Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия на М8
#1

Споделете мненията си от батерията на новия флагман на htc
Цитирай
Аксесоари
#2

Хубаво е да давате и по два скрийншота, ако имате възможност. Един на генералното потребление (да се види колко време е на батерия) и един с времето на включен екран.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#3

Е хайде качвайте де, чакам инфо за батерията, че все още се колебая Smile
Цитирай
#4

Нямам снимки, но със слушане на музика 30 минути в youtube,facebook,viberi, интезивно разцъкване на блинкфиъд -а,постоянно на 3G ,или WiFi и като цяло човъркане - 1 ден и 16 часа ( икономичен режим от 30%, но не супер икономичния) .

Възхитен сам от този апарат като цяло. Идвам от SGS2 и преспокойно като ми мине кефа мисля ,че 2 дни без проблем ще изкарам. Направо се видях в телефон лично аз.
Цитирай
#5

С всичко включено,разговори между 3/4 часа. 2 дена без проблем,до сега бях с Sony Z1.
Цитирай
#6

Дотук нищо особено значи, на С4 ми държи толкова.
Цитирай
#7

turl написа:Дотук нищо особено значи, на С4 ми държи толкова.

Колега, дай два скииншота да обориш минусите...

На мен също не ми се вярва да оправдаеш думите си..., но пък дано да ме опровергаеш.

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#8

Ами влез във форума на С4 за батерията и ще ги видиш, там съм дал и то не един път както и други собственици. Не пиша тук за да спамя а си избирам нов апарат като добрата батерия е един от основните ми приоритети. Явно ще гледам за Z2, че искам разнообразие, иначе батерията на С5 е много по-добра от което и да е htc до момента според постовете ви но не ме кефи много. Надявах се М8 да се представя по-добре но уви!
Цитирай
#9

Offtopic
turl написа:Ами влез във форума на С4 за батерията и ще ги видиш, там съм дал и то не един път както и други собственици. Не пиша тук за да спамя а си избирам нов апарат като добрата батерия е един от основните ми приоритети. Явно ще гледам за Z2, че искам разнообразие, иначе батерията на С5 е много по-добра от което и да е htc до момента според постовете ви но не ме кефи много. Надявах се М8 да се представя по-добре но уви!

извинявам се за OFF... - модераторите с право ще ми се карат
48 страници - на 10 вече изгубих интерес да ти търся поста и шотовете колко ти държи тел-а

тестовете на http://news.smartphone.bg/klasatsiya-za-...ateriyata/ са доста точни, няколко телефона, които съм имал и в момента имам показват точно такива резултати. Та не виждам как точно при еднакво ползване ще изкараш същия стендбай. Лично аз затова пропуснах ъпгрейда към S4 - 3ката се държи по стабилно от към батерия. Затова сега гледам М8 и С5 и най вече ме интересува автономията.

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#10

Какво му скочихте всички на човека с тия минуси само като спомена конкурента марка.

Не знам защо си мислехте че М8 ще издържа повече от S4? Телефоните са с еднакви батерии, само където S4 е с по-икономичен екран, а M8 с по-икономичен процесор, което не е кой знае какво тъй като е клокнат на по-висока честота.
Реално погледането е абсолютно нормално телефоните да държат еднакво много. Практически погледнато - пак е нормално.
Не го казвам това с цел заяждане, ми да оправдая колегата по-горе Tooth

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#11

Тука някои "разбирачи" си мислят, че се заяждам а аз си търся новия апарат просто! Но след грешката да си взема М7 май няма да я допусна пак с М8. Засега такива резултати май само има.
Цитирай
#12

turl написа:Тука някои "разбирачи" си мислят, че се заяждам а аз си търся новия апарат просто! Но след грешката да си взема М7 май няма да я допусна пак с М8. Засега такива резултати май само има.

Аз смених М7 с S5. ..... И въпреки всички ядове и дефекти на HTC-то мисля че сгреших че не си взех М8 :-(
Цитирай
#13

М8 има доста по добра батерия от S4 за S5 незнам там нямам впечатления. Само дано батерията на s5 да не е като на s4 да издържапо 1-2 месеца и да се надуе .

