Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВНИМАНИЕ: Фабричен дефект в HTC One DUAL Sim
#1

От 13-ти декември (петък) htc one DUAL SIM се продава в Технополис. След като си го купих в понеделник вечерта установих, че вторият сим слот не функционира - телефонът непрекъснато губи обхват или ако все пак сим-картата се регистрира в мрежата на оператора, което става рядко, не може да се осъществи нито входящо, нито изходящо обаждане. Проблемът не е в симките, защото на първия слот и двете функционират нормално. Ползвал съм оригинални micro sim карти от Мтел и Виваком, а не изрязани.
Във вторник сутринта, отново отидох в магазина, за да направя рекламация. Предложиха да ми сменят апарата, но се оказа, че останалите им налични три бройки имат абсолютно същия проблем. В крайна сметка се съгласиха да ми възстановят парите, което е и редно. Във форумите на xda и 4pda и други потребители от различни държави съобщават за проблема, така че много горещо препоръчвам на тези от вас, които са решили да си купят точно този модел, внимателно да го тестват със сим картите още в магазина.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

NoMaD написа:И като го видят? Да се заблудят наистина, че има такъв "фабричен" дефект? В менюто на HTC One има опция Dual SIM manager, където трябва да се зададе използването и на двете карти, тогава "дефекта " ще изчезне. :proud:

NoMaD, далеч съм от мисълта да "заблуждавам" когото и да е! Но горещо препоръчвам на всеки, който е решил да се изръси 1099лв да сложи сим карта в слот2 и да провери дали и как работи, преди да го плати! Странно, НТС България ми отговори по същия начин на страницата си във FaceBook: "В менюто на HTC One има опция Dual SIM manager, където трябва да се зададе използването и на двете карти".

Съжалявам, че не направих видео, преди да върна телефона в Технополис! Следващият път ще знам, за да не ме упрекват в "заблуда". Въобще не става въпрос за опцията Dual Sim в SETTINGS>DUAL SIM MANAGER. Още веднаж проблема, който имат и други потребители в България и съобщават за него на сайтовете nixanbal и mobilebulgaria е:

1. Телефонът разпознава сим картата в сим2 и се връзва в мрежата на оператора с две чертички обхват;
2. По време на тези две чертички обхват при 9 от 10 опита не могат да се правят входящи и изходящи повиквания;
3. След 5-10 минути както обхватът е две чертички изведнъж изчезва и телефонът показва, че няма мрежа;
4. След 10-15 минути мрежата отново се появява и отново на две чертички обхват и следва цикъл по т.2 и т.3 по-горе.
5. На едно и също географско място - вкъщи, в една и съща стая, на едно и също място в стаята, същата тази сим карта от сим2 с две чертички обхват, когато се премести в сим1 показва пълен обхват на мрежата (до дупка!). Тествано е с карти на Мтел и Виваком, и без значение от оператора СИМптомите от т.1 до т.4 са едни и същи.

С абсолютно същия тест същото поведение на телефона е установено на гише "Рекламации" в магазин на Технополис в присъствието на служителката по рекламации и управителя на магазина! Рекламацията е уважена!!! Т.е. установено е, че телефонът има проблем със сим2 слота си. Останалите 3 налични бройки в магазина, освен моята, с които искаха да ми го подменят, имаха абсолютно същия проблем!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#3

В интерес на истината в отговора на HTC във Феѝсбука бе и упоменато, че след активиране на въпросната опция останалите апарати не показали въпросния "дефект"? Което обаче не бе упоменато в горния пост. Оставям на другите да преценят кой кого се опитва да заблуди...

 
Цитирай
#4

NoMaD, честно не разбирам какъв ти е проблема. Някой споделя опит и съветва да се тества опцията, не да не се купува телефона.
Дори на един да е помогнал, значи е имало защо.
Ако всички си мълчим за нещата, които забелязваме (положителни или не)...форумът би бил безсмислен и празен.
Цитирай
#5

Аз също имам този модел и доста често губи обхват на втората карта,така,че колегата е абсолютно прав.Не знам какво пишат HTC и как се оправдават,но проблема го има и при мен
Цитирай
#6

Взех HTC One Dual за жената. На първо четене втория SIM не сработи дори след активация в съответнто меню, където си беше активен по подразбиране. След смяна на СИМ-овете и рестарт чудно как проработиха и двете карти.

Неприятно ме изненада ситуацията с портекторите - изглежда Dual не е идентичен на стандартния и калъфчето, което взехме (Ozeki) не става. Не знам дали положението с Belkin и други ще е същото но вероятно да. Някой да сподели опит с калъфите за One Dual?
Цитирай
#7

rococo написа:След смяна на СИМ-овете и рестарт чудно как проработиха и двете карти.

rococo, би ли споделил, моля те, с какви сим карти е телефона - оригинални micro sim или изрязани стандартни сим?! Не би трябвало да има значение, но все пак на кай оператор в сим2 се губи сигнала и на кой не се губи?

