Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Размяна на SD-картите на Lenovo A3000 (не работи за Fuse ROM-ове)
#1

Не отговарям за повредени таблети. Всичко правите на ваша отговорност!

Метода не работи на стокови ROM-ове от МТЕЛ, защото те са FUSE. Може да проверите в Settings/About какъв е вашия.

1. Инсталирате си Total Commander и сваляте plugin за Android
2. Инсталирате Total Commander и трябва да сложите плъгина. Това става по следния начин:

[Изображение: 1.png?_subject_uid=18414218&w=AACgbeuN_2...QgNVqrQurQ]

Отивате на Configuration/options

[Изображение: 2.png?_subject_uid=18414218&w=AABOlpD-iP...99GReC238g]

Отивате на plugins и избирате wfx защото това е формата на плъгина:

[Изображение: 3.png?_subject_uid=18414218&w=AAAvgCEMcY...Ic09WBpKuA]

ИЗбирате add - виждате, че при мен вече е добавен

[Изображение: 5.png?_subject_uid=18414218&w=AAAcawlKDv...kDdduTaMhA]

Ако се е инсталирал, от дясно трябва да можете да видите TotalAndroid:

[Изображение: 6.png?_subject_uid=18414218&w=AAArOH78iq...h0S7L9MK6A]

Браузвате до /System/etc и копирате файла vold.fstab някъде на вашия компютър за да можете да го редактирате:
(Трябва да копирате само файла vold, разширението му е fstab

[Изображение: 7.png?_subject_uid=18414218&w=AACabE3Luh...HkoaaLgo7Q]

Съветвам ви да си инсталирате NotePad++ и с него да отворите файла. Редовете с # знак отпред са комнтари. Трябва да замените само двата реда които са без #

[Изображение: 8.png?_subject_uid=18414218&w=AABR18CG-G...ALdVjzE5WQ]

Изтривате тези 2 реда:

[box]dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host[/box]

И на тяхно място поставяте тези 2:

[box]dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host[/box]

Запазвате файла и го копирате обратно в таблета (всичко става през Total Commander-a). За по-сигурно изтрийте стария файл и сложете в таблета този модифицирания.

Рестартирайте таблета и сте готови:

[Изображение: post-7546-0-57332600-1379147833_thumb.png]

Оригиналната тема на руски е тук

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва ли да имам EXT3/EXT4 дял на картата ?

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай
#3

PsIcHoTeaM написа:Трябва ли да имам EXT3/EXT4 дял на картата ?
Не, няма нужда,

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Be6i4 написа:
PsIcHoTeaM написа:Трябва ли да имам EXT3/EXT4 дял на картата ?
Не, няма нужда,

И FAT32 ли го приема за дял на андроида ?
Чудна работа , не лалгва ли така ?
Предполагам , че самия андроид го приема като виртуален фат ...

А някой опитвал ли е да направи EXT3/4 дял да види дали ще го приеме за вътрешна памет ?

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай
#5

Всичко е ок , обаче не ми дава главната директория трябва ли да имам root?
Цитирай
#6

Root не е нужен. Увери се, че не си с Fuse ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Рома ми е сменен и мога да водя разговории не е fuse .Но защо нямам права над папка етц . Немога да записвам само да чета от въпросния файл в който трябва да се направи промяната.
Цитирай
#8

Трябва да е root-нат таблета. Ако е, в root explorer отгоре има едно R/W, натисни го да се смени на R/O и ще имаш права.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

[Изображение: AADP_hFS2J7f-N8EZSho6dOxa]

Кое да разменя да питам аз Smile Размених 0-та на 17ти ред с 2 и на 24 2-ката с 0 - нищо. Върнах ги и размених 1-цата с 2-ката на 20 и 21 ред - нищо.
Цитирай
#10

Таблета доста често иска ъпдейт с този Rom на картинката по-долу.
Аз му отказвам, защото накрая пише FUSE. А нали тези Fuse Rom-ове не са хубави, нещо по-ново има ли ? Какво да правя , все така ли да се отказва ?
[Изображение: fuse_upgrade.jpg]
Цитирай
#11

След като се разменят паметите, данните от приложенията въпреки ,че са на СД картата. Самите данни пълнят вътрешната памет която при мен след сменения Ром е само е гб. И свършва за отрицателно време. Има ли решение и на този проблем. Кеша и данните да ходят и те на сд картата
Цитирай
#12

Тази шашма със рамяната на паметите само със тотал командера ли става , защото аз файла го едитвам със ESfileexplorer-a с руут права и нещо не ми се получава работата , като преди това съм монтирал системния дял да е в R/W режим през Android Terminal със следната команда - mount -o rw,remount /system.
По този начин картата ми я вижда като USB STORAGE а не като вътрешна памет.
Не съм със FUSE ром.
Нямам уиндоус в нас , някаква алтернатива за през убунту?
Може би през ADB команди ?

Ще съм благодарен на малко помощ.

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)