Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[01/07/2014][Official KitKat 4.4.2 V50020d]
#1

Ъпдейтa до Kit Kat вече е нaличен зa достa европейски стрaни, включително и зa Унгaрия. Тaблетите зaкупени от Техно веригите сa с унгaрски софтуер. Зaреждaм бaтериятa, прaвя 1 backup и го пускaм дa се ъпдейтвa.
Ъпдейта е наличен през PC Suite, LG Mobile Suport Tool и през таблета от програмата "Център за обновяване".

edit 01.07.2014: Току що проверих през таблета и има софтуерен ъпдейт V50020d


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

За Унгария няма сега проверих.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / Xiaomi Watch S1 Active 
Цитирай
#3

Ъпдейтa вече е нaличен, честито!
- Имаме ART, пуска се от Опции за разработчици.
- Има ново меню в Настройки -> Отпечатване
- При дръпнат статус бар часовника и датата вече са горе в ляво, а бутона за бързи настройки горе вдясно.
- Клавиатурата вече поддържа теми, като предварително са инсталирани 4, а допълнителни могат да се изтеглят от LG Smart World.
- Стоковия браузър вече не поддържа флаш, затова вижте този пост https://www.androidbg.com/forum/post1120...l#p1120482
- Иконите в статус бара са бели.
[Изображение: CsfFn4T.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

И при мен е наличен сега го пуснах Smile

Sony XperiA S   LT26i  / SONY Xperia Z  C6603 / Samsung S5/S7Edge
Цитирай
#5

При мен отне 1:22 часа, дано при теб да е по-бързо. Единственния бъг който забелязвам е с автоматичната яркост, от време на време се променя без причина. С живота на батерията няма разлика, пак е м-ду 5:30 - 6:30 часа дисплей.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Здравейте колеги!
Хайде да ни е честит Android 4.4.2 KitKat :cheers:
Браво на LG, две седмици преди планираното ни изненадоха доста приятно : )
Файла е с големина малко над 400Mb, а процеса по обновяването поне при мен, продължи грубо 20минути...
Пожелавам на всички успех с новата версия на софтуера и дано да носи добри и положителни промени.
Надявам се и от към живот на батерията!


п.п. Всеки който забележи някакво подобрение в даден аспект да го сподели, за да видим реално как ни се отразява така чакания 'KitKat'.

Поздрави!
Цитирай
#7

Да се похваля и аз вече съм с КитКат, при мен през ОТА се изтегли за около 2-3мин. Smile (като се сетя при G2 каква борба беше :wall: ....)
До сега забелязали ли сте някакви бъгове? и по-специялно как ви се държат батерийте?....

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#8

Въпрос към тези които вече са от няколко дена с кит кат.

Има ли подобрение в настройката на гамата на дисплея?
На 4.2.2 ми идва малко в повече черното особено при гледане на филми. В кит кат как е?

И изобщо споделете какви разлики забелязвате?




Ericsson GA 628 > Ericsson R320 > Sony Ericsson T630 > Sony Ericsson K800i > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#9

Видео на 4.2.2 не бях гледал много и не знам как е било, но на 4.4.2 изгледах 1 цял филм и ми се струва добре.
Като цяло разлика почти никаква от това което ползвам, и да не бях получил ъпдейт нямаше да съжалявам. Не усещам разлика в живота на батерията и в бързината, и преди си беше бърз и сега пак си е бърз. Превключвах м-ду Dalvik и ART, но освен, че някои игри не ми тръгнаха на ART друго не забелязах. Превключих си го пак на Dalvik и ще си го ползвам така, поне докъто пуснат ъпдейт на игрите с поддръжка на ART.
Има малко визуални промени в статусбара в стил Kit Kat, 1 допълнително меню в настройки, клавиатура от G2, в галерия, музика и видео и настройки -> още има допълнителна опция за споделяне на мултимедийно съдаржание чрез DLNA с близки устройства-не помня дали я нямаше и в 4.2.2.
Стоковия браузър не поддържа флаш, друго не се сещам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

А как става това превключване в АРТ и каква му е идеята като цяло на този режим?

