Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

Здравейте колеги ... От няколко часа имам телефончето , искам да попитам каква клавиатура да си изтегля, че да пиша на кирилица .... Искам на мястото на ''f'' да ми е буквата ''ф'' , на мястото на ''d'' да ми е ''д'' .... Гледам има някакви програми, но при тях буквите са разбъркани ....
Цитирай
Аксесоари

@SurfSky, Би трябвало със стоковата на Сони, да можеш да пишеш с подредбата на буквите които желаеш.
Влез в настройките й и си избери като език за въвеждане - Блгарски - Клавиатура (Фонетична)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-04-13, 18:54:22)Monipeev написа:  @SurfSky, Би трябвало със стоковата на Сони, да можеш да пишеш с подредбата на буквите които желаеш.
Влез в настройките й и си избери като език за въвеждане - Блгарски - Клавиатура (Фонетична)
Да, благодаря ... След малко ровене , ми изникна една опция да си сваля бг-фонетика. Още едно въпросче, какво ви е мнението за тези магнитни кабели за зареждане ...?
Цитирай

Ако случиш на нормален такъв, зареждат добре, но при някои потребители и за сметка на времето.
Има и тема за аксесоари за модела, може да разгледаш мненията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-04-13, 20:01:13)Monipeev написа:  Ако случиш на нормален такъв, зареждат добре, но при някои потребители и за сметка на времето.
Има и тема за аксесоари за модела, може да разгледаш мненията.
Добре, благодаря ... А с този вид кабел, може ли също да се прехвърлят данни от PC/лаптоп , или служи само за зареждане?
Цитирай

Точно така, служи само за зареждане, като на него разбира се има конектори само за положителен и отрицатен полюс и също е от голямо значение, никога да не се орбъщат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Добър вечер! Колеги, имам едно питане!
Какво да направя, за да качвам HD клипове във фейсбук?
Днес снимах 4 видеа, и нито едно не се качи в HD качество, а вместо това се качват в SD, което е доста зле откъм резолюция.
Едното го снимах в 4К, едно във Full HD при ръчен режим, 60 fps, и още 2 в Superior Auto. И четирите излязоха супер зле във фейса, направо съм потресен!
Цитирай

@qnkooo, Не мисля, че проблема е в устройството, по вероятно да е в самото приложение.
Погледни дали това видео ще свърши работа за това което желаеш, като се съсредоточиш около 2:20 минута:
Как да качвам HD видео във Фейсбук

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, това на компютъра го направих. Но от телефона няма как, понеже там директно се отваря мобилната версия на фейса, а там я няма настройката за видео.
В крайна сметка, първо трябва да прехвърля видеото на лаптопа и оттам да го кача във фейсбук.
Цитирай

В мобилното приложение има само отметка за качество на снимките.
Обърни внимание обаче на оригиналното име на видеото в прикачения от мен линк.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ясно, но проблемът идва оттам, че през телефона не ми отваря www.facebook.com, а ми отваря m.facebook.com.
А там в настройки липсва "Клипове", откъдето се правят настройките за HD.
Странно е, понеже преди ми е отваряло пълната версия, когато съм влизал от Google Chrome от телефона, а и също така съм качвал HD, а сега не иска. Явно са бъгнали нещо работата от толкова ъпдейти. Smile
Цитирай

Здравейте.
От доста време сигурно близо година имам проблем с капачето което покрива USB порта на телефона като постоянно се отваря своеволно когато иска. По принцип знам че това е често срещан проблем за този модел телефони. Искам да попитам някой знае дали това го покрива гаранционно обслужване въобще в България.
Даже ако някой знае откъде може да се намери такава оригинална част може да избера и този вариант да си го купя и сменя сам, тъй като нещо малко не ми допада идеята да остана без телефон за някоя и друга седмица за нещо което се сменя за нула време.
Цитирай

@icpart, ето линк, откъдето можеш да си закупиш капачетата:
Цитирай

(2016-04-12, 21:04:21)Димитър! написа:  В руския форум четох за подобен случай. Хепиенда беше при разпознаване на картата на компютър. Човека пробвал на няколко телефона и лаптопа и на единия му се показали файловете,  копирал ги, форматирал картата в телефона за да я разпознава и после си върнал информацията от компа на картата.  4pda.ru форум темата за зет2 официална прошивка

Благодаря,

Пробвах картата на няколко компа и никой не можа да я разчете. Купих нова карта и се отказах да се занимавам! Не знам кво е станало по дяволите!!!
Цитирай

