Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона Nexus 5
#1

Здравейте, имам проблем с микрофона от няколко дни. Проблема е следния: микрофона ми работи единствено, когато говоря на високоговорител. При нормален разговор не ме чуват, пробвах да направя видео - същия проблем, няма звук. Дори когато търся в Google не работи. Имам телефона от около 3 месеца и не ми се е случвало до сега това. Също и не съм го изтървал. Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето ти цяла тема да четеш .. https://www.androidbg.com/forum/topic795...ofona.html

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#3

Това го четох, но при мен проблема е друг. Въобще не се чува, колкото и да викам. Току що пробвах Viber и там не реагира
Цитирай
#4

Значи трябва да ходи на доктор или си го отвори и хвърли едно око на микрофона. Пробва ли Хард ресет да направиш? Току виж се е бъгнало андрюто Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#5

Направих му. Май май ще го нося на гаранцията
Цитирай
#6

Пробвай с хард ресет .

Xiaomi 13T Pro
Цитирай
#7

Точно над тебе написа че е направил Huh

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#8

Отворих го, почнах да викам и да духам в микрофона докато записвам клип. Викането еееедвам се чу, а духането малко по-силно. Дали е запушен?
Цитирай
#9

Мирише ми за сервиз. Само да не е Рутнал телефона, че трябва да го оправи първо.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#10

mohax43 написа:Мирише ми за сервиз. Само да не е Рутнал телефона, че трябва да го оправи първо.
Не съм го бутал
Цитирай
#11

Само предположение... отворите са големички , но това не пречи да се събере боклук.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#12

Нещо не е както трябва, добре ли те чуват на високоговорител ? Щото се ползва един и същ микрофон доколкото знам, а няма как да те чуват само при ползването на високоговорителя.
Цитирай
#13

DeadlyCreeperBG написа:Нещо не е както трябва, добре ли те чуват на високоговорител ? Щото се ползва един и същ микрофон доколкото знам, а няма как да те чуват само при ползването на високоговорителя.
Чуват ме даже по-добре от нормалното
Цитирай
#14

Това означава че трябва проблема да е софтуерен. Щом на високоговорител работи безупречно щ означава че си работи, софтуера прави мизерии да не заработва в нормален режим. Не само хард ресет, ами и го преинсталирай целия андрю.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#15

Ако го преинсталирам възможно ли е да ми отпадне гаранцията?
Цитирай
#16

Само фактори ресет би трябвало да ти реши проблема, чак за преинсталиране на андроид, ако не е рутнат не виждам смисъл. Ама и няма какво да му се чудиш толкова на телефона. Направи му фактори ресет и ако не се оправи им го хвърли на сервиза те да си бият главите с него. За какво имат по две години гаранция, ако не я използваме.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#17

И за какво да седи 30 дена без телефон като ще е нещо което може сам да поправи? Фактори ресет ако не го оправи преинсталирай андроида, няма да ти се отрази на гаранцията. Само ако руутнеш пада, а за преинсталация руут не ти трябва. А и дори да го руутнеш лесно се възтановяват нексусите до заводски режим Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#18

Пичове никъде не мога да намеря да видя как да го преинсталирам. Ако някой ми даде някаква полезна информация ще е супер
Цитирай
#19

Темата в XDA за инсталиране на заводски андроид:
http://forum.xda-developers.com/google-n...e-t2513701

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#20

Преинталирах го и пак нищо... Sad Утре го нося на гаранция. Мерси за помощта на всички ! Бяхте много полезни
Цитирай
#21

От днес и мен не ме чуват (телефона го имам от лятото на миналата година, до сега нямах никакви проблеми с нищо ) Sad Колкото и да крещя .... никакъв звук отсреща. След изчитане на темата, пуснах високоговорителя - о чудо, чуват ме идеално от другата страна. Хард ресет му правих още като се появи проблема - не помага. След малко ще го преинстална. Да попитам N2O какво са му казали от сервиза, и дали му се е оправил проблема - не вярвам да говори все още само на високоговорител Big Grin Със слушалки с микрон - също нямам проблем Wink
Цитирай
#22

Интересен и нелогичен проблем. Ако си с ром пробвай да увеличиш стойноста на Handset Microphone в Synapse или от FauxSound приложението. Ако и това не помогне и ако разбираш това онова и няма да ос*реш нещо, давам ти линк с включени стъпки в него, бяха ми пратени от един потребител в xdа. Това е мод за нексуса, да се увеличи приемането на говор от микрофона, като се изключи вторичния такъв (горе малката дупчица в дясно от жака за слушалките; т.нар auxiliary microphone. Телефона изпозлва комбинация от два микрофона в стремеж да се изолира шума от околната среда в която се намираш като говориш някъде. Ако това ти помогне, хората отсреща теоретично трябва да чуват повече от околния шум, ако има такъв. Гадничко, но пък ако ти помогне, добре. Между друогото тези файлове ги няма никъде в интернет, човека който ми ги прати ги беше пратил за да го тествам, той сам е писал скрипта за Tasker, сам е моднал Audio HAL , сам е моднал boot.img , за да отваря някакъв интерфейс на чипсета, да приема калибрацията от скрипта; а аз така и не го направих защото не исках да отказвам къстъм кърнълите. Имаше друг метод за желания резултат преди, но при него се получаваше странно ехо което се чуваше от другата страна. Това беше поради близоста на вторичния микрофон до говорителчето от което чуваш другата страна. Само за информация :d). Мода включва модифициран стоков kernel, замяна на системни файлове(audio HAL), Tasker, build.prop редактиране. Ако ти се занимава, пробвай. Не е пряк фикс за твоя проблем, просто е нещо което има някакъв шанс, било то малък или голям, да ти помогне. Дай боже. Успех

http://dox.bg/files/dw?a=d2708fcdf6
Цитирай
#23

Да не е дал на късо жака?
Цитирай
#24

Той ако е дал на късо жака ... няма да работи и на високоговорител Wink Може ли малко помощ с този "мод" за микрофона Wink
Цитирай
#25

(2015-02-04, 10:51:58)Dmitarcho написа:  Той ако е дал на късо жака ... няма да работи и на високоговорител Wink Може ли малко помощ с този "мод" за микрофона Wink
Каква помощ по-точно. Има readme файл, в който има инструкции Smile 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)