Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unbrick на ZTE Blade Q (в 5ти пост)
#1

Здравейте.

Купил съм си телефона от Мобилтел. Рутнах го и разчистих всякакви вградени приложения, които не ми харесваха (от сорта на Хром, Хенгаутс, Тъч Пал клавиатура). Махнах и ланчъра на ZTE, като преди това като системно бях направил Нова-та. Очевидно проблема ми се получи след като реших да махна Нова Ланчър 2.2 и да сложа 2.3. Така и не стана. След рестарт телефона си остава на начален надпис ZTE. Според мен не намира или ланчъра или самата ОС. Опитах мастър ресет и пак до там. Не знам как да вляза в друго меню, от което да му кажа откъде да си зареди системата и ланчъра (примерно да вляза в мемори картата и да стартирам оттам .apk-то на Нова-та?).
Имате ли идеи как мога да се оправя сам или ще се наложи да го оставя за сервиз?

Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
Аксесоари
#2

asenna5 написа:Здравейте.

Купил съм си телефона от Мобилтел. Рутнах го и разчистих всякакви вградени приложения, които не ми харесваха (от сорта на Хром, Хенгаутс, Тъч Пал клавиатура). Махнах и ланчъра на ZTE, като преди това като системно бях направил Нова-та. Очевидно проблема ми се получи след като реших да махна Нова Ланчър 2.2 и да сложа 2.3. Така и не стана. След рестарт телефона си остава на начален надпис ZTE. Според мен не намира или ланчъра или самата ОС. Опитах мастър ресет и пак до там. Не знам как да вляза в друго меню, от което да му кажа откъде да си зареди системата и ланчъра (примерно да вляза в мемори картата и да стартирам оттам .apk-то на Нова-та?).
Имате ли идеи как мога да се оправя сам или ще се наложи да го оставя за сервиз?

Благодаря предварително на отзовалите се.
Пробвай с reset до фабрични настройки, сигурно няма да се получи, но нищо не ти коства да опиташ.
Цитирай
#3

Аз го направих ресет-а със задържане на пауър бутон + волюм ъп, обаче после отново стига до надписа ZTE и до там. Не знам как да вляза в системно меню, откъдето да стартирам ланчъра или ОС-та или как да го направя това при изключен телефон през Уиндоус-а и евентуално неговият файл мениджър (между другото уиндоуса ми реве само за драйвери, а уж съм ги свалил, дава ми грешка - устройството не стартира). Ще човъркам още, но ще се радвам и на идеи за помощ! Smile

ПП/ Сега пък Девайс Мениджъра въобще не го открива, мъка, мъкааа
Цитирай
#4

asenna5 написа:Аз го направих ресет-а със задържане на пауър бутон + волюм ъп, обаче после отново стига до надписа ZTE и до там. Не знам как да вляза в системно меню, откъдето да стартирам ланчъра или ОС-та или как да го направя това при изключен телефон през Уиндоус-а и евентуално неговият файл мениджър (между другото уиндоуса ми реве само за драйвери, а уж съм ги свалил, дава ми грешка - устройството не стартира). Ще човъркам още, но ще се радвам и на идеи за помощ! Smile

ПП/ Сега пък Девайс Мениджъра въобще не го открива, мъка, мъкааа
Инсталирай си друг ROM примерно от тук: http://forum.xda-developers.com/index.php
Цитирай
#5

Все още няма друг ROM за нашия телефон освен стоковия така, че влизаш тук:

http://www.ztedevices.com/support/smart_...e=software

От горния линк теглиш стоковия ROM за нашия телефон.

