Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм РОМ.....
#26

Сложих purity с franco kernel и за сега съм много доволен, телефона направо лети, а и има всички опции за къстъмизация, които исках. Ще опитам и някой от другите, но малко по-късно, че съм в сесия. Някой пробвал ли е ubuntu, при galaxy nexus беше много зле, би трябвало да са го оправили.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
Аксесоари
#27

Бях сложил параноид за малко. Нищо лошо не мога да кажа за него Wink
Цитирай
#28

mitko_9405 написа:Сложих purity с franco kernel и за сега съм много доволен, телефона направо лети, а и има всички опции за къстъмизация, които исках. Ще опитам и някой от другите, но малко по-късно, че съм в сесия. Някой пробвал ли е ubuntu, при galaxy nexus беше много зле, би трябвало да са го оправили.


убунту е доста зелен за момента Tooth
Цитирай
#29

стани2103 написа:
mitko_9405 написа:Сложих purity с franco kernel и за сега съм много доволен, телефона направо лети, а и има всички опции за къстъмизация, които исках. Ще опитам и някой от другите, но малко по-късно, че съм в сесия. Някой пробвал ли е ubuntu, при galaxy nexus беше много зле, би трябвало да са го оправили.


убунту е доста зелен за момента Tooth


Преди ставаше само за разговори Big Grin. Не знам до къде са го докарали. Има ли 3г, browser, youtube, facebook някакви такива приложения?

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#30

Една малка класация на РОМ които съм ползвал

Chroma  5.1-в момента съм с този РОМ и съм много доволен,няма много опции но е стабилен
Liquid Smooth 5.0.2 -доста често го слагам и последния билд е доста добър
Resurrection Remix 5.1-вече изкараха 5.1 с доста опции
Dirty Unicorns 5.1-все още са на бета билдс с някой фал тук таме
Cataclysm 5.1-всички знаем че това си е сток с много опции
Тerminus 5.1-доста добро но при мен винаги прави един и същ фал/блокира ми бутона power......
Euphoria 5.1-последните билдове не съм ги пробвал но предните ми правеха доста проблеми
Validus 5.0.2-стабилен и доста опции
Broken OS 5.0.2-подобен.......
Пробвал съм и други но за мен не си заслужават вниманието(Xtra,Bliss,Boost....)

Що се отнася до кернели,най често ползвам кернела от РОМа но ако се наложи слагам Code Blue

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#31

Chroma+Fkernel+Layers
Цитирай
#32

(2015-04-06, 11:48:05)стани2103 написа:  ...
Resurrection Remix 5.1-вече изкараха 5.1 с доста опции
...

Какво мислиш за този Resurrection Remix 5.1? Добър ли е? Мисля да го слагам, защото ми изглежда готин, ама не съм сигурен, че е стабилен като Стоковия.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#33

(2015-04-08, 10:13:08)niki1999kir написа:  
(2015-04-06, 11:48:05)стани2103 написа:  ...
Resurrection Remix 5.1-вече изкараха 5.1 с доста опции
...

Какво мислиш за този Resurrection Remix 5.1? Добър ли е? Мисля да го слагам, защото ми изглежда готин, ама не съм сигурен, че е стабилен като Стоковия.
Доста ми харесва и успяха да запазят повечето опции ,при мен специално вървеше по добре с последния Code кернел...
Цитирай
#34

Cataclysm + f2fs на /data и /cache партишъните + code blue - Ето тази комбинация може да пробвате. Ако сте разочаровани си кълцам оная работа Big Grin
Цитирай
#35

Dirty Unicorns 5.1

Цитирай
#36

(2015-04-08, 15:18:20)стани2103 написа:  Dirty Unicorns 5.1


А как се държи ....  .. батерия?
Проблема с камерата ... има ли го?? 

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#37

(2015-04-09, 09:17:05)rijiq написа:  
(2015-04-08, 15:18:20)стани2103 написа:  Dirty Unicorns 5.1


А как се държи ....  .. батерия?
Проблема с камерата ... има ли го?? 
За батерията не знам защото изкара само няколко часа хехе....просто е един  от масата не се различава с нищо от останалите а що се отнася до bug-ове не видях нищо подозрително ,стабилен,сега се сещам че в предния билд имаше лек фал с диода(продължаваше де свети и след елиминиране на мейла,смс....) сега това е оправено ,камерата не я пробвах...За мен има прекалено много опции и се върнах на Chroma.Resurrection Remix e много подобен и ако не се лъжа има  още повече опции,ползвах го няколко дни и се държа много добре,проблема във всичките тези РОМове е че са еднакви,цялото разнообрзие се състои в количеството опции... Grater 
Ще се окаже вярно че с всяка версия на Андроид,на девелопърите  им е все по трудно...навремето имаше мого повече визуално персонализиране ..... Grater Visslar
Цитирай
#38

