, нека се убеди сам - franco kernel + franco app без undervolt.

https://www.dropbox.com/sc/47s1t0ndhhqo7l0/sTsU7ZgH_5
Цитирай

Аз нямам проблем с батерията използвам всички апп. за комуникация скайп,вабер, ... тн. и ми държи ден и половина средно. Но аз не играя игри.
Цитирай

ето и моята употреба
постоянен Вифи, около час музика, браузването в нета не ми го показваше никъде, малко дисплей
как е според вас ? нормално ли се държи батерията?

[Изображение: 7175151v.png]
[Изображение: 7175154t.png]
[Изображение: 7175157U.png]
[Изображение: 7175160x.png]
Цитирай

За мен не е нормално това Smile Не го позлваш качествено телефона Tongue Аз го зареждам всяка вечер .. че понякога и през деня, но играя игрички доста Wink Вземам да се притеснявам колко време ще ме изкарва батерията така, както не се сменя...
Цитирай

има ли начин освен с допълнително приложени , апарата да показва състоянието на батерията в проценти Offtopic

Google Nexus 5 =>Bluboo S1 (много зле)=>Xiaomi Mi A1 Android 9.0 Pie

Teclast x80pro android 5.1 
Цитирай

https://play.google.com/store/apps/detai...batpercent
Това приложение ти слага проценти в батерията. НО цифрите са бели. Това означава, че няма да ги виждаш преди да паднат процентиtе на 50. И НЕ- цвета на цифрите НЕ може да се променя. След като инсталираш програмата можеш да я изтриеш.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)