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#11

За да превключиш на ART трябва да влезнеш в Настройки -> За таблета ->
Информация за софтуер -> тапваш 7 пъти в-ху номера на състояние и ще изпише, че вече си разработчик. Връщаш се назад, влизаш в Опции за разработчици -> Избиране на среда и маркираш Използване на ART. Таблета ще се рестартира, трябва да изчакаш около 3-4 мин. да оптимизира приложенията и таблета ще включи на ART. Идеята на ART е да замени изцяло вече остарялата Dalvik машина, google я пуснаха пробно за първи път в Nexus 5 Android 4.4 до колкото си спомням. Предполагам, че след 1-2 версии на android Dalvik вече няма да я има и ще остане само ART.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

vargala81 написа:За да превключиш на ART трябва да влезнеш в Настройки -> За таблета ->
Информация за софтуер -> тапваш 7 пъти в-ху номера на състояние и ще изпише, че вече си разработчик. Връщаш се назад, влизаш в Опции за разработчици -> Избиране на среда и маркираш Използване на ART. Таблета ще се рестартира, трябва да изчакаш около 3-4 мин. да оптимизира приложенията и таблета ще включи на ART. Идеята на ART е да замени изцяло вече остарялата Dalvik машина, google я пуснаха пробно за първи път в Nexus 5 Android 4.4 до колкото си спомням. Предполагам, че след 1-2 версии на android Dalvik вече няма да я има и ще остане само ART.
Подкрепям 'Vargala81' реално ART го пуснаха с обявяването на 'KitKat' а Nexus 5 беше първия щасливец.....
Цитирай
#13

Много благодаря за подробното разяснение :thumbup: . Мисля, че ще е полезно и на други.

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#14

Само аз ли след ъпдейта не мога да свалям архивни файлове през браузъра? Пробвах със стоковия и с Dolphin и с двата не иска, сваля няколко .kb и изписва, че файла е свален.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

а нужно ли е да се прави нулиране след този ъпдейт?
Цитирай
#16

Аз не съм правил, а проблема със свалянето на архивни файлове май е само от облачните услуги, защото сега изтеглих един от XDA без проблем. Други проблеми нямам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

vargala81 написа:Аз не съм правил, а проблема със свалянето на архивни файлове май е само от облачните услуги, защото сега изтеглих един от XDA без проблем. Други проблеми нямам.
При мен всичко е наред с архивните файлове, рестартирайте го или проверете дали и какви приложения сте инсталирали на таблета..... Много често заради някой нескопосани игри/приложения машинки с андройд са ми давали подобни малки проблемчета/спънчици.
Ако има подобно приложение инсталирано наскоро, пробвайте как ще е без него+един рестарт...
Поздрави и дано всичко се управи :cheers:
Цитирай
#18

Корейците изглежда получават Knock code с ОТА ъпдейт V20D
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2782422
Надявам се скоро и при нас да дойде.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

Здравейте вчера си купих таблетчето. Изписа ми, че има 2 нови ъпдейта. Единият беше за 4.4 а другият даже и не разбрах за какво е понеже разцъках машинката за 15 мин и пуснах ъпдейтите. Някой знае ли кога ще дойде кнок-а за нас?

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#20

След КитКат си получил актоализация и на някои вградени приложения - видео, музика, галерия, Q Pair и не помня още какво. Kнок кода не знам кога ще дойде.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

Току що проверих през таблета и има софтуерен ъпдейт V50020d
Пускам компютъра и ъпдейтвам през LG Mobile Suport Tool, защото имам Root и е възможно да не ми даде да ъпдейтна ОТА.
Който пък има инсталирано Recovery, въобще да не прави опити за ОТА ъпдейт, че ще брикне таблета.

edit: LG Mobie Suport Tool не ми откри ъпдейта. Направивих пълен UnRoot от настройките на SuperSU и ъпдейтнах от таблета.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

И при мен е наличен V50020d Smile
А дали ще има Андройд Л за нас?

Sony XperiA S   LT26i  / SONY Xperia Z  C6603 / Samsung S5/S7Edge
Цитирай
#23

Надявам се да има.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

От xda-devs излезе, че май само knock code е добавен. За проблема с гамата на екрана нищо не се споменава...
Цитирай
#25

И аз друго не видях. А Knok Code не го ползвам, май е нещо бъгав. Правя почукванията от лявата страна - горе, долу и пак горе, а после дори и от дясно да направя почукванията пак се отключва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)