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#14

kukataedno написа:М8 има доста по добра батерия от S4 за S5 не знам там нямам впечатления. Само дано батерията на s5 да не е като на s4 да издържало 1-2 месеца и да се надуе .
Ми като има по-добра батерия дайте да я видим бе, нали зат'ва е темата. Писал съм, че се чудя за покупка на М8 всеки разправя колко е добра и никой не поства. Tooth
Цитирай
#15

На мен ми държи 1 ден и 12 часа. Разговори за това време около 1.5-2 часа. Непрекъснато включен мобилен интернет и WI FI. Никой не може да ме убеди, че заради батерията трябва да се лишава от някои от функциите на телефона. Даже и всяка вечер да се налага да го зареждам, по- добре от телефон с по-издръжлива батерия и орязани възможности.

MaxonBenefon Spica -Nokia 6210 - Nokia 6310 - Nokia N65 - Blackberry 8520 - Blackberry Curve 9380 - HTC One mini - HTC One M8 - HTC M10 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note10 plus - Samsung Galaxy Note 20 ultra , Samsung Galaxy S23 Ultra.
Цитирай
#16

Kaк пък никой не пусна един скрийншот да видим реално колко кара телефона, толкова ли трудно се прави скрийншот на M8?
1-во колко часа с вкл дисплей и работещи 3г и WiFi и
2-ро колко % губи през ноща в стендбай, но пак с работещи мрежи.
По 2-рото съдя до колко е оптимизиран софтуера и как са се справили от Htc с "лакомите" процеси и услуги на андроид и дали се "буди" телфона без да се ползва

Питам щото съм го загледал сериозно телефона, а и вчера си продаох Note- тo, но една торба пари за тел, който няма да ме кара от сутрин до вечер не ми се дава. Имал 100 телефона от всички марки и ос-та, но единствените 2, с които съм изкарвал повече от 1 ден са Note 3 и LG G2. И 2-та са обаче с батерии по и над 3000ма/ч и съответно съм скептично настроен към всички останали с батерии от 2400-2600 ма/ч
Цитирай
#17

Нощес от 22.00 до 7.00 батерията падна с 5%, при включен интернет и WI-FI. Бях получил 4 имейла и един ъпдейт за това време. Всеки да прецени как е, аз я засичам за първи път.Имам инсталиран DU battery ако помага нещо.

MaxonBenefon Spica -Nokia 6210 - Nokia 6310 - Nokia N65 - Blackberry 8520 - Blackberry Curve 9380 - HTC One mini - HTC One M8 - HTC M10 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note10 plus - Samsung Galaxy Note 20 ultra , Samsung Galaxy S23 Ultra.
Цитирай
#18

Явно наистина му е труден скрийншота на тоя телефон, макар да има 2 лесни варианта за това. =(
Като и да е аз вече няма интерес, понеже си поръчах Z2. По-голямата с цели 600ма/ч батерия и водоустйчивостта на модела ме спечелиха.
Цитирай
#19

rumo написа:Явно наистина му е труден скрийншота на тоя телефон, макар да има 2 лесни варианта за това. =(
Като и да е аз вече няма интерес, понеже си поръчах Z2. По-голямата с цели 600ма/ч батерия и водоустйчивостта на модела ме спечелиха.
Браво колега, чакам скрииншоти от тебе да засрамиш колегите от този подфорум...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#20

Като собственик на телефона от няколко дни , останах леко разочарован от батерията.При нормален режим(без включване на икономичен режим) телефона издържа трудно цял ден.Това което правя с него основно е да разцъквам една игра Clash of clans,която ме кара да влизам в телефона на всеки 30 мин.Интересното е че при включен икономичен режим и отново основното което да правя е да разцъквам игричката издържа около ден и половина.Не слушам музика на телефона , не ровя в нета.От време на време включвам GPS , но рядко.Чувал съм че на батерията и трябва време за да се разработи и да държи повече, но колко е вярно това не знам.Искам да попитам и по запознатите с режимите на телефона , икономичния режим какво точно ограничава?Мисълта ми е дали по някъв начин спъва процесора, защото не съм го забелязвал?

