Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сериозен проблем с WiFi на Lenovo A3000
#1

Здравейте! Имам таблета от около два месеца и до днес работеше перфектно. Обаче днес възникна сериозен проблем.
В Настройки бутона за включване на WiFi визуално е леко затъмнен. Като преместя плъзгача на Вкл. стои така около секунда и се връща в положение Изкл. Влизам вътре в самото меню на WiFi. Преместнам плъзгача в положение Вкл - светва за част от секундата в синьо и отново се връща в положение Изк. На екрана остава надписа - WiFi се включва... и до тук. Не индицира никаква WiFi мрежа, а до вчера виждах поне 10-15. Единствената промяна по таблета е, че беше root-нат с Framaroot. След като спря да вижда WiFi мрежи го закачих към MTKDroid Tool 2.5.2 и ми изписа следните грешки.
1. ERROR :dev/radio/pttycmd1 inaccessible , should be Root Shell
2. ERROR :pttycmd1 device NOT found!
Unroot-нах таблета, върнах го към заводските настройки, но нищо не се промени - освен това, че горните грешки вече не се появават, дори и след като го root-нах отново. (споменатия по-горе файл е в посочената папка - там си беше и при поява на грешките... и записаните в него стойности са си същите)
Друг проблем е този,че Bluetooth-a също не се включва, но за него нищо не мога да твърдя тъй като изобщо не беше включван.
Трети проблем - FM радиото което съм инсталирал и преди работеше, сега просто търси станции и....нищо не намира.
Иска ми се да инсталирам наново стоковия ROM, тъй като ако нещо се е скапало, връщането към заводски настройки едва ли ще го оправи.
Имам смартфон който е също с MTK процесор - при него съм премахнал, част от системните приложения - най вече тези на Google които не ползвам и когато го върна, към заводските настройки премахнатите приложения не се възстановяват. Но за него имам стоков ROM... Lol
Че по пътя на логиката, ако нещо в ROM-a се е скапало, връщането към заводските настройки няма да го поправи. От тук е и питането ми:
От къде да намеря оригиналния стоков ROM - A3000_A422_003_026_130823_WW_SMS_FUSE, че да го флашна за да изчерпя всички възможности... Виждам тук разни други, които са стокови но различни от моя...ако флашна таблета с такъв ROM, а се окаже, че е скапан hardware и трябва да отиде след това на сервиз.... отиде му гаранцията.
Сигурно нещо пропускам а вероятно и не знам... знаещите в този форум - помагайте Smile Предварителни благодарности.

P.S. - За сведение - reset-вал съм го от бутончето под капака, но без резултат.
P.P.S. - Сега разглеждах опциите Състояние - липсват данни за Адрес на Bluetooth и MAC адрес на WiFi. В папката nvram всичко си е на мястото...
Цитирай
Аксесоари
#2

След като си го unroot-нал, много ясно че MTK droid tools не показва нищо. Програмата работи само на root-нат телефон.

А стоков ROM го качи колегата преди няколко дни:

https://www.dropbox.com/s/g2b9dxwkl7mtuc...20Azam.rar

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Be6i4 написа:След като си го unroot-нал, много ясно че MTK droid tools не показва нищо. Програмата работи само на root-нат телефон.

А стоков ROM го качи колегата преди няколко дни:

https://www.dropbox.com/s/g2b9dxwkl7mtuc...20Azam.rar

Wink Толкова писане съм изписал, че явно си го пропуснал - root-нах го отново, а грешките не се виждат.
Да си конкретизирам питанията, че не съм спец и за това търся компетентно мнение.
1. Има ли вероятност да се е "омазал" нещо ROM-a, че да си играя да го префлашвам.
2. Този ROM го видях - чел съм преди да пиша Wink , но се опасявам, че е различен от този на таблета, и ако се наложи да ходи на сервиз, ще му зачетат ли гаранцията от MTel. При все, че никъде в гаранцията не пише, че не мога да си сменям ROM-a....
... Сега отварям и гаранцията на Lenovo...там са писали - извършен ремонт, ъпгрейд или други промени нарушава таранцията...ха сега де :wall:
P.S. Има ли значение с коя версия на SPFlash Tool ще се флашва таблета - предполагам, че ако е по нова е по добре.
Въпреки, че в темата където сте описали начина на флашване е посочена версията SPFlash tool OLD - или може би тя се отняся само до конкретния ROM с който се флашва таблета.
Цитирай
#4

От опит ще ти кажа, че не всяка версия на FlashTool работи за даден модел. Може и с по-нова да работи, но си карай с тази старата.

Ако имаш root сега, пробвай с програмата wifi fix от 2ри пост от тази тема:
https://www.androidbg.com/forum/topic374...-post.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Be6i4, сърдечни благодарности за съдействието. Smile Но.... току що се върнах от офиса на MTel. Дадох им го да го пращат на сервиза на Lenovo и те да си го оправят. Не съм чак толкова навътре в нещата, но констатирах следното. Смартфона ми който е на друг производител, когато с програма за премахване на системни приложения премахна някое такова - например повечето неща на Google, които са качени и след това му направя hard reset, премахнатите системни приложения не се възстановяват. Но този друг производител предлага на сайта си стоковия ROM и ако нещо си оплескал просто можещ да го свалиш, флашнеш и отново ще имаш пълната версия.
При Lenovo-то обаче, след като съм премахнал същите системни приложения и му направя hard reset, премахнатите системни приложения се появяват отново.
Че по пътя на логиката, която не твърдя че е вярна реших, че може би при Lenovo възстановяването става от пълно копие, което го има някъде из системния дял на таблета. Ако е така то значи всичко с ROM-a трябва да е ОК.
Освен това проблема не е само с WiFi - също така не работи Bluetooth и инсталираното радио - RadioPad A3000, което преди си работеше нормално сега само "върти" при търсене на станции в режим FM и нищо не намира... Везните се наклониха към това, че вероятно става въпрос за проблем из hardwre-a... поради което реших да не рискувам с разни експерименти. Wink
Още веднъж благодарности за съдействието. Big Grin Като ми го върнат ще пусна едно инфо какво се е случило точно... според тях.

P.S. Изрових една снимка на екрана на лаптопа ми от преди 2 седмици - вчера видях този надпис в прозореца на MTKDroid Tools но си мислех, че се е появил вследствие на повредата. Оказа се че го е имало и преди две седмици.
Става въпрос за следните две неща:
MTK8389 is Fake! ?????? - вижте снимката
Fake Hardware in kernel or firmware doesn't cerrespond to phone! - вижте снимката
Може ли някой да ми каже какво означава това писание - не като превод разбира се Tongue , а какво би могло да се крие зад смисъла на тези съобщения?
Цитирай
#6

Здравейте , при мен се появи същия проблем , та ако е възможно да доразкажеш историята за да знам какво да предприема.
Цитирай
#7

здравейте,попаднах на вашия форум,като търсих информация за моя проблем.
до колкото виждам и вие имате същия.имам таблет леново идеа таб АФ1000 и от снощи не иска да работи wi fi и bluetooth.
започва да свързва,но не успява и изключва.bluetooth също не преминава от изключен във вкл.До миналия ден всичко работеше без грешка.
Може ли да помогнете и дали първия потребител на форума има вече отговор на този проблем?
Благодаря! Bu
Цитирай
#8

Здравей,

Темата ти не е за този раздел. Ще бъде преместена след като видиш отговора ми.
Копирай си важните неща и върни фабрични настройки на таблета. Ако не се оправи, таблета се преинсталира лесно с Flashtool.
Ако и така не се оправи и ако имаш гаранция - те съветвам да я изпозлваш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)