Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми със серийния номер,модема и имейа. Помагайте
#1

Моля за помощ. Ще се опитам да обясня проблема . От една седмица няма оправяне.
Знчи това е второто ми Галакси С4 което използва жената , и за първи път реших да инсталирам и на него друг ром , така че да прецакам гаранцията :wall: .Инсталирах този ром http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2586507
Работеше си без никакви проблеми около един месец ,и една сутрин никакав сигнал на оператор. Серийният номер е променен , липсва имей , и не разпознава модема. Снощи след като преинсталирах отново същия ром , се появи серийния номер, и разпозна модема . Дори без имей , телефона проработи . Опитах да префлашна стоков ром , и пак всичко се омаза.
Не знам какво да права . Отчаян съм. Моля помагайте Cry

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
Аксесоари
#2

Потърси възстановяване на EFS папка. Писано е във форума

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#3

DPapazov написа:Потърси възстановяване на EFS папка. Писано е във форума

Всички възможни постове съм прегледал. Пробвах вече какво ли не. Писах и на тези от рома , ма никой не отговаря.
Нямам никакво логично обяснение.

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#4

Ами освен да ги прегледаш, пробва ле да възстановиш ефс?
Имало е и други случаи, изчакай някой, който се е сблъсквал с този проблем и четворката и ще ти каже как. Аз не съм го правил, но определено това ти е проблема. Липсваща ефс папка. Най лесния вариант е със серийния на някой приятел с четворка, но може и да го имаш запаметен някъде. Рековъри слагал ли си?
В папка clockworkmod дали на външна или вътрешна виж, като с файлов менаджер зададеш да показва скрити файлове. Може пък случайно да имаш бекъп, при мен си имам един такъв, но не знам защо стои като скрит файл

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#5

Да , няколко пъти ръчно . И сега пак пробвам . Гледам от другия телефон всички файлове и ги копирам един по един , и пак няма версия на основната честота. :wall:

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#6

Какво ще рече ръчно?! Ти правиш нещо друго ми се струва.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#7

Еми всички файлове вътре във папката efs ги копирам един по един със root explorer , и пак нищо

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#8

А от къде ги вземаш и къде ги копираш? Пермишъните оправяш ли ги?

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#9

Вземам ги от другия телефон ,понеже не мога да отворя този файл който си ми показал. Имам на карта памет бекъп и на двата телефона и са ето такива efs_07Mar1970-0126.tar.gz , efs_24Apr1970-2349.tar.gz , И не мога да се справя . Ако някой има доброто желание и търпение да ми помогне стъпка по стъпка , ще се отблагодаря достойно .

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#10

Със копи/пейст няма да стане мисля. Свържи картата с компа и свали тези файлове на десктопа. Отвори този гз архив и кажи вътре какво има. Аз съм губил веднъж но, как го върнах и аз не помня. Пробвай с один да флашнеш файла, който е вътре в архива. Трябва вътре да е някакъв тар примерно или img.

EDIT: във файла няма да е имг. Виж тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2433966

Mетода който ти трябва е този:

Създава; на ВЪТРЕШНАТА памет (НЕ ВЪНШНА) папка с име "efsbackup"(без кавичките)
Копираш всички файлове и папки от EFS backup в "efsbackup" папката като на картинката: [Изображение: Yfuq8Tz.png]
ОТВАРЯШ ГЗ АРХИВА И ИЗВЛИЧАШ ФАЙЛОВЕТЕ В ПАПКАТА EFSBACKUP НА ВЪТРЕШНАТА ПАМЕТ
Чрез Root Explorer, отиваш до "efsbackup папката, маркираш всички файлове и папки и избираш COPY.
После отиваш до "efs" папката която е в основната директория
В папка "efs" , натискаш PASTE. Ще те попита дали да замениш всички файлове, ти потвърждаваш!