Разархивираш еднократно изтегления файл 2013112615015531.zip.
Вътре в папката има файл update.zip.
Този файл (update.zip) без да го разархивираш го копираш директно върху SD картата - това е оригинарния стоков ROM.
Връшаш картата в телефона. Натискаш бутоните Power и Volume+ едновременно и ги задържаш докато се включи стоковото recovery на телефона - появява се едно Андроидче. С бутона Power се влиза в соковото recovery.
С бутона Volume- се навигира в менюто, а с бутона Volume+ се потвърждава избраната опция.
Първо избираш и правиш factory reset. След това delete cache.
След това install zip from SD card. Избираш качения върху SD картата файл update.zip и чакаш да ти изпише update/install complete. Понякога при този телефон ROM-a не успява да се инсталира от първия път, затова избираш файла update.zip повторно. След като приключи инсталацията (около 4-5 мин.), отново повторяш операциите, factory reset и delete cache, след което рестартираш телефона. Първоначалното зареждане е малко по-дълго - 3-4 минути. След което минаваш през началните настройки на телефона и си готов. Не знам как си трил системни приложения, но има доста такива които не трябва да се трият. Изтегли си програмата System app uninstaller - тя ти показва, кои приложения можеш и кои не трябва да триеш. Успех. Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

Това което колегата plmng е написал е вярно,но може и да се избегне.
Вместо да исталираш цял ROM,по същия начин пробвай да исталираш само apk на лаунчер който знаеш че със сигурност тръгва и няма да ти прави проблем.Просто смени разширението от apk на update.zip и инсталирай както се инсталира ROM.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#7

@plmng, сърдечно благодаря за поста ти, оказа ми голяма помощ! Smile
Проблема ми беше, че си мислех, че нямам т.нар. "рековъри" меню, в смисъл, че знаех как да направя мастър ресет, но не знаех, че след като с хардуерната комбинация бутони тръгна да го правя трябва да натисна още веднъж пауър бутона, за да ми се появи това меню (имах един таблет Леново до преди два месеца и там не беше необходимо да правя това).

Иначе още преди да ми покажеш откъде да сваля РОМ-а за телефона от сайта на ZTE вече го свалях (но и в упътването там не е посочено, че трябва де факто два пъти да натисна пауър-а, така че пак щях да се лутам - първо за драйвери, после инсталация на клок-уърк-мод, въобще излишни галимации и не знаех до къде ще го докарам въобще, тъй като не съм се занимавал много-много). След като влезнах в рековъри менюто си беше фасулска работа, то е ясно! :thumbup:

Та така! Сега един въпрос имам, тъй като разгледах един твой пост в този раздел, че си инсталирал френски ром на модела и паметите в телефона от три (ако включа и мемори картата) са ти станали две, като основния дял е станал два гига. Въпросите ми всъщност са два: 1) този РОМ същия ли е като от сайта на ZTE или е някакъв различен операторски и 2) мога ли да го инсталирам по подобен начин на българския мобилтелски ром ?

@gelermo, благодаря ти и на теб, със сигурност ще пробвам някой път инсталация на ланчър по подобен начин, най-малкото не знам кога пак ще изтрия нещо, дето не е трябвало, експерименти си правя 'секакви.

ПП/ Между другото има ли начин като махна дефолтския ланчър да си направя Нова такъв? В смисъл аз вече го направих като системно приложение с Руут Ънинсталър Про, но не знам защо си мисля, че освен това (и да го преместя с някоя файл-мениджър във вътрешната памет на джаджата) трябва да направя и още нещо..?
Цитирай
#8

asenna5 написа:Сега един въпрос имам, тъй като разгледах един твой пост в този раздел, че си инсталирал френски ром на модела и паметите в телефона от три (ако включа и мемори картата) са ти станали две, като основния дял е станал два гига. Въпросите ми всъщност са два: 1) този РОМ същия ли е като от сайта на ZTE или е някакъв различен операторски и 2) мога ли да го инсталирам по подобен начин на българския мобилтелски ром ?