Дълго време бях с Paranoid Android. ROM-а е стабилен макар и Alpha, проблемите му идват от PA GAPPS (Google Play). Последните без някакъв забележим дрейн, бяха от началото на февруари. Март месец се преустанови работата по PA GAPPS, което ме принуди да търся друг ROM. За мен Paranoid Android ROM-а е добър в комбинация с PA GAPPS Pico, така се печели доста повече свободно място. Тотала на Backup-а е 1200-1300mb

От няколко дни съм с Cataclysam 5.1 -21.03 stable и за сега съм доволен. ROM-ма си идва с root, допълнителното меню за опции, Google Play + всички останали програми на Google. Без допълнителни модификации, не дрейнва батерията, за сега без никакви проблеми. Тотала на backupa e около 3000mb, което е доста повече спрямо PA, главно заради допълнителните Google приложения.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#39

От доста време насам ползвам само Minimal gapps и нямам проблем,имат 2 варианта/за 5.0.... или 5.1
Цитирай
#40

Вчера излезе и Purity 5.1 ,първата официална версия.За момента се държи много добре,стабилна и бърза,Ползвам minimal gapps и е инсталиран  като "secondary ROM" във  MultiROM Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#41

(2015-04-09, 10:23:50)morfei1 написа:  Дълго време бях с Paranoid Android. ROM-а е стабилен макар и Alpha, проблемите му идват от PA GAPPS (Google Play). Последните без някакъв забележим дрейн, бяха от началото на февруари. Март месец се преустанови работата по PA GAPPS, което ме принуди да търся друг ROM. За мен Paranoid Android ROM-а е добър в комбинация с PA GAPPS Pico, така се печели доста повече свободно място. Тотала на Backup-а е 1200-1300mb

От няколко дни съм с Cataclysam 5.1 -21.03 stable и за сега съм доволен. ROM-ма си идва с root, допълнителното меню за опции, Google Play + всички останали програми на Google. Без допълнителни модификации, не дрейнва батерията, за сега без никакви проблеми. Тотала на backupa e около 3000mb, което е доста повече спрямо PA, главно заради допълнителните Google приложения.

Точно кои приложения ти качват бакъпите с над 1 гигабайт ?? Big Grin Big Grin Ако смея да попитам
Цитирай
#42

Някой успя ли да подкара xposed на 5.1 ?

POCO F1
Цитирай
#43

(2015-04-17, 09:31:58)nikkor2011 написа:  Някой успя ли да подкара xposed на 5.1 ?
G+ на Xposed пише че работи но аз лично не го ползвам отдавна(KK)
Цитирай
#44

(2015-04-17, 09:31:58)nikkor2011 написа:  Някой успя ли да подкара xposed на 5.1 ?

Аз го подкарах. Има една версия Super Alpha. Ама е много зле. Само крашове, постоянни рестарти, с две думи - не си заслужава. Ще се чака автора на xposed ( rovo89 ) да я оправи за 5.1, щото тази алфа е от друг. Един от модулите даже ме вкара в bootloop, че бая игра докато изтрия през TWRP един файл за да се оправи... Ужас.
Цитирай
#45

AOSiP

Стоков кернел+greenify+layers

Цитирай
#46

То не е много за хвалене Smile

POCO F1
Цитирай
#47

(2015-05-07, 19:54:19)nikkor2011 написа:  То не е много за хвалене Smile

48 часа  без зареждане,над 3,30 часа SOT......не се хваля ,само показвам резултатите от 1 нов РОМ.....ама покажи ми по добри резултати  Visslar Visslar
Цитирай
#48

Сложих това : http://forum.xda-developers.com/google-n...s-t3069105
.. и за сега съм много доволен. Добра батерия, много благинки и работи стабилно !

POCO F1
Цитирай
#49

Пост 30 и 31?????
Цитирай
#50

Пост 30 и 31 са с 5.1 а този вече е с 5.1.1 А нали и трябва да споделяме нещо. Форума направо умря - има толкова много Ромове и теми за споделяне ...

POCO F1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)