Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ZTE Blade Q = STARTRAIL 4(SFR) = разкодиран телефон (и други екстри).
#26

Скоро никой не е писал по тази тема, ноо.. Сложих платка на френската версия на Blade Q от стандартно blade q и флашнах фърмуер за френската версия (защото преди това буутлупваше), но тъча не да работи.. Дали проблема е, че тъч-а не може да "говори" с платката?

Проблемът е бил в сензора за близост, когато го премахнах всичко си работи както трябва и телефона се включва с работещ тъч!
Цитирай
Аксесоари
#27

Също така за възтановяване на imei/sn може да се ползва MauiMeta или SN Writer tool.
Ако устройството е брикнато както в моят случай, нямаше как да бекъпна NVRAM DB, но за щастие намерих архив с данни за процесори от MTK62.x.x до MTK67.х.х и така това може да ви спаси дори и да нямате бекъп!

И tool hero може да помогне при смяната на имей, но тогава записа не е перманентен и след връщане на фабрични настройки отново няма имей!

Също така да спомена, че има стоков РОМ и на кирилица, но е 4.2.2.

Имах проблем с preloader-а, постоянно се свързваше и разкачаше USB връзката, а в metaMode MauiMeta не разпознаваше устройството нито другите програми за писане на имей.
Реших проблема като намерих nvram.bin файл и го флашнах през SP Flash Tool(защото само през SP Flash Tool телефона оставаше свръзан) след което имея се възтанови без да генерирам имей файл и да го замествам в руут файловата система.

Надявам се да съм помогнал на някой ако е имал този особен проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на script kid за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#28

Едва ли някой ползва все още този телефон. Аз лично го разкарах след като се появиха жълти петна по дисплея след 2-3 мсеца ползване, а оттогава доста вода изтече. Стар андроид, нищожна (за сегашните критерии) памет - освен като занимавка за свободното време, не знам дали си струва човъркането в него. Но все пак - браво за труда! Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
[-] 1 потребител изказва благодарност на karloson за това мнение:
  • script kid
Цитирай
#29

Ами клиентски телефон беше и няма как, трябваше да си поблъскам главата. Но нали така се трупа опит!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)