Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сервиз за Nexus 5
#1

Smile Очакваното се случи - изпуснах Nexus-a и стъклото му се счупи... От височина - 60-70 см - от първия път. Не се жалвам просто споделям. Опитвам се да забравя факта, че предишния Самсунг (също без протектор) съм го изпускал сигурно 50тина пъти, дори от по-високо, без абсолютно никакви грижи.

Това, което искам да споделя е абсолютното неадекватност от страна на LG/Most и липсата на вариант за официален ремонт в България (София) - от ЛГ директно ме пренасочиха към Мост, а оттам казаха, че нямали части и не знаят кога ще имат :wall: - еми честито - един клиент на ЛГ по-малко оттук насетне в мое лице + негативна обратна връзка към приятели , роднини и колеги в ИТ сектора.

Та, сега на въпроса - знаете ли някой, който може да свърши работата? След справка в мрежата се оказва, че проблема е доста често срещан, има петиции по въпроса, обаче тук нас т'ва кво ни грее... Има и repair китове в ebay, за който му се занимава, така че начини явно има.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж си личните съобщения.
Цитирай
#3

Кейсовете и протекторите не са измислени само с цел печалба, ами и да предпазват. Ако не желаеш кейсове или протектори ще пазиш повече защото не са от желязо телефоните. По темата можеш и сам да го смениш, не е кой знае каква философия специално на този нексус но трябва ибей както каза което и ще ти излезе мноого по евтино.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#4

snooky, мерси - писах.

CuBG - мда, съгласен за протекторите - бях поръчал естествено, но още е по пътя... страшен късмет.
Цитирай
#5

Днес и аз си строших дисплея на моя Nexus 5 Sad

Някой който е успял да ремонтира своя да ме упъти към сервиз?

предварително ви благодаря
Цитирай
#6

Аз не знам конкретен сервиз, но виждам, че вече предлагат телефона в Технополис и Техномаркет с две години гаранция. Значи имат договор с някой сервиз, който съответно ще внася и части. Може би е добре да се подпита в някой от магазините към кой им е гаранцията...
Цитирай
#7

Благодаря ти за идеята GT1, вчера и аз си мислех същото но бях твърде ядосан за да ида до някой магазин Smile
Цитирай
#8

Мда, това с крехките дисплеи май ще им се окаже ахилесовата пета на тези Нексуси... На доста места хората се жалват Sad

Дайте наистина да споделяме тук инфо - кой и как... За сега - лично за мен варианта е с кит от ebay - около 150$ + помощ за монтажа тук от някой с опит.
Цитирай
#9

Здравейте,
След падане във вода.....успешно разглобяване, съхнене в плик със силика гел 5дни, сглобяване, всичко работи чудесно с изключение на слушалката. Може ли да ми кажете къде мога да отида(сервиз или някой с разглобен телефон) да тествам слушалка да знам дали да си поръчвам. Само да уточня, не говорителя а слушалката.
Цитирай
#10

Ами, да разкажа за края на моята епопея - поръчах от ebay - $150 с доставката, след това - потребителят от този форум Be6i4 помогна с монтажа срещу скромната сума от 30лв и в момента Nexus-a e като нов! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Майната им на местните мързеливци от LG и сервиза на Мост. :wall:
Цитирай
#11

Супер колега, радвам се, че си решил проблема и всичко е ОК :cheers: Да си го ползваш със здраве и вече безаварийно :thumbup:

Понеже и на мен ми стана интересно, кой се занимава със сервизирането на тези телефончета в БГ, питах в съседната тема (където само си бройкат фоните) но нещо другарчетата, който са купували от нашенски магазини не искат да споделят към кого са им гаранциите...
Цитирай
#12

И моя нексус се надявам да ходи на доктор. Колкото и да ме беше страх и аз открих мързелив пиксел заседнал на синьо. В най-долната част на екрана точно между Хоум бутона и рисънт бутона. Как го видях и аз не знам чак там долу..... Писах на гугъл и дано сервизното им обслужване да е поне МАЛКО по-хубаво.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#13

Аз се обадих на LG Bg и от там ми казаха, че Most Computers им са официалният сервиз. Запитах и Most и те потвърдиха.
Цитирай
#14

Гугъл се съгласиха направо да ми сменят телефона с нов като 1во ще ми изпратят новия и след като го получа ще изпратя стария. Като гаранция ми спират $390 от картата ( блокаж на сумата телефон + такси + транспорт ) докато получат стария и констатират повредата Smile Ама явно са я окъсали с нексуса защото пише Leave warehouse after 2-3 weeks и ще трябва да се почака. Или ще пускат нови партиди или всички стари са разпродадени.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#15

Ето че най-лошото се случи и на мен, вчера падна от метър и се начупи до неузнаваемост стъклото. Искам да ви попитам дали някой е питал в мост колко излиза нов тъч с дисплей и смяната им, и също приемам други варианти за излизане от ситуацията Big Grin

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
#16

До преди седмица имах nexus 3.. уникален и "железен" телефон.. Избиха ми го от ръцете с футболна топка. Падна на земята с дисплея надолу.. взимам го .. и якооо Smile нямаше му нищо Dance Сега си взех nexus 5, но ми се вижда много нежен.. Четейки и коментарите колко лесно се чупят, се реших .. поръчах си темперирано стъкло от ebay и мисля ,че това ще помогне при евентуална предпоставка да се изтърве. Така ,че съвет от мен.. темперирано стъкло , което ще увеличи шансовете да оцелее поне с 50% Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#17

Я дай линк !!!

Xiaomi 13T Pro
Цитирай
#18

Аз си купих подобен протектор от CANmobile - 15 лв с монтаж. Доста е по-дебел от другите. Собственика на магазина ми демонстрира здравината като удари айфона си десетина пъти с ръба на един калкулатор Smile

Дано не разбираме дали тези протектори вършат работа...

Nexus 5X, Мото 360, TF Prime, Sony Android TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo_gallery_album.cfm?galleryid=609
Цитирай
#19

Не знам дали мога да пускам линк... Влизаш в ebay.com и пишеш в търсачката ..
Tempered Glass Premium Explosion Proof Screen Protector For LG Google Nexus 5

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#20

Как се лепи това стъкло.
Можеш ли да качиш снимки на телефона със стъклото?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#21

Още не ми е пристигнало , а и ще ми е първото което слагам , но не е философия... както screen protector (почистване) Ето едно примерно клипче как се слага, как се маха ...кога се чупи ...
https://www.youtube.com/watch?v=Lt14oG-qDR8

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#22

1 на 0 в полза на Spigen case-чето Tooth
Днес телефончето зловещо ми изпадна от джоба и направи няколко превъртания по пода. Първоначално е паднал на единия си ръб, защото калъфчето е леко подбито там. Ако не беше "опакован" да си е заминал...
Извода: подсигурявайте се преди да е станало късно Smile
Цитирай
#23

Аз съм на два на нула за спиджен Wink Вчера беше втория двубой. Докато говорех по скайпа изпадна от джоба на якето на асфалт с много ситен чакъл на него. Метър се търкаля и бая се изподра калъфа ама телефона е без драскотина ( имам протектор който не съм монтирал на телефона че нали искам да го връщам заради умрелия пиксел )

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#24

Преди време споменах за темперирано стъкло ... Съвет.. Не си взимайте от евтините китайски, доставиха ми го счупено...въпреки ,че беше в кутийка.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#25

Не ви ли е страх дори с Spigen-а? Все пак това си е просто гръб..дисплея си е все така открит.
Тези flip cover-и не са ли доста по-добър вариант?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)