Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Уплътнението на "тапата" за USB-то ми се скъса и сега не може да се за
#1

Умът ми не го побира, защо аджеба от сони, на най-уязвимото място са поставили толкова тънко и хилаво уплътнение.
Става въпрос за уплътнението на тапичката, която затваря "херметически" USB входа.
Не зареждам телефонът от докинг станция, а през обикновеното зарядно. Късно видях, че гуменото уплътнение на въпросната тапа е почнало да се отлепя, взех си докинг станция, но сега когато се опитах да кънектна телефона към пс-то с USB кабел, видях че половината от уплътнението падна на земята. Сега въпросната тапа не може да се затвори, а уплътнението е толкова хилаво, че не може да бъде залепено с нищо.
В ибей намирам резервни тапи, но са на цена между 15 и 30 долара :angry:
Има ли някакви други начини да поправя тапичката, или единствения вариант остава поръчка през ибей на нова?
С редакцията:
Оказа се че "тапите" в ибей са за Xperia Z1, а на мен ми трябва за Z. Имате ли представа дали за двата модела са еднакви?
Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Не са еднакви!
e b a y .com/itm/100-Genuine-Sony-Xperia-Z-USB-port-cover-side-power-socket-flap-C6603-LT36i-/291082346808?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item43c5dc2138
Ето ти за 10 $ Big Grin

ZTE Blade --> Sony Xperia Arc ---> Sony Xperia ZR --> Sony Xperia Z2
Цитирай
#3

Благодаря колега, но може би за 17 долара ще си поръчам всички тапи - вече се примирих с цената Big Grin
Между другото, предполагам, че старата тапа се вади с дърпане?
Цитирай
#4

Аз имам същият проблем.Дано някой помогне и да каже как се вади и слага тапата защото , ако трябва да се разгобява целият телефон заради една тапа ще го закъсаме :Smile
Цитирай
#5

хващаш бялата опашка и го дърпаш,при слагането буташ просто бялата опашка с зъбчето напред,просто зъбчето държи контра.
donn_manole написа:Аз имам същият проблем.Дано някой помогне и да каже как се вади и слага тапата защото , ако трябва да се разгобява целият телефон заради една тапа ще го закъсаме :Smile

[video]www.youtube.com/watch?v=korYab5et0o[/video]

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай
#6

оо видеото е много добро благодарство на колегата :bow: :bow:

Sony Xperia Z
Цитирай
#7

Но за съжаление не става на Z... или мен ме е страх на напъна тапата, за да не я скъсам.
При Z1 е малко по различно, тапите са по къси и могат се въртят във всички посоки. При Z просто се усукват.
по скоро, това ще свърши работа за Z
[video]https://www.youtube.com/watch?v=kDEMhGoFTnU[/video]

Между другото, това с тъничката тел стана - малко упоритост и инат и излиза без да се счупи или нарани!
Ей добре че го има тоя ютуб, че сме забравили да мислим!
Сега ще чакам 1 месец доставка от китай новата тапа, но важното е че старата я извадих.
Цитирай
#8

а в България има ли от тези тапи да се продават ?
Цитирай
#9

И аз имам същия проблем но с тапата на слушалките, дали в гаранцията ще го покрие ако го занеса в глобул? защото е много дразнещо постоянно да излиза тапата и да я натискам на място все едно се изхлузва от дупката Big Grin

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
#10

Механични щети не се покриват от гаранцията.
Цитирай
#11

(2014-03-23, 23:35:09)metodiev_martin написа:  Умът ми не го побира, защо аджеба от сони, на най-уязвимото място са поставили толкова тънко и хилаво уплътнение.
Става въпрос за уплътнението на тапичката, която затваря "херметически" USB входа.
Не зареждам телефонът от докинг станция, а през обикновеното зарядно. Късно видях, че гуменото уплътнение на въпросната тапа  е почнало да се отлепя, взех си докинг станция, но сега когато се опитах да кънектна телефона към пс-то с USB кабел, видях че половината от уплътнението падна на земята. Сега въпросната тапа не може да се затвори, а уплътнението е толкова хилаво, че не може да бъде залепено с нищо.
В ибей намирам резервни тапи, но са на цена между 15 и 30 долара  :angry:
Има ли някакви други начини да поправя тапичката, или единствения вариант остава поръчка през ибей на нова?
С редакцията:
Оказа се че "тапите" в ибей са за Xperia Z1, а на мен ми трябва за Z. Имате ли представа дали за двата модела са еднакви?
Благодаря

Колега мога да ти предложа тези:
Цитирай
#12

@silkone, Тапите, които предлагаш, далеч не са това, което е търсел автора на темата преди 1 година и 4-5 месеца.
Това, което ти предлагаш, е просто тапа за запушване на входове за зареждане и стерео изход за слушалки, при открити такива, които обаче при моделът Сони Xperia коментиран от потребителя, не биха свършили работа, за да допринесат за подобряване на защитата, при дефектирали оригинални тапи.
Споделям тази информация, само за да не се подведат други потребители.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)