NoMaD написа:В интерес на истината в отговора на HTC във Феѝсбука бе и упоменато, че след активиране на въпросната опция останалите апарати не показали въпросния "дефект"? Което обаче не бе упоменато в горния пост. Оставям на другите да преценят кой кого се опитва да заблуди...

NoMaD, нищо не съм премълчал! Опцията dual sim mode, за която говори HTC Bulgaria във Facebook си беше активна. Телефонът сам разпознава, че има две налични карти и сам избира dual sim mode, така че не ми се наложи ръчно да го сменям. Ясно съм посочил в т.1, т.2, т.3 и т.4, че телефонът се регистрира в мрежата на сим2 с обхват две чертички, което означава, че dual sim mode е активна. Ако тази опция не е активна, телефонът не трябва да се връзва в мрежата на сим2, а ако го прави, това също е дефект!

NoMaD, имай предвид, че до преди три месеца бях с htc One S, а преди него с htc Sensation. Не се съмнявай, че съм свикнал с тази марка и я предпочитам. Малко преди да се появят двусимовите htc-та в България си купих световно неизвестна марка китайски двусимов Андроид. Работата му до този момент е повече от перфектна във всяко отношение, но честно казано ми липсва Сенса. Така че бъди спокоен, htc е в моето Heart

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

Две оригинални микросим карти - Глобул и Мтел. Карта във втори слот даваше проблеми, без значение коя е поставена. За момента работят и двете без загуба на сигнала, но за ден време е рано да се каже....
Цитирай
#9

Определено телефонът има проблем с втория си SIM слот. Картата в него много по-трудно се свързва с оператора, разговорът прекъсва, не се чува или изобщо не може да се осъществи. Пробвах със смяна на картите и при двете слот 2 се оказва проблемен, не е липсата на покритите към даден оператор.

Ще върнем този телефон и тестваме друг, дано имаме късмет.
Цитирай
#10

Здравейте, този модел телефон наистина има фабричен дефект, по конкретно партидата в Технополис, за жалост го разбрах малко късно, но вече го върнах и ми възтановиха парите. Най-жалкото е, самите търговци знаят за проблема, но не го казват! Поне с готовност приеха веднага апарата и казаха, че няма смисъл да опитват подмяна, защото всички бройки били с такъв проблем, както вече казах направо възтановиха платената сума. Така, че имайте едно на ум, ако сте решили да си купите този модел, задължително проба преди покупка, че после сервиза е в Румъния!!! Весели празници на всички!
Цитирай
#11

Jordano написа:Здравейте, този модел телефон наистина има фабричен дефект, по конкретно партидата в Технополис, за жалост го разбрах малко късно, но вече го върнах и ми възтановиха парите. Най-жалкото е, самите търговци знаят за проблема, но не го казват! Поне с готовност приеха веднага апарата и казаха, че няма смисъл да опитват подмяна, защото всички бройки били с такъв проблем, както вече казах направо възтановиха платената сума. Така, че имайте едно на ум, ако сте решили да си купите този модел, задължително проба преди покупка, че после сервиза е в Румъния!!! Весели празници на всички!


Учудвам се, че са ти върнали парите! На мен категорично ми отказаха връщане (важало само за покупки on-line) и казаха, че телефонът отива за тест в сервиз. В интерес на истината, в Технополис на мол Сердика и двете мрежи (Глобул / Мтел) имаха максимално покритие, така че не успях да им демонстрирам проблема. Може би трябваше да се заврем в някоя тоалетна на партера за реален тест Wink, тъй като вкъщи покритието и към 2-те въпросни мрежи е 2-3 чертички, но пък не съм имал проблеми с досега използвания Galaxy S4 Mini Dual....
Цитирай
#12

rococo написа:Учудвам се, че са ти върнали парите! На мен категорично ми отказаха връщане (важало само за покупки on-line) и казаха, че телефонът отива за тест в сервиз.


Може би си изпуснал срока, в който имаш право да си поискаш паричките?! Ако не греша, той е тридневен при покупка в магазина и седемдневен при покупка онлайн.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#13

Няма опция за връщане на парите при покупка от магазин. Говорих с КЗП от магазина, връщането на парите е в срок 7 дни само за покупки on-line.
Цитирай
#14

Точно така! Връщането на парите е само за онлайн. В срок от три дни след покупката на стока от магазин, която показва някакъв дефект, я заменят с нова. След този срок, дефектиралата стока не се заменя, а отива в сервиз. Вариант с връщане на пари тук няма.
Цитирай
#15

А, това какво е?
Цитат:Съгласно чл. 55, ал. 1 от Закона за защита на потребителите (ЗЗП), потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина да се откаже от получената стока в срок на седем работни дни от датата на получаване на стоката. В този случай търговеца е длъжен да възстанови на потребителя в пълен размер заплатените от него суми не по-късно от 30 дни, считано от датата, на която потребителят е упражнил правото си да се откаже от стоката, съгласно чл. 55, ал. 6 от Закона за защита на потребителите. Сумите се възстановяват в брой, чрез наложен платеж или по банкова сметка на клиента.
И никъде не е споменато, че става въпрос само за стоки закупени онлайн. Такава дума/израз въобще няма. Става въпрос за "предоставена" стока или услуга.
Цитирай
#16

Член 55 се намира в раздел "Договор за продажба от разстояние".

