Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да инсталираме Custom Rom на ZTE BLADE (GEN 2) устройства ?

Според мен проблемът е в инсталацията на рековери за Блейд. Пробвах и с по-стара версия, но ми изписва същото съобщение, че инсталацията е непризната. Къде може да е грешката?
Цитирай
Аксесоари

Нямаш root затова не става.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ако си със стоков ROM, пробвай z4root или Universal Androot (въпреки че последният не винаги работи при 2.2, но с 2.1 работеше безотказно).

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

Аз моя (също Z3 с 2.2) го root-нах със z4root и не съм имал проблеми.

Задържаш ли дълго време бутона за звука, докато се включва телефона??
Цитирай

ПОМО6Т ТЕЛЕФОНА НЕ6Е ДА ЗАРЕДИ СТОИ ПОСТОЯНО НА АНИМАЦИАТА НА ОПЕРАТОРА СЛЕД ОПИТ С Z4OOT
Цитирай

Погледна ли в темата с често задавани въпроси (FAQ)?

Ако си с Globul Z3 виж тук. Ще си загубиш обаче данните, които са на телефона в момента. И следващия път бих те помолил да пишеш без Caps и с буквите ч, ш, щ и я.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

несъм още ще го видя ама при мен е малко по разли4но моя тел е http://pplware.sapo.pt/smartphones/andro...nova-vida/ NO si e ZTE-Blade бая време 4ета из форума и реших да пробвам и го рутнах и дотам наможах да инсталирам ZTE-Blade Recovery Manager и про4етох това Ако Recovery Manager-a ви дава force close (принудително затваряне) опитайте:
1.Руутването наново със z4root или програмата , която сте избрали за руутване.
2.Премахване на кеша на Recovery Manager-а ( От Настройки > Приложения) (Settings>Applications)
3.Използване на диспечър на задачи(task killer,програма като advanced task killer) за затваряне на superuser и recover manager приложението. И пак нищо дадох ънрут и исрих вси4ко и ре6их да провам наново,а да с z4root немойаш да направя temporary root но оба4е направих постоянен руут и стана излезе иконката дайе упдеитнах за да мога да инсталирам Titanium Backup но и него неуспях и така след последният опит уй стана но нелефона се изклу4ва и като се вклу4и излиза първо зеленото андроид4е и после имам реклама на телефониата опертор и дотам свър6ва апликациата и по4ва наново .Надявам се да помогнете
Цитирай

ЗДРАВЕИТЕ И ПРИ МЕН РАБОТИ АМА АЗ СЪМ В ПОРТУГАЛИА И ОПЕРАТОРА МИ Е TMN И СЕГА СЪМ НА ГЛОБУЛ НЯКОИ ИМАЛИ ИДЕЯ КАК ДА ВЪРНА ФАБРИ4НИТЕ НАСТРОКИ КЪМ ТОЯ ОПЕРАТОР ТРЯБЖА МИ ТАКЪВ ФАИЛ САМО4Е НА TMN
МЕРСИ ПРЕДЖАРИТЕЛНО Как да използвам файла?
Разархивирайте архива, така че папката image да се намира в главната папка на SD картата (т.е. да не е в никоя друга папка).
Има два начина да продължите нататък. Сами изберете по-удобния:
Изключете телефона и натиснете едновременно бутона за усилване на звука, бутона MENU и бутона за включване. ИЛИ:
От Настройки(Settings)>Инфо за телефона(About phone)>Обновяване на системата(System updates)>Обновявания на картата памет(Storage card updates)>
Цитирай

1. Писането с главни букви е равносилно на викане. Така, че се научи да пишеш нормално!!!
2. Пускането на 2 поста едновремемнно е забранено! Използвай бутона "Редактирай".



И не разбрах оправи ли си телефона или още има проблем. Използвай бутона "Цитирай", че не ти се разбират постовете.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

да оправих го за постовете 6те се постарая,дали знаете откаде мога да сжаля image фаил на дрги оператори за дамога да го върна до фари4ният му вид
Цитирай

виж в xda или MoDaCo.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Sapo A5 е ZTE Libra, между другото. Почти същото, ама не точно.

Аз не се наемам да давам инструкции за Libra поради това, че все пак е малко по-различен телефон. Но виж този сайт, на португалски е. Може и да има нещо, което да помогне.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

В modaco разделите за blade са изписани Blade/Libra, което значи, че са еднакви. В най-лошият случай може камерата да е различна и да иска стоков kernel за някои (по-стари) ROM-ове, което не е проблем. Различни са Idea Blade (който е индийски вариант, но и при него има съвместим kernel и пак работят по-новите ROM-ове) и тези с Gen3, за които има конвертиране до Gen2 - т.е пак не е проблем.
Цитирай

Мерси ще го погледна сега след като го направих глобулски няма да има проблем да пробвам пак,и друго ако исключа телефона и после задържа бутона за звука надолу и меню не се ли връ6та,тука намерих не6то дали 6те стане някои компетентен да каже http:// http://pplware.sapo.pt/smartphon...a-sapo-a5/
Цитирай

astrala написа:Мерси ще го погледна сега след като го направих глобулски няма да има проблем да пробвам пак,и друго ако исключа телефона и после задържа бутона за звука надолу и меню не се ли връ6та,тука намерих не6то дали 6те стане някои компетентен да каже http:// http://pplware.sapo.pt/smartphon...a-sapo-a5/

Би трябвало да стане.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

защо при стартиране на z4root ми изписва грешка с парсването,проблем с парсването на пакета......
Цитирай

някои с повече опит може ли да напише стъпките за инсталиране на rom чрез rom menaer
Цитирай

Не се занимавай с него, защото не е толкова безопасен. Флашвай с Recovery - няма нищо страшно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

lub4eto написа:защо при стартиране на z4root ми изписва грешка с парсването,проблем с парсването на пакета......
ще каже ли някой за този проблем
Цитирай

Не се е изтеглил правилно най-вероятно. Изтегли го пак.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

Моят телефон е ZTE Orange San Fracisco,пише че е G2,но до колкото разбрах е упдейтнат от G1.
Може ли да се ползват оказанията за него от тази тема,тоест води ли се G2?
Цитирай

Да, би трябвало да може.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай

А тези къстъм ромове в другата тема имат ли български език? Ако не, има ли начин да се сложи?
Цитирай

powderski написа:А тези къстъм ромове в другата тема имат ли български език? Ако не, има ли начин да се сложи?
Повечето разполагат с вграден български език. То си пише дали поддържат мулти-езици. Ако решаваш да го сменяш, разгледай ги и като си готов, питай в темата да ти кажем. Smile Но по-голямата част от ROM-овете имат български език.

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай

Май беше по-скоро обратното. Повечето нямат български език, но не съм сигурен кои имат (тъй като винаги съм ползвал само английски). CyanogenMod 10 KonstaKANG има български, а той е един от най-добрите в момента. Иначе имаше някакъв трик като инсталираш програмата Locale 2 да добавиш език (има български), но не съм я ползвал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)