Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android SDK с Fastboot, adb и usb drivers
#1

Този пакет съдържва всичко от което се нуждаете,за да свържете Вашият Nexus S с компютър,и да го използвате пълноценно!
Работи на:
-Windows XP
-Wisdows Vista
-Windows 7
!!!!Работи най-добре на Windows 7!!!!


Включва:
* Fastboot
* ADB
* USB Drivers (32bit и 64bit)

Линкове

SDK:
sdk, fastboot, adb
Огледало
DRIVERS:
PDAnet x86 и x64,които са fastboot drivers и android sdk drivers
Огледало

За да можете да инсталирате драйверите вие трябва да включите телефона в fastboot и да го свържете чрез usb!

Как да накараме драйверите да се инсталират:
ВНИМАНИЕ: Избирането на грешните драйвери за устройството може да съспият нещата!!
1. Control Panel(Контролен пане) > Administrative Tools(Аднимистраторски инструменти) > Computer Management (Управления на компютъра)>Device Manager(Управление на Устройсва)
2. Десен бутон на Android 1.0 и клик на Update Driver Software... (обнови драйверите на софтуера)
3. Цъкнете на Browse my computer for driver software (претърси компютъра за софтуер)
4. Натиснете на Let me pick from a list of device drivers on my computer ( Нека получи лист с драйверите за устройствата на моят компютър)
5. Натиснете Have Disk.. (имам диск)
6. Задайте пътя до папката с драйверите и натиснете ОК
7. Ще Ви се покаже лист с драйверите в тази папка,изберете необходимият и натиснете Next(следващо)
8. Може да ви каже,че има проблеми с драйвера.Ако сте сигурни,че това е правилният драйвер-инсталирайте го Smile Помнете,че Вие сте по-умни от Windows! Smile


Как да инсталирете ADB и Fastboot:

1. свалете и го поставете в основната директория на С:\
2. разархивирайте го,но да не е във вторична папка!
3. сега отворете control panel (контролният панел)
4. намерете system(система)
5. отидеде в advanced settings(допълнителни настройки)
6. отидете в environmental variables (околни променливи)
7. В кутията,което казва system variables скролнете надолу и намерете променливата Path (път/пътека)
8. цъкнете на нея
9. цъкнете на edit(редактирай)
10. добавете това на края
Код:
;C:\android\tools
Да ; са необходими!
11. Натиснете Ок

Сега,когато отворите cmd (command prompt), Вие можете да използвате adb или fastboot,където и да било с локализиране на папката първо.
Трябва да е нещо от сорта
[Изображение: cmd.jpg]

[note=s3v3n]БИ трябвало да работи за ВСЕКИ един телефон Smile[/note]

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
Аксесоари
#2

С последните версии на Android SDK, adb е преместен във вторична папка "C:\android\platform-tools"(следвам начина на записване на s3v3n). За да се спести излишно разцъкване и писане в конзолата просто копирайте съдържанието и в "C:\android\tools".

Nexus S GT-I9020T (на ремонт) + Galaxy Nexus GT-I9250 + Nexus 7
Цитирай
#3

:thumbup: :bow:

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#4

От версия r14 и нагоре Android SDK от сайта на Google, няма fastboot за Windows. За да се добавят, копирайте "fastboot.exe" и "AdbWinApi.dll" от някоя по-стара версия (до r13 включително) в "...\tools" папката.

Nexus S GT-I9020T (на ремонт) + Galaxy Nexus GT-I9250 + Nexus 7
Цитирай
#5

Понеже се различават нещата при 7ца и ХР дали има как да обясниш и за XP как ще изглеждат меню-тата..смисъл оправям се, но не знам кой точно е файла, който трябва да избера от архива 'drivers.rar'.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#6

Озадачиме, кое точно не разбра?