Android Sony Ericcson Xperia Neo Android
Android HTC One (M8) Android
Цитирай
#21

Имай предвид, че Clash of Clans (понеже и аз я цъкам) е зле оптимизирана игра. В рамките на 6-7 минути телефона ми загрява стабилно от нея и батерията пада стремглаво надолу. Та тя не е най-добрия пример за издръжливоста на батерията.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#22

Сигурно си прав.Просто дадох пример какво се случва при мен но ето и един скрийншот от това къде отива батерията ми:
[Изображение: Screenshot_2014_06_22_12_01_09.png]

Android Sony Ericcson Xperia Neo Android
Android HTC One (M8) Android
Цитирай
#23

Ами колега ти си се скъсал да цъкаш Steampunk и Clash of Clans и се чудиш защо батерията се точи? :facepalm:
Моя изкарва около 24 часа със средна употреба, поне час Clash и Асфалт 8, музика, интернет и Тубата, фитбита си мери крачките, актуализациите и разговорите си вървят и тн.(+Скайп и малко снимки). За мен това е доста добър резултат, защото всичките ми досегашни телефони с подобна употреба караха не повече от 14-16 часа. Също да отбележа, че си държа екрана на средно-висока яркост, защото не понасям тъмни екрани...

А режима на пестене ти ограничава яркостта на дисплея, мощността на процесора, вибрацията и интернета когато дисплея е изключен. Всичко това ти го пише когато влезнеш в опцията между другото... Винаги ми е било много чудно как може да си купиш подобен телефон и да не го разучиш малко поне...?

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#24

И аз винаги съм се чудел, защо хората знаещи и занимаващи се по дълго и по надълбоко с тази техника очакват от хора като мен които буквално хващат такъв тип телефон за първи път да знаят всичко.Винаги съм си мислил, че идеята на форумите е да се споделят мнения , да се задават въпроси и съответно по компетентните да отговарят и да помагат с квото могат.Не съм знаел какво ограничава опцията за икономичен режим , защото не знаех че със задържане върху нея реално показва какво наистина ограничава и съответно ако не си съгласен да си го настроиш така както на теб ти е удобно.Другото което искам да кажа , е че не чудя защо батерията ми пада толкова бързо.Пределно ясно ми е че от игрите които цъкам, просто очаквах може би малко повече, но както казах прекалено нов съм в тази технология за давам крайна оценка.Това което споделих за батерията в по горния пост беше лично мнение.Извинявам се ако съм подвел някого с това.

Android Sony Ericcson Xperia Neo Android
Android HTC One (M8) Android
Цитирай
#25

Нищо лошо няма да се пита разбира се, просто добавих лично мнение след като отговорих на въпросите ти Wink

Иситната е, че ако се използват пълноценно, всички съвременни (по-мощни) смартфони карат горе-долу толкова. За мен лично е все едно дали на края на деня батерията ще е на 10 или 30%-и в двата случая трябва да се зареди за следващия ден.

Другия вариант е да използваш телефона само за разговори, екрана на минимална яркост и да се радваш, че ти издържа по 5 дена. Тогава обаче същата работа ще ти свърши и Нокия 1100 за 1/12 от парите Smile

smiley написа:Имай предвид, че Clash of Clans (понеже и аз я цъкам) е зле оптимизирана игра.
Почти всички игри и програми за Андроид са зле оптимизирани, това е един от минусите пред iOS. А е така, защото всяко едно приложение за Андроид трябва да върви на 100 различни модела, всеки със различен хардуер и оптимизацията е просто невъзможна. Докато при iOS разработчиците имат 3-4 модела с еднакъв хардуер и нещата са много по-лесни.

All we are is dust in the wind...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)