Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB 4.2.2] Как да "разменим" вградената с външната памет на Lenovo A3000-H +
#1

Първо искам да благодаря на budin73 за съдействието!

ЗАПОМНЕТЕ, всичко което правите е на собствен риск и никой не носи отговорност ако се появят проблеми с таблета!!! Също така губите гаранцията при смяна на РОМ-а!!!

*Особености на рома:
- "разменя" вградената с външната карта памет
- многоезична клавиатура
- премахнати са "китайските" приложения
- работи гласово повикване
- присъстват услуги на google
- премахнати са ненужните/излишните приложения
- оправен превод
- има Team Win Recovery Project

Линк за РОМ-а: http://www.mediafire.com/download/o66zcg...v1.0.b.rar

Преди да започнете, таблета трябва да е Root-нат!

*За тези които не знаят как става:
1. Свалете Framaroot и го инсталирайте на таблета. -> http://forum.xda-developers.com/attachme...1388384329
2. Отворете приложението и ще ви се появи "Install SuperSU" след това от падащото меню изберете "Boromir" и изчакайте.
3. След като приключи трябва да ви изпише това -> [Изображение: framarootboromir-209x300.jpg]


*След като успешно root-нахме таблета, можем да преминем към слагате на РОМ-а!

Препоръчва се използването на Windows 7 x86 или x64, в краен случай Windows XP. На Windows 8 не е тествано!!!

1. Първо ще трябва да свалите този драйвър за USB -> http://www.mediafire.com/download/p0ncgs...Driver.zip и разархивирайте файловете с разширение INF в C:\Windows\INF също така разархивирайте и на десктопа!
2. След това ще ви трябва програмата Flash Tool, препоръчва се използването на 3.13 версията -> http://www.mediafire.com/download/l13zfi...3.1304.zip
3. Отворете My Computer -> дясно копче и изберете Properties -> Device Manager
[Изображение: 1.png]
[Изображение: 2.png]
4. След това включете таблета в USB-то и следете в Device Manager-a за непознато устройство. Ще се появи за 1-2 секунди и ще изчезне. След като се появи непознатото устройство -> дясно копче в/у непознатото устройство -> Update Driver Software -> Browse my computer for driver software и изберете разархиварата папка с USB Driver-a.
(При мен вече имаше драйвъри и компютъра го четеше, но направих по същия начин и също става!)
5. След това отворете Flash Tool и селектирайте Scatter-loading
[Изображение: post-2-0-43776200-1357731874_thumb.jpg]
6. От появилия се прозорец отворете разархивираната папка на РОМ-a -> target_bin и изберете MT6589_Android_scatter_emmc
[Изображение: post-2-0-78373700-1357731874_thumb.jpg]
7. Сложете тикче на DA DL All With Check Sum
8. Сега извадете USB кабела на таблета и махнете капачето на таблета, там трябва да има едно малко копче което служи за ресет на таблета. Натиснете го с клечка за зъби или химикалка например.
9. След като вече е "ресетнат" включете USB-то на таблета в компютъра и в програмата flash tools натиснете Firmware -> Upgrade и чакайте. Трябва да започне флаша.
[Изображение: 07-2.jpg]

НЕ ВАДЕТЕ КАБЕЛА ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ. Процедурата трае от 2 до 5 минути.

Когато видите квадратче със зелен кръг вътре значи е приключило и всичко е успешно !!
[Изображение: 08-1.jpg]




# Аз вече го сложих и като първи впечатления е много добър. Забелязвам, че Real Racing 3 работи малко по-добре. В Antutu Benchmark обаче не изкарах повече точки, пак толкова.. около 13700~. РОМ-а си има български език!

-Възможно е да имам правописни грешки и някъде да съм пропуснал нещо!! Но за това има и коментари!

- Enjoy!
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво! Само да попитам, ресета и всичко останало се прави в изключено състояние на таблета предполагам?


Цитирай
#3

Ами аз в изключено състояние го ресетнах Smile
Цитирай
#4

Стрехотно си обяснил, искам само този ром става ли за разговори?

LG G4 brown leather
Цитирай
#5

В интерес на истината ще те излъжа за това, не знам. Поне в темата на руснаците не пише. Ако искаш ще ти дам линк да си провериш.
Цитирай
#6

Току що следвах стъпките за рутването и всичко се получи както си описал, но как да разбера рутнат ли е?