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#17

Moro написа:Член 55 се намира в раздел "Договор за продажба от разстояние".

Точно така, прав си. Явно напоследък чета твърде много Джон Гришам Big Grin
Цитирай
#18

ползвам htc one dual sim от 3 месеца/закупен от брос бг за 1350лв/ при получаването си му сложих 1 рязана и 1 оригинална
микро сим и си тръгна веднага,3 джи и т.н.,без никакви други фокуси.
за подробно обсъждане форум http://4pda.ru

Samsung Galaxy  s7 duos
Galaxy tab s2
Цитирай
#19

Колеги, благодаря за предупреждението!

Щях да купувам телефона - трябва да сложа на едно място личната и служебната си карта.

Сега използувам китайски 5-инчов смартфон с процесор МТ 6589, но камерата и GPS-модулът му са жалка работа .....

И сега се чудя - какъв модел да чакам.
Като гледам, не се очертава марков двусимен телефон със свестни характеристики.
Цитирай
#20

senteron написа:Колеги, благодаря за предупреждението!

Щях да купувам телефона - трябва да сложа на едно място личната и служебната си карта.

Сега използувам китайски 5-инчов смартфон с процесор МТ 6589, но камерата и GPS-модулът му са жалка работа .....

И сега се чудя - какъв модел да чакам.
Като гледам, не се очертава марков двусимен телефон със свестни характеристики.

колега ако не те притесняват парите,взимай го хтс -то ,но от брос бг--аз съм много доволен не само като дуал сим
но и от смартфона,всичко му е перфектно ,по добър е от оригиналния хтц

Samsung Galaxy  s7 duos
Galaxy tab s2
Цитирай
#21

senteron написа:Колеги, благодаря за предупреждението!

Щях да купувам телефона - трябва да сложа на едно място личната и служебната си карта.

Сега използувам китайски 5-инчов смартфон с процесор МТ 6589, но камерата и GPS-модулът му са жалка работа .....

И сега се чудя - какъв модел да чакам.
Като гледам, не се очертава марков двусимен телефон със свестни характеристики.

Докато се чудиш какво да правиш, можеш да пробваш малко магии на сегашния си телефон:

- Относно камерата;
- Относно GPS-a.

Дано помогнат!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#22

rococo написа:
Jordano написа:Здравейте, този модел телефон наистина има фабричен дефект, по конкретно партидата в Технополис, за жалост го разбрах малко късно, но вече го върнах и ми възтановиха парите. Най-жалкото е, самите търговци знаят за проблема, но не го казват! Поне с готовност приеха веднага апарата и казаха, че няма смисъл да опитват подмяна, защото всички бройки били с такъв проблем, както вече казах направо възтановиха платената сума. Така, че имайте едно на ум, ако сте решили да си купите този модел, задължително проба преди покупка, че после сервиза е в Румъния!!! Весели празници на всички!


Учудвам се, че са ти върнали парите! На мен категорично ми отказаха връщане (важало само за покупки on-line) и казаха, че телефонът отива за тест в сервиз. В интерес на истината, в Технополис на мол Сердика и двете мрежи (Глобул / Мтел) имаха максимално покритие, така че не успях да им демонстрирам проблема. Може би трябваше да се заврем в някоя тоалетна на партера за реален тест Wink, тъй като вкъщи покритието и към 2-те въпросни мрежи е 2-3 чертички, но пък не съм имал проблеми с досега използвания Galaxy S4 Mini Dual....

Телефонът се върна от сервиз (Мост) след смяна на Слот 2, но с доста нескопосано залепване отпред и отдолу. Явно са сваляли екрана, за да сменят SIM слота. Аз не го приех от ремонт заради нарушен външен вид. Сега чакам смяна с нови, връщане на парите или повече разправии... Ще видим на 26-ти...
Цитирай
#23

rococo написа:Телефонът се върна от сервиз (Мост) след смяна на Слот 2, но с доста нескопосано залепване отпред и отдолу. Явно са сваляли екрана, за да сменят SIM слота. Аз не го приех от ремонт заради нарушен външен вид. Сега чакам смяна с нови, връщане на парите или повече разправии... Ще видим на 26-ти...

Ужас! :angry:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#24

Иска ми се да видя, какво е новото мнение на Номад, забелязах, че е доста навътре в нещата

HTC ONE V >> LG L9 II D605 >> LG G3 D855 32GB TITAN
Цитирай
#25

Здравейте, аз обмислям покупка на този модел и ме интересува някой купувал ли е от http://www.emag.bg/mobilen-telefon-htc-o...tAodsjMARw какви са техните бройки?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)