Много съм доволен от телефона като работа и прочие, но съм КРАЙНО разочарован от апарата като техника... за 5 пъти съм го изпращал в сервиз! и в момента ОТНОВО му цъфна едно жълто петно на дисплея. Имате ли идея къде мога да го оправя възможно най евтино ? Предния път беше гаранционно, смениха го с нов, обаче сега не мога да го дам гаранционно макар че има още малко повече от месец гаранция.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

от aliexpress си купи нов и си го смени сам, не е кой знае колко сложно, всичко ще си струва не повече от 40лв

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Здравейте! Вчера получих ъпдейт за новия Андроид но нещо както обикновено все нещо куца при новите неща...Първо са премахнали STAMINA-та за батерията и уж в описанието гледах че са прибавени 2 нови режима аз такива не намерих...Второто е менютата за съхранение и батерия са супер осакатени - преди много по подробна информация имаше...Можеше да се трият кешовете на всички програми а сега нищо такова няма...Да не говорим че не показва вярно колко памет имаш оставаща...И третото което най се ядосвам че го няма е функцията на камерата да си увеличаваш или намаляваш цветовете - такова нещо в менюто й няма както е премахнато и нивото на яркост при видеото да можеш да управляваш...Някви предположения защо тези неща ги няма при положение че е казано че ги има? Sad
Цитирай

@planetcho, Старина режима ще бъде добавен вероятно при следващата официална актуализация, като в новата бета версия, вече е наличен този режим.
Тези нови добавени режими, за които споменаваш, са находящи в менюто със статуса за батерията, горе в дясно подменюто с трите точни.
Наличните опции са:
Пестене на батерия.
Оптимизация на батерията.
По въпроса за приложенията и информацията за тях, както и възможността за изчистване на кеш и данни, то информацията продължава да е подробна, доколкото може да се твърди това. Продължава да има възможност и за изчистване на кеш и данни на приложенията както до сега, което е като първа опция (Storage - съхранение) след кликване върху съответното приложение. Там също под всяка една възможна опция, може да бъдат контролирани и задавани права на тези приложения. Считам, че са достатъчно подробни, подредени и удобни за потребителите.
По въпроса за камерата и функцията за увеличаване и намаляване на цветовете, не съм много сигурен какво точно визираш. Продължавам да виждам налична възможност за промяна на яркост и осветеност, но при ръчен режим на заснемане разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някой има ли телефона купуван от Виваком ?

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Благодаря MONIPEEV за отговорите...Бих заключил че тези режими за батерията са много куци - нямат нищо общо със STAMINA-та...Дано наистина я възвърнат - да се чуди човек защо изобщо е махната...Колкото до изчистването на кеш памет преди беше много по лесно като отидеш просто на кеш паметта и изчистиш всичко а не така да трябва да влизаш във всяко приложение което отнема супер много време - поредната простотия...А относно камерата - ето тук можеш да видиш за каква функция говоря:
https://www.youtube.com/watch?v=KQBwy32iI2s
И забелязах вчера че май са прецакали качеството на видеото Sad
Цитирай

Да, всъщност разбрах какво имаш в предвид с ефекта за камерата, което до сега не е и било налично при по-предните модели на производителя и за съжаление е налично вероятно само новите модели на Xperia, а именно като добавка при Z5 версиите.
Иначе не ми е направило впечатление за сега, влошаване на качеството при видео запис, но може и да не съм обърнал достатъчно голямо внимание на това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Добър ден,
Искам да попитам има ли начин да върна устройството си към фабричния Android 4.4.2 и ако има какъв е той? Знам за нещо с flashtool, но не съм много наясно
Цитирай

@PeterK16, Свали си съответната версия 4.4.2 за твоят телефон и следвай точно стъпките описани в темата за Флаштул, като преди това инсталираш драйверите за модела и за Флашмод режима:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Много Благодаря!!!!
Лек Ден Smile
Цитирай

Здравейте! От няколко дни забелязвам проблем със зареждането на телефона.
По принцип го слагам на MAGNETIC CHARGING DOCK DK36 и така го зареждам, с цел да не отварям капачето.
От известно време обаче зареждането не протича както трябва - прекъсва, телефонът загрява и батерията вместо да се зарежда, тя се разрежда, докато е включена в зарядното.
Мислех си, че проблемът идва от докинг станцията, и започнах да го зареждам без нея, но резултатът е същият.
Сега стигнах до извода, че ми трябва ново зарядно.
Колебая се между EP880 и EP881 . Някой от вас използва ли EP881 и ако да, какви са ви наблюденията от него?
Или да си взема пак EP880 .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)