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#7

Кой точно файл да избера след Have disk, защото, ако в 7цата избирам папка, то в Хр трябва да избера кой е файла. Кой от *. ini файлчетата е самия драйвер.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#8

Smile Здр. скоро и аз си играх да инсталирам драйверите на XP и явно е малко по-завъртяно. При мен нещата не се получиха да инсталирам пакета директно във fasboot mode на телефона, а първо инсталирах пакета в usb debugging mode на тела след, което успях да инсталирам драйвер във fastboot режим и да ми свърже тела като adb interface. Доколкото си спомням обаче във fastboot не инсталирах .inf файл, а winusbcoinstaller.dll След, което вече го разпозна телефона.
Цитирай
#9

точно winusbcoinstaller трябва Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#10

Как инсталираш *.dll файл, като изрично иска *.ini !? Акъла не ми го събира.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#11

http://developer.android.com/sdk/win-usb.html Ето да си дръпнеш драйверите за ХР Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#12

Пробвай следното. Преди да дадеш have disk в диалоговия прозорец отгоре натисни два пъти върху надписа, който е там ( т.е. това е начина по който за момента ти отчита тела) и виж дали автоматично ще намери нещо. Ако намери ще ти даде възможност ръчно да зададеш пътя до драйвера .dll и после трябва вече да влезеш в съответната папка (x86 или x64 в зависимост от твоята машина каква е) и да посочиш въпросния файл. Дано се получи Smile
Цитирай
#13

Оправих се, моя си е била грешката Smile

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#14

Като опитам тоя метод за инсталиране на adb драйвери не ми изписва устройството. Защо става така и как да го оправя? Благодаря.

Цък
Цитирай
#15

Мисля, че и на мен не ми го изписа. Продължавай нататък по гайда, предполагам няма да имаш проблеми.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#16

Ясно ми е как да инсталирам драйвера, но се спънах тука:

2. Десен бутон на Android 1.0 и клик на Update Driver Software... (обнови драйверите на софтуера)

Нямам такова Android 1.0. Как да го сложа?
Цитирай
#17

Гасиш телефона. Задържаш Volume Up и Power и те вкарва в fastboot menu-то. Тогава ще ти излезе това Android 1.0 и ще можеш да инсталираш драйвера, както е описано нататък.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#18

Добре де. Коя точно директория да му задам за да проработи fastboot, защото правя всичко и в крайна сметка като напиша да речем adb devices, не разпознава командата, дори и като е вързан телефона?

Google Nexus S; Slim Bean 2.0
Цитирай
#19

Архива, който е за самото sdk трябва да го разархивираш в C: .. накратко в архива имаш папка "android", в която реално са останалите неща от самото sdk. Както отвориш архива цялата тая папка съсе нещата в нея я плескаш в C:\ , при мен това не бях съобразил. Бях извадил нещата от папката android и тях бях сложил в C:\, а трябва цялата папка android, без да вадиш нищо от нея.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#20

Еми пробвах пак без да пипам нищо от архива, уж сложих правилния драйвер и като му напиша в цмд-то да отключи буутлоадъра ми казва: "fastboot" is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. На първата дума ме реже Big Grin

Google Nexus S; Slim Bean 2.0
Цитирай
#21

Ако това си направил правилно то значи нещо по инсталирането на драйвера се е омазало Smile С какъв уин си?

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#22

Xp, процесора ми е с х86 драйвери и като слагам драйверите от правилната директория, каза че всичко е окей и е инсталирано като света.....ама явно не съвсем.

Google Nexus S; Slim Bean 2.0
Цитирай
#23

Като стигнеш до момента с Have disk... и го избереш свали драйверите от линка в тази тема в 1я пост, разархивирай ги на десктопа например и после през Have disk избери в drivers\x86\usbwin\ файла android_winusb.inf , който реално се явява драйвера. Мисля, че беше този.. в тази папка един от файловете беше драйвера, но го правих 5 пъти докато уцеля драйвера. Ако всичко останало си направил правилно и избереш един от тези файлове и по-специално този, който показах по-горе ще стане. Ако не се получи влез в Device manager-a и изтрии драйвера и устройството и го направи отново с друг от файловете в тази папка и в края на краищата ще стане. При мен стана, но докато стигна до извода, че тряа да пробвам и с тези инсталирах Win7 на виртуална машина, инсталирах го и в последствие направих нещата и от XP-то и от 7цата..хах.. но трябва да стане по този начин.

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#24

Стана!!! Оказа се че съм избрал правилния драйвер. Просто не съм му дал директно да се разархивира, а бозата го е екстрактнала във вторична директория. Мерси много!!!

Google Nexus S; Slim Bean 2.0
Цитирай
#25

Инсталирам по първия пост и инсталирах драйвера от: x64\usbwin\android_winusb.inf но не ми разпознава телефона!?
при adb devices ми дава: List of devices attached и на долния ред празно поле. Какво трябва да направя? С win7 х64 съм.

PS: Интересно но както беше така при опит да го заключа се заключи без проблем, без да разпознава устройството

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)