Френския ROM не се различава по нищо от "Стоковия Български", освен по това, че има само четири езика - български липсва и по това, че има няколко приложения, които са инсталирани по поръчка на SFR. Тези приложения обаче са екстри които може да ползваш ако си абонат на този мобилен оператор и които аз премахнах още след инсталирането на ROM-a. Принципно ROM-a e еднакъв със стоковия.
ROM-a не е оригинална "стокова" версия която може да се качи през стоково recovery, а е версия правена от потребител за качване през програмата SP Flash Tools. Инсталирането и е доста рискован процес, тъй като поради праверка на сигнатурите, не може да се качи директно, а е необходимо форматиране на телефона (процес свързан със загуба на IMEI и последващо налагащо се възстановяване).
Предимствата са две. Първо обединяването на двете памети на телефона в една цяла и това, че SD картата става Internal Storage - т.е. може да се използва за местене на данните на приложенията. Второто е това, че след "процедурата" телефонът става "разкодиран" Dance , т.е. отключен към използването на карти на други мобилни оператори - и остdва такъв дори и след връщането на "стоковия" ROM.
Недостатък обаче е това, че вероятно поради "поддръжка" на по голяма Internal Storage (аз ползвам 16GB SD карта) батерията издържа по кратко време (по мое наблюдение съотношението е ~ 4:3)

Относно Launcher-a. Аз също не използвам стоковия а Nova Launcher 2.3 в комбинация с WidgetLocker Lockscreen v2.3.2r1 Wink без да правя каквито и да било допълнителни прeобразувания със стоковия Launcer. Телефонът се държи съвсем нормално и нямам никакви проблеми. (Всъщност в началото имах известен проблем - понякога телефона от стендбай не исаше да се включи - екранът оставаше тъмен и само сензорните бутони светеха - помагаше само изваждане на батерията. Но се оказа софтуерен конфликт между горните две програми - за по добро управление на Началния (Home) сензорен бутон на телефона във WidgetLocker съм активирал функцията HomeHelper. При активирането на тази функция във настройките на Nova Launcher като Launcher по подразбиране трябва да се зададе WL HomeHelper).

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#9

как да използвам външната SD карта на ZTE blade Q вече е рутнат !! и не става искам помогнете :capitulation: Angel
Цитирай
#10

(2014-05-03, 16:30:11)person написа:  
asenna5 написа:Аз го направих ресет-а със задържане на пауър бутон + волюм ъп, обаче после отново стига до надписа ZTE и до там. Не знам как да вляза в системно меню, откъдето да стартирам ланчъра или ОС-та или как да го направя това при изключен телефон през Уиндоус-а и евентуално неговият файл мениджър (между другото уиндоуса ми реве само за драйвери, а уж съм ги свалил, дава ми грешка - устройството не стартира). Ще човъркам още, но ще се радвам и на идеи за помощ! Smile

ПП/ Сега пък Девайс Мениджъра въобще не го открива, мъка, мъкааа
 Инсталирай си друг ROM примерно от тук: http://forum.xda-developers.com/index.php
Със CWM съм версия 5.5.0, искам да си върна стоковият ром обаче когато го пусна да се инсталира постоянно

E: failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed

В нета гледах много видеа но нито едно от тях не оправи проблема ми. Плюс ,че ZTE Blade Q почти никой не знае за неготово съществуване .. Опитах се да потърся друг ром но изобщо за този телефон няма нищо... Някой да помогне ...
Цитирай
#11

мъча се тука с едно zte blade q
първоначално пробвах инсталиране на стоковия за бг през recovery но не искаше да се инсталира постоянно прекъсваше и ме връщаше на логото
после опитах с sp flash tool и стоковия мтел за flash tool
излизат разни грешки (BROM ERROR) или други и не искаше да се инсталира ... а вече не влиза и в рековъри мод
та може да се каже че е умрял ,
някой да има идея как да го подкарам
не е и рутван понеже ми го дадоха в състояние което зацикляше на логото а не намерих вариант за рут през рековъри

LG Optimus GT 540 / Sony Xperia S / Samsung Galaxy Note / Samsung Galaxy Note 3 LTE / Lenovo B6000 /
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)