Отваряш Terminal Emulator ТОВА СЕ СВАЛЯ ОТ МАРКЕТА https://play.google.com/store/apps/detai...term&hl=bg
Пишеш следния код:
su
Натискаш ENTER и ще те попита за Super User права. Даваш му.
Сега пишеш следния код:
busybox chown 1001:1001 /efs/nv_data.bin
И пак ентер.
След това пишеш следния код:
busybox chmod 06755 /efs/nv_data.bin
Отново ентер.
След всички тези операции, рестарт.

Ако на прецакания телефон имаш бекъп на ефс, ползвай него за да не станеш с два телефона еднакви и с еднакви серийни номера

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#11

Ок. Започвам от начало. Ще те държа в течение

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#12

Ок, лесно е, просто от архива ги извличаш в папката, от папката и копираш в ефс в главната директория и после въвеждаш командите с терминал емулатора. Пиши кодовете, които съм поставил в червено и спазвай интервалите между тях.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#13

Ок, инсталирах рома на нико. Сега инсталирам програмите които ми трябват

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#14

Той трябва да си е рутнат рома на нико, ще ти трябва само терминал емулатор и файлов менаджер

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#15

Да но не мога да отворя ГЗ файла със root explorer . Колко файла са , 4 ли , единият е efs.img

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#16

Свали го на компа, от там с 7zip или WinRar ги извади и ги върни в папката на вградената памет.

Като отвориш файла на компа дай един принт скрийн да видя дали е долу-горе същото. Имай на предвид, че този метод е само за бекъп, който е какъвто казваш че имаш ти: backup.tar.gz

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#17

Трита файла са тези . efs.img -m9kefs1.bin -m9kefs2.bin -m9kefs3.bin след като ги копирам ,не ми дава да ги залепа ,изписва че мястото не е достатъчно

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#18

SotirovS написа:Вземам ги от другия телефон ,понеже не мога да отворя този файл който си ми показал. Имам на карта памет бекъп и на двата телефона и са ето такива efs_07Mar1970-0126.tar.gz , efs_24Apr1970-2349.tar.gz , И не мога да се справя . Ако някой има доброто желание и търпение да ми помогне стъпка по стъпка , ще се отблагодаря достойно .

А тези, които каза, че имаш къде отидоха?

Този efs.img колко е голям?

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#19

Cry

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#20

ок, копирах цялата папка и я подменис с пряво на запис и четене

[note=centur]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#21

:wall:


[note=centur]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#22

Писах ти лично съобщение, да ме намериш на вайбъра. Редактирай си мненията, че си пуснал 3 едно след друго и ще те "глобят" за не спазване на правилата


Write the following:
Code:
su
Then click enter. It will ask for super user permission, give it permissions.
Then write:
Code:
dd if=/sdcard/efs.img of=/dev/block/mmcblk0p10 bs=4096
Then click enter.
Now, reboot your device. If you still don't have IMEI/You are still in Safe Mod, reboot again.
In the second reboot, the bootanimation might stuck and the device will reboot automatically again. Don't worry, it is ok because it installs your efs.img.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#23

Предавам се, проблема е доста по голям от колкото ивглежда. Отива в сервиза . Да се надявам само че ще успея да ги убедя за гаранцията. :wall: :wall: :wall: Cry :angry:

Гледам че доста хора от форума взеха участие в този пост и ми помогнаха . Може да се заключва м ако искат модераторите.
За пореден път се убеждавам че този форум е само за специалисти. Offtopic

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#24

Надявам се другата седмица , да ми го върнат от сервиз и да може да са ми занулирали и брояча .Кой знае Tooth
Може и да имам късмет. :bow:

✯ SGS4 + 64GB ✯SotirovS ROM ✯ ML6 Private edition ✯
✰ SGS4 + 32GB ✰ Katya ROM ✰ ML6 Private edition ✰
Цитирай
#25

Има една програма в XDA "EFS professional" Тя се инсталира на компютъра и телефонът се връзва с кабел, както при один. С нея можеш да ресторваш тези .gz бекъпи, само посочваш директорията и тя си прави сама всичко.
Условието е този ефс бекъп да е от същия телефон, не от друга с4 ка. Ако ти се занимава пробвай и с нея.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1308546 Ето ти линк към темата, четеш всичко и действаш.

SGS4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)