LG G4 brown leather
Цитирай
#7

Поздравления на колегата за темата. И да вметна нещо , таблета го има от почти 4 месеца може и повече - поставяйте внимателно буксичката и гледайте да не я огъвате нагоре-надолу щото след време почва да дава дефекти като при мен и трудно де зарежда таблета. Много е нежна , пазете я.
Цитирай
#8

Мерси Christmas Вчера реших да тествам батерията как се държи при по-голямо натоварване. Играх "Real Racing 3" 2 часа и половина нон стоп и изяде само 32% батерия. За мен е добре като се има в предвид, че ми е първият таблет и съм свикнал на телефона да умира бързо батерията.
Цитирай
#9

budin73 написа:Поздравления на колегата за темата. И да вметна нещо , таблета го има от почти 4 месеца може и повече - поставяйте внимателно буксичката и гледайте да не я огъвате нагоре-надолу щото след време почва да дава дефекти като при мен и трудно де зарежда таблета. Много е нежна , пазете я.
ЧНГ Christmas Имам този проблем ти как го оправи.Само че при мен зарежда но като го закача за компа не ми отчита таблета а само зарежда.
Цитирай
#10

nikolov7602 написа:
budin73 написа:Поздравления на колегата за темата. И да вметна нещо , таблета го има от почти 4 месеца може и повече - поставяйте внимателно буксичката и гледайте да не я огъвате нагоре-надолу щото след време почва да дава дефекти като при мен и трудно де зарежда таблета. Много е нежна , пазете я.
ЧНГ Christmas Имам този проблем ти как го оправи.Само че при мен зарежда но като го закача за компа не ми отчита таблета а само зарежда.
като го включиш към компютъра трябва да избереш от таблета да е свързан като мулти медиино устроиство
Цитирай
#11

Проблема е там че като го свържа с компа не ми го разпознава като ново устройство. :mad:
П-п тоест въобще не го разпознава а само се зарежда.Благодаря предварително
Цитирай
#12

nikolov7602 написа:Проблема е там че като го свържа с компа не ми го разпознава като ново устройство. :mad:
П-п тоест въобще не го разпознава а само се зарежда.Благодаря предварително
такъв проблем имах докато бях с windows xp.каквито и драйвари да му инсталирам освен да се зарежда батерията друго нищо неможех да правя.затова си сложих на другия дял на харда windows 7 сложих драивари за таблета и вече мога даси прехвърлям фаилове от компа към таблета
Цитирай
#13

При ХР трябва да имате инсталиран WMP 11, иначе не се разпознава.


Цитирай
#14

Знам че питането не е за тук но направих всичко което споменахте,инсталирах 7-мицата а и WMP 11 на ХР но без никакъв ефект вече не знам какво да правя.Как мога да разбера дали не е повредена буксата на таблета или не е от нея.Благодаря на всички за бързите отговори ако имате други съвети казвайте.
Цитирай
#15

А в настройките за USB отбелязал ли си свързване като мултимедийно устройство(MTP) ?
ПП- според мен тук не трябва да се пишат неща, несвързани с темата, за да не се разводнява, а да си отваряте нова тема или да пишете в друга, която е близка до вашия проблем.


Цитирай
#16

Така оказа се че буксата се е прецакала .Сега ако можете да ми кажете как да сложа рома на картата и да го инсталирам от там ако може де.
Цитирай
#17

Когато ресетна таблета, компа не ми го намира в device manager. Някой може ло помогне?

HTC Wildfire S, stock rom
Lenovo A3000H with ROM "A3000_A421_000_029_130327_CN_3G"
Цитирай
#18

Пусни USB debugging и пробвай пак.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#19

Потвърждавам, че с този ROM могат да се провеждат разговори. В слот 1 е карта на МТЕЛ само за Интернет. На слот 2 слагам карта на виваком и от нея набирах и ме набраха и говорих без проблеми. (Трябва само в SIM Management да си изберете (в моя случай) Виваком да се изпозлва за Voice.).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#20

Точно така е както казва "Be6i4"!Таблета сега е у мен и с помощта на колегата работи перфектно като телефон!Държи се супер и който иска да направи като мен да се обърне към "Be6i4" за да няма проблеми! :coffee:

Всичко което не ме УБИВА,ме прави по СИЛЕН!!!
Цитирай
#21

А някой пробвал ли е с новото обновление на ром-а?
http://lenovo-forums.ru/topic/3776-rom-a...%D0%B5-11/
Цитирай
#22

Ок! Това е чудесно. Благодаря на upFreakylol30 и budin73 за темата и точните инструкции. Ще пробвам рома, но това което бих искал да знам преди това е, как да се върна към стоковия ром и да махна руута, ако реша? В момента таба е със стоковия ром и няма руут. Ако направя резервно копие и го съхраня някъде, мога ли да го възстановя от него.
В случай че искам да върна таба до момента, както съм го купил, какво трябва да направя в случая!
Поздрави на всички и хубав ден!
:-)
Цитирай
#23

Колеги,правя всичко както е написано,стъпка по стъкпа и като натисна Firmware/Upgrade и ми седи на 0% и не иска да тръгне,нещо да помогнете ? Благодаря предварително !
Цитирай
#24

Натискаш първо upgrade и чак тогава свързваш изключеният таблет към PC.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

Ами точно така го правя и не иска да тръгне, и секундите седят на 0:00
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)